Ochranný pleťový krém SPF 15 – recenzia

Ochranný pleťový krém SPF 15 – recenzia

Slnečné lúče potrebujeme, aby som boli zdraví a šťastní. Ak svoju pokožku dostatočne nechránime pred nebezpečným ultrafialovým žiarením, podpíše sa na to na nej v podobe vrások, fliačikov, predčasného starnutia a v najhoršom prípade aj ochoreniami ako rakovina.

Kvalitná opaľovacia kozmetika je v dnešnej dobe nevyhnutnosť. Výhodou je, že ponuka ochranným pleťových krémov so SPF je čoraz väčšia a tak si aj milovníci prírodnej kozmetiky prídu na svoje.

Jednoduchý, ale pekný

Dnes bude reč o pleťovom kréme od Officina Naturae, ktorý sa postará o komfort aj citlivej pleti. Obsahuje len prírodné a minerálne ochranné filtre a vhodný je aj pre vegánov.

Ochranný pleťový krém SPF 15 50 ml Ochranný pleťový krém SPF 15 si môžete kúpiť v eshope Kúpiť »

Balenie je vynikajúce. Jedná sa o vzduchotesný obal s pumpičkou, ktorý svoj obsah perfektne chráni pred znehodnotením. Je jednoduchý, ale vyzerá dobre a nepomýlim si ho so žiadnym iným krémom.

Nevonia. To však vôbec nevadí!

Krém je hustý a biely, ako mnoho iných krémov na opaľovanie. Trochu som sa bála, ako bude pôsobiť na moju zmiešanú pleť so sklonom k akné, ale ako som zistila, obavy boli úplne zbytočné.

Krém nemá vôňu a veľmi mi to vyhovuje. Sladké opaľovacie krémy obyčajne prilákajú všetok hmyz na okolí (aj ten prírodný), takže si nevšímavosť mušiek úplne užívam. Jeho vlastnosti ho predurčujú pre citlivú pleť so sklonom k alergii, pretože ju vôbec nepodráždi.

Príjemné zloženie

Ochranný pleťový krém SPF 15 50 mlKrém má výborné zloženie. Nájdete v ňom maškrty ako:

  • Kyselinu hyalurónovú, ktorá sa postará o mladistvý vzhľad pokožky. Viaže na seba vodu, čím pomáha udržiavať pleť hydratovanú. Zjemňuje aj existujúce vrásky a zamedzuje tvorbe nových
  • Arganový olej alebo tekuté marocké zlato je skutočný poklad. Pleť do hĺbky hydratuje, rozjasňuje a zanecháva nádhernú. Podľa mňa must have, ktorý by nemal chýbať žiadnej žene
  • Jojobový olej je vhodný na všetky typy pokožky. Podobá sa látkam, ktoré produkuje pokožka. Má prirodzený ochranný UV filter a ľahko sa vstrebáva bez pocitu mastnoty. Pleť zanecháva jemnú, hydratovanú a vyživenú
  • Ľanový olej pokožku zvláčňuje a zjemňuje. Vynikajúco ju hydratuje, detoxikuje a upokojuje
  • Mrkvový olej podporuje jednotné a zdravé opálenie, pokožku hydratuje a regeneruje
  • Výťažok z duly upokojuje citlivú pleť

Dôležitá je pravidelnosť

Používa sa ako krém na opaľovanie. Keď idete na slniečko, natrite si ho na tvár a krk. Dobre sa rozotiera, nezanecháva po sebe žiadne biele fľaky (ak ho nenanesiete veľa, na to som prišla postupom času) a pleť sa mi po ňom nemastí.

Ochranný pleťový krém SPF 15 50 ml

Aby akýkoľvek opaľovací krém splnil, čo sľúbi a ochránil pokožku pred spálením, musí sa aplikovať pravidelne. Nikto vám presne nepovie, po koľkých hodinách by sa mal zasa naniesť. Našla som informácie po pol hodine, po hodine, po dvoch i po troch.

Veľa zohrá aj fototyp pokožky. Ja krém opakovane aplikujem buď po dvoch hodinách, alebo po kúpaní či výraznejšom spotení, kedy si ho z tváre zotriem. V čase horúčav, kedy sa nelíčim, ho používam aj namiesto denného krému a pleť je hydratovaná, jemná a pekná. Nemastí sa o nič viac ako inokedy a neupcháva ani póry, takže sa nemám na čo sťažovať.

Pomerne často dostávam na mojom blogu prosbu o radu na dobrý pleťový krém s ochranným faktorom. Teraz už viem, ktorý odporučiť :)

Aký krém so SPF v lete obľubujete? Máte svoju značku alebo skúšate každý rok niečo nové?


Súťaž o ochranný pleťový krém SPF 15 od Officina Naturea!

Víťazkou sa stáva p. Mária Némethová, srdečne gratulujeme!

Lucia Orviská
Lucia Orviská
Som milovníčka prírody, mačiek, kníh a kozmetiky. Neustále sa učím o bylinkách a prírodnej kozmetike, aby som vedela využiť silu prírodu. Zbožňujem prechádzky pod holým nebom, šum vetra, ticho hôr i žblnkanie mora. Nikdy neobsedím a stále musím niečo robiť, najradšej píšem. Občas viac ako rozprávam. https://bytzenoujeuzasne.blogspot.com/.