3 body do vernostného systému
Viac informácií o vernostnom systéme »

Himalajska soľ získavaná dolovaním neobsahuje toxíny a obsahuje viac ako 60 stopových prvkov. V porovnaní s kuchynskou soľou, ktorá je pri procese výroby chemicky zbavená užitočných minerálov a bielená, a morskej soli, ktorá vďaka znečisteniu morí obsahuje i toxíny, je himalájska soľ omnoho zdravšia a čistejšia. Doluje sa z vrstiev, ktoré vznikli v období keď ovzdušie a prostredie neboli znečistené toxínmi. Obsahuje rovnaké minerály a stopové prvky, ktoré sa nachádzajú i v našom tele. Viac

Soaphoria

Produkt už nie je v ponuke

(11)

Náhradný produkt

Bentonítový íl 100 g

(65)
Nie je na sklade
5,89 €

Aktívne látky: Himalajská soľ – detoxikuje organizmus, pomáha pri redukčných dietách a pomáha získavať hormonálnu rovnováhu.

Benefity:

  • detoxikujte telo a vyrovanáva pH
  • zlepšuje hydrataciu tým, že zabezpečuje telu stopové prvky a minerály
  • znižuje výskyt svalových kŕčov
  • pomáha regulovať hladinu krvnúho cukru
  • podporuje hormonálnu rovnováhu
  • pomáha udržiavať ideálny krvný tlak pomocou nerafinovaného, na minerály bohatého a ionového roztoku
  • zlepšuje spánok tým, že reguluje kvrný cukor a hladinu hormónov
  • účinkuje ako silný antihistamín
  • podporuje úbytok hmotnosti tým, že vyrovnáva hladinu hormónov a dodáva energiu
  • podporuje funkciu štítnej žľazy a funkciu nadobličiekSpôsob použitia:

Detoxikačný kúpeľ s himalájskou soľou
Kúpeľ s himalájskou soľou omladzuje, detoxikuje a zabezpečí vám relaxačnú wellness kúpeľ. Slaná kúpeľová voda na seba viaže elektrický náboj soli a obsahuje i rozpustené minerály vo forme ionov. Takáto kúpeľ pomáha vyplavovať toxíny, hĺbkovo čistí pokožku a pomáha telo energeticky očistiť. Energetický slabé miesta na vašom tele sa pomocou takéhoto kúpeľa dostanú do rovnováhy a aktivuje sa tok vašej energie.

Pre silný detoxikačný kúpeľ použite cca 500g - 800g himalájskej soli, ktorú rozpustíte vo vani. Tento kúpeľ je veľmi silný, neodporúčame použiť veľmi horúcu vodu ale len príjemne teplú. Takýto kúpeľ by mal trvať cca 15 – 20 min. Vaše svaly sa dokonale uvoľnia. Do takéhoto kúpeľa neodporúčame pridávať éterické alebo rastlinné oleje, prípadne mydlo alebo penu. Po kúpeli sa nesprchujte ale len osušte osuškou a doprajte si oddych minimálne na 30 minút.

Pre detoxikačný kúpeľ s jemnejším účinkou použíte 1-2 šálky himalájskej soli.

Telový píling s himlájskou soľou
Ste unavená a nemáte dostatok energie? Odporúčame vám detoxikačný telový píling s použitím himalájskej soli a rastlinného oleja. Účinok takéhoto pílingu sa rovná účinku, ktorý získate niekoľkodňovým pôstom. Ako na to? Jednoducho zmiešajte 3 ½ PL himalájskej soli s 1 PL makadamiového oleja a ¼ ČL éterického oleja Levanduľa. Miešajte kým nezískate hladkú zmes. Ľahnite si na veľkú osušku a natrite si na celé telo tento píling. Zabalte sa do osušky a prikryte sa ešte dekou. Píling nechajte pôsobiť 30 min. Po celom tele sa vám rozprúdi pocit tepla. Telový píling umyte teplou vodou a pokožku jemne osušte. Makadamiový olej vám týmto spôsobom zostane na pokožke a zabezpečí jjej jemnosť a zamatovú hebkosť.

Hĺbkovo čistiace bavlnené tričko
Takéto tričko pomáha znižovať teplotu napríklad keď ste prechladnutí alebo máte chrípku. Ponorte bavlnené tričko do 3% roztoku himalájskej soli (2 PL himalájskej soli rozpustite v 2l vody). Vyžmíkajte ho a oblečte si ho. Zabalte sa do suchej osušky a ľahnite si do postele. Prikryte sa ešte dekou. Po 30 min. sa začnete potiť. Podporiť tento proces môžete pitím čaju ako je napríklad lipový alebo zázvorový čaj. Zostaňte v posteli 60 - 90 min zoblečte si tričko a osprchujte sa. Ľahnite si do postele a ešte hodinu odpočívajte. Tento proces detoxikuje telo a podporuje metabolizmus.

Ponožky s roztokom himalájskej soli
Táto procedúra má podobný efekt ako procedúra s balvneným tričkom, ale je veľmi dobrá i pri pocite studených nôh a dne. Namočte pár čistých bavlnených ponožiek v 3-5% roztoku himalájskej soli (2-4 PL soli rozpustenej v 1l vody). Ponožky vyžmýkajte a navlečte si ich na chodidlá. Nohy si obalte suchým uterákom a zmes nechajte pôsobiť 60 min. počas ktorých sa snažte oddychovať.

Roztok s himalajskou soľou
Začnite deň s roztokom himalájskej soli, ktorý detoxikuje a omladzuje vaše telo. Takýto koncentrovaný roztok s himalajskou soľou je plný elektricky nabitých minerálov a stopových prvkov. Ionizovaná soľ a stopové prvky vyživujú každú bunku vášho tela. Na prípravu roztoku budete potrebovať himalajskú soľ, lyžicu a sklenenú nádobu s plastovým uzáverom. ¼ sklenej fľaše napĺňte himalajskou soľou a zalejte ju filtrovanou alebo pramenitou vodou až po vrch nádoby. Roztok zamiešajte plastovou lyžicou a uzavrite plastovým vrchnákom. Nechajte odstáť cez noc. Ráno by ste mali mať na dne nerozpustené zvyšky soli – to znamená, že roztok je nasýtený himalajskou soľou. Ak v nádobe nemáme na dne zvyšky soli tak pridajte soľ tak, aby ste mali roztok nasýtený. Každé ráno rozmiešajte 1 ČL tohto roztoku s vodou izbovej teploty a nalačno vypite. Takýto soľný roztok (neriedený v pohári vody) môžete používať i na čistenie zubov alebo ako ústnu vodu. Pomáha redukovať krvácanie ďasien.

Astma a bronchitída
Pri asme a bronchitíde vypite 1 ČL roztoku s himalájkou soľou, ktorý zalejete v pohári pramenitou alebo filtrovanou vodou. Vypite ráno nalačno. Počas dňa vypite 2-3 l filtrovanej alebo pramenitej vody. Inhaluje 15 min asi 1-2x denne 3% roztok z himalájskej soli. Pripravíte si ho tak, že zmiešate na 1l vody s 30g himalájskej soli. Najprv zohrejte vodu a následne do nej vysypte soľ. Prikryte si hlavu dekou a inhalujte nad nádobou s týmto roztokom.

Balenie: Himalájska soľ je balená v plastovej nádobe

Krajina pôvodu: Pakistán

Zloženie: Himalájska soľ

Zdravotné benefity: detoxikácia, redukčná dieta, hormonálna rovnováha

Zdroj: http://empoweredsustenance.com/himalayan-salt-benefits/
http://www.perfecthealthnow.com.au/products/himalayan-salt-products/uses-for-himalayan-salt/
http://www.himalayanlivingsalt.com/sole_applications.htm

02. 02. 2016, 06:20

(11)

Okrem toho, že himalájska soľ zabezpečí príjemný relax vo forme kúpeľa je aj zdraviu prospešná.

Pomohla Vám táto recenzia? Áno (0) Nie (0)

21. 06. 2016, 17:42

(11)

Veľmi dobrý výrobok. Soľ je hrubozrnná, kvalitná. Veľmi dobrá na peeling.

Žiadne

Pomohla Vám táto recenzia? Áno (0) Nie (0)

07. 03. 2017, 14:34

(11)

uzasna, som s nou velmi spokojna

Pomohla Vám táto recenzia? Áno (0) Nie (0)

Peelingový expres pre hladkú pokožku

Peelingový expres pre hladkú pokožku 21. 09. 2015 Publikované: 21. 09. 2015

Hladká a hebká pokožka je príjemná na dotyk, vyzerá mladšie, krajšie a zdravšie. Aby taká bola, je dôležitá pravidelná exfoliácia, čiže odstraňovanie odumretých buniek a následná hydratácia. V lete je pokožka celého tela viac na očiach ako v zime, no treba sa o ňu starať po celý rok :)

Pokračovať v čítaní Pokračovať v čítaní

Starostlivosť o unavené nohy

Starostlivosť o unavené nohy 21. 09. 2015 Publikované: 21. 09. 2015

Naše nohy sú tak užitočné a napriek tomu patria medzi najviac zanedbávané časti tela. Koľko času venujeme napríklad našej tvári? Vyčistiť, nalíčiť, odlíčiť, dopriať jej masku, píling, sérum, krém,...No poriadnu pedikúru si doprajeme len výnimočne.

Pokračovať v čítaní Pokračovať v čítaní

Uvoľnite sa a oddýchnite si – je čas na relaxačný kúpeľ [Infografika]

Uvoľnite sa a oddýchnite si – je čas na relaxačný kúpeľ [Infografika] 21. 09. 2015 Publikované: 21. 09. 2015

Nájsť si chvíľku pre seba. Oddych. Relax. Vypnúť a na nič nemyslieť. Toto všetko sa mi akosi vždy spája s vaňou plnou horúcej vody, všadeprítomnou vôňou a zaujímavými prísadami, vďaka ktorým je možné spraviť kúpeľ tak trochu magickým. Voňavé sviečky, či aromalampy ešte viac dotvoria atmosféru.

Pokračovať v čítaní Pokračovať v čítaní

Ako si vyrobiť Valentínsky píling [Infografika]

Ako si vyrobiť Valentínsky píling 11. 02. 2016 Publikované: 11. 02. 2016

Prečo práve valentínsky? Pretože krásne vonia a pokožka bude po jeho použití hebká, vláčna a príjemne voňavá. A ešte preto, že je to vynikajúci DIY darček pre všetky ženy, ktoré máš rada a chceš im to ukázať ručne vyrobeným darčekom! Vyrob si sama valentínsky píling, ktorý poteší nielen teba, ale aj tvoje kamarátky.

Pokračovať v čítaní Pokračovať v čítaní

Príprava na dovolenku

Príprava na dovolenku 21. 07. 2017 Publikované: 21. 07. 2017

Mesiac do dovolenky. Pokožka bledá a kde-tu ochabnutá. Vlasy a pleť suché. Telo unavené z celoročnej „driny“. Vidina mora, piesku a miešaného drinku sa javí ako fatamorgána.

Pokračovať v čítaní Pokračovať v čítaní

Poradíme vám

Poradíme vám

o našich výrobkoch vieme všetko, neváhajte a pýtajte sa nás

Zákaznícke bonusy

Zákaznícke bonusy

pre našich zákazníkov všetko, aj bonusy

Unikátny sortiment

Unikátny sortiment

u nás nájdete výrobky, ktoré inde nekúpite

Doprava zadarmo

Doprava zadarmo

pri objednávke nad 60€

Overené našimi zákazníkmi

Obchod ponúka mnoho výhod - za najväčšiu považujem so svojou rodinou veľmi dobrú komunikáciu. Ohromnou výhodou je podrobný popis vlastností a účinkov predávaných výrobkov - veľmi to pomôže pri rozhodovaní. Vynikajúce dopravné služby.

Mrko, pred 5 dňami
Všetky hodnotenia
Verfied by Visa Visa electron Visa Mastercard electronic Mastercard Secure Code Mastercard Maestro Gopay