Bio hamameová voda Akamuti 21. 09. 2015

Pri surfovaní medzi prírodnými kozmetickými produktmi a ich zložením som sa v prípravkoch určených pre problematickú pleť často stretávala so zložkou Hamamelis virginiana (witch hazel) a niekoľko z nich aj používam. Získava sa zo stromu Hamamel virgínsky. Je to v kozmetike veľmi často využívaná látka, vďaka svojim liečivým a astrigentným účinkom. Preto som bola zvedavá na jej účinky v čistom destiláte – vo forme Hamamelovej pleťovej vody od Akamuti.

Hneď po prvom otvorení mi vrazila do nosa zvláštna, tak trochu známa vôňa. Bola to vôňa barbecue omáčky! Nachvíľu som bola zmätená, keďže v ten deň som naozaj jednu jedla, ale predsa len vôňa vychádzala z fľaštičky. Vnímanie vône je však veľmi subjektívne, čiže Vám tak voňať nemusí. Mne to však neprekáža, celkom sa tomu teším :D. Každopádne je to trochu nezvyklé.

Po nanesení na pleť pôsobí veľmi osviežujúco a chladivo, čo je najmä v horúcich dňoch veľmi príjemné. Zároveň na póry pôsobí jemne sťahujúco. Používam ju ráno aj večer, dokonca som si všimla, že som prestala používať ružovú vodu (ktorú mám ale rada a plánujem sa k nej zas vrátiť). Pleť pekne dočistí a osvieži a čo je podstatné –nevysušuje ju. Keď sa nad tým tak zamyslím, nikdy som nemala rada prostriedky na mastnú pleť, ktoré ju vysušovali – vždy som mala pocit, že následkom je ešte väčšie mastenie pleti a nepríjemné stiahnutie.

Odporúčam ju taktiež použiť do pleťovej masky, najmä ak máte problematickú pleť. Ja používam bentonítový íl (bentonite clay) alebo Ružovú pleťovú masku od Akamuti, ale môžete použiť aj inú práškovú masku do ktorej pridáte túto pleťovú vodu na zriedenie. V spojení s ílom táto maska pleť prečistí a stiahne póry. Stačí použiť cca 2 čajové lyžičky práškovej masky a pridať približne rovnaké množstvo hamamelovej vody. Ak máte mastnú a problematickú pleť do masky môžete tiež pridať nimbový, čajovníkový, či šalviový olej. Ja do masky rada pridávam aj trochu jablčného octu, ak Vám ale smrdí, pokojne ostatne pri esenciálnych olejoch, alebo ostaňte len pri mixe práškovej masky s hamamelovou vodou :)

Maska z hamamelovej vody a ružovej pleťovej masky od Akamuti

Maska z hamamelovej vody a ružovej pleťovej masky od Akamuti

Hamamelová voda je vďaka chladivému účinku taktiež príjemná ako obklad pod oči na zmiernenie opuchu. Stačí rozstrihnúť vatový tampón, navlhčiť hamamelom a priložiť polmesiačiky pod oči. Samozrejme môžete použiť aj dva tampóny a prekryť nimi aj viečka. Touto pleťovou vodou si pretieram pri odličovaní aj oči a nedráždi ich. Používate aj Vy prípravky s hamamelom? Čo si o nich myslíte?

Súťaž o bio hamamelovú vodu od Akamuti je ukončená

Výherkyňou sa stáva pani Eva Kompišová. Srdečne gratulujeme!

Gabriela Dzurková Štofová
Gabriela Dzurková Štofová
Fanatička do prírodnej kozmetiky a majiteľka eshopu BIOnatural.


Páčil sa vám článok? Dajte o ňom vedieť priateľom na sociálnych sieťach:

Diskusia

Poradíme vám

Poradíme vám

o prírodnej kozmetike vieme všetko, neváhajte a pýtajte sa nás

Zákaznícke bonusy

Zákaznícke bonusy

pre našich zákazníkov všetko, aj bonusy

Unikátny sortiment

Unikátny sortiment

u nás nájdete výrobky, ktoré inde nekúpite

Doprava zadarmo

Doprava zadarmo

pri objednávke nad 60€

Overené našimi zákazníkmi

Obchod ponúka mnoho výhod - za najväčšiu považujem so svojou rodinou veľmi dobrú komunikáciu. Ohromnou výhodou je podrobný popis vlastností a účinkov predávaných výrobkov - veľmi to pomôže pri rozhodovaní. Vynikajúce dopravné služby.

Mrko, pred 5 dňami
Všetky hodnotenia
Verfied by Visa Visa electron Visa Mastercard electronic Mastercard Secure Code Mastercard Maestro Gopay