31. 03. 2016

Zažijete šok: biokozmetika je škodlivá!

Dnes zverejnila Štátna univerzita v Mukačeve výsledky štúdie zoberajúcej sa vplyvom biokozmetiky na zdravie obyvateľstva a našla zaujímavú spojitosť i s rastom ekonomiky.

Podľa údajov zo zverejnenej štúdie sa sledovali účinky biokozmetiky na vybranej vzorke obyvateľstva. Sledované osoby po použití biokozmetiky uviedli, že u nich nastal pocit pálenia a následne sa na pokožke začali zjavovať malé vriedky. Tie postupne pokryli celé telo a obyvatelia museli podstúpiť dlhodobú liečbu u kožného špecialistu. Štúdia taktiež uviedla, že zložky z ktorej sa táto biokozmetika vyrobila, boli získane z oblasti postihnutej výbuchom jadrovej elektrárne Černobyľ.

Hlavný vedúci výskumu Anatolij Ivanovič Seretenko uviedol, že táto štúdia poukazuje na to, že klasická kozmetika je oveľa kvalitnejšia a účinnejšia nakoľko obsahuje chemické látky, zlúčeniny a ropné produkty, ktorým sa naše telo v posledných rokoch veľmi dobre prispôsobilo. Okrem toho sa tieto látky vyskytujú i v strave a veciach bežnej spotreby takže naše telo si na nich pomaly buduje i závislosť a to v pozitívnom slova zmysle. Výroba takejto bežnej kozmetiky nie je nákladná a jej výroba nezávisí od vrtochov počasia ako je napríklad pri biokozmetike kedy sa napr. čaká na najbližšiu úrodu šípiek na lisovanie oleja alebo konopných semien.  


Vedci z univerzity v Mukačeve bádajú v plnom nasadení

Vyskytla sa i zaujímavá spojitosť výroby biokozmetiky s ekonomickým rastom. Veľké kozmetické spoločnosti, ktoré vyrábajú bežnú kozmetiku vďaka použitiu ropných produktov, parabénov, silikónov atď ušetrili na výrobe mnoho prostriedkov, ktoré následne investovali do výroby týchto produktov v  tretích krajinách známych svojou nízkou cenou za pracovnú silu. Tým zlepšili zamestnanosť detí v týchto krajinách, ktoré by týmto zbytočne márnili čas v školách. Zároveň by zastavenie výroby biokozmetiky z lokálnych zdrojov zlepšilo vzťahy v rodinách nakoľko výrobcovia biokozmetiky by si po nútenom zastavení výroby škodlivej biokozmetiky konečne našli čas na svoje rodiny a mohli sa venovať iným zábavným činnostiam. Napríklad nakupovaním kozmetiky...  

Samozrejme ide o aprílový žart a za žiadne z uvedených informácií nenesieme žiadnu zodpovednosť. Nič z toho sme my nenapísali a my sme tu vlastne ani neboli…

A vopred sa ospravedlňujeme Štátnej univerzite v Mukačeve...


Gabriela Dzurková Štofová
Gabriela Dzurková Štofová
Fanatička do prírodnej kozmetiky a majiteľka eshopu BIOnatural.


Páčil sa vám článok? Dajte o ňom vedieť priateľom na sociálnych sieťach:

Diskusia

Poradíme vám

Poradíme vám

o prírodnej kozmetike vieme všetko, neváhajte a pýtajte sa nás

Zákaznícke bonusy

Zákaznícke bonusy

pre našich zákazníkov všetko, aj bonusy

Unikátny sortiment

Unikátny sortiment

u nás nájdete výrobky, ktoré inde nekúpite

Doprava zadarmo

Doprava zadarmo

pri objednávke nad 60€

Overené našimi zákazníkmi

Obchod ponúka mnoho výhod - za najväčšiu považujem so svojou rodinou veľmi dobrú komunikáciu. Ohromnou výhodou je podrobný popis vlastností a účinkov predávaných výrobkov - veľmi to pomôže pri rozhodovaní. Vynikajúce dopravné služby.

Mrko, pred 5 dňami
Všetky hodnotenia
Verfied by Visa Visa electron Visa Mastercard electronic Mastercard Secure Code Mastercard Maestro Gopay