21. 09. 2015

Exfoliácia pleti je veľmi dôležitá. Odumreté bunky spôsobujú upchávanie pórov, nevábne čierne bodky a naša pleť môže pôsobiť takisto mierne odumreto :D Pri pravidelnom pílingu pôsobí pleť zdravšie, žiarivejšie a póry sú menšie a čistejšie. Frekvenciu s akou by ste mali píling vykonávať prispôsobte požiadavkám Vašej pleti. Ak máte citlivú, či suchú pleť píling Vám môže bohate stačiť aj 1-krát do týždňa, moja mastnejšia a problematická pleť si však vyžaduje takúto starostlivosť 2-krát do týždňa.

V každom prípade sa nespoliehajte len na odporúčania, vždy berte do úvahy skúsenosti s vlastnou pleťou, nakoľko požiadavky pleti sú veľmi individuálne :) S pílingom to v žiadnom prípade nepreháňajte, pretože nadmerná exfoliácia môže spôsobiť zvýšenie citlivosti pokožky a dokonca aj predčasné starnutie. A to predsa nechceme.

Otvorený pomarančový píling

Pomarančový píling od Akamutisi ma hneď získal pomarančovou vôňou – mám ju veľmi rada. Sladkastá pomarančová vôňa trochu láka na ochutnanie a veruže by ste ho aj takmer mohli ochutnať. Avšak kvôli obsahu esenciálnych olejov to neodporúčam :)[poll id="8"] Zloženie je pomerne jednoduché :

  • fairtrade trstinový cukor
  • zmes masiel:mandľové a mangové maslo
  • esenciálne oleje: pomaranč, geránium, karotka a myrha

Nič viac, nič menej. Píling má príjemnú konzistenciu našľahaného masla a vcelku jednoducho sa nanáša, preferujem ho nanášať na navlhčenú pleť. Vďaka cukru je píling efektívny a bez problémov odstráni odumreté bunky. Cukrové pílingy patria medzi moje najobľúbenejšie :) Ak máte suchú pleť môžete tento píling nechať pôsobiť niekoľko minút ako výživnú masku.

 

Takto vyzerá píling na ruke

Mierny problém nastáva pri zmývaní. Ak ste zvyknuté, že píling jednoducho zmyjete z pleti vodou, už pri pohľade na zloženie je Vám zrejme jasné, že tentokrát to tak ľahko nepôjde :) Ja si pomáham hubkou, avšak ani tá niekedy nestačí a tak si musím dopomôcť aj čistiacim gélom. Vyskúšať tiež môžete malý uterák navlhčený v teplej vode. Olejčeky a maslá sú však pre pleť prospešné. Ak máte suchú pleť, nemusíte sa trápiť nadmerným drhnutím a nechajte na pleti jemnú ochrannú vrstvu z týchto masiel :)

Divoký pomaranč, píling

Mastné zloženie má ešte jednu výhodu. Viete kde okrem suchých partii tela sú maslá prospešné? No predsa na perách! Keď si už robíte píling tváre nezabúdajte aj na pery. Odstránite nechcené šupinky a pery budú opäť hebké. Navyše sa takmer vôbec nemusíte trápiť so zmývaním (stačí zmyť cukor) a zvyšok nechajte namiesto balzamu na pery :) Dávajte si však pozor, aby ste sa nepozabudli a z pier ho nezlízali ;) Ako často používate píling a ktorý je Váš obľúbený?

Súťaž o pomarančový píling zn. Akamuti!

Stačí odpovedať na jednoduchú otázku: Napíšte aspoň jeden éterický olej ktorý sa nachádza v zložení pomarančového pílingu. Víťazkou sa stáva Mária Frandoferová. Srdečne gratulujeme!

Barborka Gírethová
Barborka Gírethová
Verím, že na to aby sme boli krásne, nemusíme používať kozmetiku, ktorá poškodzuje naše zdravie. Prírodná kozmetika funguje rovnako dobre a veru niekedy ešte lepšie ako tá konvenčná. Rada vás preto inšpirujem mojimi skúsenosťami a tiež vám poradím, ako si prírodnú kozmetiku môžete vyrobiť doma. Ešte viac tipov, receptov a informácií môžete nájsť na mojich blogoch: beastlovesbeauty.wordpress.com a bioblogerinas.sk.


Páčil sa vám článok? Dajte o ňom vedieť priateľom na sociálnych sieťach:

Diskusia

Poradíme vám

Poradíme vám

o prírodnej kozmetike vieme všetko, neváhajte a pýtajte sa nás

Zákaznícke bonusy

Zákaznícke bonusy

pre našich zákazníkov všetko, aj bonusy

Unikátny sortiment

Unikátny sortiment

u nás nájdete výrobky, ktoré inde nekúpite

Doprava zadarmo

Doprava zadarmo

pri objednávke nad 60€

Overené našimi zákazníkmi

Obchod ponúka mnoho výhod - za najväčšiu považujem so svojou rodinou veľmi dobrú komunikáciu. Ohromnou výhodou je podrobný popis vlastností a účinkov predávaných výrobkov - veľmi to pomôže pri rozhodovaní. Vynikajúce dopravné služby.

Mrko, pred 5 dňami
Všetky hodnotenia
Verfied by Visa Visa electron Visa Mastercard electronic Mastercard Secure Code Mastercard Maestro Gopay