Tarika akné – výborná čistiaca maska pre problematickú pleť [Recenzia]
Dlhé roky som trpela akné. Problematická pleť s akné sa u mňa objavila v čase, keď ostatní rovesníci mali ešte krásnu pleť. No, aspoň v niečom som bola výnimočná ;) A takáto pleť mi ostala až do doby, kedy som už medzi pubertiakov vekovo nepatrila.
Akné ma tak zabávalo vyše 10 rokov a okrem drobných jazvičiek na tvári, akné poznačilo aj moje sebavedomie. Po tom, čo som sa akné nakoniec zbavila, mi predsa len ostala stále trochu problematická pleť, s ktorou mi však veľmi pomáha prírodná kozmetika a pravidelná starostlivosť. Na pleti je vždy poznať, či dodržiavam všetky svoje rady ;)
Ako sa starám o problematickú pleť
Medzi moju výzbroj na udržanie problematickej pleti pod kontrolou patria hĺbkovo čistiace masky. I keď sa musím priznať, že nie vždy sa mi ich chce miešať :) Ale poviem vám, ten rozdiel na pleti vidno je.
Samozrejme treba, aby ste pleti dopriali takúto čistiacu masku aspoň jedenkrát týždenne. Medzi favoritov patria jednoznačne ílové masky – najviac čistiaci je bentonitový íl, ale dobre poslúži aj zelený, kaolín, či rhassoul. Treba poskúšať a zistiť, ktorý vám vyhovuje najviac.
No okrem ílov fungujú dobre aj korenia a bylinky. Tu medzi mojich obľúbencov patria najmä kurkuma, škorica a nimba (neem).
Tarika akné patrí medzi celkom populárne masky na problematickú pleť, ale z nejakého záhadného dôvodu som ju nikdy nevyskúšala. Až doteraz. A veru ľutujem. Ľutujem, že som ju nevyskúšala oveľa skôr! :) Ak máte problematickú pleť – neváhajte ani minútu a skúste ju. Je vytvorená z indických byliniek.
Zloženie
Okolo 77% zloženia by mali tvoriť minerály – vraj na minerály bohaté vrstvy z ekologicky čistých zón :) Takže predpokladám, že ako základ použili čistiaci íl. Zloženie je doplnené o bylinky.
Na prvom spomedzi byliniek mieste nájdeme ratan – využíva sa aj vnútorne, pri vonkajšom použití je vhodný pri infekciách a kožných problémoch, medzi ktoré patrí napríklad aj ekzém.
Na druhom mieste je amla – ovocie bohaté na vitamín C, ktoré rozjasňuje pokožku, pomáha pri liečbe akné, redukuje pigmentáciu a pomáha udržať pokožku mladšiu.
Muškátový oriešok - pôsobí antioxidačne a vyhladzuje pokožku.
Santalové drevo - má antimikrobiálny účinok, pomáha rýchlejšie odstraňovať vyrážky aj akné, odstraňuje odumreté bunky a pomáha udržiavať pokožku hydratovanú. Vďaka nemu bude vaša pokožka čistejšia. Pomáha tiež pokožku rozjasňovať a urýchľuje hojenie. Celkom macher no nie? ;)
V zložení nechýba ani moja kurkuma, ktorá taktiež pomáha udržiavať pokožku čistú a rozjasnenú. Po použití tejto masky sa však žltého zafarbenia tváre báť nemusíte. V zložení nájdeme aj niekoľko ďalších byliniek.
Ako maska z Tariky Akné pôsobí?
Rozhodla som sa používať masku každý deň počas 1 týždňa ako kúru. S účinkami som bola spokojná – na tvári sa mi po dobu používania nevytvorili žiadne nové vyrážky - super!
Masku si pripravíte jednoducho. Podľa návodu stačí 1/3 čajovej lyžičky, no ja som používala 1 čajovú lyžičku masky, ktorú som zmiešala s 1 čajovou l lyžičkou ružovej, alebo čajovníkovej (tea tree) vody.
Jemne som zamiešanú masku vmasírovala do pokožky a nechala pôsobiť odporúčaných 25 minút. Táto maska vás možno bude na pleti páliť. A možno nie. Mňa sem tam pálila a iné dni zas nie.
Po zmytí z tváre však pleť vôbec nebola červená, na povrch boli vytiahnuté z pleti nečistoty a na dotyk bola pleť príjemne hebká, no nie vysušená. Tak presne toto očakávam od dobrej čistiacej masky :) Jednoznačne si plánujem kúpiť aj väčšie balenie a ak máte problematickú pleť, odporúčam vám ju tiež :)
Pleťovú masku Tarika akné kúpite na bionatural.sk vo dvoch veľkostiach. 20g / 5€ alebo 50g / 11€. (Recenzované je 20g balenie).
Súťaž o Tariku Akné o hmotnosti 20g
Súťaž je ukončená, víťazkou sa stáva Mária Štáblová. Srdečne gratulujeme!
Verím, že na to aby sme boli krásne, nemusíme používať kozmetiku, ktorá poškodzuje naše zdravie. Prírodná kozmetika funguje rovnako dobre a veru niekedy ešte lepšie ako tá konvenčná. Rada vás preto inšpirujem mojimi skúsenosťami a tiež vám poradím, ako si prírodnú kozmetiku môžete vyrobiť doma. Ešte viac tipov, receptov a informácií môžete nájsť na mojich blogoch: beastlovesbeauty.wordpress.com a bioblogerinas.sk.
Anketa
O svoju pleť sa starám hĺbkovou čistiacou maskou
Diskusia