Regeneračný šampón Amazon Plants – recenzia

Regeneračný šampón Amazon Plants – recenzia

Šampóny si veľmi starostlivo vyberajú najmä tí, ktorých trápi nejaký problém. Lupiny, mastné vlasy, suché vlasy, ekzém, vypadávanie vlasov – nie je to nič príjemné a neraz nám to robí starosti. Dnes by som Vám rada ukázala regeneračný šampón Amazon Plants, ktorý mi ako atopikovi vyhovuje a pochvaľujú si ho aj moje vlasy.

Regeneračný šampón Amazon Plants zaujme na prvý pohľad

Tento šampón pochádza z dielne oceňovanej poľskej značky L´Orient a búra predsudky, že z tejto krajiny kvalitné produkty nie sú. Jej sila tkvie v tom, že spája moderné výrobné technológie so silou prírodných ingrediencií. Regeneračný šampón Amazon Plants, ako už názov napovedá, obsahuje amazonské rastliny a je vegánsky. Moja óda naň začne o pár riadkov nižšie a verím, že padne do oka aj vám.

Amazon Plants, regeneračný šampón 200 ml Amazon Plants, regeneračný šampón si môžete kúpiť v eshope Kúpiť »

Pekný a voňavý

Šampón má objem 200 ml a hoci vyzerá byť malý, nie je to celkom tak. Na jedno použitie ho postačuje len troška, vytvorí bohatú penu a nemíňa sa rýchlo. Bielo zelený obal vyzerá zaujímavo, tak jarne.

Pri prvom použití sa nedali prehliadnuť dve veci. V prvom rade veľmi pekne vonia, povedala by som, že tak kvetinovo – ovocne, lahodne, ale nie výrazne. Druhou zaujímavosťou je, že je dosť riedky a treba s ním narábať opatrne, aby sa vám nevylial z dlane tak, ako mne. Pri druhou použití som už vedela, čo ma čaká a ani kvapka nevyšla navnivoč.

Výnimočný aj zložením

Ak sa pozriete na mnohé šampóny, ktoré dostať bežne v drogérii, v zložení nájdete vodu, obyčajne na popredných miestach. Je to lacná ingrediencia, ale ničím výnimočná. Značka L´orient stavila namiesto vody na hydroláty.

Obsahuje hydroláty z horkého pomaranča, levandule, nechtíka, listov tymiánu, rozmarínu a citrónovej kôry, vďaka čomu šampón pekne vonia a dobre účinkuje. Okrem nich však v šampóne nájdete aj iné super ingrediencie – oleje ako olivový, makadamový, sójový, slnečnicový, annatto a olej z ovocia Pracaxi.

Regeneračný šampón Amazon Plants – recenzia

Výsledok? Nádherné vlasy so zdravým leskom

Ako som spomenula pár riadkov vyššie, netušila som, že naň budem písať ódy, ale je to tak. Ako prvé som si pri umývaní všimla, že vlasy ostávajú celkom jemné a niekedy nepoužijem ani masku alebo kondicionér. Aj bez nich sa dobre češú a z vlasov je jemný závoj s leskom. Vôbec neelektrizujú, ľahko sa upravujú, sú hydratované a pevnejšie.

Začala som užívať vitamíny na vlasy a tri razy týždenne používam tento šampón. Padajú minimálne, kým pred pár týždňami padali v tenkých pramienkoch. Sú regenerované, silné a odolnejšie, keď ich fénujem alebo natáčam. Môj ekzém sa nezhoršil, menej svrbí a nerozširuje sa.

Keď sa mi šampón dostal do rúk, nevyzeral nijak špeciálne, no prekvapil ma. Vôňou, konzistenciou, zložením, účinkami. Azda jediným mínusom je, že štípe v očiach, ale to zasa nie je nič prekvapivé.

Máte tip na kvalitný prírodný šampón, ktorý by sa mi zapáčil tak, ako tento?


Súťaž o regeneračný šampón Amazon Plants značky L'Orient!

Stačí odpovedať na jednoduchú otázku: Nachádza sa v zložení regeneračného šampónu extrakt z brazílskej rastliny Annatto?

Súťaž je ukončená, srdečne gratulujeme Ľudmile Surdeníkovej!

Lucia Orviská
Lucia Orviská
Som milovníčka prírody, mačiek, kníh a kozmetiky. Neustále sa učím o bylinkách a prírodnej kozmetike, aby som vedela využiť silu prírodu. Zbožňujem prechádzky pod holým nebom, šum vetra, ticho hôr i žblnkanie mora. Nikdy neobsedím a stále musím niečo robiť, najradšej píšem. Občas viac ako rozprávam. https://bytzenoujeuzasne.blogspot.com/.