Sunny Isle

Jamajský čierny ricínový olej zn. Sunny Isle sa získava tradičným jamajským spôsobom. Tento spôsob zahŕňa praženie semien ricínu a jeho ručné mletie. Následne sa semená varia aby sa získal 100% čistý, tmavý jamajský čierny ricínový olej v bio kvalite.

Sunny Isle praží svoje semená dlhšie než iný výrobcovia, čo dodáva tomuto oleju tmavo-hnedé zafarbenie. Zároveň má tento olej i vyšši obsah popola preto je efektívnejší pri posilňovaní, hydratovaní vlasov a podpore ich rastu v porovnaní s olejom iných značiek.

Ricínový olej je používaný už vyše 4000 rokov a to z mnohých dôvodov. Používa sa na starostlivosť o vlasy a pokožku, na liečbu a zmiernenie rôznych bolestí, ale i ako masážny olej.

Ricínový olej sa na Jamajku dostal počas éry otrokárstva, keď si ho priviezli otroci z východnej Afriky. Používali ho na vlasy, pokožku, na liečbu rôznych problémov a bolestí.

V súčasnosti používanie jamajského čierneho ricínového oleja zažíva boom pretože sa stal obľúbeným najmä u afro-američanov, ktorí ho používajú na hydratáciu, posilnenie, zhrubnutie a rast svojich špecifických vlasov. Jamajský čierny ricínový olej sa stáva obľúbeným i v iných kultúrach práve pre svoje unikátne účinky.

Značka Sunny Isle je jediná značka, ktorá má schválený vývoz jamajského čierneho ricínového oleja jamajskou vládou. Semená, z ktorých sa lisuje ich jamajský čierny ricínový olej, sú pestované, zbierané a spracovávané farmármi v odľahlých oblastiach Jamajky. Sunny Isle tak vytvárajú pre týchto farmárov príležitosť, aby zabezpečili svoje rodiny. Kúpou produktov zn. Sunny Isle si nekupujete len najlepšiu prírodnú starostlivosť o vlasy a pokožku ale taktiež pomáhate podporovať týchto farmárov.

Viac info vo videu: