Henna galéria 3

Henna galériaHenna farba na vlasy je prírodná alternatíva k chemickým farbám na vlasy. Henna vlasy nielen farbí, ale má veľký vplyv aj na ich kvalitu a krásu. Pre inšpiráciu sme pre vás pripravili galériu vlasov farbených hennou. Fotky nám zaslali naše spokojné zákazníčky, na každej fotke je farba vlasov pred a po hennovaní.

Pošlite nám aj vy svoju fotku vlasov pred hennovaním a po ňom. Získate od nás 10%-nú zľavu na všetky práškové henna farby na vlasy (kategória práškové henna farby na vlasy). Posielajte ich na email: marketing@bionatural.sk. K fotke nezabudnite napísať, s ktorou hennou ste si vlasy farbili a ako si hennu pripravujete.

Henna farba na vlasy je prírodná alternatíva k chemickým farbám na vlasy. Henna vlasy nielen farbí, ale má veľký vplyv aj na ich kvalitu a krásu. Pre inšpiráciu sme pre vás pripravili galériu vlasov farbených hennou. Fotky nám zaslali naše spokojné zákazníčky, na každej fotke je farba vlasov pred a po hennovaní.

Pošlite nám aj vy svoju fotku vlasov pred hennovaním a po ňom. Získate od nás 10%-nú zľavu na všetky práškové henna farby na vlasy (kategória práškové henna farby na vlasy). Posielajte ich na email: marketing@bionatural.sk. K fotke nezabudnite napísať, s ktorou hennou ste si vlasy farbili a ako si hennu pripravujete.Mahagónová a bordová henna na vlasy

Postup: Henovala som s hennou mahagónovou 50g a bordovou 50g, pridala som trocha olivového oleja a citrónovú šťavu. Farbu som mala v teple na vlasoch 6 hodín.


Medená henna na vlasy

Postup: použila som medenú práškovú hennu. Večer som ju zalilala kávou, citrónovou šťavou, dala tam trošku škorice, červenú papriku a nechala v noci zakryté pod alobalom. Potom som ju ráno zaliala ovocným čajom a nechala pôsobiť na hlave asi 3-4 hodiny.


Hnedá a gaštanová henna na vlasy

Postup: Zmiešala som pol na pol hnedú a gaštanovú hennu a hennovala som presne podľa postupu na letáčiku. S hennovaním mám skúsenosti, takze to šlo ľahko a táto henna bola super v tom, že mi vôbec nezafarbila kožu, hoci som ju namiešala trosku redšiu a teda asi po dvoch hodinách mi teplom začala stekať všelikade po čele a krku


Hnedá henna na vlasy

Postup: Henu používam už dlhšie, ale asi rok som experimentovala s Reparexom až mi z neho ozeleneli vlasy, takže som sa opäť k hene vrátila.

Celá "odysea" s farbením prebehla asi takto:

Najprv som si odrastené vlasy zafarbila narýchlo kúpenou, vraj hnedou hennou, pretože už som mala dosť odrastené vlasy a nemala som vašu Henne Color. Výsledok je viditeľný na prvej fotografii. Prášok som pripravovala postupom : citrón + horúca káva + 2 kvapky eukalyptového oleja + 1PL mandľového oleja - odstáť a naniesť na 2 hod. na vlasy. Kto má rád červené vlasy, asi by bol spokojný, ale ja som bola zdesená. A tak som rýchlo objednala vašu Henne Color a googlila a googlila až som vygooglila.

Zistila som, že šedivé vlasy je dobré henovať dvojfázovo. Najprv čistou henou - to splnila tá "hnedá". Potom použiť zvolený hnedý odtieň. Tak som sa potešila, že nebudem chodiť dlho s červenými vlasmi a netrpezlivo som čakala vašu hennu. Prešiel asi týždeň, henna konečne dorazila a ja som sa pustila do druhej fázy:

Z balenia mi stačí na 1 hennovanie polovica prášku. K nemu som pridala 1 PL medu a postupne som prilievala kávu ochladenú na 50°C! A pozor žiadny citrón ani amla, nič kyslé! Dočítala som sa, že prášky obsahujúce indigo je potrebné zalievať 50°C teplou tekutinou a nedávať nič kyslé, pretože indigo to nemá rado a potom farba chytá do červena alebo slabo (príčina mojej nespokojnosti). Farbu som nechala asi hodinku odstáť a naniesla som ju na vlasy. Vydržala som 3 hodiny (vždy po hennovaní ma bolí hlava) a umyla som ju čistou vodou. Šampón, pardón, mydlo Alep, som použila až o dva dni. Výsledok vidíte na druhej fotografii. Konečne som mala vlasy HNEDÉ, a len sem tam boli do červena - to asi tie šedivé :-)

Práve mám na hlave druhú fázu henovania, tentokrát už robenú v jeden deň a dúfam, že vyjde ešte lepšie ako minule. Prvú fázu henovania čistou henou som skrátila na 1 hodinu.

Dúfam, že moja skúsenosť niekomu, kto chce mať henou zafarbené vlasy na hnedo, pomôže.


Medená henna na vlasy

Postup:použila som hnedú, čiernu a medennú hennu (pomer cca 2:1:3) a pridávala som ešte šalviu, klinčeky, citrónovú šťavu, čierny čaj, olivový olej, kokosový olej a troška medu, nechala som zmes stáť 1,5 hodiny a pôsobiť 3 hodiny, následne som vlasy umyla šampónom a vysušila.


Hnedá henna na vlasy

Postup: použila som hnedú hennu od Menné Color a s výsledkom som naozaj spokojná. Išlo o moje úplne prvé hennovanie a keďže mám pevné vlasy, tak som neočakávala, že uvidím aj farebný rozdiel.

Do hennového prášku som dala vyluhované 2 čierne čaje, trošku škorice, kakaa, sódy bikarbóny, rozmarínu a lyžičku kokosového oleja. Následne som si dala hennu na vlasy a nechala pôsobiť 4 hodiny.

Po zmytí boli moje vlasy tmavšie, lesklejšie a plné života. Zároveň sa mi vlasová pokožka upokojila a lupiny mi takmer úplne zmizli z hlavy. Po každom ďalšom umytí badám viac a viac červených či oranžových odleskov - hlavne na slnku je ich krásne vidieť.

Pri henne rozhodne ostanem a vyskúšam aj viaceré práškové henny od Henné Color ako aj hennu BAQ.


Hnedá a čierna henna na vlasy

Postup: toto je moja prvá skúsenosť s hennou, dopadlo to presne tak ako som chcela, kedže som sa farbila chemickou farbou na tmavo hnedo, chcela som docieliť taký istý výsledok a podarilo sa :) zmiešala som pol balenia z hnedej a pol z čiernej henny.


Mahagónová henna na vlasy

Postup: hennovala som po prvý krát. Použila som mahagónovu hennu, ktorú som zaliala šípkovým čajom, pridala som bio arganový olej, čajovník, mletú papriku, jablčný ocot, štavu z cibule, med a trošku piva. Zmes som nechala pôsobiť dve hodiny. Na hlave mi zmes pôsobila tri hodiny.


Hnedá henna na vlasy

Postup: Použila som hnedú hennu, do henny som pridala ešte kokosový a makadamiový olej, vajíčko, kurkumu, med, harmančekový a žihľavovy odvar.


Medená a blond henna na vlasy

Postup: vlasy si hennujem už dlho. Na prvej fotografii je detail šedín, na farbenie som použila medenú a blond hennu, šediny mi to krásne zakrylo a vlasy mi pekne sčervenali.


Čierna (noir) henna na vlasy

Postup: prvé hennovanie nedopadlo presne podľa mojich predstáv, tak som to vyskúšala znova. Do čiernej (noir) henny som pridala čierny čaj, citrónovú šťavu (do čiernej henny by sa nemalo pridávať nič kyslé - pozn. administrátora) a kokosový olej.


Medená henna na vlasy

Postup: pred hennou som používala chemickú farbu (palette), nedávno ma začala štípať a svrbieť a páliť po 1,5 hod po nafarbení. Hľadala som niečo bez chémie, našla som hennu, tak vyskúšam, super chytila na prvý raz aj šediny mám ryšavé, už sa teším na druhé farbenie práškovou farbou henna medená

1 balenie henny medený odtieň som zaliala horúcou kávou, pridala som šťavu z 1/2 malého citróna, 3 lyžičky mletej červenej papriky, 1 lyžičku škorice, 2 lyžice medu, 3 roztlčené klinčeky. Nechala som to odstáť 4 hodiny, zohriala v parnom kúpeli a na vlasoch pôsobila 3 hodiny, 2 x som si vlasy fénom nahriala, aby dobre chytila, výsledok ma milo prekvapil :-)


Medená henna na vlasy

Postup: Použila som medenú (cuivré) hennu. Do farby som pridala - 2 lyžičky kurkumy, červenú papriku, zaliala som šípkovým čajom, mrkvovou a citrónovou šťavou a pridala som olivový olej, na hlave bola 3 hodiny. Hennujem už niekoľko rokov, odstup od posledného farbenia bol asi 5 mesiacov.


Čierna henna na vlasy

Postup: Použila som čiernu hennu, 1 pressíčko (vychladené), čierny čaj (vychladený), pohár vody, lebo to bolo husté, éterický olej rozmarín a tea tree (tieto oleje sú fajn pri suchej pokožke, prípadne ak sú lupiny). Zmes som nechala odležať v umelej miske prikrytú potravinárskou fóliou celú noc na stole a ráno som nanášala. Odporúčam nahriat vlasy po nanesení fénom a natiahnuť igelitovú čiapku a zamotať do uteráku. Na hlave som si to nechala 6 hodín.


Henna BAQ - henna na vlasy

Postup: Použila som 100g BAQ hennu, do ktorej som pridala 2 čajové lyžičky ibištekového prášku, 1 čajovú lyžičku škorice a 2 polievkové lyžice citrónovej šťavy. Celú zmes som rozmiešala so silnou kávou a trochu zriedila horúcou vodou. Nechala som odstáť cez noc a aplikovala na čerstvo umyté, vlhké vlasy, ktoré som zabalila do horúceho uteráka a mikroténového sáčku. Nechala som pôsobiť 3,5 hodiny.


Bordová a mahagónová henna na vlasy

Postup: Používam pol na pol bordovú a mahagónovú hennu od Vianoc roku 2013, s dobou pôsobenia od 6 do 8 hodín.


Hnedá a gaštanová henna na vlasy

Postup: Prvá fotka je z apríla 2015 - vtedy som sa už rozhodla vlasy odľahčiť od chemických šampónov, prestala som farbiť chemickými farbami a dala som vlasom tzv. prestávku. Mám vlnaté vlasy a tie čo ich majú vedia, že vlnité vlasy sú suché a poväčšine bez lesku. čo je vidieť aj na fotke. (chvíľu som skúšala kúru so sódou bikarbónou a to neodporúčam :) )


V marci 2015 som začala s bezfarebnou bylinkovou hennou - kôli výžive vlasov a lesku a od vtedy som henovaniu "prepadla". Mojim cieľom nie je výrazne meniť farbu na červené odtiene, ale podporiť vlastnú farbu a krásnymi odleskami medenej, zlatej a gaštanovej. Keď som prešla na hennu už s farbou, prvá bola henna hnedá, hnedá a gaštanová, gaštanová a ďalšie henovanie chcem pridať do gaštanovej aj blond - kôli zlatým odleskom a aby mi vlasy každým henovaním viac netmavli. Ale podstané je, že vlasy mám po roku henovania plné lesku, vlny mám výraznejšie a celkovo sú zdravšie. Šediny sa tiež zafarbujú a miesto šedivej farby sú zlatisté - no krása :)


Medená henna na vlasy

Postup: použila som medenú hennu (cuivré). Ako som namiešala farbu: 80g henna prášku, 1 pl olivoveho oleja, 3 pl citrónovej šťavy, 2 pl pomarančovej šťavy, 1 pl červenej mletej papriky, 1 rozlámanú škoricu, 1 čl rozmarínu, 1 dcl uvarenej kávy a zvyšok horúcej vody na vytvorenie potrebnej masy :)


Bordová henna na vlasy

Postup: v decembri som z Vašej webovej stránky objednala Henna farbu na vlasy Henné Color. V prílohe posielam fotku pred a po farbení. Vybrala som Henné Color bordovej farby. Mám dlhé dredy, ktorých farbenie je dosť zdĺhavé a komplikované. Raz sme ich farbili tradičnou farbou na vlasy, avšak nie som zástancom chémie a kým sa farba nanesie na dredy to chvíľu trvá, a chemická farba pritom dosť poškodzuje vlasy a zároveň ani výsledná farba nebola podľa očakávaní... Preto som hľadala prírodný spôsob farbenia a henna ma v tom nesklamala.

300 g bordového Henna prášku som vymiešala vodou, pridala rôzne prísady - červenú papriku, škoricu, éterické oleje (pomarančový a Tea Tree olej), citrónovú šťavu, a hmotu som nechala cez noc odstáť. Na ďalší deň ráno sme dredy nafarbili (cca dvojhodinová práca), zabalili do fólie a do uterákov, a 6 hodín som nechala farbu pôsobiť, pričom každú pol hodinu som dredy fénom zohrievala. Následne som z dredov farbu vymývala cca pol hodinu. S výslednou farbou som nadmieru spokojná a po dvoch mesiacoch ich budem onedlho farbiť, takže si od Vás znovu objednám pár krabíc. :)


Bezfarebná neutré henna na vlasy

Postup: Na horných fotografiách - zaliala som bezfarebnú (neutré) hennu harmančekom asi 60° stupňov, pridala som žĺtok, lyžicu medu a šťavu z jedného citróna, plus dve lyžičky ricínového oleja, zabalila fóliou, teplým uterákom a nechala som pôsobiť hodinu. Prvá fotografia sú čerstvo umyté, ešte mierne vlhké vlasy pripravené na farbenie, druhá fotografia je fotená na druhý deň po farbení. Dúfam že sa nájde viac blondíniek, ktoré sa odvážia vyskúšať aspoň bezfarebnú hennu na regeneráciu vlasov tak ako ja.

Dolné fotografie: Práškovu bezfarebnú hennu som zaliala kávou (zrnková káva vyluhovaná bez sósu samozrejme) pridala som škoricu, kakao, pernikové korenie, med, mandľový olej, žĺtok a štipku soli...

Výsledok je super....síce už nie som blondínka takže predsa len vďaka prísadám aj bezfarebná henna dokáže zafarbiť:-) no okolie sa pýta akú farbu mám na vlasoch, kedže má nádych do hneda ale nie je to úplne čisto hnedá :-) skôr škoricová :-) vďaka použitým ingredienciám.... výsledný efekt je po troch dňoch od zafarbenia.

Samozrejme odrasty - teda moju prirodzenú farbu vlasov to nijak neovplyvnilo, jediný rozdiel na nich badateľný je že sa krásne lesknú :-)


Bordová henna na vlasy

Postup: použila som bordovú (auburn) hennu


Hnedá henna na vlasy

Postup: vlasy som mala stredne hnedé so začínajúcimi šedinami. Objednala som si preto u Vás hnedý a čokoládový preliv aj hnedú práškovú hennu. Najprv som si na hodinu dala na vlasy hnedý preliv a následne hneď po umytí prelivu hnedú práškovú hennu, rozrobenú v teplej vode, so šťavou s pólky citróna a polievkovou lyžicou olivového oleja. Nechala som pôsobiť 5 hodín, opláchla som vodou, umyla hnedým hennovým šampónom a hennovým balzamom. Som nadmieru spokojná s kvalitou vlasov, sú pružné, úžasne lesklé, vyživené, pevnejšie, šediny sú fuč a farba krásna.


Medená henna na vlasy

Postup: zasielam Vám svoje fotky (ako skúsenosť s farbením henou tejto značky a ako pomôcku pre ďalšie zákazníčky) pred a po farbení hennou. Horné fotografie sú fotené bez blesku, dolné s bleskom.

Použila som medenú (cuivré) hennu. Som maximálne spokojná a budem si farbu naďalej objednávať. Písala som aj recenziu. Pri farbeni som hennu zalievala čiernym čajom, pridala som polovicu citróna, čaj. lyzicku kokosového oleja, kvapku levanduľového oleja a nechala som to hodinu postáť. Po nanesení na vlasy som si ich prikryla igelitom a nahriala fénom. Nechala som hodinu pôsobiť.


Bordová henna na vlasy

Postup: Na farbenie som použila farbu: Henné Color - Bordová. Farbu pripravujem zaliatím silného ibištekového čaju kvôli sýtym červeným odleskom, pridávam ocot, citrónovú alebo pomarančovú šťavu, poprípade červené víno (podľa toho čo mám doma :) ), lyžičku kokosového oleja a esenciálne oleje podľa nálady. Teraz som použila škoricu a lemongras. Zmes nechám v zime na radiátore, v lete na slnku deň odstáť, farbím až na ďalší. Tesne pred farbením pridávam aj kondicionér. Po nanesení si dám na hlavu igelitový sáčok, starý uterák a tmavú osušku. V lete sa snažím byť čo najdlhšie na slnku, v zime zohrievam vlasy fénom. Nechám pôsobiť 4-6 hodín, teraz som mala hennu na hlave asi 5 hodín.

Na fotkách veľký rozdiel nie je keďže hennu používam pravidelne. Naposledy som farbila pred dvomi mesiacmi preto pri pokožke som mala asi 2 cm odrastené vlasy, čo je vidieť na druhej fotke. Fotky som robila pri tom istom svetle, uhle, žiaľ tú čerstvú sýtosť po poslednom farbení nie je veľmi vidno. Z druhej strany dúfam že tie, ktoré ešte len uvažujú nad hennou, sa presvedčili ako dlho drží farba na vlasoch :)


Medená henna na vlasy

Postup: Použila som medenú (cuivré) hennu od Henné Color Paris. Do zmesi pridávam olivový olej, a rôzne koreniny - červenú papriku, zázvor, škoricu, kari, kurkumu... prípadne zalievam čajom.


Henna BAQ - henna na vlasy

Postup: Použila som 40 gr Henna BAQ, 10 gr. prášok Amla, 5 gr. hnedej Henny, 2 polievkové lyžice kokosového oleja, 5 kvapiek mrkvového oleja, 5 kvapiek vitamínu E,1 kávovú lyžičku mletej škorice, 1/2 dcl jablkového octu do zálievky a na zaliatie som použila silný čierny čaj (sypaný, cca 2 KL na 3 dcl vody). Zmes na farbenie som namiešala o 10,00 hod. dopoludnia, odložila som odpočívať do 18,00, potom som naniesla na mokré vlasy (neumývala som pred farbením), zabalila do mikroténového sáčku a uteráka, nechala som pôsobiť takmer dve hodiny, bez nejakých 15 minút. prvá fotografia zobrazuje vlasy pred farbením, ďalšis bezprostredne po farbení.


Medená henna na vlasy

Postup: Hennovala som medenou hennou + som tam pridala červenú papriku, kurkumu škoricu, kokosový olej, levanduľu a citrón. Hennu som nechala odstáť 14 hodin a na vlasoch mi pôsobila 8 hodin :) S výsledkom som spokojná :)


Medená henna na vlasy

Postup: použila som medenú hennu, pridala som olivový olej, dve lyžičky červenej papriky, jednu lyžičku škorice, pár rozdrvených klinčekov, pridala som asi tri lyžice červeného vina a zaliala som to horúcou vodou. Po zmiešaní som hennu nechala odstáť asi tri hodinky a po naneneseni som ju mala na hlave asi štyri hodiny. Moje vlasy su na dotyk hrubšie a pôsobia kvalitnejšie.


Medená henna na vlasy

Postup: Použila som medenú hennu henne color, pridala som citrónovú šťavu (jeden citrón) jednu PL medu, jednu kávovú lyžičku červenej papriky, a zaliala som horúcim ovocným čajom (šípkový) nechala som to stáť 2 hodiny potom som naniesla na vlasy, prikryla som plastovou čiapkou a uterákom, nechala som to na hlave 4 hodiny.


Čierna henna na vlasy

Postup: Používam čiernu hennu. Mám 37 rokov a vlasy jemné. Kaderníčka mi odporúčala drahšie vlasové prípravky na objednávku, ale rozhodla som sa pre prírodnú kozmetiku. Na farbenie výlučne používam hennu značky Henné Colour, na umývanie vlasov používam klasické šampóny už len "pohotovostne", inak bentonínový íl, ktorý sa mi veľmi osvedčil, alebo vynikajúci je práškový šampón Shikakai Powder, a k tomu pravidelne kondicionér Amla Powder. Vlasy mám žiarivejšie, hustejšie, padajú naozaj málo, a mám pocit, že konečne začali rýchlejšie rásť. Hennu si nechávam buď cez noc (čiapka, uterák), alebo poobede po práci, stačí mi aj 5 hodín. Hennu rozrábam vodou s teplotou max. 50 C, farbí intenzívne, a čím dlhšie obdobie ju používam, tým viac je odtieň vlasov intenzívnejší (raz za 3-4 týždne). Som naozaj spokojná.


Gaštanová henna na vlasy

Postup: Použila som gaštanovú hennu. Návod som si pripravila tak ako je na krabičke henny - hennu som zaliala horúcou vodou, tak aby mala konzistenciu hustého jogurtu. Ešte teplé som nanášala na vlasy a nechala som hennu pôsobiť 5 hodín.


Bordová henna na vlasy

Mám tmavohnedé vlasy a zelené oči a keďže som už dlhší čas rozmýšľala nad oživením mojej prirodzenej farby vlasov, rozhodla som sa zakúpiť si práškovú hennu na vlasy. Keďže moje prirodzené vlasy sú hrubšie, klasické farby na vlasy mi nerobili dobre, veľmi ich vysušovali - aj preto som siahla po prírodnej kozmetike. Na porovnanie som si vybrala dva odtiene - bordový a mahagónový. Dá sa povedať, že farebne aj pocitovo som bola oveľa spokojnejšia s odtieňom bordovým (neviem, prečo, ale po nanesení mahagónového odtieňa som mala pocit suchých vlasov, čo som nikdy pri henne nemala, a to som si predtým vlasy farbila hnedou hennou), kdežto pri použití bordového odtieňa boli vlasy po zmytí henny a vyfénovaní jemné a príjemné na dotyk po dlhý čas.

Postup: večer pred hennovaním som si pripravila hennovú zmes: do plastovej misy som vysypala henna prášok bordový, pridala som šťavu z vytlačeného citróna, 1 PL olivového oleja a zaliala zmes horúcou vodou tak, aby výsledná zmes mala konzistenciu jogurtu. Misu som následne zakryla potravinovou fóliou a takto pripravený "elixír krásy" :-) som nechala odpočívať do druhého dňa. Ráno mi môj muž (velebím ho za to! :-) hennu naniesol na vlasy, ktoré som si následne obalila potravinovou fóliou a uterákom a nechala ich prirodzene sa zafarbiť približne 4 hodiny. S výslednou farbou som bola veľmi spokojná, henna krásne oživila vlásky. Nabudúce by som chcela pridať do henny vylúhovaný čaj zo šípok (keďže obsahuje ibištek, ktorý farbí dočervena/. Prajem vám príjemné hennovanie :-)

Hnedá henna na vlasy

Postup: Spravila približne 100 ml dlhšie lúhovaného čierneho čaju. Zmiešala som ho s polovicou balenia hnedej henny a vymiešala kým som nedostala hladkú a krémovú konzistenciu. Niekedy musím ešte pridať vodu. Pridala som 2 čajové lyžičky olivového oleja (radšej dávam argánový alebo jojobový). Ak doma mám pridávam aj po pár kvapiek esenciálnych olejov. Nechávam ju chvíľu odstáť kým sa jej nezmení farba, ale nanášam ju teplejšiu na vlasy umyté čistiacim šampónom.


Medená henna na vlasy

Postup: Medenú práškovú hennu som zaliala horúcou vodou, pridala som 1 KL citróna a nechala som zmes pôsobiť 30 minút.


Medená henna na vlasy

Použitá bola cuivré (medená) henna


Hnedá henna na vlasy

Postup: Polovicu balíčka práškovej hnedej henny vysypem do plastovej nádoby, pridám 3 PL jablčného octu, 1 CL ricínoveho oleja, pár kvapiek esenciálneho oleja Eucalyptus a 1 PL škorice. Niekedy to nahradím práškom z Ibišteku pre červenkastý nádych. Zalejem výluhom z čaju (čierny, ked nemám, aj zelený) a kávy a zmiešam do hustoty jogurtu. Prikryjem mikroténovym sáčkom a nechám odležať cca 1 hodinu, aby bola henna ešte teplá (zvykla som nechávať 2 hodiny ako som sa dočítala na internete, ale vyskúšala som nedávno skrátiť čakanie a výsledky ostali rovnaké). Pred nanesením si natriem tvár olivovým olejom, aby som si ju ľahšie vyčistila po farbení. Hennu nanášam starou zubnou kefkou najprv na miesta, kde mám šediny, potom to poriadne poroztieram po celých vlasoch a na šedinách nechám najhrubšiu vrstvu. Celú hlavu prikryjem 2-3 mikroténovými sáčkami alebo taškami, starým uterákom a ešte aj starou čiapkou. Nechám pôsobiť cca 4 hodiny a starostlivo vyžmýkam - zmývam aj chvíľu po tom, ako už tečie iba čistá voda, aby na vlasoch nič neostalo (taktiez som začala najprv so 6 hodinami, ako som sa dočítala na internete, ale postupne ten čas skracujem - ked sa ponáhľam, nechám iba 2, tentokrát som sa chcela ubezpečiť, že sa šediny poriadne prekryjú). Zo skúseností môžem povedať, že celkovo mi henna lepšie chytí, keď je vonku teplo, za letných dní chyta lepšie ako za chladných zimmných.


Henna BAQ

Postup: Použila som Hennu BAQ, 100g balenie. Zaliala som ju večer horúcou silnou kávou, pridala trochu škorice a asi 1 PL mletej červenej papriky, 2PL octu a 1 ČL kokosového oleja. Zmes som nechala odstáť celú noc a na vlasoch pôsobiť 3,5 hod. S výsledkom som max. spokojná :)


Henna BAQ

Postup: Používam práškovú hennu BAQ, pridávam do nej škoricu, kurkumu, citrón, červenú papriku, niekedy kakao. Zalievam ju zeleným čajom. Na poslednej fotke som vyskúšala iba čistú BAQ hennu s citrónom a kokosovým olejom. Vždy sa teším keď si farbím hennou vlasy, lebo vždy je výsledok príjemným prekvapením.


Noir (čierna henna)

Postup: Nie je tam extra rozdiel ale výrasty su pekne vytieňované do tmava o čo mi išlo. Hennu zalievam vlažnou čiernou kávou a pridám Indigo prášok od vás. Mám čiernu hennu. Ďakujem pekne za super výrobok. Som maximálne spokojná, vlásky su zdravé.


Henna BAQ

Postup: Pomiešam hennu BAQ, šťavu z citróna, ibištekový prášok, červenú papriku, škoricu, prášok amla, kokosový olej a červený čaj. Nechám odstáť minimálne 3 hodiny, no väčšinou cez noc. Aplikujem na mokré vlasy. Doba pôsobenia 3-4 hodiny.


Medená henna

Postup: prášok som zmiešala s kamilkovým čajom, šťavou z polovice citróna a 1 PL kokosového oleja. Nechala som zmes oddýchnuť 30 minút. Medenú hennu som nanášala na vlhké vlasy, zabalila do fólie a nechala pôsobiť 3 hodiny. Výsledok je na jednotku :) Vlasy som si predtým farbila chem. farbou. Vlasy neboli farbené cca 2 mesiace. Som milo prekvapená ako henna farba na vlasy chytila. Už pri zmývaní henny som cítila, že sú vlasy na dotyk lepšie ako po chem. farbe. Chytila aj na vyrastené korienky, vlasy sú nádherne lesklé. Som maximálne spokojná a odporúčam.


Medená a bordová henna

Postup: 50 g prášok Medenej (cuivré) henny, 50 g prášok bordovej (auburn) henny, 30 g ibištekový prášok, kôra z 1 citróna, šťava z 1 citróna, šťava z 1 cibule, žihľavový čaj, malá lyžička ricínového oleja, pár kvapiek tea tree esencie, pár kvapiek levanduľovej esencie. Vlasy si henujem od začiatku roka, ale táto kombinácia, ktorú som použila teraz sa mi páči najviac. Rozdiel je v zafarbení vyrastajúcich vlasov, nakoľko pred henovaním som sa farbila chemickou farbou a nedarilo sa mi trošku zjednotiť odtieň hennovaných vlasov s tými čo boli farbené ešte chemicky.


Čierna (noir) henna

Postup: Čiernu hennu som zaliala horúcou vodou, pridala lyžicku kokosového oleja a keď troška vychladla, aplikovala som ju ako klasickú farbu na vlasy. Potom som vlasy zabalila do potravinovej fólie a uteráku, nechala som pôsobiť počas noci, cca 9 hod. Ráno som vlasy umyla a ošetrila troškou kokosového oleja.


Henna BAQ a medená henna

Postup: Použila som hennu BAQ a medenú hennu, pridala som 2 PL octu. Zmes som nechala odstáť približne hodinu a na hlave som ju mala zhruba 1,5 hodiny.


Medená henna

Postup: Medenú hennu som si pripravila podľa návodu v príbalovom letáku v krabičke henne color, zaliala som ju horúcou vodou, nechala som postáť na teple dve hodinky a dve hodinky som to aj mala na vlasoch, :) osem mesiacov som čakala od chemického farbenia a musím povedať že som veľmi milo prekvapená ako to chytilo :)


Henna BAQ a hnedá henna

Postup: Miešam si hennu BAQ a hnedú hennu, pridávam si k tomu aj indigo a amlu. Do zmesi pridávam olej a kávu. Mám šedivé vlasy preto skúšam farbiť hennou dvojfázovo.


Henna BAQ

Postup: Používam Hennu BAQ 500g, odvážim si 100g do misky. Nakrájam cibuľu na kúsky a dám do pohára, nasypem na ňu cukor. Dám to do mikrovlnky kým nepustí šťavu (cibuľa je výborná pre rast vlasov), toto je rýchlejší spôsob ako dostať šťavu z cibule dá sa aj tak že necháme nakrájanú cibuľu cez noc zakrytú v pohári s cukrom. Medzitým zalejem pol litra zeleného čaju, počkám kým vychladne, dávam tri vrecúška. Kým chladne nástrúham si na tanierik na jemno citrónovú šupku. Vytlačím celý citrón. Do misky s hennou nasypem ibištekový prášok 11 gramov, nastrúhanú šupku z citróna a škoricu pre krajšiu vôňu. Potom pridám šťavu z cibule a z citróna. A po lyžičkách pridávam mierne vychladnutý zelený čaj, až kým nevznikne také blatko. Keď mám poriadne premiešanň hennu, so všetkými prísadami, pridám lyžičku oleja. Mne sa páči kokosový alebo ricínový :)


Medená a bordová henna

Postup: Medenú a bordovú hennu zalejem vriacou vodou, pridám henna kondicionér, vymiešam, nechám vychladnúť iba toľko, aby sa dala dať na hlavu, po farbení hlavu zabalím potravinovou fóliou a nechám pôsobiť 3-4 hodiny. Medená a bordová henna farba na vlasy bola v pomere 1:1


Medená henna

Postup: zmiešala som práškovú medenú hennu so šťavou s citróna, škoricou, červenou paprikou a zaliala som horúcim červeným čajom. Nechala som zakryté vo fólii odstáť počas noci, po nanesení na vlasy som si nechala túto zmes 6 hodín vo fólii a froté uteráku. Pár krát som prefénovala cez fóliu, aby boli vlasy pekne v teple.


Medená henna

Postup: Rozmiešala som medenú hennu s horúcou vodou aj horúcim čajom. Pridala som okrem toho tieto ingrediencie: šťavu s citróna,kôra s citróna, škorica, kokosový olej, olivový olej, lopúchový olej. Potom som všetko rozmiešala s hennou pokiaľ henna nemala konzistenciu jogurtu a nechala 2 hodiny odstáť a potom som farbu naniesla na vlasy. Na vlasoch som si to nechala pôsobiť 5 hodín. Potom som farbu dôkladne zmyla teplou vodou.


Henna BAQ

Postup: Hennu BAQ aplikujem na umyté, uterákom jemne vysušené a rozčesané vlasy. Vlasy zabalím do kúpacej čiapky a froté uteráka a nechám pôsobiť 8 hodín. Potom vlasy poriadne vyoplachujem vodou a jemne našampónujem. Vôbec nepoužívam kondicionér, vlasy sa dajú pekne rozčesať.


Bordová (auburn) henna

Postup: používam bordovú (auburn) hennu


Hnedá (brun) henna

Postup: Hnedú hennu a štipku zábalu na vlasy Quinquina som zaliala silnou kávou. Pridala som škoricu, červenú papriku, tea tree olej, rozmarínový olej a šťavu z polovice citróna. Nechala som to 4 hodinky odstáť, na vlasy som zmes naniesla večer a nechala pôsobiť celú noc. Ráno som vlasy opláchla len vodou, bez šampónu.


Medená a hnedá henna

Postup: Použila som polovicu hnedej a polovicu medenej henny, pridala som škoricu, olivový olej, tea tree olej, šťavu z citróna a všetko som to nechala cez noc odstáť a farbu som nanášala až na druhý deň ráno. Nechala som pôsobiť 3,5 hodiny. Vďaka medenej som dosiahla pekne hnedkasté odtiene na mojej dosť tmavej pôvodnej farbe.


Mahagónová a medená henna

Postup: Zmiešala som mahagónovú a medenú hennu farbu na vlasy, pridala som do nich citrónovú šťavu, červenú papriku, škoricu a zaliavala som ich ľubovníkovým odvarom pre podporu rastu vlasov. Práškovú hennu používam už 5 rokov a som veľmi spokojná, vrele ju odporúčam :)


Medená henna

Postup: Do medenej henny pridávam šťavu z dvoch citrónov, škoricu a teplú vodu, na hlave to nechávam cca 4 hodinky


Bordová henna

Postup: Polovicu 100 g balenia bordovej henny som zmiešala s 2-3 lyžičkami jablčného octu, pridala som usadeninu kávy, škoricu, 2 lyžičky kokosového oleja a to všetko som zaliala vylúhovaným červeným čajom z holandska, doba pôsobenia 2 hodiny.


Medená henna

Postup: Do medenej (cuivré) henny som pridala papriku a citrónovú šťavu. Doba pôsobenia 4 hodiny.


Medená a bordová henna

Postup: Hennu si miešam z medenej a bordovej henny + citrónová šťava, škorica, perníkové korenie, červená paprika, 1 vajíčko, kokosový olej a zalievam horúcim ovocným čajom (červenej farby). Hennu farbu na vlasy si nechávam pôsobiť okolo 5 hodín.


Medená a hnedá henna

Postup: Do medenej a hnedej henny som pridala trocha škorice a červenej papriky.


Medená henna

Postup: Medenú hennu som zaliala horúcou vodou, pridala 1 citrón a nechala pôsobiť 3 hodiny.


Medená henna

Postup: použitá bola medená (cuivré) henna


Medená henna

Postup: použitá bola medená (cuivré) henna


Medená a gaštanová henna

Postup: Zmiešala som medenú a gaštanovú hennu, pridala som škoricu, doba pôsobenia 2,5 hod.


Medená a bordová henna

Postup: použitá bola medená a bordová henna


Bordová henna

Postup: Bordovú hennu som si pripravila podľa priloženého návodu. Doba pôsobenia 7 hodín.


Bordová henna

Postup: Do bordovej henny som pridalal citrón a škoricu, nechala som pôsobiť 4 hodiny.