Prírodné domáce bielenie zubov I.

Prírodné domáce bielenie zubov I.

Nech už urobíte akokoľvek vynikajúci prvý dojem, úsmev plný žltých zubov ho dokáže zaručene pokaziť. A priznajte si... ak vidíte niekoho so žltými zubami, automaticky ho zaradíte do kategórie „nestará sa o seba“. Aby ste teda do tejto kategórie nespadali i Vy, venujte svojim zubom dostatočnú starostlivosť. Prečítajte si, čo je príčinou nepekného sfarbenia zubov a ako tento problém riešiť!

Hlavné príčiny sfarbenia zubov

Dôvodov môže byť niekoľko. No základné chyby, ktoré ľudia robia v rámci starostlivosti o svoj chrup, sú tieto:

1. Nedostatočná starostlivosť o chrup. Ak chodíte k zubárovi až vtedy, keď Vás zuby poriadne rozbolia, je to málo. Pravidelné prehliadky u zubára totiž majú zmysel. Môžete sa vyhnúť nepríjemnostiam, ako sú bolesti, opuchy, zápaly... a predísť tak zložitejším zákrokom. V rámci pravidelných kontrol by ste mali občas absolvovať aj profesionálne vyčistenie a odstránenie zubného kameňa.

2. Nesprávne čistenie zubov. Zabudnite na všetky reklamy na zubné kefky a pasty. Zuby si čistite pravidelne dva krát denne, a to zubnou kefkou s rovnými a rovnako dlhými štetinami. Na trhu sú dostupné kvalitné zubné kefky s rovnými štetinami dokonca aj v ekologickom prevedení. Zubná kefka Healthzubná kefka Bamboo sú vyrobené z vláken bambusovej trstiny a ich štetiny zodpovedajú odporúčaniam profesionálneho dentistu. V prípade potreby si počas dňa vyčistite dentálnou niťou medzizubné priestory. Tu sa totiž zvykne tvoriť zubný kaz najčastejšie. Samozrejmosťou by mala byť aj medzizubná kefka. Vyčistí zuby dokonale! Ako vyzerá zubná kefka Bamboo si môžete pozrieť v tomto videu:

3. Fajčenie a alkohol. Tak, ako tabak dokáže zafarbiť dožlta prsty na rukách, sfarbí aj Vaše zuby. Ak teda chcete mať biele zuby, na fajčenie zabudnite. To isté platí aj o pití červeného vína.

4. Množstvo kávy a čierneho čaju. Ak ste milovníkom kávy, počítajte s tým, že môže zuby zafarbiť. Pokiaľ ide o čaj, pred čiernym by ste mali uprednostniť zelený. Kola a rôzne sladké limonády sú tabu!

5. Nevhodné potraviny. Sem sa dajú zaradiť potraviny s „farbiacimi“ schopnosťami. Takými sú napríklad čučoriedky, čokoláda alebo kečup. Z času na čas však zaiste neuškodia. No kola a rôzne sladké limonády sú tabu! Ste abstinent a nefajčiar, zuby si čistíte pravidelne a nezdravým potravinám sa vyhýbate? Ak máte predsa len žltý povlak na zuboch, skúste naše typy na prírodné domáce bielenie zubov.


Gabriela Dzurková Štofová
Gabriela Dzurková Štofová
Fanatička do prírodnej kozmetiky a majiteľka eshopu BIOnatural.


Odporúčané produkty4