Sprejový kondicionér s bio sapotovým olejom [Recenzia]

Sprejový kondicionér s bio sapotovým olejom [Recenzia]

Kondicionéry sú podľa mňa výborný vynález – vďaka nim sa vlasy ľahko češú, sú jemnejšie a neraz aj neuveriteľne lesklé. Prírodná kozmetika ponúka plno zaujímavých produktov s nevšednými ingredienciami. Príkladom môže byť Sprejový kondicionér s bio sapotovým olejom od Naturaequa, o ktorom si povieme pár slov.

Sprejový kondicionér s bio sapotovým olejom ako šikovný pomocník

Kondicionéry už dávno nie sú len tie klasické (ja im hovorím krémové), čoraz častejšie sa v ponuke rôznych značiek objavujú aj tuhé alebo sprejové. Každý z nich má svoje osobité čaro (momentálne mám doma všetky tri spomenuté a vyberám si podľa nálady) a ten v spreji vyniká tým, ako jednoducho a rýchlo sa používa.

Sprejový kondicionér s bio sapotovým olejom 150 ml Sprejový kondicionér s bio sapotovým olejom si môžete kúpiť v eshope Kúpiť »

Sprejový kondicionér s bio sapotovým olejom má obal z bioplastov, teda z rastlinných plastov získaných z odpadu z cukrovej trstiny, ktoré sa dajú recyklovať. Má 150 ml a všimla som si, že sa mi míňa o niečo pomalšia ako klasické kondicionéry alebo masky na vlasy.

Nielen pekný, ale aj voňavý

Páči sa mi. Jednoduchý biely obal je ozdobený hravou etiketou a na vani si ho všimnem hneď. Padne tak akurát do ruky a nie je veľký, takže nezaberie veľa miesta.

Jeho vôňa je veľmi pekná, ale neviem, k čomu by som ju mohla prirovnať, aby ste si ju vedeli lepšie predstaviť. Povedala by som, že je ideálne sladká a je v nej nejaký svieži závan. Nie sú to kvety, ovocie ani bylinky, ale vonia to dobre.

Keďže je to sprej, ľahko ho nastriekate po celej dĺžke vlasov (ja ho používam aj na pokožku, ekzém s ním nemá problém a moje suché vlasy sa z neho nemastia) a je to rýchle, jednoduché a ani kvapka nevyjde nazmar.

Sapotový olej, novinka v mojom svete

Sprejový kondicionér s bio sapotovým olejom [Recenzia]Priznám to bez okolkov, o sapotovom oleji som nikdy predtým nepočula a niečo som si o ňom prečítala až potom, ako mi domov prišiel kondicionér. Je vhodný na lupiny, zápaly, uľavuje od svrbenia, pomáha pri seboroickej dermatitíde a pôsobí aj proti vypadávaniu vlasov. Znie to všetko dobre, no nie? Stále tvrdím, že obzory si treba rozširovať a prírodné oleje považujem za poklad pre pleť, vlasy i pokožku celého tela, pretože dokážu vyriešiť nejeden problém.

Prečo ho skúsiť? Nemusíte ho oplachovať

Občas mu s láskou poviem aj kondicionér pre uponáhľaných. Nemusíte ho totiž oplachovať a ak sa niekam veľmi ponáhľate, ušetrí vám čas.

Vlasy si najskôr dôkladne umyjem šampónom a potom nastriekam kondicionér a potom môžem pokračovať v úprave účesu. Pre ešte lepší výsledok ho nechajte niekoľko minút pôsobiť a až potom sa začnite česať.

Vlasy sa vďaka nemu češú ľahko, netreba sa báť, že by ostávali na hrebeni alebo kefe. Sú jemné, ľahké, nadýchané a lesklé. Suché vlasy hydratuje a nie sú krepovité, rozštiepené a menej sa lámu.

Ak si vlasy natáčate, po použití kondicionéru sa môže stať, že účes sa ľahšie vyrovná a nebude držať. Predchádzam tomu tak, že ak si chcem vlasy natočiť, opláchnem ho po niekoľkých minútach. Stále pôsobí blahodarne a dosiahnem tak účes, po akom túžim. V prípade, ak vlásky nechávate voľne uschnúť, tak ho oplachovať netreba.

Myslím si, že kondicionér v spreji je super aj na dovolenky, kde nerada strácam veľa času v kúpeľni. Oceňujem, že je taký voňavý, praktický a vlasy sú vďaka nemu jemné, lesklé a pekné. A mám dojem, že aj menej padajú.

Aké kondicionéry používate najradšej?


Súťaž o sprejový kondicionér zn. NaturaEqua!

Stačí odpovedať na jednoduchú otázku: Je kondicionér so sapotovým olejom vhodným pre vegánov?

Súaž je ukončená, srdečne gratulujeme pani Štefánii Oláhovej!

Lucia Orviská
Lucia Orviská
Som milovníčka prírody, mačiek, kníh a kozmetiky. Neustále sa učím o bylinkách a prírodnej kozmetike, aby som vedela využiť silu prírodu. Zbožňujem prechádzky pod holým nebom, šum vetra, ticho hôr i žblnkanie mora. Nikdy neobsedím a stále musím niečo robiť, najradšej píšem. Občas viac ako rozprávam. https://bytzenoujeuzasne.blogspot.com/.


Odporúčané produkty1