Pleťová maska a jej zázračné účinky
Ak ste do svojich kozmetických rituálov ešte stále nezaradili pleťovú masku, zbystrite pri nasledujúcich riadkoch pozornosť. Radi by sme ukázali, aká veľká je ich sila a prečo si vychutnať ich používanie.
Túžba odveká – byť krásna ako bábika
Odjakživa túžime po krásnej a zdravej pleti. Už pred stáročiami využívali ženy silu prírody vo svoj prospech a my sa to tiež postupne učíme a dozvedáme nové a nové informácie.
Sila pleťových masiek je veľká a pomôcť môžu s množstvom problémov, ktoré nás denne trápia. Každá je iná. Preto je dôležité rozhodnúť sa, na čo by Vám mala slúžiť. Delia sa nielen podľa typu pleti, ale aj podľa ťažkostí. Ich účinky sa líšia a je dobré sa v nich vyznať.
Spravidla sa aplikujú raz týždenne, občas dvakrát, ale niektoré postačujú len v určitom období – napríklad upokojujúcu Čučoriedkovú masku s morskými riasami môžete použiť vtedy, ak je pleť podráždená a vyživujúcu Ibištekovú masku s morskými riasami vtedy, keď je unavená.
Čistiaca Nimbová minerálna maska je ako stvorená pre mastnú a zmiešanú pleť, hydratačná Maska z jabĺk s morskými riasami pre suchú či zrelú pleť.
Masky sú navrhnuté tak, aby sa o pokožku intenzívne postarali. Ako pri všetkom, aj tu platí zlaté pravidlo, že všetkého veľa škodí a ani masky by sa nemali používať pričasto. Nenájdete jednu zázračnú, ktorá splní všetko, čo potrebujeme, ale ako doplnková starostlivosť dokážu zlepšiť stav pleti.
Tajomstvo multimaskingu
Pri prírodnej kozmetike je dôležité používať ju pravidelne a nevzdať sa, ak sa hneď nedostavia vytúžené zmeny k lepšiemu. Doma ich môžete mať pokojne aj viacero a siahnete po tej, ktorú budete aktuálne potrebovať.
Počuli ste už slovo multimasking? Je pomerne nové, ale skrýva sa za ním celkom logická procedúra. Táto metóda spočíva v nanášaní niekoľkých druhov pleťových masiek na rôzne časti tváre. Najčastejšie sa jedná o spojenie čistiacej masky na T zónu a hydratačnej na líčka. Spájať ale môžete detoxikačnú, rozjasňujúcu, čistiacu, vyhladzujúcu alebo upokojujúcu, fantázii sa medze nekladú.
Začnite už dnes
Keď sa stanete hrdou majiteľkou svojej masky, môžete sa s chuťou pustiť do skrášľujúceho procesu. Aplikujte ju na dôkladne vyčistenú pleť. Cez čisté póry preniknú účinné látky hlboko do pokožky a zaistia, že bude hydratovaná, čistá a dokonale jemná na dotyk.
Na nanášanie môžete používať prsty, prípadne štetec alebo silikónovú hubku. Vďaka nim môžete natrieť masku v tenkej vrstve a ušetriť si ju na viac použití. Ak sa bojíte, že by viac uschla alebo by nešla dolu, poslúži na jej zotretie bavlnený či mušelínový obrúsok, konjac hubka alebo malý uteráčik.
Niektoré masky stačí mať na pleti 5 minút, iné 10 či viac. Na každej nájdete návod na použitie, aby ste vedeli, koľko času si odstopovať. Využite ho na relax, pustite si hudbu, prečítajte si časopis či pár strán z rozčítanej knižky a relaxujte. Je to čas pre Vás, ktorý si po tvrdej práci naozaj zaslúžite.
Rôzne druhy
Na začiatok môžete skúsiť už hotové namiešané masky ako napríklad už spomínané masky zn. Lorient - čučoriedková, ibišteková a z jabĺk. Sú špeciálne pripravené na rôzne potreby a použitie je veľmi jednoduché – len ich zmiešate s vodou, nanesiete, počkáte a umyjete. Na záver aplikujete svoj pleťový krém a ráno sa zobudíte s nádhernou pleťou.
Ďalšou možnosťou sú látkové masky, ktoré sú balené po jednom kuse a určené sú na jedno použitie. Opatrne ju vyberiete z obalu, rozprestriete na tvár a necháte pôsobiť. Po sňatí sa jej zbytky môžu vtrieť do pleti alebo zotrieť čistým obrúskom.
Marocký íl Rhassoul
Nakoniec sú tu ešte prachové masky alebo ílové masky, ktoré sa používajú ako zložky v kozmetike ale i samostatne. Najznámejšie sú zelený francúzsky íl, červený íl, ružový íl, rhassoul, fuller´s earth či bentonítový íl.
Do sklenenej alebo plastovej misky nasypeme lyžičku masky alebo ílu, zmiešame s vodou, kvetovou vodou, mliekom alebo jogurtom a štetcom nanesiete na pleť. Obohatiť sa dajú kvapkou éterického oleja, rastlinného oleja alebo rôznymi bylinnými práškami ako je Neem powder, ktoré im dodajú ďalšie skvelé vlastnosti.
Som milovníčka prírody, mačiek, kníh a kozmetiky. Neustále sa učím o bylinkách a prírodnej kozmetike, aby som vedela využiť silu prírodu. Zbožňujem prechádzky pod holým nebom, šum vetra, ticho hôr i žblnkanie mora. Nikdy neobsedím a stále musím niečo robiť, najradšej píšem. Občas viac ako rozprávam. https://bytzenoujeuzasne.blogspot.com/.
Diskusia