NaturaEqua

Značka NaturaEqua je nápadom Luigiho Barbieriho, ktorý roky pracoval v kozmetickom priemysle. Cieľom tejto značky je ponúkať prírodné a zároveň kvalitné kozmetické výrobky, ktoré budú symbolom zodpovedného správania.

Značka sa snaží tvoriť produkty tak, aby sa znížili náklady súvisiace s jednotlivými časťami obchodného reťazca výrobca - veľkoobchod - distribútor - obchod. Znamená to, že sa snažia predávať svoje produkty priamo obchodom a tým znížiť náklady na distribúciu produktov.

Suroviny použité vo výrobkoch značky NaturaEqua sa nakupujú prostredníctvom spravodlivého obchodu Fair Trade alebo sa NaturaEqua snaží používať lokálne suroviny, aby sa znížila uhlíková stopa potrebná na dovoz surovín. Zároveň tým podporujú miestnych výrobcov extra panenského olivového oleja, bio včelieho medu, levanduľového éterického oleja, Aloe vera, bazalky, šafránu a dvoch druhov ruží.

Zakúpením výrobkov NaturaEqua pomáhate i vzdialeným mikropodnikom v Maroku, Benine a Paraguaji, ktoré etickým spôsobom získavajú a spracovávajú bio arganový olej, bambucké maslo a trstinový cukor.

NaturaEqua zároveň podporuje dovoz a distribúciu kozmetiky z Beninu, kde sestry saleziánky vytvorili obchod s mydlom (Saponi E Burri) a i vďaka jeho predaju vybudovali centrum proti vykorisťovaniu maloletých.

Táto značka kladie veľký dôraz na jednoduchý obal bez plastu s dôrazom na hliník, sklo a recyklovateľné materiály.