3 body do vernostného systému
Viac informácií o vernostnom systéme »

Éterický olej Medovka podporuje trávenie, uvoľňuje žalúdočné kŕče. Určite je tou správnou voľbou pri únave a vyčerpaní. Viac

Bionatural

Na sklade

(21)

Éterický olej s ľahkou, sladkastou a bylinno - citrónovou arómou bol odjakživa považovaný za elixír mladosti, ktorý prepája dušu a srdce. Medovka citronelová je používaná ako náhrada medovky lekárskej. Má podobné účinky, no je lacnejšia. Ak hľadáte éterický olej, ktorý vám zlepší náladu a rozjasní deň, Medovka citronelová vám určite bude vyhovovať.

Ako vám použitie éterického oleja Medovka citronelová pomôže?

Známe sú jej pozitívne účinky na psychiku, ale aj na tráviace ústrojenstvo, nervový systém, či dokonca na pleť. Z konkrétnych účinkov sú najvýraznejšie tieto:

 • Povzbudí, prináša pozitívne pocity a zlepší náladu.
 • Pomáha k lepšiemu sústredeniu a koncentrácii, napríklad pri učení.
 • Upokojuje nervový systém, uvoľňuje myseľ, má relaxačné účinky a prispieva k navodeniu spánku.
 • Podporuje správnu funkciu imunitného systému, neutralizuje mikróby.
 • Je vynikajúci na mastnú pleť a pleť s akné, keďže prečisťuje póry.
 • Medovka citronelová je prospešná pre správne fungovanie tráviaceho ústrojenstva. Má viacero funkcií.
 • Olej je vhodný počas menštruácie. Prispieva k upokojeniu a zmierneniu nervozity, ktorá je spôsobená hormónmi pri menštruácii.
 • Podporuje potenie.
 • Má pozitívny vplyv na močové ústrojenstvo, napomáha vyplavovať škodliviny z tela.
 • Prospešná pre dýchací systém.

Čo éterický olej Medovka citronelová nahradzuje?

Existuje mnoho možností, ako tento voňavý éterický olej využiť. Použite ho ako prísadu do aromatického kúpeľa namiesto kúpeľovej soli. Využiť ho môžete aj na masáže, avšak po zriedení s nosným olejom. Výborný je aj ako inhalačný olej.

Pre koho je tento výrobok určený?

Tento éterický olej určite nepoužívajte, ak ste tehotná. Kvôli možnej alergickej reakcii ho najprv vyskúšajte na malom kúsku kože.

Ako používať éterický olej Medovka Citronelová? Domáce recepty a tipy.

Ak chcete použiť tento éterický olej bez úprav, vyskúšajte uvoľňujúci kúpeľ. Jednoducho pár kvapiek oleja pridajte do vody a užívajte si upokojujúce účinky Medovky citronelovej. Pre rýchlu pomoc si ho nakvapkajte do dlaní, pošúchajte a vdychujte. Alebo ho nakvapkajte do aróma lampy, či difuzéra a tešte sa z príjemnej vône a lepšej nálady.

Masáž pri bolesti hlavy

Stačí zmiešať 2 kvapky Medovky citronelovej s nosným olejom (mandľový, olivový...) a vmasírovať do spánkovej oblasti, prípadne v oblasti čela.

Kúpeľ na zmiernenie úzkosti

 • 2 kvapky éterického oleja (kv. EO) Medovka citronelová
 • 4 kv. EO Levanduľa

Jednoducho pridajte do vody.

Proti bolestiam brucha

Všetky ingrediencie zmiešajte a jemne, v smere hodinových ručičiek, masírujte brucho.

Zmes na zlepšenie koncentrácie

Nakvapkajte do aróma lampy alebo difuzéra. Ak máte mastnú pleť, éterický olej Medovka citronelová môžete použiť aj na jej prečistenie. Pridajte ho do čistiaceho mlieka alebo do rastlinného oleja a aplikujte na pokožku. Pozor! Je vhodné ho dobre zriediť.

Krajina pôvodu:

Anglicko

Zloženie:

zmes éterických olejov

19. 04. 2023, 07:55

(21)

olej krásne vonia, používam ho do Heny nakoľko jej prírodná vôňa mi nevonia.. 2 kvapky oleja môj problém s vôňou vyriešili.

Pomohla Vám táto recenzia? Áno (0) Nie (0)

22. 04. 2022, 10:06

(21)

Veľmi pekná vôňa. Difúzer ide naplno :)

Pomohla Vám táto recenzia? Áno (0) Nie (0)

18. 02. 2019, 11:59

(21)

mne trocha smrdká citronelou inak super na opary , stačí 3x za deň hneď na začiatku svrbenia olejom potieť peru a opar je fuč :-D , odskúšané

Pomohla Vám táto recenzia? Áno (0) Nie (0)

03. 07. 2017, 12:20

(21)

Niekomu môže voniať, mne táto vôňa veľmi sympatická nie je.

Pomohla Vám táto recenzia? Áno (0) Nie (0)

11. 06. 2017, 15:34

(21)

Používam do prípravku na komáre :)

Pomohla Vám táto recenzia? Áno (0) Nie (0)

15. 03. 2017, 22:08

(21)

krásna vôňa, aj keď citronela sama mi až tak nevoní, spoločne voňajú naozaj krásne. Používam na upokojenie aj do práčky k bielizni

Pomohla Vám táto recenzia? Áno (0) Nie (0)

Tabuľka účinkov esenciálnych olejov

Tabuľka esenciálnych olejov 10. 05. 2022 Publikované: 10. 05. 2022

Poznáte éterické oleje len ako vonné oleje, ktoré osviežia miestnosť, prípadne ich môžete použiť na výrobu voňavej domácej kozmetiky? Mýlite sa. Esenciálne oleje sú totiž známe najmä vďaka svojim úžasným pozitívnym účinkom. Čo éterický olej, to iné účinky na organizmus. Viete ich však správne používať?

Pokračovať v čítaní Pokračovať v čítaní

Aromaterapia pre tehotné – áno alebo nie?

Aromaterapia pre tehotné – áno alebo nie? 08. 12. 2021 Publikované: 08. 12. 2021

Aromaterapia zažíva zlaté časy a čoraz viac ľudí sa zaujíma o jej blahodarné účinky. Aromaterapia pre tehotné v mnohých vyvoláva otázniky, ale ak sa dodržia všetky bezpečnostné pravidlá, spokojná bude mamička aj bábätko.

Pokračovať v čítaní Pokračovať v čítaní

Zbavte sa jesennej depresie a melanchólie

Zbavte sa jesennej depresie a melanchólie 20. 10. 2021 Publikované: 20. 10. 2021

Kým leto je obyčajne sprevádzané úsmevom, dobrou náladou a optimizmom, jeseň mnohí považujú za akési smutné obdobie. Namiesto radosti z jarmokov, farebného lístia, pečených gaštanov a vareného vínka prichádza pocit nešťastia.

Pokračovať v čítaní Pokračovať v čítaní

Aromaterapia a problémy malých školákov

Aromaterapia a problémy malých školákov 21. 09. 2015 Publikované: 21. 09. 2015

September sa prehupol cez svoju prvú polovicu a školáci už aj zabudli, že boli prázdniny. Opäť sa ocitli vo víre každodenných školských povinností. Niektorí to zvládajú ľahšie, iní zas potrebujú trošku povzbudiť. Najmä keď ich s nástupom jesene trápia prechladnutia, či únava... S pomocou aromaterapie a esenciálnych olejov však tieto malé neduhy svojho školáka prekonáte!

Pokračovať v čítaní Pokračovať v čítaní

Esenciálne oleje pri strese a depresii

Esenciálne oleje pri strese a depresii 21. 09. 2015 Publikované: 21. 09. 2015

Každý z nás zažíva stresové situácie, kedy potrebujeme napnúť všetky sily a zvládnuť mnoho úloh, alebo sme postavení pred emocionálnu situáciu, ktorá v nás vyvoláva psychický stres. Z krátkodobého hľadiska takéto stresové stavy naše telo zvláda, ale pri dlhodobom pôsobení stresu sa začne brániť a začínajú nielen psychické ťažkosti ako je napr. nervozita, depresia, ale i fyzické ťažkosti ako sú bolesti žalúdka či hlavy, alebo zníženie imunity.

Pokračovať v čítaní Pokračovať v čítaní

Esenciálne oleje a duševná rovnováha

Esenciálne oleje a duševná rovnováha 19. 11. 2017 Publikované: 19. 11. 2017

Na svete azda neexistuje jediný človek, ktorý by nemal svoje trápenia, problémy a bolesti. A platí pravda, že každému sa práve to jeho trápenie zdá najzložitejšie a najhoršie. Ak sa však človek dlhodobo trápi, častom sa to negatívne prejaví aj na jeho fyzickom zdraví. Existuje však možnosť, ako si pri niektorých problémoch pomôcť a uľaviť. A to aj bez zložitých zákrokov, či liekov.

Pokračovať v čítaní Pokračovať v čítaní

Prírodné repelenty + dve domáce recepty

Prírodné repelenty + dve domáce recepty 20. 05. 2019 Publikované: 20. 05. 2019

Každým rokom prichádza jar o niečo skôr. Zimy sú teplé a tak sa nebezpečné kliešte a nepríjemné komáre objavujú nielen v prírode, ale aj v záhradách. Stretnutie s nimi nie je obyčajne veľmi príjemné, ale pomôcť si môžete niekoľkými skvelými trikmi.

Pokračovať v čítaní Pokračovať v čítaní

Zdravý spánok bez chémie. Ako na to?

Zdravý spánok bez chémie. Ako na to? 03. 06. 2019 Publikované: 03. 06. 2019

Trpíte poruchami spánku? Môže sa to prejavovať rôzne. Možno nemôžete dlho do noci zaspať, máte „ľahký“ spánok, prípadne sa v noci prebudíte a potom už zaspať nedokážete. Nie je to nič príjemné. Bez kvalitného spánku sú dni plné nervozity a únavy.

Pokračovať v čítaní Pokračovať v čítaní

Jesenná sila éterických olejov

Jesenná sila éterických olejov 24. 09. 2019 Publikované: 24. 09. 2019

Leto je nenávratne preč a z trónu ho zosadila pani jeseň. Niekto ju miluje pre farebnosť a hravosť, inú ju neznášajú a netrpezlivo čakajú na jar. Tak či onak je jeseň naozaj zaujímavým obdobím, ktorí si môžete spríjemniť éterickými olejmi.

Pokračovať v čítaní Pokračovať v čítaní

Liečivá sila voňavého kúpeľa

Liečivá sila voňavého kúpeľa 29. 10. 2019 Publikované: 29. 10. 2019

Možno to poznáte aj vy. Prídete domov po dlhom pracovnom dni. Od únavy padáte na kolená, ale treba sa postarať o domácnosť, deti, varenie. Večer už nie je na nič čas a tak po rýchlej sprche končíme pod perinou. Áno, sú dni, kedy nevieme, čo skôr a cítime únavu, napätie a stres. Doba je uponáhľaná, a práve preto potrebujeme čas pre seba, kedy si naplno oddýchneme.

Pokračovať v čítaní Pokračovať v čítaní

Esenciálne oleje vás v lete ochladia ale aj navodia príjemné sny

Esenciálne oleje vás v lete ochladia ale aj navodia príjemné sny 29. 07. 2020 Publikované: 29. 07. 2020

Esenciálne oleje sú malým pokladom z prírody, ktorého silu využijete celoročne. Vedeli ste, že práve v lete sa stanú vítanými spoločníkmi, ktorí nám pomôžu osviežiť sa, odohnať hmyz alebo zlepšiť nepokojný spánok počas horúcej noci?

Pokračovať v čítaní Pokračovať v čítaní

Gabika 13. 01. 2020, 13:24

Dobrý deň pani Simona, éterické oleje zn. Altevita, ktoré máme momentálne v ponuke sú svojim zložením 100% prírodné a čisté. Výrobca ich odporúča na vonkajšie použitie. Na vnútorné použitie nie sú odporúčané ale nie z dôvodu nevhodnej kvality ale skôr z obozretnosti ako i kvôli legislatíve. Éterické oleje na vnútorné použitie by ste mali používať len po konzultácii s profesionálmi v obore (skúsenými certifikovanými arómaterapeutmi) nakoľko si môžete poleptať sliznice. Takže bežným užívateľom éterických olejov neodporúčame užívať éterické oleje vnútorne a hlavne ich nepoužívajte neriedené či už na pokožku alebo sliznice. S prianím pekného zvyšku dňa Gabika.

Simona Babicová 04. 01. 2020, 11:09

Dobrý deň sú vaše éterické oleje na vnútorné použitie?

Poradíme vám

Poradíme vám

o prírodnej kozmetike vieme všetko, neváhajte a pýtajte sa nás

Zákaznícke bonusy

Zákaznícke bonusy

pre našich zákazníkov všetko, aj bonusy

Unikátny sortiment

Unikátny sortiment

u nás nájdete výrobky, ktoré inde nekúpite

Doprava zadarmo

Doprava zadarmo

pri objednávke nad 60€

Overené našimi zákazníkmi

Keby všetko fungovalo tak ako tento obchod, mali by sme sa výborne.

Anna, pred 5 dňami
Všetky hodnotenia
Verfied by Visa Visa electron Visa Mastercard electronic Mastercard Secure Code Mastercard Maestro Gopay