Athos

Hora Athos je poloostrov v oblasti severného Grécka. Je známa i ako “Posvätná hora Athos” alebo “Záhrada Panny Márie”. Vďaka 1500 ročnej geografickej izolácii poloostrova sa 20-tim kláštorom podarilo zachrániť túto oblasť pred technickým rozvojom, čo prispelo k zachovaniu tohto kúsku raja.  

Čistá, posvätná, prirodzená, nedotknutá civilizáciou a bez znečistenia miestnej fauny a flóry. V roku  1998 bola Hora Athos vyhlásená za svetové dedičstvo UNESCO

Práve tu mnísi zbierajú prírodné zložky z ktorých vyrábajú mydlá a balzamy vysokej kvality zn. Athos. Vyrábajú ich podľa 800 rokov starých receptúr založených na predpisoch slávneho Hippokrata, otca medicíny. Všetky zložky sa zbierajú a spracovávajú ručne priamo miestnými mníchmi keďže na ostrove sa nenachádzajú žiadne poľnohospodárske stroje. 

Proces výroby mydiel Athos je úplne úplne odlišný od priemyselnej výroby prírodných mydiel. Vznikajú miešaním len čerstvých, čistých a prírodných surovín. Všetky procesy výroby sa kontrolujú pomocou najmodernejších technológii, ktoré im darovala EÚ v roku 2019.

Doba zrenia mydiel Athos je 90 dní, tak ako odporúča starodávna Hippokratova metóda. Ide o najdlhší čas zrenia mydiel na svete vďaka ktorému mydlá Athos dlho vydržia - až 60 použití.

Každé mydlo zn. Athos má najvyššiu možnú kvalitu ale je i malou požehnanou časťou Hory Athos.