4 body do vernostného systému
Viac informácií o vernostnom systéme »

Používanie ílov v starostlivosti o telo a pleť i ako domáci účinný prostriedok na rôzne problémy u nás nie je veľmi známe. Avšak pomaly začíname objavovať ich úžasné účinky, ktoré sa využívajú pri odmasťovaní pleti, pri detoxikácii alebo ošetrovaní vlasov. Jedným z najznámejších a najviac používaných ílov je bentonítový íl. Viac

Soaphoria

Produkt už nie je v ponuke

(22)

Náhradný produkt

Bentonítový íl 100 g

(67)
Na sklade
5,70 €

Získava sa z pôdy, kde sa formuje ako pozostatok zaplaveného vulkanického popola, ktorý pomaly zreje.

Aktívne látky: Bentonítový íl má silný záporný náboj elektromagnetických častíc a pri aktivácii tohto ílu vodou pôsobí ako magnet na ťažké kovy a toxíny nachádzajúce sa v našom tele. Po pridaní vody začne rapídne bobtnať ako veľmi pórovia špongia. Vďaka svojmu zápornému elektrickému náboju naviaže do seba toxíny (väčšina toxínov má pozitívny elektrický náboj) a odovzdá telu minerály. Tento íl sa používa i na domácu vnútornú detoxikáciu tela, ale zatiaľ len v zahraničí. Má značný vplyv na pH tela a dodáva telu potrebné minerálne látky.

Benefity: Má mimoriadne čistiace účinky a schopnosť pohlcovať špinu a nadbytočný maz. Už po stáročia sa používa pri problémoch s vlasmi, na liečbu rôznych kožných ochorení, na liečbu zažívacích chorôb a na detoxikáciu.

Spôsob použitia:

Bentonítová pasta
Pre získanie konzistencie zubnej pasty odporúčame zmiešať bentonítový íl a vodu v pomere 1:2. Aby sa vám však nevytvorili hrudky je potrebné dodržiavať nasledovný postup:

Bentonítový íl nasypte do nádobky, ktorá pojme minimálne trojnásobné množstvo tohto ílu. Opatrne pridávajte vodu a nechajte ju vsiaknuť do ílu. Pri malých množstách to trvá pár hodín, pri väčšom množstve niekoľko dní.

Najefektívnejšie je vrstviť íl a vodu. Keď voda prenikne do ílu, premiešajte a vyskúšajte konzistenciu. Ak je konzistencia riedka – pridajte íl, ak je veľmi hustá – pridajte vodu. Takto pripravená pasta uskladnená v uzatvorenejj nádobe je vhodná ako maska na tvár, na štípance od komárov, včiel a iného hmyzu alebo upokojenie pokožky pri alergických reakciách.

Príprava kúpeľa s bentonítovým ílom
Miešanie bentonítového ílu pre účely detoxikačného kúpeľa je veľmi jednoduché. Nasypte 2-4 šálky bentonítového ílu do 9 l nádoby a dolejte vodou. Nechajte vodu vstrebávať niekoľko dní a miešajte drevenou alebo plastovou lyžicou (nie kovovou – mení elektrický náboj ílu). Vlejte zmes do vane a pridajte dostatok vody, aby ste mohli urobiť kúpeľ celého tela.

Spôsoby využitia bentonítového ílu:

Na pokožku:
na vonkajšie použitie aplikujte pastu z bentonítového ílu a vody na podráždenú pokožku ako je napríklad pokožka so škvrnami, štípance od hmyzu, rezné rany, svrbiaca pokožka alebo popáleniny. Nechajte pôsobiť kým íl nezaschne a umyte. Upokojuje pokožku najmä pri ekzéme, psoriáze, ovčích kiahniach atď. Môžete využiť i zábal, ktorý vytvoríte tak, že pokožku namažete ílovou pastou a prykryjete mokrou gázou. Meníte cca každé 2 hodiny.

Zápal prsnej zľazy:
nanášajte na prsník ílovu pastu a to každú hodinu pokiaľ zápal neprejde.

Vlasová detoxikácia pre husté a lesklé vlasy:
vlasová maska, ktorá pôsobí ako šampón i ako maska. 1 šálka vody alebo bylinkového odvaru, ½ šálky jablčného octu, ¾ šálky bentonítového ílu, 10 kvp éterického oleja podľa želania (nie je povinný). Vylúhujte si bylinkový odvar a nechaje ho vychladnúť, vyberte všetky byliny. Vlejte bylinkový odvar a jablčný ocot do plastovej nádoby. Pridávajte postupne po lyžici ílu a miešajte, aby sa zapracoval. Pridávaje íl pokiaľ nie je zmes hladká a má konzistenciu jogurtu. Pridajte éterické oleje a zamiešajte. Uskladnite v vzduchotesnej nádobe po dobu max. 1 týždňa. Používajte na mokré vlasy, pričom začnite nanášať pri korienkoch a vmasírujte do zvyšku vlasov. Všetky vlasy musia byť pokryté touto pastou. Nechajte pôsobiť 5-20 min. (nenechajte vyschnúť) a umyte vlasy teplou vodou.

Domáca zubná pasta:
¼ šálky bentonítového ílu, 3/8 šálky vriacej vody, ¼ čl morskej soli, 15-25 kvp stévie, 10-12 kvp éterického oleja mäta, 4-6 kvp éterického oleja Tea tree. Do plastovej misky nasypte íl a soľ. Pridajte vriacu vodu a miešajte. Potrebná je taká konzistencia, aby vám zmes nestekala z kefky, ale dala sa ľahko vybrať z nádoby. Pridajte stéviu a éterické oleje. Najprv len zopár kvapiek a keď budete mať pocit, že už vám stačí éterických olejov tak prestaňte. Nemusíte použiť celé množstvo. Ochutnajte pastu a posúďte, či vám jej chuť vyhovuje. Vložte do nádoby so širókým hrdlom, aby sa vám lepšie pasta neberala.

Balenie: Bentonítový íl je balený v plastovom sáčku, ktorý má ešte navrchu papierový obal.

Krajina pôvodu: USA

Zloženie: Bentonite clay

Zdravotné benefity: detoxikácia, odmastenie pokožky, odmastenie vlasovej pokožky, mastné vlasy

Zdroj: http://wellnessmama.com/5915/the-benefits-of-healing-clays/
http://wellnessmama.com/9321/detox-your-hair/
http://www.keeperofthehome.org/2012/10/homemade-clay-toothpaste.html
http://homegrownandhealthy.com/simple-detox-bentonite-clay/

11. 01. 2016, 23:29

(22)

vhodny ako maska ako na vlasy tak aj na pokožku

žiadne

Pomohla Vám táto recenzia? Áno (0) Nie (0)

12. 07. 2016, 21:17

(22)

vyborna pletova maska, precisti plet

Pomohla Vám táto recenzia? Áno (0) Nie (0)

12. 10. 2016, 19:45

(22)

Výborné vyčistí a odmastí pleť.

Pomohla Vám táto recenzia? Áno (0) Nie (0)

27. 04. 2017, 19:33

(22)

má miernu zemitú vôňu, dobre sťahuje. vhodné je zarobiť si íl aspoň deň pred nanášaním - vtedy je vláčny a dobre sa nanáša.

žiadne

Pomohla Vám táto recenzia? Áno (0) Nie (0)

04. 01. 2018, 12:22

(22)

výborne čistí pleť, aj citlivú

trošku bol problém zmiešať správny pomer vody a prášku

Pomohla Vám táto recenzia? Áno (0) Nie (0)

Pleťová a telová detoxikácia s pomocou bentonítového ílu

Pleťová a telová detoxikácia s pomocou bentonítového ílu 21. 09. 2015 Publikované: 21. 09. 2015

V poslednom čase nájdete v ponuke internetových obchodov rôzne produkty, ktoré obsahujú íly alebo samotné íly v práškovej forme. Jedným z týchto ílov je bentonítový íl.

Pokračovať v čítaní Pokračovať v čítaní

5 jednoduchých tipov na jarnú detoxikáciu pleti [Infografika]

5 jednoduchých tipov na jarnú detoxikáciu pleti 17. 03. 2016 Publikované: 17. 03. 2016

Ráno sa pozriete do zrkadla a vaša pleť je unavená, máte kruhy pod očami a niekde ste si dokonca objavila i suché červené miesta alebo zopár nečakaných akné. Po zime, kedy je naša pleť ťažko skúšaná vonkajšími vplyvmi a zradilo nás i telo, ktoré si počas tohto obdobia urobilo dostatočné zásoby nielen tuku ale i toxínov, nie je na škodu podstúpiť nejakú vhodnú očistu tela.

Pokračovať v čítaní Pokračovať v čítaní

5 druhov ílov pre hĺbkovú očistu pleti [Infografika]

5 druhov ílov pre hĺbkovú očistu pleti [Infografika] 21. 09. 2015 Publikované: 21. 09. 2015

Okrem pravidelného odstraňovania makeupu, či bežného čistenia pleti a jej exfoliácie je potrebné pleť prečistiť aj ďalším spôsobom a to – čistiacou maskou. Hĺbková očista pleti pomocou ílovej masky je majiteľkám mastnej, či problematickej pleti dobre známa, ale z času na čas si ju môžu dopriať aj majiteľky ostatných typov pleti.  

Pokračovať v čítaní Pokračovať v čítaní

Prírodné íly - dary Zeme

Prírodné íly - dary Zeme 01. 03. 2017 Publikované: 01. 03. 2017

Mnohí z nás si obľúbili používanie prírodných olejov či rastlinných extraktov v každodennej starostlivosti o pokožku. Avšak na jeden z darov našej prírody sa v tomto ohľade často zabúda. Príroda toho na vôkol nás ponúka skutočne mnoho. Ale čo tak sa poohliadnuť aj pod povrch zeme a nájsť jej skryté poklady?

Pokračovať v čítaní Pokračovať v čítaní

3 jesenné tipy pre krásnu pleť

3 jesenné tipy pre krásnu pleť 21. 09. 2015 Publikované: 21. 09. 2015

Jeseň je pre pleť obzvlášť náročná. Po dlhom období plnom slnečných lúčov je pokožka unavená. Bola vystavovaná morskej či chlórovanej vode a preto je dehydrovaná a popraskaná. Častým používaním opaľovacích krémov je zas zanesená. Po lete pleť jednoducho potrebuje kúru!

Pokračovať v čítaní Pokračovať v čítaní

5 tipov na prírodné šampóny na vlasy

5 tipov na prírodné šampóny na vlasy 08. 05. 2016 Publikované: 08. 05. 2016

Viete, že všetko čo aplikujete na svoju pokožku, sa cez ňu vstrebáva do tela. To samozrejme platí aj pre pokožku hlavy. Ak teda používate šampóny plné toxínov, môžete si byť istí, že väčšia časť z nich končí v tele a zasahuje tak organizmus zvnútra. Tomuto nebezpečenstvu sa dá jednoducho vyhnúť - používaním prírodných šampónov na vlasy.

Pokračovať v čítaní Pokračovať v čítaní

Uvoľnite sa a oddýchnite si – je čas na relaxačný kúpeľ [Infografika]

Uvoľnite sa a oddýchnite si – je čas na relaxačný kúpeľ [Infografika] 21. 09. 2015 Publikované: 21. 09. 2015

Nájsť si chvíľku pre seba. Oddych. Relax. Vypnúť a na nič nemyslieť. Toto všetko sa mi akosi vždy spája s vaňou plnou horúcej vody, všadeprítomnou vôňou a zaujímavými prísadami, vďaka ktorým je možné spraviť kúpeľ tak trochu magickým. Voňavé sviečky, či aromalampy ešte viac dotvoria atmosféru.

Pokračovať v čítaní Pokračovať v čítaní

6 krokov starostlivosti o mastnú a problematickú pleť [Infografika]

6 krokov starostlivosti o mastnú a problematickú pleť [Infografika] 21. 09. 2015 Publikované: 21. 09. 2015

Mastná a problematická pleť - majiteľky takejto pleti budú so mnou asi súhlasiť, že starostlivosť o tento typ pleti nie je najjednoduchší. Upchávajúce sa a rozšírené póry, večne lesklá pleť, v horšom prípade aj zapálené vyrážky, či akné. Ako sa o takúto pleť teda starať? Tu je niekoľko tipov, ktoré fungujú pre mňa :)

Pokračovať v čítaní Pokračovať v čítaní

9 krokov ako dôkladne vyčistiť mastnú a problematickú pleť

9 krokov ako dôkladne vyčistiť mastnú a problematickú pleť 21. 09. 2015 Publikované: 21. 09. 2015

Pravidelné čistenie pleti je veľmi dôležité, najmä ak máte mastnú a problematickú pleť. Práve tento typ pleti sa často vyznačuje rozšírenými a upchatými pórmi, či čiernymi bodkami. Vďaka správnej starostlivosti je však možné ich výskyt minimalizovať. Pravidelná návšteva kozmetičky môže byť drahá, preto odporúčam vyskúšať tento jednoduchý postup ako si dopriať hĺbkové vyčistenie pleti aj doma.

Pokračovať v čítaní Pokračovať v čítaní

Pleť bez upchatých pórov. Ako na to?

Pleť bez upchatých pórov. Ako na to? 19. 01. 2016 Publikované: 19. 01. 2016

Nech už máte akokoľvek zdravú pleť bez akné, zrejme sa i na Vašej tvári nájdu zanesené póry. Áno, sú to presne tie škaredé „čierne bodky“! Ako sa ich zbaviť? Vytláčaním to len zhoršíte. Na čierne bodky sa musí jemne...

Pokračovať v čítaní Pokračovať v čítaní

Ako na akné prírodne

Ako na akné prírodne 01. 07. 2017 Publikované: 01. 07. 2017

Akné - chronické ochorenie, ktoré trápi mnohých z nás. Bolo už o ňom toľko popísaného, no stále sa nenašiel ten zázračný všeliek, ktorý nás všetkých zachráni od nepekných a často bolestivých vyrážok, začervenaní či jaziev po vyliečenom akné. Ale čo na to naša prírodná lekárka? Dokáže nám pomôcť?

Pokračovať v čítaní Pokračovať v čítaní

Poradíme vám

Poradíme vám

o našich výrobkoch vieme všetko, neváhajte a pýtajte sa nás

Zákaznícke bonusy

Zákaznícke bonusy

pre našich zákazníkov všetko, aj bonusy

Unikátny sortiment

Unikátny sortiment

u nás nájdete výrobky, ktoré inde nekúpite

Doprava zadarmo

Doprava zadarmo

pri objednávke nad 60€

Overené našimi zákazníkmi

Obchod ponúka mnoho výhod - za najväčšiu považujem so svojou rodinou veľmi dobrú komunikáciu. Ohromnou výhodou je podrobný popis vlastností a účinkov predávaných výrobkov - veľmi to pomôže pri rozhodovaní. Vynikajúce dopravné služby.

Mrko, pred 5 dňami
Všetky hodnotenia
Verfied by Visa Visa electron Visa Mastercard electronic Mastercard Secure Code Mastercard Maestro Gopay