04. 08. 2017

Tea tree kvetinová voda Akamuti recenzia

Kajeput striedavolistý (Melaleuca alternifolia/Tea Tree) pochádza z Austrálie. Je to menší strom, dorastajúci do výšky 5 až 7 metrov. Prirodzené prostredie výskytu sú bažinaté oblasti, pozdĺž riek. Domorodcami je od nepamäti využívaný ako liek na všetky choroby. Ak vás zaujíma viac, čítajte ďalej!

Účinky

Najčastejšie sa využíva vo forme čistého oleja, alebo rastlinného výluhu z listov. Preparátom sa pripisuje množstvo pozitívnych vlastností:

 • Repelentné
 • Dezinfekčné
 • Protizápalové
 • Upokojujúce
 • Antimykotické
 • Antiseptické
 • Antioxidačné
 • Imunostimulačné

Používa sa na:

 • Akné
 • Herpes
 • Ekzém
 • Štípance, škrabance, popáleniny
 • Po spálení slnkom

Extrakty z listov majú silnú schopnosť prenikať do poškodených tkanív. Rýchlo a viditeľne ich regenerovať.

Tea tree kvetinová voda Akamuti recenzia

Tea Tree kvetinová voda

Akamuti je moja srdcovka. Ich FAIR TRADE prístup, krásne obaly a účinné produkty si ma získali už dávno. (viac o pozadí výrobcu a filozofii ich tvorby sa dozviete v recenzii na Nimbový olej po kliknutí SEM) Kvetinová voda je opäť balená v krásnom exotickom obale. Výhodou je tmavá ochranná farba fľaštičky a praktický dávkovač vo forme rozprašovača.

Je to 100% prírodný produkt. Netestovaný na zvieratách. Pripravovaný s láskou a rešpektom voči prírode.

Obsahuje iba jednu jedinú zložku: čistý výluh z Čajovníka Austrálskeho. Má príjemnú ľahkú bylinnú vôňu.

Zloženie kvetinovej vody Tea tree

Moja skúsenosť

Tea Tree od Akamuti používam pravidelne. Vždy v obdobiach, kedy sa mi viditeľne zhorší pleť. Či už vplyvom počasia, prostredia, jedla, alebo stresu. Naposledy to bolo sťahovanie a maľovanie.

Vodičku som si „nasadila“ v režime 2 x denne ráno a večer, namiesto bežnej pleťovej vody. Plus 2x do týždňa v maske Multani Mati. Výsledok na pleti vždy prekvapí aj poteší.

Tea Tree kvetinová voda 100 ml Tea Tree kvetinovú vodu si môžete kúpiť v eshope Kúpiť »

Prv však recept:

1. Pleťovú vodičku nanášame na pleť rovnomerne. Zhruba 3 – 4 streky z dávkovača. Následne masírujeme tvár bambusovou handričkou, morskou hubkou, alebo vatovým tampónom. Ide o to, aby sa dostala všade a mohla blahodarne pôsobiť. Nezmývame! Proces opakujeme ráno pred make-upom a večer pred spaním.

2. Zelený íl v maske Multani Mati si pripravíme nasledovne:

Zmiešame 2 cl zeleného ílu, 3 cl Tea Tree kvetinovej vody, 3 kvapky Malinového oleja od Akamuti, 3 kvapky Ricínového oleja od Akamuti.  Snažíme sa dosiahnuť hutnejšiu pastu. Ak je príliš hustá, pridávame po kvapkách čistú vodu a miešame.

Nakoniec rovnomerne nanesieme na tvár. Necháme pôsobiť 15 – 20 minút. Zmyjeme teplou vodou. Finálne tvár dočistíme Tea Tree kvetinovou vodou ako v bode 1.

Výsledok

Pleť sa krásne prečistí. Kúra vypudzuje aj čierne bodky. Odporúčam po nej použiť aspoň 2x v týždni Jemný pleťový peeling od Beyond Organic. Po pílingu opäť dočistiť Tea Tree kvetinovou vodou.

Pleť je hebká. Omladená. Hydratovaná. Začervenanie a sezónne akné sa stiahlo. Som veľmi spokojná.

U mňa sa viditeľný výsledok dostaví zvyčajne po dvoch týždňoch. Výraznú zmenu som však pocítila už po prvej kúre: maska – čajovník, opísanej vyššie. Akamuti nikdy nesklame ;*)

Ak vás zaujala moja recenzia, všetky spomínané výrobky nájdete v najlepšom bio obchodíku široko ďaleko: www.bionatural.sk.

Máte aj vy skúsenosti s kvetinovými vodami? Podeľte sa o ne v komentoch pod článkoch. Aj my sa chceme dozvedieť viac. A pomôžete aj ostatným krásy chtivým žienkam ;*)

KRÁSNE LETNÉ DNI PRAJEM


Súťaž o kvetinovú vodu Tea Tree zn. Akamuti!

Stačí odpovedať na jednoduchú otázku: Má kvetinová voda Tea Tree antiseptické účinky?

Súťaž je ukončená, srdečne gratulujeme Kataríne Steineckerovej!

Denisa Mateašiková
Denisa Mateašiková
Bloggerka, zaujímajúca sa o zdravý životný štýl. Vlaso-fil. Joga-fil. Miluje prírodu, prírodnú kozmetiku a makové koláče s kokosovým cukrom. Prečítala by aj Alexandrijskú knižnicu a nepohrdne kvalitnou alternatívnou hudbou. Keď však ide do tuhého, upokojí ju len joga, Gayatri mantra a vtáčí spev ; ) Váži si inteligentných, dobrosrdečných a čestných ľudí. Oceňuje tých, ktorí tvoria. http://mateasikova.blog.sme.sk


Páčil sa vám článok? Dajte o ňom vedieť priateľom na sociálnych sieťach:

Diskusia


maria rajnincova 14. 08. 2017, 21:09

cajovnikovy olejcek pouzivam pravidelne aj proti kaslu a na nosne dutiny. Pravnucik mal teraz ovcie kiahne, potierala som mu nim aj vyrazky. velmi pomohol. U NAS JE V DOMACEJ LEKARNICKE NEVYHNUTNY...

Poradíme vám

Poradíme vám

o prírodnej kozmetike vieme všetko, neváhajte a pýtajte sa nás

Zákaznícke bonusy

Zákaznícke bonusy

pre našich zákazníkov všetko, aj bonusy

Unikátny sortiment

Unikátny sortiment

u nás nájdete výrobky, ktoré inde nekúpite

Doprava zadarmo

Doprava zadarmo

pri objednávke nad 60€

Overené našimi zákazníkmi

Keby všetko fungovalo tak ako tento obchod, mali by sme sa výborne.

Anna, pred 5 dňami
Všetky hodnotenia
Verfied by Visa Visa electron Visa Mastercard electronic Mastercard Secure Code Mastercard Maestro Gopay