21. 09. 2015

Recenzia: Bylinková maska Herbaphoria od Soaphoria

Miešanie domácich masiek je určite výborná voľba, no poznáte to. Niekedy sa mi skrátka nechce vymýšľať, prášiť, miešať, hľadať suroviny...Chce sa mi len vyložiť nohy, dať niečo dobré pod zub a pozrieť si obľúbený seriál :) A práve vtedy mi príde vhod už maska hotová, ktorú len stačí naniesť na tvár a nechať sa skrášľovať a to pekne bez námahy.

A značka Soaphoria to vedela. Vedela, že nie každá žena má náladu si všetko robiť sama, vedela, že sme občas aj lenivé a nič sa nám nechce :) A tak nám namiešala tri masky, aby si každá z nás našla tú svoju. Tou mojou je momentálna bylinková Herbaphoria (keďže Chillophoriu a Nutriphoriu som už minula ;) ). Maska Herbaphoria má super 100% prírodné zloženie a až 89% zo zložiek je v bio kvalite.

Herbaphoria od Soaphoria

Maska sa naberá zo sklenenej nádobky pohodlne a červená mašlička mi vždy trochu zdvihne náladu. Herbaphoria je vhodná pre všetky typy pleti, najmä však na mastnú, problematickú a aknóznu. Akné som sa našťastie po dlhých rokoch viac menej zbavila, no problematická pleť ma trápi stále. Herbaphoria obsahuje mix ílov a byliniek ale mňa na prvý pohľad zaujali moje obľúbené – bentonitový ílnimbový olej. Základ masky tvoria hneď tri druhy ílov – kaolín, bentonitový íl a zelený íl. Tieto íly pleť prečistia, odstránia odumreté bunky a pleť detoxikujú. U mňa funguje najlepšie íl bentonitový, ktorý je svojimi silnými čistiacimi účinkami dobre známy. Na povrch pleti vytiahne všetky nečistoty, pomáha pri upchatých póroch aj čiernych bodkách. Len ho treba používať pravidelne :) Sám o sebe môže byť pre citlivejšiu pleť prisilný, no v tej maske je ho tak akurát. Maska čistí, ale nie je tak silná ako samotný bentonitový íl.

Maska a čistič Herbaphoria

Ďalšia zložka v zozname je môj milovaný nimbový olej. Nimba je jednoducho na všetko! Akné, ekzémy, suchá pokožka, lupiny...nech vás už trápi čokoľvek, vyskúšajte nimbu. Či už v podobe nimbového prášku, ktorý je ideálny na prípravu pleťových masiek, či vlasových zábalov, alebo vo forme nie-až-tak voňavého nimbového oleja :) Mne trochu voní ako pražené, mierne horké arašidy. Má veľké množstvo priaznivých účinkov, pôsobí anibakteriálne, proti zápalom, ale napriek tomu že je účinný, pleť po ňom neostáva vysušená. V maske sa jeho „vône“ báť nemusíte, moc ho necítiť.

Ďalej tú máme šalviu, ktorá pôsobí protizápalovo a stimuluje obnovu buniek. Žihľava pôsobí proti akné a má tonizujúce účinky, prospešné najmä pre mastnú a problematickú pleť. Jemne sťahuje pôsobí proti zápalom. Kamilka pleť upokojí a rozmarín napomôže jej regenerácii, pôsobí antisepticky a dezinfekčne. Vodná spirulina zatočí s mikróbmi, urýchli hojenie a eliminuje toxíny a voľné radikály.

Herbaphoriu treba naniesť na vyčistenú pleť na 15 minút. Občas som sa pozabudla a nechala ju aj dlhšie, nič hrozné sa však nestalo :D Počas pôsobenia cítim na pleti vždy nejakú „aktivitu“, tak mám dobrý pocit, že maska predsalen niečo s pleťou robí :) Mám pocit, že je o niečo silnejšia a pre mňa osobne účinnejšia ako Chillophoria. Vôňu neviem úplne identifikovať, je trochu bylinková. Nemôžem povedať, že by mi úplne voňala, ale zároveň mi ani vyslovene nesmrdí. Tak či onak, som s maskou spokojná :) Na prvý pohľad sa zdá maska olejnatá, ale po zmytí pleť neostane vôbec mastná, ale zároveň ani nie je vysušená z ílov. Skrátka ideál :) Na čistenie pleti (čiže namiesto čistiaceho mlieka či gélu) sa mi nezdá až tak vhodná – pomleté bylinky sem tam pichnú, takže na čistenie mi prišla viac vhodná Chillophoria.

Ak máte chuť recyklovať, po minutí môžete sklenenú nádobku vrátiť späť na adresu bionatural.skdostanete zľavu 1 euro na nákup produktov značky Soaphoria. Ja si však aj túto nádobku radšej nechám :) A čo vy, skúšali ste už niečo od Soaphoria? Vraciate sklenené nádobky, či si ich radšej necháte na iné účely? :)

Súťaž o masku a čisti Herbaphoria!

Stačí odpovedať na jednoduchú otázku: Koľko druhov ílov sa nachádza v zložení masky Herbaphoria? Víťazkou sa stáva Maja Delinčáková. Srdečne gratulujeme!

Odoberajte nové články zadarmo

vždy keď výjde nový článok, pošleme vám upozornenie do vašej emailovej schránky

Prihlásiť sa k odoberaniu nových článkov na email »

Páčil sa vám článok? Dajte o ňom vedieť priateľom na sociálnych sieťach:

Diskusia

Poradíme vám

Poradíme vám

o našich výrobkoch vieme všetko, neváhajte a pýtajte sa nás

Zákaznícke bonusy

Zákaznícke bonusy

pre našich zákazníkov všetko, aj bonusy

Unikátny sortiment

Unikátny sortiment

u nás nájdete výrobky, ktoré inde nekúpite

Doprava zadarmo

Doprava zadarmo

pri objednávke nad 60€

Overené našimi zákazníkmi

Obchod ponúka mnoho výhod - za najväčšiu považujem so svojou rodinou veľmi dobrú komunikáciu. Ohromnou výhodou je podrobný popis vlastností a účinkov predávaných výrobkov - veľmi to pomôže pri rozhodovaní. Vynikajúce dopravné služby.

Mrko, pred 5 dňami
Všetky hodnotenia
Verfied by Visa Visa electron Visa Mastercard electronic Mastercard Secure Code Mastercard Maestro Gopay