Esenciálne oleje, éterické oleje, vonné oleje - Problémy - Pleseň

Vstúpte do sveta prírodných éterických olejov! Éterické oleje, známe tiež ako esenciálne oleje, vonné oleje alebo silice, sú hojne využívané nielen v arómaterapii, ale tiež pri výrobe parfumov, domácej kozmetiky, či voňavých doplnkov do domácnosti. Aké éterické oleje vám ponúkame na predaj, aké sú ich vlastnosti a ako ich môžete využiť? Zobraziť viac.

Pozrite si tiež tabuľku esenciálnych olejov.


Zaujímavosti o esenciálnych olejoch, ktoré ste možno (ne)vedeli

Zaujímavosti o esenciálnych olejoch, ktoré ste možno (ne)vedeli

Esenciálne oleje sa v posledných rokoch stali na Slovensku veľmi populárnymi. Nie je to len preto, lebo krásne voňajú, ale tiež preto, lebo majú blahodarné účinky na naše zdravie a objavuje sa čoraz viac značiek, ktoré ich ponúkajú. Poznáte zaujímavosti o esenciálnych olejoch, ktoré si možno kupujete aj vy?


Tabuľka esenciálnych olejov

Tabuľka účinkov esenciálnych olejov

Poznáte éterické oleje len ako vonné oleje, ktoré osviežia miestnosť, prípadne ich môžete použiť na výrobu voňavej domácej kozmetiky? Mýlite sa. Esenciálne oleje sú totiž známe najmä vďaka svojim úžasným pozitívnym účinkom. Čo éterický olej, to iné účinky na organizmus. Viete ich však správne používať?


10 účinných esenciálnych olejov na vlasy [Infografika]

10 účinných esenciálnych olejov na vlasy [Infografika]

Mastné, suché, so sklonom k tvorbe lupín... Našli ste sa v niektorom z týchto typov vlasov? Potom vyskúšajte esenciálne oleje na vlasy! Pozrite si nasledujúci zoznam esenciálnych olejov, ktoré môžete použiť na svoje problematické vlasy. Aké majú účinky?


Afrodiziakálne esenciálne oleje – spestrite si ľúbostný život

Afrodiziakálne esenciálne oleje – spestrite si ľúbostný život

Sex je dôležitou súčasťou našich životov. Neraz sa stane, že najmä v dlhodobých vzťahoch môže vášeň trochu vyhasnúť a spôsobiť tak problémy. Nebojte sa o nich s partnerom hovoriť a skúste si ľúbostný život spestriť. Esenciálne oleje s afrodiziakálnym účinkom zaženú nudu a spríjemnia chvíle vo dvojici.


Aromapsychológia - esenciálne oleje majú na človeka veľký vplyv

Aromapsychológia - esenciálne oleje majú na človeka veľký vplyv

Aromaterapia si aj na Slovensku získava čoraz viac fanúšikov a ľudia s radosťou využívajú benefity týchto voňavých pokladov. Aromapsychológia je terapeutická metóda, ktorá spája lekárske poznatky z oboru psychológie a aromaterapie. Čo všetko by ste o nej ešte mali vedieť?


Esenciálne oleje pri strese a depresii

Esenciálne oleje pri strese a depresii

Každý z nás zažíva stresové situácie, kedy potrebujeme napnúť všetky sily a zvládnuť mnoho úloh, alebo sme postavení pred emocionálnu situáciu, ktorá v nás vyvoláva psychický stres. Z krátkodobého hľadiska takéto stresové stavy naše telo zvláda, ale pri dlhodobom pôsobení stresu sa začne brániť a začínajú nielen psychické ťažkosti ako je napr. nervozita, depresia, ale i fyzické ťažkosti ako sú bolesti žalúdka či hlavy, alebo zníženie imunity.


Esenciálne oleje proti nachladeniu – ktoré by vám nemali chýbať?

Esenciálne oleje proti nachladeniu – ktoré by vám nemali chýbať?

S príchodom chladnejšieho počasia sa častejšie stretávame s chrípkou, prechladnutím a ďalšími ochoreniami. Neraz sa nám z neho podarí horko ťažko dostať a v práci sa opäť objaví niekto chorý a celý kolotoč sa spustí nanovo. Nie je to nič príjemné, no existujú esenciálne oleje proti nachladeniu, ktoré nám pomôžu dostať sa do formy trochu ľahšie.


Máte problémy s vlasmi? Vyskúšajte esenciálne oleje

Máte problémy s vlasmi? Vyskúšajte esenciálne oleje

To, že esenciálne oleje nepatria len do aróma lampy, už hádam viete. Majú množstvo ďalších využití - napríklad pri masážach, na inhaláciu alebo na liečbu kožných problémov. Vedeli ste však, že esenciálne oleje dokážu vyriešiť viaceré problémy s vlasmi? Prečítajte si, aké esenciálne oleje sú na vlasy najvhodnejšie a ako ich možno využiť!


Tipy na masáže esenciálnymi olejmi

Tipy na masáže esenciálnymi olejmi

Potrebuje Vaše telo i Vaša duša relax? V tom prípade si doprajte olejové masáže. Tie sú známe už tisíce rokov a sú významnou súčasťou ajurvédskej medicíny. Takéto olejové masáže majú nielen relaxačné účinky, ale môžu významne prispieť k riešeniu niektorých zdravotných problémov. Prečítajte si teda, ktoré esenciálne a rastlinné oleje sú na masáže najvhodnejšie a ako Vám takéto masáže môžu prospievať.

Poradca

Čo sú senciálne oleje

Určite ste sa s nimi už stretli. Ale viete naozaj, čo sú esenciálne oleje? Nie je to len vôňa. Naopak. Každý esenciálny olej pochádza z výťažkov z bylín, konkrétne z kvetov, plodov, listov, stoniek, kôry stromov alebo iných častí rastlín. Sú to teda prchavé látky rastlinného pôvodu s množstvom pozitívnych vlastností. 

Každý éterický olej, ktorý ponúkame na predaj, je 100% prírodný. To znamená, že naše prírodné éterické oleje neobsahujú žiadne konzervačné, vonné, farbiace, syntetické látky a ani iné chemické zložky. Samozrejmosťou je certifikát, ktorý hovorí o ich výnimočnom zložení a prírodnej kvalite. 

Vysokej kvalite éterických olejov je prispôsobená aj ich cena. Môže sa vám zdať, že cena za 10 ml fľaštičku je vysoká. No mali by ste vedieť, že kvalitné esenciálne oleje za to naozaj stoja! A takáto maličká fľaštička oleja vám vydrží naozaj veľmi dlho. Na jedno použitie totiž vždy spotrebujete len minimum oleja, doslova zopár kvapiek. V konečnom dôsledku sú to teda naozaj lacné esenciálne oleje. 

Ako používať éterické oleje? 

Naše éterické oleje ponúkajú skutočne rôznorodé možnosti na použitie. Aké? 

  1. Arómaterapia. Môžete ich použiť ako vonné oleje do lámp alebo do difuzéra. Ak nemáte aróma lampu alebo difuzér, olej nakvapkajte na vlhký uterák a preveste ho na radiátor. Aróma sa bude odparovať do miestnosti. 
  2. Masáž. Vybraný éterický olej zmiešajte s nosným rastlinným olejom a použite ho na masáž s aroma terapeutickými účinkami. 
  3. Obklady. Esenciálny olej zrieďte vo vode, namočte do zmesi handričku a priložte na postihnuté miesto. 
  4. Kúpeľ. Éterické oleje sú ideálnou prísadou do kúpeľa. Stačí nakvapkať zopár kvapiek a užívať si relaxačný ozdravný kúpeľ. 
  5. Nanášanie bez úprav. Olej môžete naniesť priamo na postihnuté miesto. Vždy ho však zmiešajte s vodou alebo nosným rastlinným olejom. Zároveň sa uistite, že na olej nie ste alergický. Test môžete vykonať nanesením kvapky oleja na vnútornú stranu zápästia. Ak sa neobjaví alergická reakcia, môžete smelo éterický olej používať. 
  6. Na vnútorné použitie. Pozor! Nie všetky esenciálne oleje sú vhodné na vnútorné použitie! Uistite sa, že vami vybraný olej sa môže užívať vnútorne. Vždy dodržiavajte odporúčané dávkovanie.
  7. Do vlastnej domácej kozmetiky. Ste fanúšikom DIY kozmetiky? Aj na našom blogu nájdete obrovské množstvo DIY receptov na výrobu kozmetiky s éterickými olejmi.  
  8. Ako prísada do obľúbených kozmetických produktov. Stačí zopár kvapiek éterického oleja do telového mlieka, šampónu, či sprchového gélu. Kozmetiku obohatíte o krásnu vôňu a vzácne účinky. 
  9. Na osvieženie miestnosti. Zmiešajte voňavý éterický olej s vodou, nalejte do fľaštičky s rozstrekovačom a získate kvalitný prírodný osviežovač vzduchu bez chémie!
  10. Pre vašich domácich miláčikov. Mnohé z našich éterických olejov sú vhodné aj pre zvieratá. Fungujú ako odpudzovač hmyzu či parazitov, na dezinfekciu, či ošetrovanie rán. 

O tom, aké majú jednotlivé éterické oleje účinky, si môžete prečítať pri predstavení konkrétneho oleja. Fungujú ako podporná liečba mnohých zdravotných ťažkostí, vrátane psychických problémov. Mnohé dokážu navodiť dobrú náladu a účinkujú dokonca ako afrodiziakum! Ktorý z našich kvalitných prírodných éterických olejov si vyberiete?