Henna galéria - fotografie pred a po farbení hennou

Henna galéria

Henna farba na vlasy je prírodná alternatíva k chemickým farbám na vlasy. Henna vlasy nielen farbí, ale má veľký vplyv aj na ich kvalitu a krásu. Pre inšpiráciu sme pre vás pripravili galériu vlasov farbených hennou. Fotky nám zaslali naše spokojné zákazníčky, na každej fotke je farba vlasov pred a po hennovaní.

Pošlite nám aj vy svoju fotku vlasov pred hennovaním a po ňom. Získate od nás 10%-nú zľavu na všetky práškové henna farby na vlasy (kategória práškové henna farby na vlasy). Posielajte ich na email: marketing@bionatural.sk. K fotke nezabudnite napísať, s ktorou hennou ste si vlasy farbili a ako si hennu pripravujete.


Blond henna na vlasy

Blond henna na vlasy

Postup: Pred farbením som mala svoju farbu, neboli farbené už vyše 13 rokov. Najprv som si umyla vlasy šampónom. Použila som blond hennu, zaliatu iba horúcou vodou. Nechala som na vlasoch pôsobiť 2 hodiny, umyla čistou vodou a potom ešte dala kondicionér a znovu opláchla. Určite si chcem dať znovu blond, aby bol odtieň viac zlatý.

Fotila som sa pri rovnakom svetle, ale nie je tam vidieť veľký rozdiel. Pri dennom svetle je vidieť, že sú viac zlaté.


Gaštanová henna na vlasy

Gaštanová henna na vlasy

Postup: farbila som gaštanovou hennou.


Medená henna na vlasy

Medená henna na vlasy

Postup: farbila som medenou hennou.


Mahagónová henna na vlasy

Mahagónová henna na vlasy

Postup: vlasy pred sú nefarbené/prirodzené, použila som Acajou Henna Powder mahagónovú.


Gaštanová henna na vlasy

Gaštanová henna na vlasy

Postup: použila som gaštanovú hennu, hennu pripravujem podľa priloženého návodu, akurát som pridala 1 polievkovú lyžicu medu.


Medená a Mahagónová henna na vlasy

Medená a Mahagónová henna na vlasy

Postup: Na vlasy používam 1/2 balenia medenej a 1/2 balenia mahagónovej heny. Vlasy som si predtým farbila farbou z drogérie a je pekne vidieť "predel". S výsledkami som spokojná a henu používam už aj na obočie. Toto je moje 3tie farbenie henou a nemenila by som. Posielam teda aj fotky pred a po. Vlasy sú aj na pohľad po použití krajšie.


Bordová henna na vlasy

Bordová henna na vlasy

Postup: posielam premenu z tmavo hnedej na bordovú farbu. Použila som bordovú hennu. Hennu pripravujem klasicky, zalejem horúcou vodou, nechám trošku ochladiť, nanesiem na vlasy, nahenovanné vlasy zabalím do fólie a uteráka a nechám pôsobiť aj 8 h cez noc.


Gaštanová henna

Gaštanová henna na vlasy

Postup: použila som Henné color Paris gaštanová farba. Prášok som zaliala repíkovým čajom, pridala citrónovú šťavu a med. Nechala 3 hodiny odstáť v miske. A na vlasoch 3 a pol hodiny. Najprv som sa zľakla, že chytilo príliš do ryšava, ale farba bola prirodzená, pekne vytónovala vlasy. Určite pri Henne už ostanem.


Gaštanová henna

Gaštanová henna na vlasy

Postup: použila som gaštanovú hennu a nafarbila som si vlasy podľa návodu.


Bordová henna

Bordová henna

Postup: zasielam fotky pred a po farbení bordovú hennou, použila som aj bordový henna šampón, vlásky som ním umyla a potom na vlhké som naniesla hennu, sivé chytilo tak ako vidíte na foto po, som veeeľmi spokojná. Som šťastná, že ste v Michalovciach :)


Medená henna

Medená henna

Postup: do 100 g medenej henny som pridala 1PL červenej papriky, šťavu z jedného citróna, 1PL medu, 1PL olivového oleja, zaliala som silným šipkovym čajom, nechala postáť 2 hodiny a na vlasoch 4 hodiny.

Udate: nasledujúce fotky sú po druhom farbení, zhruba 1 mesiac po prvom farbení.

Medená henna na vlasy - update, druhé farbenie po mesiaci


Hnedá henna

Hnedá henna

Postup: Použila som hnedú hennu. Išlo mi hlavne o to, aby som mala celé vlasy v jednej farbe, nie o zmenu farby. A to sa podarilo :)


Medená a bordová henna

Medená a bordová henna

Postup: zasielam fotky pred a po farbení Henou. Použila som 50 g práškovú Henne Color - medenú a 50 g práškovú Henne Color - bordovú, pridala som lyžičku červenej papriky, šťavu z jedného pomaranča a 250 ml horúcej vody. Nechala som cez noc odstáť a ráno som nanášala. Na vlasoch som nechala 5 hodin. S výsledkom som veľmi spokojna.


Blond a hnedá henna

Blond a hnedá henna

Postup: vlasy boli pred tým melírované, zmiešala som klasicky blond a hnedú hennu, výsledok je fajn až na melírované pramene, tie vyšli žltšie než som čakala. Pokračujem a skúšam ďalej :)


Bordová henna

Bordová henna

Postup: použila som bordovú hennu, zaliala som ju vriacou vodou, doba pôsobenia 3h. Reálna farba bola tmavšia a červenšia, je veľmi pekná a dlho držala na vlasoch.


Gaštanová henna

Gaštanová henna

Postup: v sobotu som si prvý krát farbila vlasy Henou. Mala som už dosť odrastov šedivých vlasov, tak som bola zvedavá. Farbila som Gaštanovou Hennou, nanášanie bolo bez problémov, nechala som pôsobiť 2 hodiny na prvý krát. Následne som farbu vymyla vodou a balzamom. Vlasy som mala krásne lesklé a na hebké na dotyk. Bola som veľmi spokojná. Posielam Vám foto pred a po farbení. Určite ešte budem objednávať :)


Hnedá henna a BAQ henna Rajasthan

Hnedá henna a BAQ henna Rajasthan

Postup: hennou farbím od konca roku 2021. Z peroxidovej Blond a zo zničených vlasov som presedlala na žiarivú farbu, zdravý lesk, pevnejšie a zdravšie vlasy. Farbim sa tak raz za mesiac.
Bežne používam hennu hnedú alebo gaštanovú. Pre dnes experiment.

 1. Oplach vlasov roztokom z vody a jedlej sódy
 2. Oplach čistou vodou po cca pol hodine
 3. Nanášam zmes 1:1 henna hnedá a rajasthan, škorica, škoricový esenciálny olej
 4. Pôsobenie cca 2h
 5. Opláchnutie čistou vodou a záverečný oplach vodou s trochou octa

Gaštanová henna a indigo

Henna BAQ

Postup: Farbila som sa práškovou hennou Baq a použila som celý balíček. Primiešala som k nej pol balíka kurkumy, takže cca 12,5g, dve veľké lyžice medu a šťavu z jedného menšieho citróna. Zaliala som to horúcou, nie vriacou vodou, dobre premiešala , zabalila celú misku do alobalu a uteráka a nechala som to stáť asi tak dve hodinky. Pri prvom farbení som si hennu nechala na vlasoch asi cca 6 hodín. Potom som zistila, že dve hodinky mi úplne postačia pre žiadaný efekt. Taktiež som použila váš šampón a kondicionér.


Gaštanová henna a indigo

Gaštanová henna a indigo

Postup: použila som gaštanovú hennu a indigo. Hennu som si pripravila podľa pribaleného návodu, dĺžka vlasov po lopatky, použila som 25 g henny a 25 g indiga.


Bordová henna na vlasy

Bordová henna na vlasy

Postup: použila som bordovú hennu. Postupovala som podľa návodu, aký je na príbalovom letáku. Ale mne osobne sa osvedčilo aj mať hennu na hlave dlhšie, mám potom pocit, že lepšie drží. :)


Medená a gaštanová henna na vlasy

Medená a gaštanová henna na vlasy

Postup: použila som medenú a trochu gaštanovej práškovej henny, zaliatej ovocným čajom s trochou medu a škorice, a nechala pôsobiť po dobu 2 hodín :)


-->

Tmavogaštanová a bordová krémová henna na vlasy

Tmavogaštanová a bordová krémová henna na vlasy

Postup: použila som tmavogaštanovú a bordovú krémovú hennu na vlasy. Zriedila som ich teplou vodou a nechala pôsobiť 1 hodinu.


Blond henna na vlasy

Blond henna na vlasy

Postup: Posielam Vám fotku pred a po použití Henny (Blond). Hennu používam veľmi dlho a vždy raz za mesiac. Takéto dlhé vlasy som mala snáď na základnej škole :)

Hennu blond zvyčajne zmiešam s asi 1PL henny bylinkovej bezfarebnej. A potom to zmiešam s malinovým octom, 2 žĺtkami, medom, (niekedy pridávam čerstvé aloe vera). A už len podľa potreby dám teplú vodu. Nechám postáť, aby ostala krémová a na vlasoch nechávam aj 5-6 hodín. Výsledok je vždy skvelý a vlasy navidomoči oživené. :)


Hnedá a čierna henna na vlasy

Hnedá a čierna henna na vlasy

Postup: posielam fotky po prvom a druhom farbeni hennou na doteraz chemicky farbené vlasy. Prvý krát som farbila hennou hnedou, ale kedže mi v celej ploche na vrchu hlavy vyrastajú biele vlasy, chytilo mi to do oranžova. Po telefonickej porade s vami som o štyri dni farbila druhý krát hennou čiernou, ktorú som zaliala horúcim čiernym čajom a pridala 2 PL amla prášku do konzistencie jogurtu. Teplé naniesla na umyté a vlhké vlasy, zabalila najprv do kúpacej, na vrch dala teplú čiapku a nechala pôsobiť 3,5 hodiny. Je to oveľa lepšie, ale stále dosť svetlé.

Naša rada: skúste pre intenzívnejší odtieň pridať do čiernej henny 1 polievkovú lyžicu soli a naniesť hennu len ku korienkom a potom následne na zvyšok vlasov.


Hnedá henna na vlasy

Hnedá henna na vlasy

Postup: posielam fotky svojich vlasov, vlasy mám pôvodne chemický zosvetlované.

Farbenie prebiehalo v skúške 2 x na prameni:

1. Najprv som aplikovala blond hennu čistú - pôsobenie cca 2 h, výsledok zeleno žltý prameň.

2. Ďalší prameň bola blond henna s hnedou v pomere 2:1, pôsobenie cca 2 h, výsledok zeleno žltý.

3. Prameň farebný len hnedou henou, rovnaký čas, výsledok ok!

Dofarbila som si všetky vlasy - prášok zaliaty horúcou vodou, lyžica citrónovej šťavy... len som sa obávala sýtosti odtieňa takže som si umyla vlasy čistou vodou už po 1,5h. Nabudúce si necham farbu určite dlhšie pôsobiť.


Hnedá henna na vlasy

Hnedá henna na vlasy

Postup: používam práškovú hennu, hnedú, niekedy pridávam mahagón (na fotke, ktorú som pridala som použila iba hnedú, práškovú )

Práškovú hennu si zalejem s horúcim čiernym čajom, pridám si škoricu, kardamón, niekedy aj levanduľový kvet sušený - na vôňu, dávala som si aj olivový olej, ale prestala som, lebo mi ostávali mastné vlasy, keďže po 3 - 4 hodinách si hennu vymyjem a nepoužívam už šampón po vymytí henny. Hennovú zmes si nanášam na umyté, vlhké vlasy.

Vlasy si farbím iba hennou cca 8 rokov. Občas si urobím zábal s amlou. Používam šampón bez parabénov a nepoužívam žiadne laky na vlasy. Kvalita mojich vlasov sa veľmi vylepšila. Mám ich pevné, lesklé, husté, teším sa z mojich vlasov. páči sa mi ich prirodzenosť.

Posielam aj fotografie vláskov mojej dcéry, ktorá si tiež farbí vlasy hnedou hennou.

Hnedá henna na vlasy


Hnedá a čierna henna na vlasy

Hnedá a čierna henna na vlasy

Postup: zmiešala som hnedú a čiernu hennu, zaliala zrnkovou kávou a nechala pôsobiť 4 hodiny zabalené vo fólií a zakryté uterákom. Potom som zmyla len čistou vodou a až na druhý deň šampónom. Na fotkách je zhruba rovnaké svetlo, čiže naozaj zafarbilo blond vlasy, aj keď len jemne.


Medená henna na vlasy

Medená henna na vlasy

Postup: hennovala som prvý krát s Henné color medená. Posielam Vám fotky pred hennovaním 4 týždne po chemickej farbe. Ďalšie fotky po prvej fáze hennovania a po druhej.

S výsledkom som veĺmi spokojná a budem pokračovať v hennovaní. Zamiešala som si 100 g henné color medenú pridala som 2 lyžice amly, 2 lyžice olivového oleja,1l červenej papriky, 2l škorice a medu, zaliala som to s višňovým horúcim čajom a ešte som pridala šťavu z 1 citrónu. Nechala som 1 hodinu stáť a naniesla na vlasy, po 3 hodinách som zmyla.

O 3 dni som si tým istým postupom namiešala hennu a nechala na vlasoch 5 hodín.

Ďakujem Vám veĺmi pekne za úžasnú stránku všetko krásne prehľadné a s užitočnými radami. Som Vám vďačná.


Hnedá a blond henna na vlasy

Hnedá a blond henna na vlasy

Postup: chcela by som sa podeliť o moju skúsenosť s farbou Henné Color Paris. Vlasy si farbím hennou na hnedo už tri roky, ale používala som inú značku. Rozhodla som sa vyskúšať Henné Color Paris a bola som veľmi milo prekvapená.

Pred farbením som mala vlasy s červenými odleskami, ktoré sa mi nepáčili. Možno to bolo spôsobené citrónovou šťavou, ktorú som si predtým pridávala do henny (a nevedela som, že zvýrazňuje červené odlesky). Snažila som sa zafarbiť vlasy do hneda a zbaviť sa červených odleskov.

Použila som 20g prášku Henné Color hnedá, 40g Henné Color blond a 2 PL prášku Amla. Zaliala som to horúcim čiernym čajom.

S výsledkom som bola veľmi spokojná, červené odlesky sa zafarbili na hnedo-medené. S farbou sa mi pracovalo veľmi dobre, oveľa lepšie než s predchádzajúcou značkou. Prášok je veľmi jemne pomletý, ľahko sa dá z neho vymiešať farba, ktorá má konzistenciu klasickej chemickej farby na vlasy. Inú farbu ako Henné Color Paris si už nekúpim.


Blond a medená henna na vlasy

Blond a medená henna na vlasy

Postup: chcela som docieliť ryšavý nádych na svetlejších končekoch a zároveň vlasy vyživiť. 

Použila som 70 g blond henny a 30 g medenej henny, lyžičku ricinoveho oleja, lyžicu olivového oleja, 3 lyžičky citrónovej šťavy a zaliala som to harmančekovým čajom, ktorý som najprv nechala asi 5 minút odstáť. Zmes som nechala odstáť asi hodinu, po nanesení na hlavu 3 hodiny so sáčkom a teplou čiapkou, každú hodinu som to ešte zahriala fénom.

Na prvej fotke sú vlasy pred, na druhej po v tieni kde rozdiel nie je úplne viditeľný, tretia fotka je na slniečku, kde sa odtiene krásne ukážu :)

Nabudúce zvolím pomer medenej a blond 50:50.


Hnedá henna na vlasy

Hnedá henna na vlasy

Postup: posielam fotky mojich vlasov pred a po farbení hennou. Použila som Brun Henna Powder hnedá a podľa návodu zaliala len vodou. Nakoľko to bolo moje prvé farbenie hennou nič som nepridávala, pretože som chcela vidieť ako mi chytí farba na moje vlasy.

Vlasy som zabalila fóliou a čiapkou a pomocou fénu udržiavala v teple cca 3 hodiny. Na odrasty farba chytila slabšie, ale zvyšok dostal pekný medený odtieň. Chystám sa vyskúšať ešte čiernu hennu. Okrem toho používam pravidelne shikakai prášok a moje vlasy sú viditeľne pevnejšie.


Hnedá a henna BAQ na vlasy

Hnedá henna a henna BAQ

Postup: posielam moju prvú skúsenosť s Hennou a musim povedať, že som milo prekvapená, očakávala som síce iný odtieň, ale zosúladím sa aj s týmto novým a časom doladím, lebo moje šediny a ja sa chceme s Hennou skamarátiť :)

Použila som dvojfázovy proces. Na prvú fázu som použila prírodnu Hennu BAQ, ktorú som nechala pôsobiť štyri hodiny. Na druhú fázu som použila Henne Color Paris Hnedú. Nechala som pôsobiť 3 hodiny.


Medená a hnedá henna na vlasy

Medená a hnedá henna na vlasy

Postup: pracujem v zdravotníctve a o henne som sa dozvedena len náhodou, keď k nám prišla pacientka na CTG. Hneď sa mi zapáčila farba jej vlasov a tak som sa opýtala čo používa.

Po rozhovore s ňou som neváhala a hneď som si objednala hnedú a medenú farbu. Mala som obavy ako to dopadne ale s výsledkom som maximálne spokojná.

Hennu som si pripravila s kávou, čiernym čajom, štavou z citróna, škoricou a mätovým esenciálnym olejom. Na vlasoch som ju mala 3 hodiny. Určite ju budem odporúčať ďalej. :-)


Medená henna na vlasy

Medená henna na vlasy

Postup: zmiešala som medenú hennu s horúcim višňovým čajom, pridala trocha mletej papriky a citrónovej šťavy, nechala hodinku odstáť a na vlasoch nechala pôsobiť 2 hodiny :)


Dvojfázové farbenie hnedou a ciernou hennou

Dvojfázové farbenie hnedou a ciernou hennou

Postup: farbila som hennou dvojfázovo. Presne podĺa Vašich pokynov sa mi to podarilo a som spokojná.

Prvá fáza - henne color paris brun (hnedá) - 3 hodiny vlasy prikryté alobalom a na to vlnená hrubá čiapka. Po zmytí čistou vodou sivé odrasty chytili stredne hnedý nádych.

Druhá fáza - henne color paris noir (čierna) - 1 hodina vlasy pod alobalom a čiapkou.Po zmytí prvej henny som mala sivé odrasty zafarbené do svetlo - stredno hneda. Takže fajn. A po druhom zmytí ostali vlasy tmavo hnedé, tak ako sme chceli. Moja spokojnosť bola veĺká, a preto sa Vám chcem veĺmi pekne poďakovať.

Moje vlasy sú pevnejšie, nesvrbí ma po farbení pokožka, asi som ich zachránila v poslednej chvíli. Teším sa, že nemusím už viac používať chémiu. Mám doma ešte polovicu sáčku hnedej a polovicu čiernej henny.


Hnedá henna na vlasy

Hnedá henna

Postup:  foto po mojom prvom hennovaní. Použila som práškovu hennu brun, hnedú. Farbu som rozriedila kávou a čajom. Nechala som pôsobiť 4 hodiny. Šediny chytili medený nádych. Na budúce by som chcela vyskúšať, miešať hnedú farbu s čiernou.


Bordová henna na vlasy

Bordová henna

Postup: bolo to moje prvé farbenie hennou. Použila som práškovú Hennu bordovú (Auburn, celé balenie) s trochou hnedej, zaliala som žihľavovým odvarom a dala som trochu kokosového oleja. Na vlasoch som to mala cca 5 hodín.Potom som si vlasy  umyla len  čistou vodou, bez použitia šampónu. 


Hnedá henna na vlasy

Hnedá henna

Postup: použila som hnedú hennu, farba vydrží niekoľko týždňov a na slnku sa pekne vyníma :)


Hnedá henna na vlasy

Hnedá henna

Postup: farbila som hnedou hennou, nechala som pôsobiť cca hodinu a pol a výsledok už po prvom použití stoji za to :)

objednávam ďalšiu. :)


Blond a hnedá henna na vlasy

Blond a hnedá henna na vlasy

Postup: vlasy som si farbila hennou zakúpenou vo vašom obchode BIOnatural. Hennovala som si vlasy prvýkrát. Zmiešala som 100 g blond henny a 50 g hnedej henny. K tomu som pridala 1PL medu, šťavu z jedného citrónu a všetko som neriedila horúcim harmančekovým čajom.

Zmes som nechala celú noc na teplom radiátore. Doobeda som si vlasy umyla hennovým bezfarebným šampónom Neutre a ešte na vlhké vlasy som farbu naniesla. Pod igelitom a teplou čiapkou som to na hlave nechala 6 a pol hodiny.

Na prvej fotke sú moje pôvodné vlasy, ktoré boli zosvetlené peroxidom v miestach melíru. Na druhej fotke sú moje vlasy po použití pripravenej henny. Na môj vkus sú veľmi žlté. Nie som veľmi spokojná s odtieňom. Viete mi prosím poradiť?

Naša odpoveď:

Čo sa týka vašej otázky ohľadne zosvetlenia na svetlejší odtieň, tak bohužiaľ henna vlasy nezosvetľuje a nie je s ňou možné dosiahnuť svetlejší odtieň než je vaša pôvodná farba vlasov. Vlasy máte zlatožlté a to práve od blond henny, ktorú ste si zakúpila nakoľko ona farbí do zlata, tak ako je to uvedené vo vzorkovníku pri tejto henne (nájdete v obrázkoch tohto produktu). Čím dlhšie hennu necháte pôsobiť tým je odtieň intenzívnejší.

Môžete to skúsiť stiahnuť do svetlo hnedej farby a to zafarbením vlasov hnedou Brun henna powder 100g, ktorú necháte pôsobiť cca 1 hodinu a potom pravidelne kontrolovať jeden prameň vlasov každých 30 minút, aby ste videla, či ste dosiahla želaný odtieň vlasov. V každom prípade nenechajte hennu odstáť na radiátore, ale hneď po príprave zmesi ju nanášajte na vlasy. Ďalšou možnosťou je prefarbiť vlasy chemickou farbou, ale s tým by som počkala cca 4 týždne aby chémia nereagovala s hennou na vlasoch.


Čierna henna na vlasy

Čierna henna na vlasy

Postup: použila som čiernu hennu, ktorú som jednoducho zaliala horúcim čiernym čajom.


Medená henna na vlasy

Medená henna na vlasy

Postup: bola som prirodzene špinavá blond. Použila som medenú hennu do ktorej som len od oka primiešala škoricu, trochu mletej papriky a citrónovú šťavu. Hennu nechávam odstáť hodinu v teple a potom na hlave nechám pôsobiť zhruba hodinu a pol a chytí naozaj krásne :)


Medená henna na vlasy

Medená henna na vlasy

Postup: čo sa použitia týka, medenú práškovu hennu zalievam s čajom červenej farby (čiže nejaký ovocný), k tomu pridávam aj lyžicu medu, škorice, trocha kokosoveho oleja a trocha červenej papriky, čisto pre podporenie farby a hennu držím na vlasoch nejaké 3 hodiny.

Hennu používam nejakých 6 mesiacov a vidím zmeny čo sa týka v kvalite vlasov a všimla som si, že aj rýchlejšie rastú, čiže som zatiaľ veľmi spokojná :)


Blond a hnedá henna na vlasy

Blond a hnedá henna na vlasy

Postup: použila som dvojfázové farbenie, v prvej fáze som použila blond hennu práškovú. Nasledujúci deň som v druhej fáze som použila hnedú hennu. S výsledkom som spokojná :)


Hnedá henna

Hnedá henna na vlasy

Postup: posielam vám foto po mojom prvom hennovaní. Použila som práškovu hennu brun, hnedú. Farbu som rozriedila silnou kávou. Nechala som pôsobiť 4 hodiny. Šediny chytili medený nádych. S farbou som spokojná, budem henovať aj ďalej.


Medená henna

Medená henna na vlasy

Postup: kúpila som si práškovú medenú hennu, zmes som zaliala vriacou vodou, do toho som dala citronóvu šťavu, olivový olej a nechala 30 minút odstáť. Krásny dník prajem :)


Medená henna

Medená henna na vlasy

Postup: kúpila som si medenú cuivré hennu, zarobila s vodou, pridala trošku citrónovej štavy, nechala odstáť cez noc v teple, a aplikovala na vlasy, nechala som ju tam tri hodiny a opláchla som :)


Medená a bordová henna

Medená a bordová henna na vlasy

Postup: posielam fotky premeny svojich vlasov pred a po farbení práškovou hennou. Použila som medenú a bordovú hennu, pridala som citrónovú šťavu, kokosový olej, červenú papriku a kurkumu. Zaliala som to ibištekovým čajom a nechala v teple cez noc.

Na druhý deň som aplikovala na vlasy a po 6 hodinách zmyla len vodou. S výsledkom som bola spokojná a už sa teším na ďalšie hennovanie :)


Hnedá henna, dvoj fázové farbenie

Hnedá henna

Postup: farbila som sa hnedou hennou. Prášok som si vysypala do plastovej nádobky, zaliala horúcou vodou (zaliala som si kávu, silnú čiernu a horúcu kávu som vliala hneď do prášku). Miešala som a prilievala kávu až dovtedy, kým mi nevznikla konzistencia jogurtu troška hustého.

Keď trochu vychladla, ale nie úplne, začala som aplikovať na vlasy (v takej teplejšej teplote). Nechala som pôsobiť na vlasoch 5 hodín a vlasy opláchla čistou vodou bez šampónu, ale aj bez kondicionéru, aj keď ten by vadiť podľa všetkého nemal. Samozrejme vlasy som si farbila až po umytí šampónom, použila som prírodný bez chemikálií a parabénov či sulfátov. Na vlhké až mokrejšie vlasy som začala aplikovať hennu

Na strednej fotke sú vlasy po prvom farbení a na pravej fotke je po druhom farbení, zopakovanom po tom prvom s odstupom 3 dní. Nasledujúci deň ešte farba na vlasoch pôsobí a do určitej miery ešte mení tóny farby :)


Bordová (auburn) henna, amla, indigo

Bordová henna

Postup: používam pravidelne dvojfázove farbenie.

1 fáza - henna bordová a trochu prášku amla. To perfektne prekryje šediny, len mávam odrasty dosť do červena oproti ostatným tmavým vlasom, tak na to davam v druhej fáze indigo (skúsiť môžete aj hennu noir (čiernu) s indigom). A mám ich potom krásne tmavé.


Gaštanová (chatain) henna

Gaštanová henna na vlasy

Postup: posielam Vám fotky pred a po farbení hennou Chatain Henna Powder - Gaštanová (pred tým som si ich farbila vo februári Brun Henna Powder - hnedá, tú som vtedy zmiešala s kávou).

Zmiešala som ju s harmančekom, kurkumou a levanduľovým olejom. Mala som odrastený vrch a farba sa mi pekne zjednotila, zafarbili sa mi aj šediny (ale nemám ich ešte veľa). Nechala som ju pôsobiť skoro 5 hodín a vymyla som ju len čistou vodou.

S farbou som spokojná ale chcela by som ešte viac minimalizovať červené odlesky. Najradšej by som bola keby neboli vôbec. Nabudúce skúsim asi ešte med a citrón. Kúpila som si u vás aj šampón Chatain, prír. šampón, tak som zvedavá ako bude pôsobiť.

Pred tým som mala totiž pocit, že pri korienkoch sa mi farba vymyla rýchlejšie ako pri zvyšku vlasov, ktoré boli farbené pred tým chemickou farbou. Trochu sa ale bojím že či mi to nezintenzívni tie červené odlesky.


Medená (cuivré) a gaštanová (chatain) henna

Medená a gaštanová henna na vlasy

Postup: neviem či bude veľmi vidieť rozdiel. Hennu si dávam hlavne ako masku, vlasy mám po nej krásne vyživené a teraz som si kúpila medenú, aby som na slnku mala odlesky, avšak od korienkov som si dala gaštanovú, lebo tam mam svetlé bajúzky a vyzerala by som ako hrdza.


Medená (cuivré) a bordová (auburn) henna

Medená a bordová henna na vlasy

Postup: vlasy som si farbila s hennou prvýkrát v živote. Použila som 1 bal. medenej henny + polovicu balenia bordovej henny + 2 pol. lyž. Amla prášku + 2 - 3 pol. lyž. červenej papriky + 1 lyž. kurkumy + 1 a pol citróna.

Všetko som to zaliala 2 pohármi silného červeného čaju. Nechala som zmes odležať celú noc na vyhriatom radiátore zabalenú s potravinovou fóliou a uterákom. Ráno som si zmes naniesla na vlhké vlasy umyté šampónom bez silikónov a parabenov. Zabalila som vlasy do potravinovej fólie a uteráka a nechala cca 3,5 - 4 hod odstať. Následne som ich zmyla čistou vodou.

Výsledkom su zdravšie, pevnejšie, výživené vlasy, intenzívna červeno-hnedo-medena farba.


Mahagónová (acajou) henna

Mahagónová henna na vlasy

Postup: práškovú farbu Henne Color Acajou som od vás objednála na jeseň roku 2019. Odvtedy sa priebežne dofarbujem a musím povedať, som veľmi spokojná s odtieňom.

Zasielam fotky pred farbenim v októbri 2019, po prvom farbení v októbri, a teraz po cca 4 farbeniach v marci 2020. Predtým som sa raz za čas farbila s hennou z DMka, takže základ nebol 100% prírodné vlasy :)

Hennu zalievam silným horúcim výluhom z ibišteka s prídavkom mletej papriky. Hennu môžem každému iba odporúčať :)


Medená (cuivré) henna

Medená henna na vlasy

Postup: medenú hennu som pripravovala podľa návodu, pridala som pár kvapiek esenciálneho oleja a masku na vlasy z kokosového oleja.. nechala som pôsobiť 3 hodiny, keďže som sa bála veľmi výraznej zmeny, ale nabudúce určite nechám dlhšie...


Bordová (auburn) henna

Bordová henna na vlasy

Postup: chcem sa poďakovať za možnosť použiť Vašu hennu, ktorú som si od Váš kúpila. Som s ňou veľmi spokojná a prikladám aj foto pred a po použití :)

Bordovú hennu len zmiešam s prevarenou vodou a pridám pár kvapiek jojobového oleja, nič viac :)


Gaštanová (Chatain) henna

Gaštanová henna na vlasy

Postup: už sa mi tam črtajú prvé sediny. Mám 37 rokov a henujem 2 roky. Pred tým som farbila chemickými farbami. Začala som, keď som mala 15 rokov, a vyskúšala som všeky farby okrem čiernej.

Mala som aj úplne blond, kedy som si ich úplne zničila. Vtedy som povedala dosť. Teraz som použila gaštanovú henne color. Pridala som škoricu a čiernu kávu. Ešte aj kokosový olej. Pri henovani už zostanem.


Mahagónová henna (Acajou) a henna BAQ

Mahagónová henna na vlasy

Postup: na moje prvé hennovanie som použila práškovú hennu Henné Color (Acajou - mahagón). S výsledkom som veľmi spokojná, nečakala som, že mi to na prvý krát takto chytí. Výborne sa prekryli šediny aj odrasty, samozrejme, tam je farba trošku svetlejšia oproti farbenej časti vlasov, ale nijak to nebije do očí.

Verím, že častejším hennovaním bude farba pri korienkoch trochu tmavšia. Moja pôvodná (chemická) farba je tmavohnedá s bordovo-fialovými odleskami, prirodzená farba pri korienkoch je svetlo hnedá. Po hennovaní nadobudli vlasy teplejší tón hnedej s ryšavým nádychom. Na prípravu farby som použila:

 • 50 g Henné Color mahagón (na vlasy mojej dĺžky treba viac, aj celé balenie)
 • 1 PL henny BAQ
 • šťavu z 1 citróna
 • 1 hrnček čiernej kávy
 • 1 PL škorice

Nabudúce pridám možno viac BAQ henny a škorice, alebo červenú papriku na dosiahnutie červenšieho odtieňa.

Inak som s hennou veľmi spokojná a hoci je príprava a pôsobenie dlhšie, už nikdy by som sa nevrátila k chemickej farbe! Vlasy sú lesklejšie, vyživenejšie a pôsobia hustejšie už po prvom farbení. Môžem len odporučiť.


Gaštanová henna (Chatain)

Gaštanová henna na vlasy

Postup: hennu používam  4 roky. Vždy si vyberám odtieň, podobný mojej pôvodnej farbe vlasov. Toto je gaštanová henna, nechala som ju pôsobiť 3 a pol hodiny. Vlasy su lesklejšie, tónované, zdravšie.


Medená henna (Cuivré)

Medená henna na vlasy

Postup: zakúpila som si u vás rastlinnú práškovú farbu na vlasy z henny - medenú. A posielam foto PRED a PO farbení :)

Som spokojná, aj keď som sa bála :) ale dobre to dopadlo :) Mám ešte jedno balenie a už sa teším na ďalšie farbenie. Použila som na prípravu šípkový čaj, trošku škorice, kurkumy a červenej mletej papriky :)


Medená henna (Cuivré)

Medená henna na vlasy

Postup: Henne Medená + mletá škorica + mletá sladká červená paprika + obľúbený olej (napr. levanduľový) + teplý ovocno - bylinný čaj (napr. čerešňa, jahoda) + med.

Všetko spolu zamiešať - konzistencia nie hustá, ani nie riedka. Nechávam to cez noc zakryté postáť. Zmes aplikujem na druhý deň ráno na vlhké vlasy, nie veľmi mokré, od korienkov až po končeky a nechávam ju pôsobiť 4 - 6 hodín pod igelitom a zabalené v uteráku.

Vlasy potom zmývam čistou vodou bez šampónu. Z mojich dlhých vlasov to vymývam aj 15 minút a viac.

Po umytí a prirodzenom vysušení majú vlasy špecifickú vôňu po henne. Kryje aj šediny.

Pred prvou aplikáciou som mala pôvodnú farbu vlasov (tmavo hnedé) a červené ombre. S hennou som nadmieru spokojná, mám kučeravé vlasy a po aplikácii sú jemnejšie, držia svoj tvar, sú lesklé, hebké. Už používam len Henne! :)


Gaštanová henna (Chatain)

Gaštanová henna na vlasy

Zasielam vám fotky pred a po farbeni hennou. Inšpirovala som sa receptom z tejto henna galérie.

Postup: hennu gaštanovú som zmiesala s rumačekovym čajom, kurkumou, šťavou z citróna, levanduľovým olejčekom, kokosovým olejom a medom. Nechala som pôsobiť 2,5 hod.

Možno na fotkách nie je vidieť veľký rozdiel, ale v skutočnosti je vidieť. Preto prikladám aj samostatnú fotku, na ktorej je vidieť lesk vlasov. Vlasy ostali už po prvom farbení, pružnejšie, hydratovanejšie, lesklé a jemné. Teším sa na ďalšie farbenie :)


Medená a čierna henna (Cuivré a Noir)

Medená a čierna henna na vlasy

Postup: hennu som namiešala deň vopred podľa návodu na vašej stránke, v zložení dve klasické medené a jednu čiernu. tú som namiešala so studenou kávou a vodou. Obe henny som zmiešala dokopy a na druhý deň som to dcére dala na vlasy :) po 5 hodinách si to pozmývala.

Prvý deň to hádzalo odlesky do zelena, potom to už ostalo také pekné gaštanovohnedé :)


Henna BAQ

Henna BAQ

Postup: mám 39 rokov a redšie, prirodzene hnedé vlasy, ktoré mi už od 15 - tich šedivejú. Doteraz som si ich vždy farbila chemicky a s hennou len začínam. Na prekrytie šedín som použila medenú hennu a Amla prášok. Inšpirovala som sa jedným z dole uvedených receptov, len som upravila množstvo :

 • 30 g henny BAQ
 • 2 PL Amla prášok
 • 2 PL kakaa
 • 2 PL olivového oleja
 • 25 dcl vylúhovaného silného čierneho čaju, 2 vrecká
 • všetko cez noc odstáť a aplikovala som na ďalší deň

Kúpacia čiapka na hlavu a nechala som zmes pôsobiť 5 hodín. Výsledkom boli červenkasté vlasy, na prvý pohľad možno trochu príliš, avšak šedinky sa naozaj prekryli. Nabudúce vyskúšam hnedú hennu - a už teraz hennu určite odporúčam!


Medená henna (Cuivré)

Medená henna na vlasy

Postup: farbila som sa medenou hennou, ktorú som zaliala silným ovocným čajom a prisypala som sladkú červenú papriku. Naniesla na vlasy a nechala pôsobiť 3 hodiny ;)


Medená a blond henna (Cuivré a Blond)

Medená a blond henna na vlasy

Tak prvé henovanie mám úspešne za sebou a som maximálne spokojná. Farba je presne taká, akú som chcela, jemná ryšavá.

Postup: použila som medenú a blond hennu. Nechala som hennu pôsobiť 2,5 hodiny. Prášok som zriedila len vodou a pridala som šťavu z polky citróna a olivový olej, lyžičku kurkumy, lyžičku červenej papriky a kvety levadule kvôli vôni.


Gaštanová henna (Chatain)

Gaštanová henna na vlasy

Na predchádzajúcih fotkách som sa farbila medenou hennou.

Na prvej fotografii mám odrastenú medenú hennu, na druhej som si vlasy zafarbila nanovo gaštanovou hennou.


Medená henna (Cuivré)

Medená henna na vlasy

Posielam foto farbenia práškovou Hennou - medená.

Postup: zaliala som ju čajom lesné ovocie, pridala trochu škorice, lyžicu olivového oleja a pár kvapiek 31 byliniek pre vôňu.

Foto s dlhými vlasmi - dcéra, s kratšími vlasmi - ja. Fotky so svetlými vlasmi sú pôvodnej farby.


Medená henna (Cuivré)

Medená henna na vlasy

Dlhé roky som používala chemickú farbu medenú. S veľkou obavou som sa rozhodla prejsť na prírodnú farbu. Mám značne prešedivelé vlasy, preto som mala obavy ako to dopadne. Dala som si pauzu 6 týždňov od chemického farbenia a zafarbila som vlasy hennou.

Postup: 100 g henna medená, 2 lyžice červenej pariky, 1 lyžica škorice, všetko som to zaliala silným ovocným čajom - 4 sáčky, zamiešala do krémovej konzistencie a nanášala na vlasy. Nechala som to pôsobiť 6 hodín.

Vymývanie bolo trochu zdĺhavé, myslím, že kvôli škorici. Vlasy mierne zapáchali, ale len pokým boli mokré, potom už nie. Ešte jedna výhoda, henna sa tak nevymýva z vlasov ako chemické farby s medenými tónmi.

S výsledkom som veľmi spokojná, zafarbilo aj šediny. Super. Použijem aj nabudúce :)


Medená a hnedá henna (Cuivré a Brun)

Medená a hnedá henna na vlasy

Postup: moje vlasy sú tmavohnedé s gaštanovým nádychom. Kvôli šedinám som si ich farbila šampónom. Vždy som bola nespokojná s výslednou, neprirodzene čiernou farbou (hoci som na farbenie používala hnedé odtiene). Túžila som po svojej pôvodnej farbe. Chcela som vyskúšať hennu.

Farbila som sa v dvoch krokoch. Samotnému farbeniu predchadzala intenzívna komunikácia a poradenstvo, za čo som veľmi vďačná :)

Fotografia č. 1 - pred farbením.

Fotografia č. 2 - najskôr som použila medenú hennu + amla prášok - zaliala so to horúcou kávou a na hlave mala skoro 5 hodín. Kvôli teplu som si nasadila zimnú čiapku vyplnenú ovčou vlnou a celé to priebežne udržiavala v teple fénom. Vyzerala som dosť komicky a najmä deti a manžel mali zo mňa zážitok :D Šedivé vlasy chytili do červena a "nesvietili". Vlasy boli ako hodváb - pevné a jemné zároveň s červenými odleskami. A najmä - mala som pocit prirodzenosti, nie "umelej" farby a chemicky zmenených vlasov.

Fotografia č. 3 - druhé farbenie som robila po týždni (v sobotu keď je možné byť dnu s čudesným nákladom na hlave). Použila som hnedú hennu a druhú polovicu amla prášku. Znova som mala 5 hod. zabalenú hlavu v teple, cítila som sa ako "pečupák".

Fotografia č. 4 - výsledok: farba vlasov sa viac zjednotila, šedivé vlasy zostali do červena. Aj 5 týždňov po farbení som spokojná. Chystám sa vyskúšať čiernu hennu, ktorú som spociatku odmietla, lebo vlasy chcem mat hnedé. Som zvedavá ako to dopadne.

Osobitne oceňujem komunikáciu a poradenské služby, ktoré Bionatural poskytuje! Je to jedinečné. ĎAKUJEM!


Medená a hnedá henna (Cuivré a Brun)

Medená a hnedá henna na vlasy

Postup: tak už aj ja sa môžem pochváliť mojím hennovacím úspechom :). Mám tmavo - hnedé pomerne husté vlasy, dlhé po plecia. Hennu som skúšala už asi 4 - krát, vždy s niekoľkoročnym :D odstupom a vždy bez nejakého badateľného výsledku.

S pribúdajúcimi šedinami som chcela skúsiť túto variantu farbenia, pred tým chemickým. Zároveň to bola posledná šanca pre hennu. Rozhodla som sa pre dvojfázové farbenie.

Fotka č. 1 - stav pred farbením... šedivé vlasy sú podstatne tuhšie ako hnedé a nápadne vytŕčajú, hoci aj pri mierne mastných vlasoch.

Fotka č. 2 - stav po prvom farbeni medenou práškovou hennou. Použila som asi 3/4 balenia, zaliala som to horúcim ovocným čajom. Pridala som med, škoricu, červenú papriku, jablčný ocot a nechala som to odstát asi 6 hodin. Na hlave som to mala 5 hodín.

Výsledok ma milo prekvapil. Z mojich strieborniakov boli medenáče :)

Fotka č. 3 - po 6 dňoch som farbiaci proces zopakovala s hnedou hennou, ktorú som zmiešala s čiernym čajom, kávou, škoricou, medom a kokosovým olejom. Vo vlasoch som to mala 2,5 hodiny. Neviem, či som si to spravila hustejšie, ale ťažšie sa mi to nanášalo aj vymývalo ako medená henna... alebo je to zloženim farby?

Som rada, že sa mi to konečne podarilo. Zvládla som to sama doma, za prijateľnú cenu, vlasy sú krásne lesklé a farba vyzerá prirodzene... uvidíme ako si poradím s odrastami.

Chcem sa opýtať.. mám potom opať farbit dvojfázovo, či už len hnedou hennou?

Ďakujem krásne za super produkty aj užitocne informácie z galérie.


Hnedá henna (Brun)

Hnedá henna na vlasy

Postup: kedže som si potrebovala henovať iba korienky, aby som prekryla prešedivené vlasy a nechcela som veľmi meniť farbu vlasov, nakoľko mám v spodných dĺžkach ombré, použila som 25 g hnedej henny, 1/4 ČL škorice a zaliala som to 50 stupňovým čiernym čajom (pripravený z dvoch vrecúšok).

Dala som si to iba na korienky vlasov, obalila som si vlasy potravinovou fóliou a zabalila do uteráka. Nechala som pôsobiť 3 hodiny, lebo som sa bála aby som nemala čierne vlasy.

Farbu vlasov mi to veľmi nezmenilo, šedivé vlasy zafarbilo na slabo hnedú, čo mi až tak nevadí, veď dnes sa to nosí :) niekde sa mi zdá, že šediny neprekrylo takže nabudúce skúsim nechať dlhšie ako 3 hodiny.


Čierna henna (Noir)

Čierna henna na vlasy

Postup: posielam vám fotky vlasov pred a po použití Henna Powder Noir od Henne Color. Myslim, že výsledok nie je až tak viditeľný, ale zatiaľ som ju použila iba raz.

Hennu som pripravovala podľa návodu v krabičke, zmiešala som prášok s horúcou vodou (dala som zovrieť vodu v kanvici a nechala chvíľku vychladnúť, aby nebola úplne vriaca). Zamiešala som tak, aby z toho bola "jogurtovitá" hmota a nanášala na vlasy. Nakoniec som vlasy zakryla potravinárskou fóliou (nemala som igelitové vrecko a v balení nebola igelitová čiapka) a ešte uterákom. Nechala som to pôsobiť asi 3 hodiny a potom umyla.


Quinquina vlasový zábal na vlasy

Quinquina vlasový zábal na vlasy

Postup: Mám nefarbené vlasy, svetlo hnedej farby (na fotke pri umelom svetle sú skôr tmavšie) a keďže jediná prípustná zmena farby by bola len na svetlejšiu, použila som bezfarebnú Hennu QUINQUINA.

Mám suché a jemné vlasy, preto som sa rozhodla podstúpiť túto kúru. Čo sa týka prípravy samotnej "farby", nebola to až taká veda, ako som si myslela :) Už na prvýkrát sa mi podarilo vymiešať úplne dokonalú hmotu. Na moje suché vlasy som použila dva žĺtka, lyžicu kokosového oleja, polovicu citróna (nabudúce nahradím medom, keďže trošku vysušuje) a celé som to zaliala silným žihľavovým čajom.

Úplne mi stačila polovica balenia. Nechala som si to na hlave 3 hodiny zabalené v plastovej fólií a uteráku. Mne osobne veľmi nesadla tá zemitá vôňa, preto nabudúce použijem esenciálny olej. Naniesla som na umyté vlhké vlasy (na prvej fotke vidno, aké sú mastné :D).

Vlasy sú po tejto kúre jemné na dotyk, ale nie také rozlietané a krásne sa lesknú, hlavne na slniečku :) Keďže mám ešte polovicu balenia, o mesiac opakujem a potom skúsim blond Hennu, uvidím, čo to spraví :)


Medená henna (Cuivré)

Medená henna na vlasy

Postup: 1 balíček medenej henny, 1/2 citrónu, 1/2 balíčka kurkumy, 2 lyžice medu. Nechala som hodinu odstáť. Po nanesení som to po 2 hod presušila trochu fénom a nechala zabalené ďalšiu hodinu. Čakala som podstatne výraznejší výsledok. Mám pocit, že to chytilo len veľmi slabo.


Medená henna (Cuivré)

Medená henna na vlasy

Postup: hennu medenú som použila prvýkrát a som veľmi spokojná, vlasy sa pekne lesknú. Použila som 70g henny, zaliala som ju horúcim čajom višňa a jahoda, silnou kávou, pridala som asi 3 lyžice červenej papriky,1 lyzicu kurkumy, škoricu, pol citrónovej šťavy a nechala som to odstáť 2,5 hodiny. Na hlave som to nechala pôsobiť 4,5 hodiny.

Hennu sa mi určite oplatilo vyskúšať a budem v hennovaní pokračovať aj naďalej.


Gaštanová henna (Chatain)

Gaštanová henna na vlasy

Postup: použila som gaštanovú hennu. Stále som mala problém s mastnými vlasmi a preto som si ich stále odfarbovala. Hennu som teraz použila prvý raz.

Namiešala som ju s horúcim harmančekovým čajom, pridala som kúsok medu, mletú kurkumu, kvapku levanduľového oleja a citrónovú šťavu, trochu jablčného octu. Nechala som to 4 hodiny v teple a na vlasoch 2,5 hodiny. Všetky prísady čo som použila, sú vo farbe zlatých odleskov, lebo presne zlatý gaštan som chcela dosiahnuť.

Som veľmi spokojná a nabudúce nechám hennu pôsobit dlhšie. Vlasy predtým umyté len čistou vodou. Som na metóde NO POO, takže nepoužívam šampón. Oplachujem po umyti len harmančekovým/šalviovým čajom s 3 lyžicami jablčného octu.


Mahagónová henna (Acajou)

Mahagónová henna na vlasy

Postup: zasielam Vám svoju premenu vláskov po použití Henny na vlasy - Mahagónová, z Vášho eshopu. S hennou som veľmi spokojná a plánujem dokúpiť ďalšie množstvo :)

Na túto premenu som použila práškovú Hennu Mahagónovú. Pridala som med, škoricu, kokosový olej, červenú papriku mletú a citrónovú šťavu :)

Vlásky sa prestali mastiť a končeky vlasov už nie sú tak suché :) k tomu všetkému začali dokonca rýchlejšie rásť. Som nadmerne spokojná. Hennu odporúčam všetkými desiatimi.


Blond henna (Blond)

Blond henna na vlasy

Postup: použila som jemnú blond a takto mi to chytilo s nádychom do zelenkava :/ Doteraz som si vlasy nefarbila, len peroxidom zosvetľovala - melírovala. Na miestach kde je melír mi to chytilo tak ako na foto a na miestach kde som mala odrastené vlasy nič. Prosím vás čo mám urobiť aby som to nejako zachránila a mala vlasy do blond? Mám veľmi husté vlasy a na celú hlavu sme spotrebovali jedno balenie, nič sme nepridali do zmesi.

Po našich radách:

Po 3 týždňoch som opäť hennovala vlasy. Podľa vašej rady som zmiešala blond s gaštanom. Do zmesi som dala rumančeková čaj, citrón a med. S výsledkom som spokojna, vlasy sú také hnedasté, s náznakom tmavšej blond. Do budúcnosti by som privítala ešte bledšie blond. Vďaka za rady a pripájam foto :)


Hnedá henna na vlasy

Postup: zasielam vám fotky pred a po po použití vašej henny, s ktorou som veľmi spokojná. Použila som Brun Henna Powder Hnedá, pripravila som ju podľa návodu a zmes som mala 4 hodiny na vlasoch. Krásne kryje aj šedivé vlasy, čo je úplne super.


Henna BAQ a hnedá henna na vlasy

Postup: hennu som začala používať asi pred rokom a pol. Natrafila som na ňu náhodou, kedy som si už nevedela rady s vlasmi, pretože sa mi stále štiepili a lámali, no najviac má trápila vlasová pokožka. Začala som trpieť seboroickou dermatitídou, čo spôsobovalo aj nadmerné vypadávanie vlasov.

Ako prvú som použila Brun Henna Powder, snažila som sa aspoň raz do mesiaca robiť päťhodinové zábaly. Ďalšiu práškovú hennu som vyskúšala Hennu BAQ, ktorá vlasom dodá krásny červenkastý nádych. A keďže mám rada čokoládu, neodolala som ani Chocolat Henna Créme.

Na koláži môžete vidieť na prvej foto hore je moja prirodzená farba vlasov, pod ňou sú vlasy farbené čokoládou hennou, na foto kde majú vlasy červenkastý nádych sú farbené s hennou BAQ a na poslednej s práškovou hennou Brun.

Nemám bohužiaľ fotky hneď pred a po, ale na týchto môžte vidieť priebeh, ako sa mi vlasy dali postupne dokopy a zosilneli. Seborea síce úplne nevymizla, ale vlasová pokožka je jemnejšia, taktiež vlasy sú zdravšie pevnejšie a nelámu sa.

Do práškovej henny si pridávam tiež rôzne íly, vlasové zábaly a šampóny, ktoré tiež nakupujem u vás v Bionaturali. A aby som si udržala hennu čo najdlhšie, používam aj Brun, prírodný šampón s výťažkom z Henny a tiež Neutré bezfarebný.


Bordová henna na vlasy

Postup: použila som práškovú hennu odtieň auburn - bordová. Prášok som zaliala čajom zo šípok,nechala som to celú noc pôsobiť a následne ráno som si dala hennu na vlasy, ktorú som mala 3 hodiny na hlave.10 najčastejších mýtov o henne. Tiež ste im verili?

10 najčastejších mýtov o henne. Tiež ste im verili?

Henna už pre mnohé ženy určite nie je neznámym pojmom. Jej obľuba stúpa a čoraz viac dám ju používa na zdravé a šetrné farbenie vlasov. Avšak napriek tomu o nej mnohé nemajú správne informácie. Preto si teraz priblížime tie najčastejšie mýty o henne a povieme si, ako je to s nimi v skutočnosti.


15 tipov pre prvé farbenie hennou

15 tipov pre prvé farbenie hennou

Radi by ste vyskúšali hennu, ale nie ste si isté ako na to? Pripravila som pre vás niekoľko tipov, ktoré vám uľahčia prvé hennovanie :)


20 dôvodov, prečo si farbiť vlasy hennou [Infografika]

20 dôvodov, prečo si farbiť vlasy hennou [Infografika]

Vyskúšať hennu, či ostať pri svojej klasickej farbe na vlasy? Ak váhate, či by ste mali hennu začať používať a neviete, čo iné okrem farby môže Vašim vlasom ponúknuť, čítajte ďalej! Henna totiž nie je len obyčajné farbivo.


Ako si farbiť šedivé vlasy hennou

Ako si farbiť šedivé vlasy hennou

Rastlinku zvanú „Henna“ (Lawsonia inermis) vám určite nemusím nijako špeciálne predstavovať. Jej listy a stonky, vysušené a podrvené na prášok, už stáročia tvoria základ prírodného farbenia vlasov, pokožky a odevov. Nečudo, že mnohé kráľovné, princezné, či historicky významné ženy mali nádherné, husté a lesklé vlasy. Nepoznali totiž chémiu, ktorá pri dlhodobom používaní vedie k pravému opaku!


Detailný návod a tipy na farbenie hennou od Martinky

Detailný návod a tipy na farbenie hennou od Martinky

O tom, že je henna skvelou prírodnou farbou na vlasy, ste už určite počuli. Prečo sa ju oplatí vyskúšať? Henna vlasy totiž nielen zafarbí, ale aj pomáha pri mnohých problémoch. Posilní riedke a oslabené vlasy, predchádza tvorbe lupín a masteniu vlasovej pokožky, spevňuje korienky vlasov, podporuje rast zdravých vlasov a prinavracia im pevnosť, pružnosť a lesk.


Henna a jej farebné odtiene

Henna a jej farebné odtiene

Rozhodli ste sa odfarbiť si vlasy hennou? Výborný nápad. Henna totiž vlasy nielen zafarbí, ale má na ne aj množstvo ďalších pozitívnych účinkov. Čo sa o bežných farbách na vlasy rozhodne povedať nedá. Pri pravidelnom užívaní henny budú vlasy zdravšie, pevnejšie, lesklejšie... jednoducho krajšie! Ak sa v odtieňoch henny veľmi nevyznáte, poradíme Vám, ktorý je ten správny pre Vaše vlasy.


Ibištekový prášok, nutná prísada do Vašej henny [Recenzia]

Ibištekový prášok, nutná prísada do Vašej henny [Recenzia]

Ibištek nie je len jedným z najkrajších kvetov, má aj zdraviu prospešné účinky – či už ho budete piť vo forme čaju zo sušených listov a kvetov alebo ho ako ibištekový prášok využijete v kozmetike na domáce recepty. Ibištek obsahuje veľké množstvo antioxidantov, preto dokáže pitie ibištekového čaju výrazne znížiť privysoký krvný tlak, znížiť hladinu cholesterolu aj riziko vzniku rakoviny. Bohatý je i na vitamín C, vďaka čomu posilňuje imunitný systém.


Tetovanie hennou s LaurelArt

Tetovanie hennou s LaurelArt

Dnes vám predstavím výnimočnú ženu, ktorá svoj voľný čas venuje mnohým druhom umenia. Nie je to tak dávno, čo ju nadchla tvorba prírodného tetovania a vytvárania fantazijných malieb na telo rastlinnou hennou. Ak aj vás zaujíma zákulisie našej tvorkyne a téma prírodného tetovania, určite ste na správnej adrese a všetko potrebné sa dozviete nižšie ;*)