Prineste do svojej domácnosti vianočnú atmosféru

Prineste do svojej domácnosti vianočnú atmosféru

Vianoce klopú na dvere a chytá vás panika? Varenie, pečenie, upratovanie a nakupovanie darčekov nemusí byť predsa nočná mora. Doprajte si pokojnú vianočnú atmosféru a vychutnajte si Vianoce bez stresu.

Ako voňajú Vianoce

S Vianocami sa nám spájajú rôzne vône. Môžete si kúpiť sviečky alebo éterické oleje, ktoré sú jednoducho úžasné. Vyložte si nohy na stôl a nadýchnite sa z plných pľúc.

Vanilku by sme asi mohli dať na prvé miesto. Jej vôňa evokuje vanilkové rožteky, je chutná a navyše má aj afrodiziakálne účinky. Je ako stvorená na relaxáciu a pohodový deň pri rozprávke.

Škorica má upokojujúcu a ľahko štipľavú vôňu. Spája sa s koláčikmi, krupicovou kašou alebo vareným vínkom. Krásne prevonia domácnosť a prinesie príjemný hrejivý pocit. Obľúbená je ale aj v kozmetike, napríklad v tej proti celulitíde.

Prečo milovať škoricu Prečítajte si: Prečo milovať škoricu

Klinček je so škoricou zohratá dvojica. Tiež pekne zohrieva, ale má aj antibakteriálne a nájdete ho v kozmetike pre problematickú pleť. Pripomenúť môže aj leto, kedy sa varia rôzne kompóty a klinček im prepožičia jeho neodolateľnú vôňu.

Ihličie. Jednoznačne sa tešíme na vôňu vianočného stromčeka a na detskú radosť pri rozbaľovaní darčekov. Borovica, smrek alebo jedľa sú preto skvelé vianočné vône, ktoré sú nápomocné aj pri rôznych chorobách.

Veľkú voňavú službu vám preukážu aj sviečky. Ich omamná vôňa a upokojujúci plameň prinesú pokoj, romantiku aj Vianoce v jednom jedinom nádychu. Pohľadajte tie, ktoré sú zo zdravého sójového vosku a tešte sa z krásnych chvíľ v kruhu najbližších.

Nebojte sa upratovania

Vianočné upratovanie môže byť únavné a stresujúce. Prečo tento rok nevyskúšať pomoc z prírody? Na kvalitný octový čistič nepotrebujete veľa ingrediencií, len ocot a vodu. Poľahky odstráni nečistoty aj vodný kameň a ide to rýchlo. Veľkú službu preukáže aj sóda bikarbóna s citrónovou šťavou. Vznikne tak piesok na čistenie.

Vyskúšať môžete aj set éterických olejov domácnosť a dezinfekcia, ktorý vašu domácnosť prevonia a nebudete potrebovať žiadne agresívne prostriedky z obchodu. Bude to ekologické, voňavé a aj veselšie, lebo to pôjde ľahšie a rýchlejšie.

Ak už máte čistiace prostriedky vybrané, vyhnite sa chaotickému pobehovaniu po byte, ale spravte si plán toho, čo chcete stihnúť. Pomaly pokračujte z izby do izby, uvarte si k tomu čaj a nenaháňajte sa. Vianoce o tom nie sú.

Nezabudnite poriadne vybrať všetky textílie - závesy, záclony, obliečky a plachty, koberčeky, uteráky, zástery. A pokojne ich vymeňme za tie vianočné. Výpredaj vianočných obliečok sme objavili na Biano.sk, kde aj vy nájdete presne ten vzor, ktorý hľadáte.

Nákupy v pohodlí domova

Neznášate davy ľudí v obchodných centrách? Od novembra sa naozaj zväčšujú a môžete tak cítiť chaos, stres a paniku. Prečo by ste tomu ale mali podľahnúť? Veď nákup vianočných darčekov má byť od srdca, nie povinnosť. Nájdite niečo naozaj krásne a nehľadajte len ďalšiu zbytočnosť, ktorá skončí v skrini.

Z pohodlia domova môžete nakúpiť naozaj všetko. Preto sa pohodlne usaďte a pozrite sa aj do našej ponuky. Prírodná kozmetika nie je len obyčajný darček. Je výnimočná, lebo spolu s ňou darujete aj kúsok zdravia a dobrý pocit z toho, že robíte niečo pre našu matku Zem.

Ak sa cítite v kozmetike stratení, skúste sa pozrieť na rôzne darčekové balíčky. Sú pekne balené, obsahujú samé zaujímavé produkty a šetria aj vašu peňaženku.


Lucia Orviská
Lucia Orviská
Som milovníčka prírody, mačiek, kníh a kozmetiky. Neustále sa učím o bylinkách a prírodnej kozmetike, aby som vedela využiť silu prírodu. Zbožňujem prechádzky pod holým nebom, šum vetra, ticho hôr i žblnkanie mora. Nikdy neobsedím a stále musím niečo robiť, najradšej píšem. Občas viac ako rozprávam. https://bytzenoujeuzasne.blogspot.com/.