Purifying - tuhý pleťový čistič od Officina Naturae [recenzia]

Purifying - tuhý pleťový čistič od Officina Naturae [recenzia]

Pravidelné čistenie pleti považujem za jeden z najdôležitejších krokov ku krásnej a zdravej pleti. Hoci sa dá dnes kúpiť veľké množstvo čistiacich gélov alebo mydiel, nie každý splní všetko, čo sľúbi. Ja som sa dnes zamerala na tuhý pleťový čistič, ktorý okrem iného sľubuje, že pleť nevysuší.

Purifying, tuhý pleťový čistič 50 g Purifying, tuhý pleťový čistič si môžete kúpiť v eshope Kúpiť »

Zero waste tuhý pleťový čistiť

Tuhý pleťový čistič od Officina Naturae mi prišiel v rozkošnej papierovej krabičke. Otvára sa ako šuplík a ja sa z toho teším ako malé dieťa. Výhodou je, že nie je balený v žiadnych ďalších plastoch a krabičku môžete odhodiť do koša na papier, aby sa recyklovala. Nevznikne tak žiaden odpad.

Purifying, tuhý pleťový čistič 50 g

Tuhý čistič nechám po každom použití uschnúť na radiátore alebo na mydlovničke a odložím ho späť do krabičky, aby sa naň neprášilo. Je menší, v poličke nezaberá veľa miesta a môžem si naň ukladať aj iné veci.

Vlastnosti tuhého pleťového čističa

Na prvý pohľad vyzerá ako kvetinka. Vyrába sa ručne, preto si na ňom môžete všimnúť menšie nedokonalosti ako nepravidelné rozmery alebo malé praskliny. Zafarbenie sa taktiež môže mierne líšiť kvôli použitiu farbív na rastlinnej báze. Môj čistič mal pár jemných praskliniek, ale pekne drží pokope, neláme sa.

Jeho farba je taká žltá a vonia mi po citrusoch. Nie príliš výrazne a pokojne by som ho odporučila aj pánom, ktorý nechcú voňavú kozmetiku.

Konzistencia je naozaj tuhá a nemení sa ani počas používania. Nemäkne a po každom použití ho nechám dôkladne usušiť, aby som ho mohla odložiť.

Používanie je veselé

Obsahuje výťažky z jablka a černice, ktoré sa o problematickú pleť so sklonom k akné a upchatým pórom starajú veľmi jemne. Sama som sa nevedela dočkať použitia, aby som zistila, či splní všetko to, čo sľúbi.

Obľubujem mydlá s čiernym aktívnym uhlím (o aktívnom uhlí si môžete prečítať v tomto článku a mydlo si môžete kúpiť tu), ktoré pleť vynikajúco čistia. Žiaľ, čím som staršia, tým skôr mi vysušujú a sťahujú pleť, preto som od nich začala upúšťať. Pred pár rokmi by som ich však nevymenila za nič na svete.

Purifying, tuhý pleťový čistič 50 g

Použitie je zábavné a rýchle. Tuhý čistič si dajte do rúk a vytvorte penu tak, ako by ste si umývali ruky klasickým tuhým mydlom. Naneste ju na pleť a krúživými pohybmi čistite. Používam ho so sonickou kefkou na čistenie, ale postačí aj obyčajná alebo moje ruky. Penu potom opláchnite vlažnou vodou.

Lepší ako mydlo

Už po prvom použití som vedela, že som našla náhradu za obľúbené čistiace mydlá. Tuhý čistič naozaj pleť nevysušuje. Štípe v očiach, preto si treba dať pozor, aby sa do nich nedostal počas umývania alebo oplachovania.

Inak mu nemám čo vytknúť. Pleť je viditeľne čistejšia, jemnejšia a póry sú stiahnuté. Nie je začervenaná ani podráždená a oceňujem, že čistič ju skôr upokojil.

Na takto vyčistenú pleť aplikujem ešte kvetovú vodu, sérum a nočný krém alebo olej. Tuhý čistič sa dobre drží v ruke, balený je tak, aby nevznikal zbytočný odpad.

Zapáčil sa mi vôňou i účinkami. Po tridsiatke už hľadám veľmi jemnú kozmetiku, ktorá ma nepotrápi, ale splní si svoju úlohu. V tomto prípade je to všetko splnené.

Používate na čistenie pleti mydlá? Nevysušujú vám pleť?


Súťaž o tuhý pleťový čistiť od Officina Naturae!

Stačí odpovedať na jednoduchú otázku: Spĺňa obal tuhého pleťového čističa definíciu pojmu Zero Waste?

Súťaž je ukončená, srdečne gratulujeme Denise Barančokovej!

Lucia Orviská
Lucia Orviská
Som milovníčka prírody, mačiek, kníh a kozmetiky. Neustále sa učím o bylinkách a prírodnej kozmetike, aby som vedela využiť silu prírodu. Zbožňujem prechádzky pod holým nebom, šum vetra, ticho hôr i žblnkanie mora. Nikdy neobsedím a stále musím niečo robiť, najradšej píšem. Občas viac ako rozprávam. https://bytzenoujeuzasne.blogspot.com/.