Valentín a sama? Nevadíííí, uži si to!

Valentín a sama? Nevadíííí, uži si to!

Začiatkom Februára na nás z každej strany číhajú „srdiečka“ a „zamilované témy“. Ohlasujú príchod „Valentína“. Tie z nás, ktoré sú celoročne šťastné a veselé „free kočky“ s kopou času na svoje záľuby, to možno odignorujú.

Čo však romantičky, deň za dňom čakajúce na toho pravého princa na čiernom Mustangu? ;*)

Nezúfajte! Poradím vám zopár harmonizačných a uvoľňujúcich tipov ako prežiť obdobie Valentína v maximálnej pohodičke ;*) Zabudnete pri nich nielen na princov, ale aj na okolitý svet. Valentín sa pre vás stane symbolom lásky k sebe samej.

Vypínam mobil

Krokom číslo 1 je, odignorovať všetky „láskyplné“ telefonáty od rodiny, či priateľov. „Zúfalé“ rande na slepo s neistou vyhliadkou nie je to, čo potrebujete! Zoberte si deň voľna. Len sama pre seba. Na oddych.

Plánujem deň voľna

Krok číslo 2 je, pripraviť sa na významný deň „V“. Minimálne týždeň vopred presurfujte ponuky masáží, sáun a pilatesu, či jogy.

Prečo Joga?

 1. zrýchľuje obehový a lymfatický systém a odstraňuje toxické látky z tela
 2. harmonizuje myseľ s telom aj dušou
 3. má energetizujúce a vitalizujúce účinky

Ranná joga

Prihláste sa na rannú hodinu Jogy! Cvičenie hneď z rána vyplaví do tela hormóny šťastia, a odplaví z tela toxíny nešťastia. Krásny deň sa môže začať.

Aromaterapeutická sprcha

Po príchode domov bežte rovno pod príjemne teplú vodu. Pokiaľ použijete Nimbový sprchový gél od Neem Sunita Passi zažijete aromaterapiu na úrovni.

Prečo masáž hlavy?

 1. uvoľní nahromadený mentálny stres a stimuluje imunitu
 2. eliminuje bolesti hlavy, očí a postupne odstraňuje migrény
 3. povzbudí vlasové cibuľky a posilní korienky vlasov

Masáž hlavy

Zapáľte si vonnú lampu, alebo tyčinku s vôňou, ktorá vás upokojuje. V pohodlných tepláčikoch a rozťahanom tričku sa zamerajte na masáž vlasovej pokožky so 100% prírodnou Vlasovou výživou s čiernym ricínovým olejom.

Masáž hlavy ukončite nanesením Vlasovej výživy aj po celej dĺžke vlasov. Vlásky stočte do drdolu na temene hlavy, a pokojne nechajte pôsobiť aj počas pobytu v Saune a na Masáži.

Čítajte!

Že máte do plánovanej Sauny/Masáže ešte dostatok času? Pustite si relaxačnú hudbu a siahnite po knihe, ktorú ste dostali na Vianoce! Pozeráte po nej už celý Január a času je stále málo. Užite si to!

Prejdite sa pešo!

Do centra so saunami sa prejdite! Že je to hodinka peši? Nie je nič lepšie ako prirodzený pohyb na čerstvom vzduchu. Telo sa vám odvďačí silnejšou imunitou a posilneným zdravým.

Pokiaľ máte stále na vláskoch Vlasovú výživu, nie je to problém. Dajte si na hlavu starú čiapku, či šiltovku . V saune sa aj tak spotíte a vlásky si zmyjete až po nej.

Smelo vyrazte do ulíc a tešte sa vánku, spievajúcim vtáčikom aj okoloidúcim ľuďom. Všetci sme jedna energia :*)

Prečo sauna?

 1. potom sa vylučujú škodlivé látky z tela
 2. pokožka sa prekrví a zlepší sa jej celkový vzhľad
 3. striedanie sauny a ľadovej vody vám zaručí pekné pevné telo
 4. žinkovanie v saune rozžiari tón pleti
 5. pravidelné saunovanie posilňuje imunitu a prináša duševnú pohodu

Sauna

Ideálne je pobyt v saune (10-15 minút) prestriedať s pobytom v odpočívacej miestnosti (10-15 minút). Vhodné je ešte za horúca (pri plnom zdraví!!) smelo „skočiť“ do ľadového bazéna. Vydržať tam aspoň pár sekúnd na vyplavenie endorfínov. Ak sa na to necítite, osprchujte sa po každom vstupe do sauny vlažnou vodou.

Na posilnenie imunity a odplavenie toxínov postačia aj 3 pobyty za sebou. Po ukončení saunovania vypite domáci iontový nápoj = teplá voda s citrónom a troškou kvalitnej soli, na doplnenie vitamínu C a minerálov. Ja si obyčajne zapíjam týmto „lektvarom“ aj Magnézium v tabletke.

Prečo masáž?

 1. prinesie celkovú relaxáciu a uvoľnenie organizmu
 2. eliminuje až odstráni rôzne fyzické bolesti
 3. odstraňuje stres a posilní imunitu

Masáž

Saunou stimulované telo je ako stvorené na následnú masáž. Poproste masérku, aby použila váš obľúbený Tree of Life: Nimbový telový olej. Počas masáže pokojne dýchajte a nechajte sa unášať vlnou exotických vôní a uvoľnenia.

Kúpeľ

Celodenný proces očisty, relaxácie a celkovej harmonizácie, zavŕšte doma detoxikačným kúpeľom - do horúcej vane nasypte pol balenia sódy bikarbóny a pol hrnčeka himalájskej ružovej soli. Pridajte pár kvapiek obľúbenej silice. Vo vani zotrvajte po dobu 20 až 30 minút. Po kúpeli sa osprchujte. Na očistu použite jemné a bezparfumové Tekuté africké čierne mydlo, ktoré výborne odstraňuje suchosť pokožky.

Nakoniec si zmyte z vláskov Vlasovú výživu, Nimbovým upokojujúcim šampónom. Následne použite Nimbový vyživujúci kondicionér na vyživenie, hydratáciu a lesk vláskov.

Pleťová maska

Na tvár si naneste Marockí íl/Rhassoul - pokiaľ máte zmiešanú, alebo suchšiu pleť so sklonom k ekzémom, alebo Zelený íl/Multani Mati - pokiaľ máte mastnejšiu pleť so sklonom k akné.

Masky zmyte po 15. minútach a tvár vyživte kvalitným pleťovým olejom, napr. Malinovým olejom od Akamuti - pre zmiešaný a suchý typ pleti a zrelšiu pleť; prípadne Hydratačným pleťovým krémom od Beyond Organic - na mastnú pleť so sklonmi k akné a vyrážkam.

Veselý koniec dňa

Moje 4 Valentínske filmové tipy:

 1. Prázdniny ( s Cameron Diaz a Kate Winslet) /oddychovka/
 2. Láska Nebeská /oddychovka/
 3. Amélia z Montmartru /intelektuálnejšie/
 4. 500 dní so Summer /intelektuálnejšie/

Deň ukončite so šálkou hrejivého čajíka a poriadnou dávkou romantickej komédie. Celodenný oddych vás rýchlo zavedie do ríše snov. Výdatný spánok vám dodá dostatok energie na rozdávanie. Možno tie vibrácie zachytí aj ten Pravý ;*)

Ak vás zaujali moje tipy a rady, vyskúšajte ich a podeľte sa s nami o svoje pocity z prežitého pohodového dňa ;*)

Krásneho Valentína všetkým prajem


Denisa Mateašiková
Denisa Mateašiková
Bloggerka, zaujímajúca sa o zdravý životný štýl. Vlaso-fil. Joga-fil. Miluje prírodu, prírodnú kozmetiku a makové koláče s kokosovým cukrom. Prečítala by aj Alexandrijskú knižnicu a nepohrdne kvalitnou alternatívnou hudbou. Keď však ide do tuhého, upokojí ju len joga, Gayatri mantra a vtáčí spev ; ) Váži si inteligentných, dobrosrdečných a čestných ľudí. Oceňuje tých, ktorí tvoria. http://mateasikova.blog.sme.sk