Pleťové oleje - Vlastnosti produktu - Vegan

Viete, že pleťové oleje sú pre pokožku omnoho výživnejšie ako klasické krémy alebo telové mlieka? Samozrejme, musí ísť o kvalitné bio oleje alebo prírodné oleje, ktoré sú bohaté na rôzne vitamíny, minerály a ďalšie cenné zložky. Čo všetko dokáže takýto olej na pleť? Napríklad Bio šípkový olej je ideálny pre zrelú pleť, ktorú hydratuje a zjemní vrásky. Bio ricínový olej zas pôsobí hojivo a regeneračne. Mimoriadne obľúbený je Kokosový olej s príjemnou vôňou, vhodný pre všetky typy pokožky. 

Ako si vybrať správny olej? Rozhodnite sa podľa typu vašej pokožky a problémov, ktoré vás trápia. Pri každom z našich olejov nájdete podrobný popis, ktorý vás navedie k správnemu výberu. A ako používať oleje na tvár, pokožku tela a vlasy? Môžete ich používať bez úprav, jednoduchým nanášaním na vybrané miesto. Alebo si z nich pripravte rôzne liečivé kozmetické produkty. Uvidíte, že vaše vlasy a pokožka ocenia kvalitu našich rastlinných olejov! 


10 dôvodov, prečo používať rastlinné oleje

10 dôvodov, prečo používať rastlinné oleje

V kuchyni, v kúpeľni, v lekárničke... prírodné bio rastlinné oleje vo Vašej domácnosti určite nájdu využitie. Neviete, prečo by ste ich mali vymeniť za tradičné a doteraz používané produkty? Čím sú rastlinné oleje také výnimočné? Prezradíme Vám zopár dôvodov, prečo sa bio rastlinné oleje naozaj oplatí používať.


5 olejov pre suchú pleť

5 olejov pre suchú pleť

Čisté prírodné oleje sú vynikajúce pre všetky typy pleti, no pre pleť suchú sú priam stvorené! Vyberajte čo najkvalitnejšie oleje, ideálne za studena lisované a v bio kvalite. Môžete ich použiť priamo na tvár, na protivráskovú masáž, na obohatenie hydratačných krémov a  tiež do domácich pleťových masiek a  zábalov.


7  olejov pre mastnú a problematickú pleť [Infografika]

7 olejov pre mastnú a problematickú pleť [Infografika]

Používanie olejov na mastnú a problematickú pleť je témou mnohých diskusií. Reklamy sľubujú dokonalé vyčistenie pleti od všetkej mastnoty, pleťové vody s alkohol majú vysušiť prípadné vyrážky a hydratačný krém jedine bez obsahu oleja. Je ale tento prístup správny a je naozaj olej pre mastnú pleť taká hrozba? Mastná pleť sa zdá byť logicky mastná, takže pridávať na ňu ďalší olej sa mnohým zdá ako nezmysel. Veď práve nadbytok oleja spôsobuje upchaté póry a nepekné vyrážky. Či nie?