Zdravé a krásne aj cez Vianoce

Zdravé a krásne aj cez Vianoce

Vianočná večera je za nami. Darčeky rozdané. Brušká plné. V kruhu rodiny oddychujeme pri romantickej „3 oriešky pre Popolušku“, či veselom „S tebou mně baví svět“. Od nedele začíname s návštevami našich blízkych a priateľov. Niektorých sme nevideli celý rok.

Ako v spoločnosti ohúriť, nielen darčekmi, ale aj svojím zdravým a mladistvým vzhľadom? Je to veľmi jednoduché:

 1. Zapojte sestru, sesternicu, kamarátku, či maminu
 2. Spojte svoje kozmetické sily a vzájomne si pomôžte
 3. Podeľte sa o originálne kozmetické typy
 4. „Požičajte“ si kvalitné produkty prírodnej kozmetiky
Kozmetický salónik v teple domova je veľmi výhodný. Procedúry prevádzate popri pozeraní vianočných rozprávok, pri teplom čajíku/kávičke, a chrumkavom vianočnom pečive ;*)

SMSla som sesternici, nech ráno dobehne na kávu. Dáme si vianočnú skrášľovaciu kúru. „Nemaľuj sa! Neumývaj vlasy! A nejedz! Máme výborné vianočné pečivo.“ „Oukej. Teším sa.“

Popíjame kávu a rozprávame sa o životných cestičkách radostí i starostí. Popri tom sa vystriedame pri masáži vlasovej pokožky a hlavy s Čiernym ricínovým olejom.

 • Konzistencia je hustejšia. Ľahko prstami naberieme potrebné množstvo
 • Krúživými pohybmi masírujeme pokožku hlavy. Potom natrieme aj vlasové dĺžky
 • Necháme pôsobiť počas filmu s vianočnou a zasneženou tematikou (hodinku – dve)
 • Nakoniec umyjeme prírodným tekutým alebo tuhým šampónom
 • Vlásky sú vyživené, hydratované, lesklé a hebké na dotyk

Keď už máme čisté vlásky, pokračujeme pleťou. Rovnomerne si na ňu nanesieme prírodnú pleťovú masku Multani mati (zelený íl). Pripravíme si ju podobne ako masku z Marockého ílu (hnedý íl).

 • Práškový íl zmiešame s vodou tak, aby sa vytvorila jogurtová pasta. Pozor na vodu! Stačí menšie množstvo. Radšej pridávajte postupne menej a premiešavajte
 • Vzniknutú masku rovnomerne nanášame na tvár. Uprednostníme mastné miesta a T – zónu. Vyhneme sa očiam a ústam
 • Necháme pôsobiť 10 – 15 minút, kým nezaschne. Uvidíte to tak, že maska ostane suchá ako blato a pleť vám jemne sťahuje
 • Dôkladne zmyjeme teplou. Nakoniec tvár prepláchneme studenou vodou
 • Pleť je zbavená mastnoty, no napriek tomu je hydratovaná. Tón pleti sa zjednotil. Na dotyk je jemnučká. Vrátila sa jej pružnosť a mladistvý vzhľad

Detoxikovanú pleť po prečistení maskou napumpujeme vitamínmi a minerálmi s kvalitným hydratačným krémom.

 • Jednu dávku (jeden strek pumpičkou) krému použijeme na celú tvár. Na krk použijem ešte ½ dávky krému
 • Krémik je veľmi ľahký s jemnou uhorkovou arómou. Dodá pleti živiny. Citeľne ju hydratuje. Viditeľne oživí
 • Pri dlhodobejšom pravidelnom používaní si všimnete, že reguluje tvorbu mazu. Sťahuje póry. Zjemňuje vrásky

A nezabudneme ani na naše očká! Na ne použijeme účinné očné sérum.

 • Jedna dávka (jeden strek pumpičkou) gélu nám stačí na obe očká
 • Krúživými pohybmi gél vmasírujeme pod oči, na viečka, a pokojne aj nad oči
 • Tmavé kruhy pod očami rozjasní, takže sú menej viditeľné
 • Opuch na viečkach eliminuje a stiahne
 • Boľavé oči upokojí a príjemne schladí
Vlásky máme ako hollywoodska hviezda. Pleť žiari čistotou a mladistvým vzhľadom. Popri leňošení a chrumkaní sladkostí nám však chýba zdravý pohyb. Čo s tým?

Niekedy stačí dlhšia prechádzka. Vopred je však účinné zapojiť overené babské recepty. Ohriať telo a rozprúdiť lymfu pomocou masáže kvalitným „hand made“ (doma vyrobeným) pílingom na telo.

Výroba pomarančového Vianočného pílingu

Domáci Vianočný pomarančový píling

Pomarančový píling si jednoducho pripravíte v pohodlí domova. Potrebujete:

Všetky ingrediencie spolu premiešajte.

Uvedené množstvo použijete 2x na celé telo. Je ideálne na skrášľovaciu kúru pre dvoch ;*) Spotrebujte ho maximálne do týždňa (nemá žiadne stabilizátory a konzervanty :*)) Skladujte v chlade a suchu.

Použitie:

Dajte si teplú až horúcu sprchu na otvorenie pórov. Umyte sa africkým čiernym mydlom. Je výborné proti suchej pokožke, ktorej „výrazne napomáha“ domáce leňošenie vo vykúrenej miestnosti. Naberte si do dlane primerané množstvo peelingu a rozotrite medzi obe ruky. Nanášajte do stále vlhkej pokožky. Krúživými pohybmi od členkov až po krk. Dôkladne! Kritické zóny (celulitídu, či usedenú riťku, premasírovať aj dvakrát ;*) Zbytky soli nakoniec jemne poutierame uterákom. Prípadne sa osprchujeme a utrieme.

Vianočný pomarančový píling

Následné nanášanie hydratačného krému, či telového oleja nie je nutné. Píling obsahuje energetickú bombu pre našu pokožku. Samy uvidíte, aká bude prekrvená, pružná a krásne hebká. Pomarančová aróma pílingu upokojí zmysli a energetizuje telo.

Po leňošení a parádení sa je pohyb na čerstvom vzduchu to najlepšie, čo môžete urobiť pre svoje zdravie. A tak sme náš domáci skrášľovací deň dokončili prechádzkou.

Všetko potrebné na domácu skrášľovaciu kúru nájdete v našom bio eshope.

A určite nám prezraďte, ako dopadlo vianočné skrášľovanie práve u vás! Tešíme sa na veselé a nápadité komenty pod článkom ;*)

Prajem vám pokojné prežitie vianočných sviatkov v kruhu rodiny a blízkych.


Denisa Mateašiková
Denisa Mateašiková
Bloggerka, zaujímajúca sa o zdravý životný štýl. Vlaso-fil. Joga-fil. Miluje prírodu, prírodnú kozmetiku a makové koláče s kokosovým cukrom. Prečítala by aj Alexandrijskú knižnicu a nepohrdne kvalitnou alternatívnou hudbou. Keď však ide do tuhého, upokojí ju len joga, Gayatri mantra a vtáčí spev ; ) Váži si inteligentných, dobrosrdečných a čestných ľudí. Oceňuje tých, ktorí tvoria. http://mateasikova.blog.sme.sk


Odporúčané produkty3