Voňavé kakaové maslo – recenzia

Bio kakaové maslo - recenzia

Neviem, či som to už v niektorej recenzii spomínala, ale som obrovský fanúšik telových masiel, najmä kakaového a bambuckého. Nie sú vynikajúce len na hydratáciu pokožky, ale tiež na prípravu domácej kozmetiky a využije ju celá rodina. Dnes by som vám veľmi rada povedala pár slov o kakaovom masle, ktoré vyzerá ako sviečka, ale klame telom. Podľa mňa je to hotový zázrak z prírody.

Kakaové maslo od L´orient v krásnom balení

Čisté peruánske Kakaové maslo som si zamilovala okamžite, aj keď na prvý pohľad som si myslela, že mi prišla sviečka namiesto masla :) Maslo je balené v peknom sklenom obale s plastovým vrchnáčikom a vybrať si môžete z dvoch veľkostí. Po otvorení si hneď všimnete dva knôty, ktoré ma zmiatli. Je to však v poriadku, pretože keď maslo zahrejete, používa sa úplne ľahko a pokožka sa vám poďakuje jemnosťou a krásou.

Kakaové maslo kúpiť Kakaové maslo si môžete kúpiť v eshope Kúpiť »

Tá vôňa!

K jeho najväčším plusom patrí neskutočne krásna kakaová vôňa, ktorá je prudko návyková. Po každom kúpeli sa jej neviem dočkať, pretože potom vonia aj pyžamo a pôsobí blahodarne na psychiku. Maslo ako také je pomerne tuhé, no keď sa roztopí, v tekutej forme sa aplikuje celkom jednoducho.

Obsahuje zdraviu prospešné látky ako nenasýtené mastné kyseliny, minerály ako horčík, draslík, vápnik a železo, antioxidanty či vitamíny A, E a F.

Vhodné je pre všetky typy pokožky a pre celú rodiny, aj pre pokožku našich najmenších. Poslúži vám ako telové maslo, balzam na pery, maska na vlasy, ingrediencia do domácej kozmetiky alebo ako prvá pomoc na ekzematickú, vysušenú a podráždenú pokožku.

Kakaové maslo ako veľký pomocník

V prvom rade ho odporúčam ako náhradu telového mlieka, najmä v zime, kedy sa pokožka ľahšie vysuší a vplyvom chladného počasia môže veľmi trpieť. Nanášam ho na vlhkú pokožku po kúpeli, kedy sa kakaové maslo vynikajúco vsiakne. Pokožka vydrží celý deň hydratovaná, je veľmi jemná, ľahšie sa regeneruje a menej svrbí.

Kakaové maslo

Kakaové maslo sa odporúča aj na celulitídu alebo strie a hoci sa ich nikdy celkom nezbavíte, pomáha zlepšiť vzhľad pokožky a cítite sa potom lepšie.

Dobre pôsobí na podráždenú pokožku (napríklad okolo nosa a úst, keď nosíte dlhodobo rúško alebo respirátor), pomáha hojiť kútiky, opary a vysušené pery. Na noc si ho nanášam namiesto balzamu na pery a ráno sú jemné, vláčne a zdravé. Chráni ich aj pred vetrom, mrazom a inými negatívnymi vplyvmi z vonkajšieho prostredia. (Recenzia bola písaná v zime :))

Osvedčilo sa mi aj na vysušené ruky a chodidlá (teraz hovorím najmä o suchých a drsných pätách). Po večerenej sprche natriem nohy maslom, dám si bavlnené ponožky a pri pravidelnom používaní môžem konštatovať, že pokožka je čoraz jemnejšia a nie je drsná a tvrdá.

Samozrejme, maslo môžete skúšať aj ako masku na vlasy, no ja používam oleje, preto si ho odkladám len ako jeden z najlepších telových krémov pod slnkom. Vďaka jeho vôni sa naň budete tešiť a rýchlo si zvyknete aj na to, že ho treba trochu roztopiť.

Kakaové maslo od L´orient sa vďaka dvom knôtom pomerne rovnomerne topí a jeho aplikácia je nielen jednoduchšia, ale aj príjemná. Pokožka je zdravá, krásna a hydratovaná, toto je skrátka produkt, ktorému niet čo vytknúť.

Mali ste už kakaové maslo alebo sa ešte len chystáte na nákup?


Súťaž o kakaové maslo zn. L'Orient!

Stačí odpovedať na jednoduchú otázku: Z akej krajiny pochádza kakaové maslo zn. L'Orient?
Súťaž je ukončená, srdečne gratulujeme Mirke Hengeričovej!

Lucia Orviská
Lucia Orviská
Som milovníčka prírody, mačiek, kníh a kozmetiky. Neustále sa učím o bylinkách a prírodnej kozmetike, aby som vedela využiť silu prírodu. Zbožňujem prechádzky pod holým nebom, šum vetra, ticho hôr i žblnkanie mora. Nikdy neobsedím a stále musím niečo robiť, najradšej píšem. Občas viac ako rozprávam. https://bytzenoujeuzasne.blogspot.com/.