Recenzia nočného krému Oliva a Avokádo od Akamuti 21. 09. 2015

Recenzie na výrobky od značky Akamuti píšem rada. Na jednej strane má väčšina výrobkov krásny obal, na strane druhej má tiež krásne zloženie. Napriek tomu, že na vŕtanie v zložení som si celkom zvykla, môže to zabrať veľa času. Preto vždy uvítam, ak má kozmetika čisté zloženie, bez dlhého zoznamu neurčito znejúcich chemických zložiek. A v tomto ma značka Akamuti zatiaľ nesklamala :)

Nočný krém Oliva a Avokádo sa skladá len z rastlinných a esenciálnych olejov a je zahustený včelím voskom.

Rastlinné oleje: olej z lieskových orechov, avokádový a bio olivový olej

Esenciálne oleje: mandarínka (osviežuje) , harmanček (upokojuje, pôsobí protizápalovo), kadidlo (antiseptické a hojivé účinky)

Keď som ho prvýkrát otvorila, zacítila som vôňu mandarínky a preto sa mi hneď zapáčil! :) Pri ďalšom používaní som začala cítiť olivový olej (čo sa mi moc nepáčilo, keďže olivový olej mi trošku smrdí :) ). Bolo to zrejme tým, že oleje sa mierne rozdelili a tým pádom na povrch najskôr vyplávali esenciálne oleje. Toto považujem za malé mínus krému – treba ho sem tam zamiešať. Momentálne mi krém však opäť vonia, pripomína mi vôňu čierneho čaju s citrónom, dosladeného medom :)

Konzistenica krému Oliva a Avokádo Konzistencia krému pripomína skôr masť ako krém – nakoľko sa jedná o kombináciu olejov, ktoré sú zahustené voskom. Mne osobne vyhovujú lepšie pleťové oleje – jednoduchšie sa mi meria množstvo (zväčša 4 kvapky) a nemám rada krémy do ktorých musím ísť prstami . Samozrejme treba mať vždy umyté ruky, ale aj tak je šanca, že sa do krému dostane trochu baktérii. Je to však len osobná preferencia :)

Na jedno použitie stačí veľmi málo – väčšinou ho naberám len špičkou prstu. Následne ho zohrejem medzi dlaňami a nanesiem na pleť. Po takomto zahriatí sa krém nanáša jednoduchšie a rýchlejšie sa vpije. Ideálne je krém nanášať na navlhčenú pleť.

Tento krém je určený skôr na pleť suchú, ale rozhodla som sa ho vyskúšať aj napriek tomu, že moja pleť je mastná a problematická. Občas mám totiž problém, že moja pleť je suchšia, napriek tomu, že sa snažím byť na ňu jemná a nepoužívam nič s obsahom alkoholu. Mám taký pocit, že mám nevďačnú pleť :D každopádne som s týmto krémom nemala žiaden problém, pekne sa vsiakne a neupcháva póry. V porovnaní s Ružovým pleťovým krémom od Akamuti sa tento nočný krém o niečo ľahšie rozotiera. Čo sa účinkov týka, mám pocit, že o niečo lepšie výsledky som videla práve po používaní Ružového krému.

Nočný krém Oliva a Avokádo od Akamuti

S týmto krémom som vcelku spokojná. Balenie má 50 ml a vydrží naozaj veľmi dlho. Odporúčam vyskúšať :)

Súťaž o nočný krém Oliva a Avokádo zn. Akamuti!

Výherkyňou sa stáva p. Gabriela D. Srdečne gratulujeme!

Barborka Gírethová
Barborka Gírethová
Verím, že na to aby sme boli krásne, nemusíme používať kozmetiku, ktorá poškodzuje naše zdravie. Prírodná kozmetika funguje rovnako dobre a veru niekedy ešte lepšie ako tá konvenčná. Rada vás preto inšpirujem mojimi skúsenosťami a tiež vám poradím, ako si prírodnú kozmetiku môžete vyrobiť doma. Ešte viac tipov, receptov a informácií môžete nájsť na mojich blogoch: beastlovesbeauty.wordpress.com a bioblogerinas.sk.


Páčil sa vám článok? Dajte o ňom vedieť priateľom na sociálnych sieťach:

Diskusia

Poradíme vám

Poradíme vám

o prírodnej kozmetike vieme všetko, neváhajte a pýtajte sa nás

Zákaznícke bonusy

Zákaznícke bonusy

pre našich zákazníkov všetko, aj bonusy

Unikátny sortiment

Unikátny sortiment

u nás nájdete výrobky, ktoré inde nekúpite

Doprava zadarmo

Doprava zadarmo

pri objednávke nad 60€

Overené našimi zákazníkmi

Obchod ponúka mnoho výhod - za najväčšiu považujem so svojou rodinou veľmi dobrú komunikáciu. Ohromnou výhodou je podrobný popis vlastností a účinkov predávaných výrobkov - veľmi to pomôže pri rozhodovaní. Vynikajúce dopravné služby.

Mrko, pred 5 dňami
Všetky hodnotenia
Verfied by Visa Visa electron Visa Mastercard electronic Mastercard Secure Code Mastercard Maestro Gopay