Porcelánová pleť s perlovým práškom [Recenzia]

Porcelánová pleť s perlovým práškom [Recenzia]

Som celkom dobrodružnej povahy a na skúšanie noviniek v prírodnej kozmetike sa vždy teším ako malé decko na vianoce. Takže keď som sa dozvedela, že existuje nejaký perlový prášok, ktorý sa pripravuje zo zomletých sladkovodný perál a pomáha pri odstraňovaní vrások ako i pigmentových škvrnách či iných problémoch s pleťou, tak som neváhala. Najradšej mám vlastnú skúsenosť a teda som si ho hneď vyskúšala.

Perlový prášok pre porcelánovú pleť

Perlový prášok sa získava rozdrvením prírodnych sladkovodných perál. Jeho použitie má rovnako dlhú tradíciu ako používanie napríklad argánového oleja, avšak táto tradícia pochádza z ázijskeho kontinentu, kde sa s jeho pomocou ženy snažili dosiahnúť porcelánovú pleť, vyhladenie vrások, spevnenie pokožky a jemný lesk pleti. Mne osobne sa aziatské typy žien s ich jemnou pleťou páčia a predpokladám, že ak tento prášok používajú stáročia práve ony, tak na tom niečo bude.

Perlový prášok Perlový prášok si môžete kúpiť v eshope Kúpiť »

Čo o perlovom prášku tvrdí výrobca?

Perlový prášokVýrobca uvádza, že je momentálne veľmi populárny nielen v Ázii, kde sa používa po stáročia, ale dobyl i Európu a Ameriku. Dokonca sa začal vďaka obsahu vápnika, bielkovín, vitamínov a aminokyselín používať i do smoothies.

Výrobca uvádza že:

  • pôsobí proti predčasnému starnutiu pleti
  • vyhladzuje jemné vrásky
  • dodáva mladistvý a žiarivý vzhľad pleti
  • upokojuje pokožku
  • regeneruje ju a rozžiari
  • pomáha pri akné, jazvách po akné, pigmentových škvrnách a iných poškodeniach pokožky
  • pomáha urýchliť hojenie pokožky
  • zlepšuje elasticitu
  • odstraňuje suché miesta, rosaceu
  • pomáha pri spálenej pokožke

Perlový prášok na poškodenú pokožku

Perlový prášok som skúšala v čase kedy sa moja pleť trápila s problémom. Použila som totiž na čistenie a umytie tváre mydlo, ktoré bolo určené len na pokožku tela a nie na mojú jemnú pleť na tvári. Výsledkom bola presušená vrchná vrstva pleti, ktorá má svrbela a bola podráždená.

Používala som v tom čase bio arganový olej zn. Moroccan Natural, ktorý mi pomáhal postupne sa zbaviť toho pocitu "zasušenej masky", avšak stále som pleť nedostala do pôvodneho stavu. Keďže perlový prášok upokojuje a regeneruje pleť tak toto bol najlepší čas vyskúšať jeho účinky.

Moje DYI s perlovým práškom pre regeneráciu pleti

K perlovému prášku je pribalená malá špachtlička. Pre jedno použitie postačí veľmi malé množstvo, dokonca na špachtličke je malá priehlbinka, ktorá pomôže s dávkovaním. Práve takéto malé množstvo som zamiešala do mištičky s 1 ČL chladenej kyslej smotany a trochou bio arganového oleja.

Naniesla som v hrubšej vrstve vrstve na vyčistenú pleť a užívala si chladivý pocit studenej kyslej smotany na pleti. Kyslá smotana ako i bio arganový olej je silná kombinácia pri problémoch s pleťou, najmä pri veľmi suchej pokožke. Avšak bola som zvedavá ako bude účinkovať perlový prášok. Tu je moje zhrnutie.

DIY perlový prášok, arganový olej a kyslá smotana

Pripravíme si perlový prášok, kyslú smotanu a bio arganový olej

Perlový prášok zmiešame s kyslou smotanou a bio arganovým olejom

Všetko spolu zmiešame

Klady: už po prvom použití som spozorovala zosvetlenie maličných pigmentových škvrniek v oblasti pod očami. Mám tam si 4 škvrnky, ktoré po použití zosvetleli a po viacerých použitiach sú takmer neviditeľné.

Ďalším pozitívom je, že som sa zbavila toho pocitu zosušenej a podráždenej pleti. Pleť sa mi navrátila do pôvodneho a dokonca lepšieho stavu. Mala som zjednotený odtieň pleti a jemný perleťový lesk.

Zápory: samozrejme cena, ale vzhľadom k tomu, že perlový prášok používam do masky 1x týždenne tak mi balenie mi vydrží strašne dlho. Uvítala by som i nejaké testovacie balenie, aj keď som už nakúpila rovnako drahú prírodnú kozmetiku bez toho, aby som mala možnosť ju najprv vyskúšať v malom balení.

Ako teda u mňa dopadol perlový prášok?

Pre mňa sa táto investícia jednoznačne vyplatila. Multifunkčný produkt, ktorého stačí málo a s ktorým mám pocit luxusnej starostlivosti o pleť. Pleť je po jeho použití v spomínanej maske hladká, hebká, mám zjednotený tón pleti bez škvrniek, regerovanú pokožku aj jemnejšie vrásky.

Perleťový prášok som si po tejto skúsenosti pridala i do arganového oleja a po jeho nanesení mám perleťový lesk na pleti, čo najmä v lete vyzerá super. Nabudúce by som ho skúsila naniesť samostatne na líčka.

Čo si o perlovom prášky myslíte vy? Vyskúšali by ste ho?


Súťaž o perlový prášok zn. Moroccan Natural!

Súťaž je ukončená. Srdečne gratulujeme Lucii Rakovej!

Gabriela Dzurková Štofová
Gabriela Dzurková Štofová
Fanatička do prírodnej kozmetiky a majiteľka eshopu BIOnatural.