Tipy, ako sa starať o pleť v zime

Tipy, ako sa starať o pleť v zime

Striedanie ročných období prináša aj zmeny v starostlivosti o našu pleť. Vždy potrebuje niečo iné, aby bola zdravá a krásna. V dnešnom článku si môžete prečítať naše tipy, ako sa starať o pleť v zime.

Ako sa starať o pleť v zime, aby netrpela

Na začiatok sme sa rozhodli uviesť hydratáciu a ochranu, ktoré sú potrebné obzvlášť v chladnom a veternom počasí. Ľahký pleťový krém odložte do poličky na slnečné teplé dni a vyberte si výživné, mastnejšie a hutné krémy.

Ich výhoda je, že aj citlivá pleť bude ako v bavlnke a jej pohodu neohrozí začervenanie ani pnutie. Používajte ho ráno aj večer a v prípade pobytu na horách pokojne aj pred prechádzkou alebo lyžovaním. Chrániť nezabudnite ani pokožku rúk, pretože mráz ich vysušuje, spôsobuje začervenanie a v najhoršom prípade aj popraskanie.

Rozmaznávajte sa

Pokiaľ je to možné, vyhoďte zo svojej kozmetickej zbierky kozmetiku s alkoholom. Aj keď problematickej pleti môže pomôcť v boji s akné, dokáže pleť vysušovať a dráždiť.

Na pravidelné čistenie je skvelou voľbou čistiace mliečko, ktoré nielen čistí, ale aj hydratuje. Doprajte si aspoň raz týždenne relax v podobe pleťovej masky. Najlepšie je, ak spája hydratačné, regeneračné a rozžiarujúce účinky, pretože potom bude vaša pleť žiariť aj v škaredom počasí.

Drobné nevyhnutnosti

Ani v zime sa nesmie zabúdať na ochranný faktor. Najmä v horách je to nevyhnutnosť, pretože kombinácia nízkych teplôt a ostrých zubatých slnečných vás môže spáliť.

Ďalšou dôležitou súčasťou zimnej kozmetickej výbavy je balzam na pery. Citlivá pokožka pier by mohla sčervenieť a v horšom prípade aj popraskať do krvi. Miesto oblizovania si ich natierajte výživným balzamom na pery, ktorý ich ochráni pred nepriaznivými vplyvmi počasia a zregeneruje ich, ak sú boľavé.

Bio balzamy na pery

Ani v zime sa nemusíte vzdávať svojho obľúbeného make upu. Vyberte si tie, ktoré sú hydratačné a výživné, aby sa vám na pleti netvorili suché šupinky a všetko bude v poriadku. Večer si ho nezabudnite dôkladne odlíčiť, inak vám hrozí akné, fliačiky alebo predčasné starnutie pleti.

Zdravie zvnútra

Ak si myslíte, že tam sa starostlivosť o pleť končí, tak to nie je celkom pravda. Ani v zime nepodceňujte pitný režim. Môže sa stať, že keď nepociťujete smäd, pijete menej, ale skúste sa tejto chybe vyhnúť. Vodu potrebuje každá bunka nášho tela, a tak je voda nevyhnutná. Vychutnajte si bylinkové čaje alebo čistú vodu.

V jedálničku sa v zime objavujú aj mastnejšie alebo sýtejšie jedlá. Občasný detox preto neocení len pečeň a tráviaci systém, ale aj naša pleť.


Lucia Orviská
Lucia Orviská
Som milovníčka prírody, mačiek, kníh a kozmetiky. Neustále sa učím o bylinkách a prírodnej kozmetike, aby som vedela využiť silu prírodu. Zbožňujem prechádzky pod holým nebom, šum vetra, ticho hôr i žblnkanie mora. Nikdy neobsedím a stále musím niečo robiť, najradšej píšem. Občas viac ako rozprávam. https://bytzenoujeuzasne.blogspot.com/.