21. 09. 2015

Recenzia ružovej pleťovej masky od Akamuti

Práškové masky mám rada. Na jednej strane môžu byť menej praktické, keďže je ich potrebné zmiešať aspoň s tekutinou, na strane druhej máte však nad zložením väčšiu kontrolu a masku lepšie prispôsobíte vašej pleti. Medzi mojich favoritov jednoznačne patria bentonitový ílnimbový prášok, ktoré pleť hĺbkovo čistia a pomáhajú eliminovať nedostatky pleti :)

Občas však nemám náladu na hĺbkové čistenie pleti a práve vtedy mi príde vhod Ružová maska od Akamuti. Táto maska mi navodí relaxačný a tiež trochu viac luxusný pocit. Pre zmenu moja tvár nie je zeleno sivá, ale má tmavo hnedo-červenú farbu :D Uznávam, stále to pre niekoho asi nie je práve lákavá farba, ale ja si tú zmenu celkom užívam :) Plus táto maska aj o niečo lepšie vonia. Zloženie masky obsahuje ružový íl, prášok zo sušených ruží, harmančeka a marshmallow.

Ružová maska od Akamuti 

Najskôr som sa ju pokúšala zmiešať s mojou obľúbenou zložkou – jablčným octom. Avšak skúsila som to len jeden raz a opakovať to radšej nebudem ;) Prvým dôvodom bolo začervenanie pleti – pravdepodobne šlo len o prekrvenie, avšak trvalo aspoň 30 minút, kým to prešlo, čo som príliš neuvítala, keďže som si masku robila tesne pred odchodom z domu (ešteže to makeup prekryl) :D Taktiež je škoda túto masku zasmradiť octom, radšej do nej primiešajte niečo voňavé, aby ste si ju lepšie užili :)

Najlepšou kombináciou je ružová voda, ktorá dodá maske sviežejšiu vôňu. Netreba zabudnúť aj na esenciálne oleje, ktoré ju ešte viac prevoňajú. Ja rada pridávam ylang ylang. Môžete však pridať aj voňavý čaj, napríklad jazmínový, alebo upokojujúci harmančekový. Do ružovej pleťovej masky rada pridávam mlieko a med – vďaka týmto prísadám maska viac hydratuje a ošetruje. Čo som si všimla – maska vcelku rýchlo schne, takže na jedno použitie používam dve čajové lyžičky ružovej masky a približne 3 lyžičky tekutiny (mám rada hrubšiu vrstvu :) ). Aby maska schla pomalšie, pridajte med, trochu oleja, alebo si tvár prekryte fóliou (nezabudnite však spraviť diery, aby ste sa neudusili :D ). Ak chcete len rýchlu masku, ktorú môžete do 5 minút zmyť, postačí použiť aj 1 lyžičku ružovej masky.

Ja rada používam túto kombináciu (nechávam pôsobiť približne 15 minút):

  • 2 čajové lyžičky ružovej masky
  • 3 čajové lyžičky mlieka
  • 1 čajová lyžička medu
  • 2 kvapky esenciálneho oleja ylang ylang

  Do masky som pridala aj sušené kvietky 

Túto masku rada používam na relax, ideálne s hrnčekom voňavého čaju :) Pri mojej problematickej a mastnej pleti sa väčšinou sústreďujem na hĺbkovo čistiace masky, ale do svojej pravidelnej maskovacej rutiny som zaradila aj túto ošetrujúcu masku, ktorá pleť príjemne osvieži:) Aké masky najradšej používate Vy? :)

Súťaž o ružovú pleťovú masku zn. Akamuti!

Stačí odpovedať na jednoduchú otázku: Nachádza sa v zložení ružovej pleťovej masky aj bentonítový íl? Víťazkou sa stáva Katarína Škopeková. Srdečne gratulujeme!

Gabriela Dzurková Štofová
Gabriela Dzurková Štofová
Fanatička do prírodnej kozmetiky a majiteľka eshopu BIOnatural.


Páčil sa vám článok? Dajte o ňom vedieť priateľom na sociálnych sieťach:

Diskusia

Poradíme vám

Poradíme vám

o prírodnej kozmetike vieme všetko, neváhajte a pýtajte sa nás

Zákaznícke bonusy

Zákaznícke bonusy

pre našich zákazníkov všetko, aj bonusy

Unikátny sortiment

Unikátny sortiment

u nás nájdete výrobky, ktoré inde nekúpite

Doprava zadarmo

Doprava zadarmo

pri objednávke nad 60€

Overené našimi zákazníkmi

Obchod ponúka mnoho výhod - za najväčšiu považujem so svojou rodinou veľmi dobrú komunikáciu. Ohromnou výhodou je podrobný popis vlastností a účinkov predávaných výrobkov - veľmi to pomôže pri rozhodovaní. Vynikajúce dopravné služby.

Mrko, pred 5 dňami
Všetky hodnotenia
Verfied by Visa Visa electron Visa Mastercard electronic Mastercard Secure Code Mastercard Maestro Gopay