Sea wave dezodorant - závan mora [Recenzia]

Sea wave dezodorant - závan mora [Recenzia]

Výber kvalitného prírodného dezodorantu môže byť ako beh na dlhé trate. Niektoré obsahujú sódu, iné sa ťažko nanášajú, niektoré nie sú také voňavé, ako sme očakávali. Dnes by som Vám rada ukázala dezodorant v spreji Sea wave od Officina Naturae. Prírodných dezodorantov v spreji som ešte veľa nemala, preto to bola veľká výzva.

Kúsok Talianska na dosah ruky

Officina Naturae k nám prichádza zo slnečného Rimini. Produkty, ktoré ponúka sú veľmi kvalitné a vyrobené s láskou k životnému prostrediu. Ich zloženie je jednoduché, no účinné. Zložky sa získavajú z minerálnych alebo rastlinných materiálov. Nenájdete tam žiadnu zbytočnú chémiu, o čom svedčí aj certifikát ICEA.

Produkty sú vhodné aj pre vegánov a nie sú testované na zvieratách.

Suroviny sa získavajú z ekologických poľnohospodárstiev v duchu Spravodlivého obchodu Fair Trade. Pri kúpe šampónu, krému na ruky alebo dezodorantu máte istotu, že sa vám do rúk dostáva čistý prírodnú kúsok, ktorý opantá zmysly.

Modrý a voňavý

Vybrať si môžete z dvoch dezodorantov – Garden in Bloom alebo Sea wave. Kým prvý je vďaka nežnej kvetinovej vôni vhodný pre ženy a dievčatá, druhý ocenia aj muži a chlapci.

Sea wave dezodorant 100 ml Sea wave si môžete kúpiť v eshope Kúpiť »

Keď som ho prvý raz ovoňala, napadlo mi len jedno slovo. Sviežosť. Vonia krásne a sviežo. Ako čerstvo opraná bielizeň. Čerstvo pokosená tráva. A závan mora. V tejto vôni nie je nič sladké ani výrazné, preto je naozaj unisex a keďže sa nebije ani s parfumom, nemusíte sa báť používania.

Modrý obal mi pripomína letnú dovolenku a vyrobený je z bioplastu vyrobenom z cukrovej trstiny.

Skvelé zloženie

Základom úspechu každého produktu je zloženie. A to má tento dezodorant naozaj zaujímavé.

Zloženie sea wave dezodorant

Aloe vera je ochrancom kožných buniek. Pomáha ich regenerovať a prispieva k urýchleniu procesu hojenia pokožky. Má protizápalové účinky a pomôže pri veľkom množstve problémov od akné, štípancov, drobných raniek až po slnkom spálenú pokožku.

Harmanček je už stáročia známy pre svoje hojivé a upokojujúce účinky. Pomáha zahojiť akné, upokojuje podráždenú a zapálenú pokožku, pomôže aj pri popáleninách.

Horúcim želiezkom v ohni je šalvia. Známa je svojou schopnosťou bojovať s nadmerným potením a krásne vonia.

Potenie je zdravé

Dezodoranty nepôsobia proti poteniu, ale proti zápachu, ktorý vzniká stretom potu s baktériami a odumretými bunkami na povrchu pokožky. Potenie je celkom prirodzené, pretože sa reguluje teplota tela a odstraňujú sa odpadové látky.

Pot tvorí asi 98% vody a ostatné sú napríklad soli, tuky, močovina, vitamíny, lieky, sodík, draslík a toxíny. Antiperspiranty zabraňujú poteniu, čo pre telo zdravé nie je. Dezodorant je skvelou voľbou pre tých, ktorý zháňajú prírodnú alternatívu bez alkoholu, niklu a hliníka.

Sea wave dezodorant - závan mora [Recenzia]

Aký naozaj je?

V prvom rade je voňavý. Nepochybujem o tom, že do jeho vône sa zblázni veľa ľudí. Zaplaví ma ako morská vlna, z ktorej sa neviem prestať tešiť.

Silný rozprašovač uľahčí nanášanie. Vyhovuje mi to najmä na cestách alebo mimo domov, kde sa krémový dezodorant nanáša len veľmi ťažko a nie vždy sú na to vhodné podmienky. Po aplikácii treba chvíľku počkať, aby sa vsiakol a obliecť sa. Na oblečení nezanecháva fľaky a na pokožke ho vidno nie je. Nedráždi ju, nespôsobuje začervenanie ani pálenie.

Jeho výdržou som bola milo prekvapená. Vyskúšala som ho v rôznych situáciách a obstál na jednotku. Bežný pokojný pracovný deň ho stačí aplikovať jeden raz. Na turistike v horách a pri cvičení ma tiež ochránil bez väčších problémov, i keď som ho musela aplikovať dva razy denne. Zvládol prechody z tepla do zimy i beh na vlak, ktorý takmer ušiel.

Väčšinou postačovala jedna aplikácia, v menších extrémoch dve. Zakaždým som ale cítila len krásnu vôňu, čo je skvelé.

Celkové hodnotenie

Doposiaľ som okrem tohto prírodného dezodorantu v spreji mala len dva. Nebola som veľmi spokojná, lebo po druhej aplikácii už nebola vôňa príliš pekná. Bolo to nepríjemné a rušivé. Navyše, jeden z nich obsahoval alkohol, čo bolo pre pokožku dosť nepríjemné.

Tento je iný. Prvý raz mám pocit, že pokojne si ho kúpim zasa, aj v tej kvetinovej verzii. Môže za to šikovný rozprašovač, svieža krásna vôňa a celkom dobrá výdrž. So značkou Officina Naturae som sa stretla prvýkrát, no nie naposledy.


Súťaž o prírodný dezodorant Sea Wave zn. Officna Naturae!

Súťaž je ukončená. Meno víťazky je: Martina Švejdová. Srdečne gratulujeme!

Lucia Orviská
Lucia Orviská
Som milovníčka prírody, mačiek, kníh a kozmetiky. Neustále sa učím o bylinkách a prírodnej kozmetike, aby som vedela využiť silu prírodu. Zbožňujem prechádzky pod holým nebom, šum vetra, ticho hôr i žblnkanie mora. Nikdy neobsedím a stále musím niečo robiť, najradšej píšem. Občas viac ako rozprávam. https://bytzenoujeuzasne.blogspot.com/.