Prášková henna na vlasy

Henna je čistá prírodná farba na vlasy, ktorý sa vyrába z rastliny Lawsonia Itermis. Obsahuje aktívne zložky ktoré farbia pokožku a vlasy. Prírodná farba henna vám zafarbí vlasy do svetlo červena až bordová. Primiešaním iných rastlín ako napr. Indigo sa dosahujú ďalšie odtiene, ako je hnedá henna, čierna henna alebo blond henna. Zobraziť viac.

Henna galéria - pozrite si fotky vlasov pre a po hennovaní


15 tipov pre prvé farbenie hennou

15 tipov pre prvé farbenie hennou

Radi by ste vyskúšali hennu, ale nie ste si isté ako na to? Pripravila som pre vás niekoľko tipov, ktoré vám uľahčia prvé hennovanie :)


Výživa a krása vlasov pomocou henny

Výživa a krása vlasov pomocou henny

Pokiaľ vás nadchlo skrášľovanie pomocou prírodných produktov, ktoré vám prirodzeným spôsobom pomôžu pri starostlivosti o vlasy, ste na správnom mieste. Počuli ste už o Henne? Prečo sa o Henne toľko rozpráva a prečo je toľko odporúčaná? Prečo používať na farbenie vlasov práve Hennu?


Henna a jej farebné odtiene

Henna a jej farebné odtiene

Rozhodli ste sa odfarbiť si vlasy hennou? Výborný nápad. Henna totiž vlasy nielen zafarbí, ale má na ne aj množstvo ďalších pozitívnych účinkov. Čo sa o bežných farbách na vlasy rozhodne povedať nedá. Pri pravidelnom užívaní henny budú vlasy zdravšie, pevnejšie, lesklejšie... jednoducho krajšie! Ak sa v odtieňoch henny veľmi nevyznáte, poradíme Vám, ktorý je ten správny pre Vaše vlasy.


20 dôvodov, prečo si farbiť vlasy hennou [Infografika]

20 dôvodov, prečo si farbiť vlasy hennou [Infografika]

Vyskúšať hennu, či ostať pri svojej klasickej farbe na vlasy? Ak váhate, či by ste mali hennu začať používať a neviete, čo iné okrem farby môže Vašim vlasom ponúknuť, čítajte ďalej! Henna totiž nie je len obyčajné farbivo.


10 najčastejších mýtov o henne. Tiež ste im verili?

10 najčastejších mýtov o henne. Tiež ste im verili?

Henna už pre mnohé ženy určite nie je neznámym pojmom. Jej obľuba stúpa a čoraz viac dám ju používa na zdravé a šetrné farbenie vlasov. Avšak napriek tomu o nej mnohé nemajú správne informácie. Preto si teraz priblížime tie najčastejšie mýty o henne a povieme si, ako je to s nimi v skutočnosti.


Ako si farbiť šedivé vlasy hennou

Ako si farbiť šedivé vlasy hennou

Rastlinku zvanú „Henna“ (Lawsonia inermis) vám určite nemusím nijako špeciálne predstavovať. Jej listy a stonky, vysušené a podrvené na prášok, už stáročia tvoria základ prírodného farbenia vlasov, pokožky a odevov. Nečudo, že mnohé kráľovné, princezné, či historicky významné ženy mali nádherné, husté a lesklé vlasy. Nepoznali totiž chémiu, ktorá pri dlhodobom používaní vedie k pravému opaku!


Detailný návod a tipy na farbenie hennou od Martinky

Detailný návod a tipy na farbenie hennou od Martinky

O tom, že je henna skvelou prírodnou farbou na vlasy, ste už určite počuli. Prečo sa ju oplatí vyskúšať? Henna vlasy totiž nielen zafarbí, ale aj pomáha pri mnohých problémoch. Posilní riedke a oslabené vlasy, predchádza tvorbe lupín a masteniu vlasovej pokožky, spevňuje korienky vlasov, podporuje rast zdravých vlasov a prinavracia im pevnosť, pružnosť a lesk.


Top 15 vlasových premien z našej henna galérie

Top 15 vlasových premien z našej henna galérie

Určite ste si všimli, že henna na vlasy je čoraz populárnejšia. Dokáže na vlasoch vyčarovať krásny farebný odtieň, zlepšiť ich stav a prispieť k rastu zdravých vlasov. Jednoducho, má na vlasy pozitívne účinky a je perfektnou alternatívou ku klasickým chemickým farbám na vlasy.


Vlasové zábaly s hennou

Vlasové zábaly s hennou

Vlasové zábaly z Henny zn Henné Color (Neutré a Quinquina) majú veľmi jednoduché použitie. Stačí zaliať horúcou vodou a naniesť na vlasy, kde ich necháte pôsobiť. Alebo si urobte relaxačnú chvíľku pre seba a svoje vlasy a pridajte k týmto Hennám bylinné nálevy alebo éterické oleje.

Poradca

Prášková henna na vlasy

Henna na vlasy, ktorú ponúkame v tejto sekcii neobsahujú syntetické farbiace a konzervačné látky, parfumy ani žiadne agresívne zložky ako sú amoniak a peroxidy. Naopak nájdete v nich hennu, farbiace látky z rôznych rastlín. Vlasy sú zdravé a s krásnou farbou.

Henna na vlasy má však aj ďalšie vynikajúce vlastnosti, ktoré vám pomôžu pri zlepšení kvality vašich vlasov. Obsahuje účinné látky, ktoré pomáhajú proti vypadávaniu vlasov, podporujú rast vlasov, liečia vlasové korienky, prinavracujú vlasom lesk a predchádzajú šediveniu vlasov. Hena stimuluje aj vlasovú pokožku a tým zabraňuje tvorbe lupín.

Ak ste unavení z bežných farieb na vlasy, citliví na ich zloženie alebo trápite sa s poškodenými vlasmi, môžete zvážiť použitie henny na vlasy. Prírodná farba henna vlasy oživuje lesk vlasov a podporuje ich prirodzenú krásu. Dlhodobé používanie henny nielenže farbí vlasy šetrne, ale zároveň znižuje tvorbu lupín a lámanie vlasov. Produkty Henné Color Paris sú kvalitnou alternatívou k bežným farbám, ktoré môžete pohodlne použiť doma.

Prečo si vybrať Hennu na vlasy od značky Henné Color Paris?

Henna na vlasy je prírodný produkt známy už od starovekého Egypta a Grécka. Vyrába sa z rastliny nazývanej Lawsonia inermis, z ktorej sa zberajú lístky, ktoré sa sušia a mletím sa vytvorí prášok schopný zafarbiť a regenerovať vlasy. Henna na vlasy nie je vždy červená, farba lístkov sa mení a tým aj odtieň výsledného prášku. Existuje aj bezfarebná henna, ktorá slúži na regeneráciu vlasov.

Čo môžete očakávať od produktov Henné Color Paris?

 • Udržuje prirodzený ochranný film na pokožke hlavy.
 • Pomáha zabraňovať tvorbe lupín a svrbeniu hlavy.
 • Regeneruje vlasy poškodené farbením alebo bielením peroxidom.
 • Udržuje optimálne pH vlasovej pokožky (približne 5,5).
 • Reguluje funkciu mazových žliaz, čo pomáha predchádzať mastným vlasom.
 • Posilňuje vlasy a ich korene, čím zabraňuje nadmernému vypadávaniu vlasov.
 • Nezmení prirodzený pigment vlasu, nepoškodzuje jeho štruktúru a nezaťažuje ho, čo robia bežné farby na vlasy.

Pri farbení hennou pamätajte na tieto zásady:

 • Nepoužívajte hennu s farbiacim účinkom, ak máte prirodzené svetlé vlasy alebo ste ich nedávno (4-6 týždňov pred hennovaním) zosvetlili peroxidom, aby ste zabránili zelenému nádychu alebo medeného odtieňu.
 • Henna nie je určená na zosvetlenie vlasov, maximálne dosiahnete medený alebo iný farebný odlesk, v závislosti na zvolenom odtieni.
 • Je dočasná; vymyje sa do mesiaca - dvoch. Ak hľadáte trvanlivú farbu, zvážte bežné farby na vlasy.
 • Pred použitím otestujte produkt na malej časti pokožky, aby ste predišli nežiaducim reakciám.

Ak hľadáte prírodnú alternatívu farbám na vlasy, značka Henné Color Paris ponúka rôzne druhy prírodnej henny vhodné pre plavé, blond, gaštanové a čierne vlasy. Obohaťte svoje vlasy prírodnou silou henny a nechajte ich zažiariť.