7 bodov do vernostného systému
Viac informácií o vernostnom systéme »

Indigo (black henna) v kombinácii s klasickou hennou sú základnými rastlinami v prírodnom farbení vlasov. Na namiešanie tmavohnedého až čierneho odtieňa. Viac

Ellemental

Na sklade

Certifikát Eco Cert

(26)

Indigo je rastlina, ktorá obsahuje modré farbivo. V šatníku pravdepodobne máte šatstvo, ktoré bolo zafarbené týmto farbivom ako napríklad tmavomodré džínsy.

Indigo sa používa na farbenie vlasov samostatne alebo v kombinácii s hennou už približne 4000 rokov. V 19. a 20. storočí bolo indigo v Európe a USA tak veľmi rozšírené, že ho začali nazývať „čierna henna“.

Henna nikdy nefarbí na čierno a neexistuje čierna henna, ale práškové indigo sa na hennu podobá a farbí na čierno. Takže z tohto dôvodu sa nazývalo „čierna henna“. V prípade, že sa používalo na farbenie šatstva, nazývalo sa indigo. Ako pozostatok tohto mylného pomenovania, v mnohých obchodoch nájdete indigo v prášku, ktoré má na krabičke názov „čierna henna“ (black henna). Niektoré balenia „čiernej henny“ obsahujú pravé indigo. Iné zasa obsahuje buničitý materiál a PPD, para-phenylenediamine a nebezpečný aniline (uhoľný decht). Keď otvoríte balenie „čiernej henny“ uvidíte zelený prášok s vôňou mrazeného zeleného hrášku. Po zaliatí vodou sa na povrchu zmesi po čase tvorí modrá glazúra. Ak nanesiete túto zmes na papier, tak ho zafarbí na modro.

Ak otvoríte balenie „čiernej henny“ a prášok má hnedastú alebo čiernu farbu pravdepodobne obsahuje PPD. Keď tento prášok zmiešate s vodou tak sa začne uvoľňovať čierne farbivo.

Ako vám použidite Indigo powder pomôže?

Pre farbenie tmavovlások, ktoré chcú dosiahnuť tmavogaštanový, tmavohnedý až čierny odtieň vlasov je nevyhnutnosťou. Kombinuje sa s medenou hennou (Lawsonia inermis) v dvojfázovom farbení pre dokonalé zakrytie šedín a dosiahnutie tmavého tónu vlasov. Okrem farbenia vlasy i ošetruje, vytvára ochranný obal, ktorý chráni vlasy pred vonkajšími vplyvmi. Dodáva vlasom lesk a vyživuje ich.

Čo Indigo powder  nahradzuje?

Nahradí chemické farby na vlasy, ktoré fungujú na inom princípe než tie prírodné. Chemické farby na vlasy ničia samotný vlas, aby sa farba dostala čo najhlbšie do vlasu a tým i dlho vydržala. Prírodná farba ako indigo alebo henna využívajú prirodzenú štruktúru vlasu, ktorý tvoria kutikuly (akési prekrývajúce sa doštičky), cez ktoré farbivo preniká do vlasu bez toho aby tieto ochranné kutikuly poškodzovala.

Pre koho je tento výrobok určený?

Indigo je najvhodnejšie pre tmavé farby vlasov napríklad pre brunetky a ryšavky. Blondínky môžu po použití indiga získať nepekný zeleno-modrý odtieň vlasov.

Spôsob použitia:

 1. Prikryte miesto, kde si budete farbiť vlasy starými novinami a oblečte si staré šatstvo nakoľko pri farbení indigom vzniká neporiadok a tmavé škvrny.
 2. Pre najlepší výsledok si vlasy najprv zafarbíte hennou. Indigo týmto spôsobom lepšie priľne k vlasu. Môžete zmiešať indgo s hennou a získate hnedo-červenú, bordovú až tmavo-hnedú farbu vlasov.
 3. 200 g indiga zvyčajne postačí pre vlasy po plecia. Na kučeravé vlasy budete potrebovať viac indiga.
 4. Zmiešajte indigo v miske s horúcou vodou.
 5. Počkajte 10 -15 min pokiaľ sa farba zeleného prášku na povrchu nezmení na tmavo-fialovo-čiernu. Zmes je pripravená ak zmes získa na povrchu čierne zafarbenie.
 6. Požiadajte niekoho o pomoc pri nanášaní indiga. Začnite nanášať vzadu. Pokryte všetky vlasy a zabaľte ich do fólie a uteráka.
 7. Utrite si zmes, ktorá vám začne stekať spod tohto zábalu inak budete mať na pleti sivé škvrny. Ležanie na chrbte pomáha, aby vám indigo nestekalo po tvári.
 8. Po 45 min – 60 min zmyte indigo chladnou vodou.
 9. Vlasy budú zo začiatku pravdepodobne tmavo-hnedé ale stmavnú do čierna po 2-4 dňoch. Počkajte pár dní a v prípade, že ste vynechali niektoré miesta alebo chcete dosiahnúť tmavšiu farbu, znova aplikujte indigo.

Ďalšie tipy pre farbenie indigom:

 • 1 ČL soli do farbiacej zmesi z indiga spôsobí získanie bohatšieho odtieňa čiernej
 • zmes z indiga má konzistenciu mokrého piesku. Pridaním jedného alebo dvoch vajec do zmesi si uľahčíte jej nanášanie
 • indigo v práškovej forme nikdy neskladujte v chladničke, nakoľko chlad ničí farbivo nachádzajúce sa v indigu. Uschovajte ho radšej na suchom, tmavom mieste a vydrží vám v práškovej konzistencii až 1 rok. Pripravenú zmes z indiga si neodkladajte nakoľko veľmi rýchlo uvoľňuje farbivo a zmes je nepoužiteľná. Používajte len toľko prášku indiga koľko práve potrebujete. Zvyšnu zmes nezmrazujte – bude nepoužiteľná.
 • môžete skúšať rozližné zmesi z henny a indiga, vyskúšať si rôzne vzájomne pomery týchto rastlín, prípadne pridať iné bylinky na získanie odlišných odtieňov. Avšak nezabudnite, že indigo môžete nechať pôsobiť krátky čas (cca 45-60 min) kým henna potrebuje približne 4 hodiny (najlepšie nechať pôsobiť 8 hodín). Preto odporúčame dvojfázové farbenie: najprv zafarbiť vlasy hennou a následne indigom
 • ďalšie bylinky, ktoré môžete použiť na vlasy sú pre blondýnky - harmanček, koreň rebarbory, citrónová šťava, cassia italica (bezfarebná henna) a pre ryšavky a brunety: henna, ibištekový prášok, amla.

Balenie:

Prášok je balený v plastovom sáčku.

Krajina pôvodu:

India

Zloženie:

 Indigofera tinctoria leaf powder

04. 06. 2020, 15:23

(26)

pouzivam s henou, na stmavnenie ked potrebujem zmenu

Pomohla Vám táto recenzia? Áno (0) Nie (0)

21. 05. 2020, 23:16

(26)

Pouzivam ve dvojfazovom farbeni po henne a krasne stmavi vlasy.

Pomohla Vám táto recenzia? Áno (0) Nie (0)

26. 11. 2018, 23:22

(26)

pri dvofazovom farbeni vlasov spolu s hennou, krasne zafarbi vlasy (aj sedinky) do tmavohnedeho odtiena.

Nie je permantne aj ked som pouzila aj sol. Pri prvych troch umyvaniach vlasov, sa stale vymyva, az nakoniec ostane len henna s tmavsim odtienom.

Pomohla Vám táto recenzia? Áno (0) Nie (0)

04. 05. 2018, 21:48

(26)

krásny odtieň

žiaľ nevydrží dlho - myslím tým šedinky okolo tváre

Pomohla Vám táto recenzia? Áno (0) Nie (0)

18. 04. 2018, 20:11

(26)

Vlasy ostali po nej pekne zafarbene do čokoladovej farby

Rychlejsie sa vymýva.

Pomohla Vám táto recenzia? Áno (0) Nie (0)

21. 02. 2018, 16:24

(26)

Ok

Nie taky silny farbiaci ucinok aky som ocakavala

Pomohla Vám táto recenzia? Áno (0) Nie (0)

05. 12. 2017, 22:03

(26)

používam ju ako prímes do prírodnej henny, aby som si namiešala hnedú farbu - veľmi dobre to funguje, dávam 2 diely henny a 1 diel indiga na svetlejšiu hnedú a farba je krásne prirodzená

Pomohla Vám táto recenzia? Áno (0) Nie (0)

03. 06. 2016, 19:51

(26)

splnilo ocakavanie

ziadne

Pomohla Vám táto recenzia? Áno (0) Nie (0)

05. 04. 2016, 12:40

(26)

Ocenujem 100% prírodný produkt a bylinkovú vonu.

Pomohla Vám táto recenzia? Áno (0) Nie (0)

17. 12. 2015, 13:01

(26)

Spolu s hennou super prekrýva prvé šediny.

Skoda, že nevydrží aspoň mesiac:)

Pomohla Vám táto recenzia? Áno (0) Nie (0)

Ako si farbiť šedivé vlasy hennou

Ako si farbiť šedivé vlasy hennou 29. 03. 2017 Publikované: 29. 03. 2017

Rastlinku zvanú „Henna“ (Lawsonia inermis) vám určite nemusím nijako špeciálne predstavovať. Jej listy a stonky, vysušené a podrvené na prášok, už stáročia tvoria základ prírodného farbenia vlasov, pokožky a odevov. Nečudo, že mnohé kráľovné, princezné, či historicky významné ženy mali nádherné, husté a lesklé vlasy. Nepoznali totiž chémiu, ktorá pri dlhodobom používaní vedie k pravému opaku!

Pokračovať v čítaní Pokračovať v čítaní

4 tipy ako si namiešať vlastný odtieň s hennou

4 tipy ako si namiešať vlastný odtieň s hennou 20. 08. 2018 Publikované: 20. 08. 2018

O henne a farbení hennou ste už určite počuli. Ak to tak nie je a henna je pre vás nový pojem, kliknite si na niektorý z našich článkov na blogu, aby ste sa o henne dozvedeli viac.

Pokračovať v čítaní Pokračovať v čítaní

Poradíme vám

Poradíme vám

o prírodnej kozmetike vieme všetko, neváhajte a pýtajte sa nás

Zákaznícke bonusy

Zákaznícke bonusy

pre našich zákazníkov všetko, aj bonusy

Unikátny sortiment

Unikátny sortiment

u nás nájdete výrobky, ktoré inde nekúpite

Doprava zadarmo

Doprava zadarmo

pri objednávke nad 60€

Overené našimi zákazníkmi

Keby všetko fungovalo tak ako tento obchod, mali by sme sa výborne.

Anna, pred 5 dňami
Všetky hodnotenia
Verfied by Visa Visa electron Visa Mastercard electronic Mastercard Secure Code Mastercard Maestro Gopay