4 body do vernostného systému
Viac informácií o vernostnom systéme »

Éterický olej Koriander má teplú, sladkú vôňu, ktorá je drevito-korenistá s jemným náznakom gáfru. Získava sa parnou destiláciou semien koriandra. Viac

Náhradný produkt

Rozmarín, esenciálny olej 10 ml

(61)
Na sklade
3,81 €

Koriander sa začal používať ako obľúbený aromatický stimulant a kuchynské korenie už pred 3 000 rokmi. Spomína sa v starých gréckych lekárskych dokumentoch, v Biblii a skorými autormi Sanskritu. Starí egypťania verili, že koriander je “prostriedok k dosiahnutiu šťastia” a kombinovali ho s čerstvým cesnakom lúhovaným vo víne, ktoré sa pilo a užívalo ako afrodiziakum. Semienka koriandra boli nájdete v hrobke Ramzesa II.

V indickej ajurvéde sa využívajú semená a listy koriandra. V tradičnej čínskej medicíne sa používa koriander na posilnenie žalúdka a srdca. V stredovekej Číne sa používal na dosiahnutie dlhovekosti a úľavu od bolesti. Vzhľadom na tradične označenie koriandra za ochrannú bylinu sa éterický olej Koriander považuje za olej, ktorý dodáva pocit mieru a bezpečia. Uzemňuje všetko, čo je spojené s elementom zeme.

Z energetického pohľadu je éterický olej Koriander teplý a suchý. Má podobné účinky na podporu trávenia, ktoré pôsobia i proti plynatosti, ako rasca a fenykel. Koriander má jemnú korenistú a pižmovú vôňu, ktorá sa často popisuje ako euforická a vyrovnáva element ohňa pocitom pokojnej radosti a kreatívnej energie. Podobne ako kardamón tak i éterický olej Koriander podporuje správne fungovanie podráždeného pankreasu a žalúdka a tým povzbudzuje intelekt (spomalený zlým trávením).

Éterický olej Koriander pomáha pri infekciách dýchacích ciest, dne, osýpkach, kožných problémoch ako je akné, psoriáza a dermatitídy.

Éterický olej Koriander pomáha zlepšiť tok energie čhci v žalúdku a je výborným tráviacim a protikŕčovým prostriedkom, ktorý pomáha v prípadoch slabej chuti do jedla, pri problémoch s trávením, pri nevoľnosti a plynatosti.

Pomáha pri zlepšení cirkulácie životnej energie Čchi a pomáha transportovať chlad na horúce miesta v prípadoch zápalu kostných kĺbov, zápalu nervov a reumatických bolestí ako i bolestí svalov a bolestí všeobecne.

Vďaka vysokému obsahu estrogénu môže éterický olej Koriander regulovať a pomáhať zvládať bolesť súvisiacu s menštruáciou.

Dobré sa kombinuje s éterickými olejmi: Citrón, Tea tree, Mäta, Kardamón, Bergamot, Klinček, Škorica, Šalvia, Kadidlo, Geránium, Zázvor, Grapefruit, Neroli, Pomaranč, Palmarosa, Borovica, Raventsara, Ylang-ylang, Jazmín, Petitgrain, Santal, Cyprus.

Zdroj: http://www.anandaapothecary.com/aromatherapy-essential-oils/coriander-essential-oil.html

Spôsob použitia: Používajte do arómalampy, do kúpeľa, do masážneho oleja

Balenie: v tmavej sklenej fľaštičke s bielym plastovým vrchnákom

Krajina pôvodu: Rusko

Zloženie: Coriandrum sativum

Zdravotné benefity: podpora trávenia, plynatosť, podráždený pankreas, podráždený žalúdok, infekcie horných dýchacích ciest, dna, osýpky, akné, psoriáza, dermatitídy, nevoľnosť, nechutenstvo, zápal kostných kĺbov, zápal nervov, reumatické bolesti, bolesti svalov, bolesti, menštruačné bolesti

Poradíme vám

Poradíme vám

o prírodnej kozmetike vieme všetko, neváhajte a pýtajte sa nás

Zákaznícke bonusy

Zákaznícke bonusy

pre našich zákazníkov všetko, aj bonusy

Unikátny sortiment

Unikátny sortiment

u nás nájdete výrobky, ktoré inde nekúpite

Doprava zadarmo

Doprava zadarmo

pri objednávke nad 60€

Overené našimi zákazníkmi

Keby všetko fungovalo tak ako tento obchod, mali by sme sa výborne.

Anna, pred 5 dňami
Všetky hodnotenia
Verfied by Visa Visa electron Visa Mastercard electronic Mastercard Secure Code Mastercard Maestro Gopay