Balzam bambucké maslo s oslím mliekom zn. Oléanat

Už Kleopatra používala oslie mlieko vo svojich kúpeľoch k udržaniu svojej krásy. Kamkoľvek cestovala, tak jedine so sprievodom stáda s 300-sto oslami, nakoľko nechcela ani na okamih prestať využívať skrášľujúcich a liečivých účinkov ich mlieka.

Známy grécky lekár – Hippocrates – odporúčal oslie mlieko na všetky formy bolestí a chorôb (k hojeniu rán, k úľave od bolestivých kĺbov atď). Dnes je oslie mlieko opäť v strede záujmu vďaka svojim jedinečným vlastnostiam.

Produkcia oslieho mlieka Produkcia oslieho mlieka vyžaduje trpezlivosť a vynikajúce znalosti. K dojeniu dochádza 4-6x denne ručne a iba keď je s oslicou aj jej mladé. Priemerne sa nadojí 1,5 l – 2,0 l za deň (oproti krave, ktorá je schopná za deň vyprodukovať až 30 l mlieka).

Vlastnosti oslieho mlieka

Zloženie oslieho mlieka je veľmi podobné ľudskému materskému mlieku, a to vďaka jeho výnimočnej kombinácii mastných kyselín a vitamínov A, E a omega 3 a 6 kyselín, ktoré sú efektívne pre regeneráciu pokožky a pri prevencii jej starnutia. Príjemná smotanová vôňa a konzistencia pokožku vyživuje a zmäkčuje, svojim zložením je balzam hypoalergénny a perfektne sa hodí k ošetrovaniu i citlivej a inak náchylnej koži. Je tiež odporúčaný pre pokožku narušenú rôznými poruchami , ako sú ekzémy, akné alebo lupienka. Synergický účinok oslieho mlieka s bambuckým maslom prepožičiava balzamu neobyčajnú schopnosť obnoviť pokožku.

Ďalšie tipy pre použitie

Pre optimálne použitie zahrejte malé množstvo bambuckého masla s oslím mliekom vo svojich dlaniach a po rozmasírovaní v rukách najprv naneste na pokožku. Získate tak krémovú konzistenciu. Teplota tela bude aplikaciu robiť príjemnou, koža bude balzam dobre absorbovať. Po peelingu je vhodné tento balzam použiť k masáži alebo tiež k relaxácii v horúcom kúpeli alebo sprche. Teplo pomáha pokožke balzam ešte viac efektívne absorbovať. Potom opláchnite zbytky prípravku vodou a osušte sa. Pokožka bude oživená a prežiarená. Určite si nájdete ten správny spôsob ako účinky balzamu využiť čo najlepšie.


Gabriela Dzurková Štofová
Gabriela Dzurková Štofová
Fanatička do prírodnej kozmetiky a majiteľka eshopu BIOnatural.

Odoberajte nové články zadarmo

vždy keď výjde nový článok, pošleme vám upozornenie do vašej emailovej schránky

Prihlásiť sa k odoberaniu nových článkov na email »