Valentín a kakao – dokonalé romantické spojenie

Valentín a kakao – dokonalé romantické spojenie

Opäť je tu sviatok Sv. Valentína – deň všetkých zamilovaných. Nezáleží na tom, či ho oslavujete alebo nie. No určite máte niekoho radi. A to je dobrý dôvod ho obdarovať, aspoň nejakou maličkosťou. Máme pre vás zopár nápadov, ako spríjemniť Valentína vašim milovaným, ale aj sebe. Čo tak trochu kakaa?

Prečo práve „kakaový“ darček

Sme presvedčení o tom, že na to, aby ste niekomu urobili radosť a ukázali mu, že naňho myslíte, postačí drobný darček. Malá pozornosť vo forme kvalitnej čokolády s vysokým obsahom kakaa alebo zdravý (raw) čokoládový koláčik, ideálne vlastnoručne pripravený, bude to pravé!

Pýtate sa, prečo práve niečo kakaové? Nielen pre tú známu frázu, že láska ide cez žalúdok. Dôvodov je omnoho viac. Kakao má totiž množstvo pozitívnych účinkov na človeka. A mnohé výskumy naznačujú, že je dokonca prevenciou závažných ochorení ako rakovina, cukrovka alebo choroby srdca.

Zaujímavé je aj jeho zloženie. Kakao obsahuje flavonoly, čo sú antioxidanty, ktoré zlepšujú kvalitu buniek krvných ciev. Okrem toho je kakao plné minerálov ako horčík, draslík, železo a zinok. V jeho zložení nechýba ani kofeín a teobromín, ktorý znižuje krvný tlak.

A napokon, kakao je bohaté aj na vlákninu. Pravdaže, hovoríme o čistom kakau. Nie o rôznych sladených nápojoch, ktoré ho obsahujú len minimum. Ak teda kakaový darček, siahajte po kvalite s vysokým obsahom kakaa!

Rozmaznávajte sa - doprajte svojej pleti kakaovú kozmetiku

Kakaová kozmetika Benton

Ak uvažujete, že na Sviatok sv. Valentína spravíte radosť druhým, ale aj sebe, určite vás poteší kvalitná kakaová kozmetika značky Benton. Je vhodná aj pre vegánov, vyrobená z čistých a ekologických zložiek a navyše, perfektná pre vašu pleť! Aké sú jej výhody?

  • Vysoký obsah prírodných zložiek
  • Vegánske zloženie
  • Perfektná pre všetky typy pleti, najmä citlivú, mastnú a problematickú s akné
  • Nastoľuje rovnováhu mazu a vody v pleti
  • Pokožku vyživuje a zanecháva ju zdravú
  • Obsahuje kyselinu hyalurónovú, ktorá pleť hydratuje

Pre komplexnú starostlivosť o mastnú a problematickú pleť je kakaová kozmetika Benton určite to pravé. Preto ju ocenia najmä mladí, ktorí majú často problém s akné. Iste uznáte, že takúto kozmetiku by bola škoda len tak „nacapkať“ na tvár. Preto si doprajte naozajstnú kakaovú kúru. Ako na to?

Metóda 7 vrstiev

Metóda siedmych vrstiev zabezpečí vašej pokožke absolútny hydratačný účinok. Použite Jemný a hydratačný kakaový toner. Aplikujte ho na vatový tampón a natrite ho na pokožku. V ďalších krokoch už budete toner nanášať čistými rukami. Malé množstvo tonera naneste na tvár, jemne stláčajte a masírujte, aby absorboval do pokožky. Toto zopakujte 6 krát. To znamená, že nanesiete spolu 7 vrstiev tonera.  Nakoniec pokožku vyživte Jemným a hydratačným kakaovým krémom.

Metóda 7mich vrstiev

Vďaka takejto láskyplnej starostlivosti o pleť (a nielen na Valentína), sa po čase budete pýšiť vyživenou, hydratovanou a najmä zdravou pokožkou. A keďže vás máme radi, rozhodli sme sa vás na Valentína obdarovať. Sledujte našu facebookovú stránku, pretože teraz máte možnosť vyhrať celý rad kakaovej kozmetiky Benton – Jemné a hydratačné kakaové sérum, toner a krém!


Gabriela Dzurková Štofová
Gabriela Dzurková Štofová
Fanatička do prírodnej kozmetiky a majiteľka eshopu BIOnatural.