Olej z vodového melóna od Akamuti

Oleje som už poskúšala všelijaké, ale musím priznať, že s Olejom z vodového melóna som sa stretla až v ponuke od Akamuti. V popise je uvedené, že je vhodný na mastnú pleť, ktorú čistí, spevňuje a vyživuje. Samozrejme som ho musela vyskúšať :)

Olej z vodového melóna je za studena lisovaný a pôvodne sa používal v Afrike na varenie. Priznávam, že ja ho používam len na kozmetické účely, v kuchyni som zvyknutá na olivovýkokosový olej:)

Olej z vodového melóna ako pleťový olej

Z počiatku som váhala ako tento olej používať, nakoniec som sa rozhodla pre dvojaké využitie. Samozrejme impulzom k výberu bolo jeho predurčenie k mastnej pleti. Ale nakoľko na tvár potrebujem len 3-4 kvapky, zrazu sa stalo balenie oleja veľkou prekážkou, keďže cez široké hrdlo sa vyleje vždy viac než pár kvapiek :) Prebytok oleja môžete naniesť na iné časti tela, ale občas naozaj potrebujete len malé množstvo.

Olej z vodového melóna

Na obrázku je vodový melón ešte v starom balení

Preto som sa rozhodla preliať malé množstvo do menšej nádobky s kvapkadlom, z ktorej viem pohodlne odmerať presné množstvo. Do oleja som pridala tiež šalviový olej a ylang ylang olej. Oba tieto esenciálne oleje pôsobia antidepresívne a upokojujúco.

Šalviový olej je vhodný pre problematickú pokožku, má antiseptické účinky a urýchľuje hojenie rán. Ylang ylang je taktiež vhodný pre mastnú pleť – pomáha redukovať tvorbu mazu (použite však len malé množstvo).

Pravdupovediac, kombinácia vôní šalvie a ylang ylangu je trochu zvláštna a tak úplne sa mi nepozdáva :) Našťastie túto vôňu dlho necítiť, čiže mi nevadí.

Okrem vône som však s týmto olejom veľmi spokojná, nakoľko sa rýchlo vstrebáva a používam ho aj pod makeup. Pleť po ňom neostáva mastná.

Ako telový olej

Zvyšok oleja som nechala v pôvodnej fľaške ako telový olej a pridala niekoľko kvapiek pomarančovéhobergamotového oleja. Veľmi osviežujúca - citrusová kombinácia! Používam ho po každej sprche, rýchlo sa vsiakne s čím som spokojná. Jediná nevýhoda je, že na moje suché predkolenia nestačí, čiže ak máte suchú pokožku, zvoľte radšej iný olej. Taktiež ak pridáte uvedené citrusové oleje (pomaranč a bergamot), vyhýbajte sa slnečnému žiareniu – zvyšujú fotosenzibilitu. Používam ho teda buď navečer, alebo ak sa nechystám von.

Ako vlasový zábal

Pokiaľ máte mastné vlasy, ale vždy vás lákali olejové zábaly, vyskúšajte tento olej. Ja osobne mám síce suché vlasy, avšak myslím si, že tento ľahký olej je vhodný aj pre mastnú pokožku hlavy a mastné vlasy. Upravuje produkciu mazu, ale zároveň pokožku vyživí.

Ktorý je Váš obľúbený olej? Vyskúšali ste už olej z vodového melóna? Napíšte mi Vaše skúsenosti do komentárov.

Súťaž o olej z vodového melóna zn. Akamuti!

Výherkyňou sa stáva pani Michaela Adamčíková. Srdečne gratulujeme!

Gabriela Dzurková Štofová
Gabriela Dzurková Štofová
Fanatička do prírodnej kozmetiky a majiteľka eshopu BIOnatural.