Henna galériaHenna farba na vlasy je prírodná alternatíva k chemickým farbám na vlasy. Henna vlasy nielen farbí, ale má veľký vplyv aj na ich kvalitu a krásu. Pre inšpiráciu sme pre vás pripravili galériu vlasov farbených hennou. Fotky nám zaslali naše spokojné zákazníčky, na každej fotke je farba vlasov pred a po hennovaní.

Pošlite nám aj vy svoju fotku vlasov pred hennovaním a po ňom. Získate od nás 10%-nú zľavu na všetky práškové henna farby na vlasy (kategória práškové henna farby na vlasy). Posielajte ich na email: marketing@bionatural.sk. K fotke nezabudnite napísať, s ktorou hennou ste si vlasy farbili a ako si hennu pripravujete.


Hnedá henna

Hnedá henna na vlasy

Postup: posielam vám foto po mojom prvom hennovaní. Použila som práškovu hennu brun, hnedú. Farbu som rozriedila silnou kávou. Nechala som pôsobiť 4 hodiny. Šediny chytili medený nádych. S farbou som spokojná, budem henovať aj ďalej.


Medená henna

Medená henna na vlasy

Postup: kúpila som si práškovú medenú hennu, zmes som zaliala vriacou vodou, do toho som dala citronóvu šťavu, olivový olej a nechala 30 minút odstáť. Krásny dník prajem :)


Medená henna

Medená henna na vlasy

Postup: kúpila som si medenú cuivré hennu, zarobila s vodou, pridala trošku citrónovej štavy, nechala odstáť cez noc v teple, a aplikovala na vlasy, nechala som ju tam tri hodiny a opláchla som :)


Medená a bordová henna

Medená a bordová henna na vlasy

Postup: posielam fotky premeny svojich vlasov pred a po farbení práškovou hennou. Použila som medenú a bordovú hennu, pridala som citrónovú šťavu, kokosový olej, červenú papriku a kurkumu. Zaliala som to ibištekovým čajom a nechala v teple cez noc.

Na druhý deň som aplikovala na vlasy a po 6 hodinách zmyla len vodou. S výsledkom som bola spokojná a už sa teším na ďalšie hennovanie :)


Hnedá henna, dvoj fázové farbenie

Hnedá henna

Postup: farbila som sa hnedou hennou. Prášok som si vysypala do plastovej nádobky, zaliala horúcou vodou (zaliala som si kávu, silnú čiernu a horúcu kávu som vliala hneď do prášku). Miešala som a prilievala kávu až dovtedy, kým mi nevznikla konzistencia jogurtu troška hustého.

Keď trochu vychladla, ale nie úplne, začala som aplikovať na vlasy (v takej teplejšej teplote). Nechala som pôsobiť na vlasoch 5 hodín a vlasy opláchla čistou vodou bez šampónu, ale aj bez kondicionéru, aj keď ten by vadiť podľa všetkého nemal. Samozrejme vlasy som si farbila až po umytí šampónom, použila som prírodný bez chemikálií a parabénov či sulfátov. Na vlhké až mokrejšie vlasy som začala aplikovať hennu

Na strednej fotke sú vlasy po prvom farbení a na pravej fotke je po druhom farbení, zopakovanom po tom prvom s odstupom 3 dní. Nasledujúci deň ešte farba na vlasoch pôsobí a do určitej miery ešte mení tóny farby :)


Bordová (auburn) henna, amla, indigo

Bordová henna

Postup: používam pravidelne dvojfázove farbenie.

1 fáza - henna bordová a trochu prášku amla. To perfektne prekryje šediny, len mávam odrasty dosť do červena oproti ostatným tmavým vlasom, tak na to davam v druhej fáze indigo (skúsiť môžete aj hennu noir (čiernu) s indigom). A mám ich potom krásne tmavé.


Gaštanová (chatain) henna

Gaštanová henna na vlasy

Postup: posielam Vám fotky pred a po farbení hennou Chatain Henna Powder - Gaštanová (pred tým som si ich farbila vo februári Brun Henna Powder - hnedá, tú som vtedy zmiešala s kávou).

Zmiešala som ju s harmančekom, kurkumou a levanduľovým olejom. Mala som odrastený vrch a farba sa mi pekne zjednotila, zafarbili sa mi aj šediny (ale nemám ich ešte veľa). Nechala som ju pôsobiť skoro 5 hodín a vymyla som ju len čistou vodou.

S farbou som spokojná ale chcela by som ešte viac minimalizovať červené odlesky. Najradšej by som bola keby neboli vôbec. Nabudúce skúsim asi ešte med a citrón. Kúpila som si u vás aj šampón Chatain, prír. šampón, tak som zvedavá ako bude pôsobiť.

Pred tým som mala totiž pocit, že pri korienkoch sa mi farba vymyla rýchlejšie ako pri zvyšku vlasov, ktoré boli farbené pred tým chemickou farbou. Trochu sa ale bojím že či mi to nezintenzívni tie červené odlesky.


Medená (cuivré) a gaštanová (chatain) henna

Medená a gaštanová henna na vlasy

Postup: neviem či bude veľmi vidieť rozdiel. Hennu si dávam hlavne ako masku, vlasy mám po nej krásne vyživené a teraz som si kúpila medenú, aby som na slnku mala odlesky, avšak od korienkov som si dala gaštanovú, lebo tam mam svetlé bajúzky a vyzerala by som ako hrdza.


Medená (cuivré) a bordová (auburn) henna

Medená a bordová henna na vlasy

Postup: vlasy som si farbila s hennou prvýkrát v živote. Použila som 1 bal. medenej henny + polovicu balenia bordovej henny + 2 pol. lyž. Amla prášku + 2 - 3 pol. lyž. červenej papriky + 1 lyž. kurkumy + 1 a pol citróna.

Všetko som to zaliala 2 pohármi silného červeného čaju. Nechala som zmes odležať celú noc na vyhriatom radiátore zabalenú s potravinovou fóliou a uterákom. Ráno som si zmes naniesla na vlhké vlasy umyté šampónom bez silikónov a parabenov. Zabalila som vlasy do potravinovej fólie a uteráka a nechala cca 3,5 - 4 hod odstať. Následne som ich zmyla čistou vodou.

Výsledkom su zdravšie, pevnejšie, výživené vlasy, intenzívna červeno-hnedo-medena farba.


Mahagónová (acajou) henna

Mahagónová henna na vlasy

Postup: práškovú farbu Henne Color Acajou som od vás objednála na jeseň roku 2019. Odvtedy sa priebežne dofarbujem a musím povedať, som veľmi spokojná s odtieňom.

Zasielam fotky pred farbenim v októbri 2019, po prvom farbení v októbri, a teraz po cca 4 farbeniach v marci 2020. Predtým som sa raz za čas farbila s hennou z DMka, takže základ nebol 100% prírodné vlasy :)

Hennu zalievam silným horúcim výluhom z ibišteka s prídavkom mletej papriky. Hennu môžem každému iba odporúčať :)


Medená (cuivré) henna

Medená henna na vlasy

Postup: medenú hennu som pripravovala podľa návodu, pridala som pár kvapiek esenciálneho oleja a masku na vlasy z kokosového oleja.. nechala som pôsobiť 3 hodiny, keďže som sa bála veľmi výraznej zmeny, ale nabudúce určite nechám dlhšie...


Bordová (auburn) henna

Bordová henna na vlasy

Postup: chcem sa poďakovať za možnosť použiť Vašu hennu, ktorú som si od Váš kúpila. Som s ňou veľmi spokojná a prikladám aj foto pred a po použití :)

Bordovú hennu len zmiešam s prevarenou vodou a pridám pár kvapiek jojobového oleja, nič viac :)


Gaštanová (Chatain) henna

Gaštanová henna na vlasy

Postup: už sa mi tam črtajú prvé sediny. Mám 37 rokov a henujem 2 roky. Pred tým som farbila chemickými farbami. Začala som, keď som mala 15 rokov, a vyskúšala som všeky farby okrem čiernej.

Mala som aj úplne blond, kedy som si ich úplne zničila. Vtedy som povedala dosť. Teraz som použila gaštanovú henne color. Pridala som škoricu a čiernu kávu. Ešte aj kokosový olej. Pri henovani už zostanem.


Mahagónová henna (Acajou) a henna BAQ

Mahagónová henna na vlasy

Postup: na moje prvé hennovanie som použila práškovú hennu Henné Color (Acajou - mahagón). S výsledkom som veľmi spokojná, nečakala som, že mi to na prvý krát takto chytí. Výborne sa prekryli šediny aj odrasty, samozrejme, tam je farba trošku svetlejšia oproti farbenej časti vlasov, ale nijak to nebije do očí.

Verím, že častejším hennovaním bude farba pri korienkoch trochu tmavšia. Moja pôvodná (chemická) farba je tmavohnedá s bordovo-fialovými odleskami, prirodzená farba pri korienkoch je svetlo hnedá. Po hennovaní nadobudli vlasy teplejší tón hnedej s ryšavým nádychom. Na prípravu farby som použila:

 • 50 g Henné Color mahagón (na vlasy mojej dĺžky treba viac, aj celé balenie)
 • 1 PL henny BAQ
 • šťavu z 1 citróna
 • 1 hrnček čiernej kávy
 • 1 PL škorice

Nabudúce pridám možno viac BAQ henny a škorice, alebo červenú papriku na dosiahnutie červenšieho odtieňa.

Inak som s hennou veľmi spokojná a hoci je príprava a pôsobenie dlhšie, už nikdy by som sa nevrátila k chemickej farbe! Vlasy sú lesklejšie, vyživenejšie a pôsobia hustejšie už po prvom farbení. Môžem len odporučiť.


Gaštanová henna (Chatain)

Gaštanová henna na vlasy

Postup: hennu používam  4 roky. Vždy si vyberám odtieň, podobný mojej pôvodnej farbe vlasov. Toto je gaštanová henna, nechala som ju pôsobiť 3 a pol hodiny. Vlasy su lesklejšie, tónované, zdravšie.


Medená henna (Cuivré)

Medená henna na vlasy

Postup: zakúpila som si u vás rastlinnú práškovú farbu na vlasy z henny - medenú. A posielam foto PRED a PO farbení :)

Som spokojná, aj keď som sa bála :) ale dobre to dopadlo :) Mám ešte jedno balenie a už sa teším na ďalšie farbenie. Použila som na prípravu šípkový čaj, trošku škorice, kurkumy a červenej mletej papriky :)


Medená henna (Cuivré)

Medená henna na vlasy

Postup: Henne Medená + mletá škorica + mletá sladká červená paprika + obľúbený olej (napr. levanduľový) + teplý ovocno - bylinný čaj (napr. čerešňa, jahoda) + med.

Všetko spolu zamiešať - konzistencia nie hustá, ani nie riedka. Nechávam to cez noc zakryté postáť. Zmes aplikujem na druhý deň ráno na vlhké vlasy, nie veľmi mokré, od korienkov až po končeky a nechávam ju pôsobiť 4 - 6 hodín pod igelitom a zabalené v uteráku.

Vlasy potom zmývam čistou vodou bez šampónu. Z mojich dlhých vlasov to vymývam aj 15 minút a viac.

Po umytí a prirodzenom vysušení majú vlasy špecifickú vôňu po henne. Kryje aj šediny.

Pred prvou aplikáciou som mala pôvodnú farbu vlasov (tmavo hnedé) a červené ombre. S hennou som nadmieru spokojná, mám kučeravé vlasy a po aplikácii sú jemnejšie, držia svoj tvar, sú lesklé, hebké. Už používam len Henne! :)


Gaštanová henna (Chatain)

Gaštanová henna na vlasy

Zasielam vám fotky pred a po farbeni hennou. Inšpirovala som sa receptom z tejto henna galérie.

Postup: hennu gaštanovú som zmiesala s rumačekovym čajom, kurkumou, šťavou z citróna, levanduľovým olejčekom, kokosovým olejom a medom. Nechala som pôsobiť 2,5 hod.

Možno na fotkách nie je vidieť veľký rozdiel, ale v skutočnosti je vidieť. Preto prikladám aj samostatnú fotku, na ktorej je vidieť lesk vlasov. Vlasy ostali už po prvom farbení, pružnejšie, hydratovanejšie, lesklé a jemné. Teším sa na ďalšie farbenie :)


Medená a čierna henna (Cuivré a Noir)

Medená a čierna henna na vlasy

Postup: hennu som namiešala deň vopred podľa návodu na vašej stránke, v zložení dve klasické medené a jednu čiernu. tú som namiešala so studenou kávou a vodou. Obe henny som zmiešala dokopy a na druhý deň som to dcére dala na vlasy :) po 5 hodinách si to pozmývala.

Prvý deň to hádzalo odlesky do zelena, potom to už ostalo také pekné gaštanovohnedé :)


Henna BAQ

Henna BAQ

Postup: mám 39 rokov a redšie, prirodzene hnedé vlasy, ktoré mi už od 15 - tich šedivejú. Doteraz som si ich vždy farbila chemicky a s hennou len začínam. Na prekrytie šedín som použila medenú hennu a Amla prášok. Inšpirovala som sa jedným z dole uvedených receptov, len som upravila množstvo :

 • 30 g henny BAQ
 • 2 PL Amla prášok
 • 2 PL kakaa
 • 2 PL olivového oleja
 • 25 dcl vylúhovaného silného čierneho čaju, 2 vrecká
 • všetko cez noc odstáť a aplikovala som na ďalší deň

Kúpacia čiapka na hlavu a nechala som zmes pôsobiť 5 hodín. Výsledkom boli červenkasté vlasy, na prvý pohľad možno trochu príliš, avšak šedinky sa naozaj prekryli. Nabudúce vyskúšam hnedú hennu - a už teraz hennu určite odporúčam!


Medená henna (Cuivré)

Medená henna na vlasy

Postup: farbila som sa medenou hennou, ktorú som zaliala silným ovocným čajom a prisypala som sladkú červenú papriku. Naniesla na vlasy a nechala pôsobiť 3 hodiny ;)


Medená a blond henna (Cuivré a Blond)

Medená a blond henna na vlasy

Tak prvé henovanie mám úspešne za sebou a som maximálne spokojná. Farba je presne taká, akú som chcela, jemná ryšavá.

Postup: použila som medenú a blond hennu. Nechala som hennu pôsobiť 2,5 hodiny. Prášok som zriedila len vodou a pridala som šťavu z polky citróna a olivový olej, lyžičku kurkumy, lyžičku červenej papriky a kvety levadule kvôli vôni.


Gaštanová henna (Chatain)

Gaštanová henna na vlasy

Na predchádzajúcih fotkách som sa farbila medenou hennou.

Na prvej fotografii mám odrastenú medenú hennu, na druhej som si vlasy zafarbila nanovo gaštanovou hennou.


Medená henna (Cuivré)

Medená henna na vlasy

Posielam foto farbenia práškovou Hennou - medená.

Postup: zaliala som ju čajom lesné ovocie, pridala trochu škorice, lyžicu olivového oleja a pár kvapiek 31 byliniek pre vôňu.

Foto s dlhými vlasmi - dcéra, s kratšími vlasmi - ja. Fotky so svetlými vlasmi sú pôvodnej farby.


Medená henna (Cuivré)

Medená henna na vlasy

Dlhé roky som používala chemickú farbu medenú. S veľkou obavou som sa rozhodla prejsť na prírodnú farbu. Mám značne prešedivelé vlasy, preto som mala obavy ako to dopadne. Dala som si pauzu 6 týždňov od chemického farbenia a zafarbila som vlasy hennou.

Postup: 100 g henna medená, 2 lyžice červenej pariky, 1 lyžica škorice, všetko som to zaliala silným ovocným čajom - 4 sáčky, zamiešala do krémovej konzistencie a nanášala na vlasy. Nechala som to pôsobiť 6 hodín.

Vymývanie bolo trochu zdĺhavé, myslím, že kvôli škorici. Vlasy mierne zapáchali, ale len pokým boli mokré, potom už nie. Ešte jedna výhoda, henna sa tak nevymýva z vlasov ako chemické farby s medenými tónmi.

S výsledkom som veľmi spokojná, zafarbilo aj šediny. Super. Použijem aj nabudúce :)


Medená a hnedá henna (Cuivré a Brun)

Medená a hnedá henna na vlasy

Postup: moje vlasy sú tmavohnedé s gaštanovým nádychom. Kvôli šedinám som si ich farbila šampónom. Vždy som bola nespokojná s výslednou, neprirodzene čiernou farbou (hoci som na farbenie používala hnedé odtiene). Túžila som po svojej pôvodnej farbe. Chcela som vyskúšať hennu.

Farbila som sa v dvoch krokoch. Samotnému farbeniu predchadzala intenzívna komunikácia a poradenstvo, za čo som veľmi vďačná :)

Fotografia č. 1 - pred farbením.

Fotografia č. 2 - najskôr som použila medenú hennu + amla prášok - zaliala so to horúcou kávou a na hlave mala skoro 5 hodín. Kvôli teplu som si nasadila zimnú čiapku vyplnenú ovčou vlnou a celé to priebežne udržiavala v teple fénom. Vyzerala som dosť komicky a najmä deti a manžel mali zo mňa zážitok :D Šedivé vlasy chytili do červena a "nesvietili". Vlasy boli ako hodváb - pevné a jemné zároveň s červenými odleskami. A najmä - mala som pocit prirodzenosti, nie "umelej" farby a chemicky zmenených vlasov.

Fotografia č. 3 - druhé farbenie som robila po týždni (v sobotu keď je možné byť dnu s čudesným nákladom na hlave). Použila som hnedú hennu a druhú polovicu amla prášku. Znova som mala 5 hod. zabalenú hlavu v teple, cítila som sa ako "pečupák".

Fotografia č. 4 - výsledok: farba vlasov sa viac zjednotila, šedivé vlasy zostali do červena. Aj 5 týždňov po farbení som spokojná. Chystám sa vyskúšať čiernu hennu, ktorú som spociatku odmietla, lebo vlasy chcem mat hnedé. Som zvedavá ako to dopadne.

Osobitne oceňujem komunikáciu a poradenské služby, ktoré Bionatural poskytuje! Je to jedinečné. ĎAKUJEM!


Medená a hnedá henna (Cuivré a Brun)

Medená a hnedá henna na vlasy

Postup: tak už aj ja sa môžem pochváliť mojím hennovacím úspechom :). Mám tmavo - hnedé pomerne husté vlasy, dlhé po plecia. Hennu som skúšala už asi 4 - krát, vždy s niekoľkoročnym :D odstupom a vždy bez nejakého badateľného výsledku.

S pribúdajúcimi šedinami som chcela skúsiť túto variantu farbenia, pred tým chemickým. Zároveň to bola posledná šanca pre hennu. Rozhodla som sa pre dvojfázové farbenie.

Fotka č. 1 - stav pred farbením... šedivé vlasy sú podstatne tuhšie ako hnedé a nápadne vytŕčajú, hoci aj pri mierne mastných vlasoch.

Fotka č. 2 - stav po prvom farbeni medenou práškovou hennou. Použila som asi 3/4 balenia, zaliala som to horúcim ovocným čajom. Pridala som med, škoricu, červenú papriku, jablčný ocot a nechala som to odstát asi 6 hodin. Na hlave som to mala 5 hodín.

Výsledok ma milo prekvapil. Z mojich strieborniakov boli medenáče :)

Fotka č. 3 - po 6 dňoch som farbiaci proces zopakovala s hnedou hennou, ktorú som zmiešala s čiernym čajom, kávou, škoricou, medom a kokosovým olejom. Vo vlasoch som to mala 2,5 hodiny. Neviem, či som si to spravila hustejšie, ale ťažšie sa mi to nanášalo aj vymývalo ako medená henna... alebo je to zloženim farby?

Som rada, že sa mi to konečne podarilo. Zvládla som to sama doma, za prijateľnú cenu, vlasy sú krásne lesklé a farba vyzerá prirodzene... uvidíme ako si poradím s odrastami.

Chcem sa opýtať.. mám potom opať farbit dvojfázovo, či už len hnedou hennou?

Ďakujem krásne za super produkty aj užitocne informácie z galérie.


Hnedá henna (Brun)

Hnedá henna na vlasy

Postup: kedže som si potrebovala henovať iba korienky, aby som prekryla prešedivené vlasy a nechcela som veľmi meniť farbu vlasov, nakoľko mám v spodných dĺžkach ombré, použila som 25 g hnedej henny, 1/4 ČL škorice a zaliala som to 50 stupňovým čiernym čajom (pripravený z dvoch vrecúšok).

Dala som si to iba na korienky vlasov, obalila som si vlasy potravinovou fóliou a zabalila do uteráka. Nechala som pôsobiť 3 hodiny, lebo som sa bála aby som nemala čierne vlasy.

Farbu vlasov mi to veľmi nezmenilo, šedivé vlasy zafarbilo na slabo hnedú, čo mi až tak nevadí, veď dnes sa to nosí :) niekde sa mi zdá, že šediny neprekrylo takže nabudúce skúsim nechať dlhšie ako 3 hodiny.


Čierna henna (Noir)

Čierna henna na vlasy

Postup: posielam vám fotky vlasov pred a po použití Henna Powder Noir od Henne Color. Myslim, že výsledok nie je až tak viditeľný, ale zatiaľ som ju použila iba raz.

Hennu som pripravovala podľa návodu v krabičke, zmiešala som prášok s horúcou vodou (dala som zovrieť vodu v kanvici a nechala chvíľku vychladnúť, aby nebola úplne vriaca). Zamiešala som tak, aby z toho bola "jogurtovitá" hmota a nanášala na vlasy. Nakoniec som vlasy zakryla potravinárskou fóliou (nemala som igelitové vrecko a v balení nebola igelitová čiapka) a ešte uterákom. Nechala som to pôsobiť asi 3 hodiny a potom umyla.


Quinquina vlasový zábal na vlasy

Quinquina vlasový zábal na vlasy

Postup: Mám nefarbené vlasy, svetlo hnedej farby (na fotke pri umelom svetle sú skôr tmavšie) a keďže jediná prípustná zmena farby by bola len na svetlejšiu, použila som bezfarebnú Hennu QUINQUINA.

Mám suché a jemné vlasy, preto som sa rozhodla podstúpiť túto kúru. Čo sa týka prípravy samotnej "farby", nebola to až taká veda, ako som si myslela :) Už na prvýkrát sa mi podarilo vymiešať úplne dokonalú hmotu. Na moje suché vlasy som použila dva žĺtka, lyžicu kokosového oleja, polovicu citróna (nabudúce nahradím medom, keďže trošku vysušuje) a celé som to zaliala silným žihľavovým čajom.

Úplne mi stačila polovica balenia. Nechala som si to na hlave 3 hodiny zabalené v plastovej fólií a uteráku. Mne osobne veľmi nesadla tá zemitá vôňa, preto nabudúce použijem esenciálny olej. Naniesla som na umyté vlhké vlasy (na prvej fotke vidno, aké sú mastné :D).

Vlasy sú po tejto kúre jemné na dotyk, ale nie také rozlietané a krásne sa lesknú, hlavne na slniečku :) Keďže mám ešte polovicu balenia, o mesiac opakujem a potom skúsim blond Hennu, uvidím, čo to spraví :)


Medená henna (Cuivré)

Medená henna na vlasy

Postup: 1 balíček medenej henny, 1/2 citrónu, 1/2 balíčka kurkumy, 2 lyžice medu. Nechala som hodinu odstáť. Po nanesení som to po 2 hod presušila trochu fénom a nechala zabalené ďalšiu hodinu. Čakala som podstatne výraznejší výsledok. Mám pocit, že to chytilo len veľmi slabo.


Medená henna (Cuivré)

Medená henna na vlasy

Postup: hennu medenú som použila prvýkrát a som veľmi spokojná, vlasy sa pekne lesknú. Použila som 70g henny, zaliala som ju horúcim čajom višňa a jahoda, silnou kávou, pridala som asi 3 lyžice červenej papriky,1 lyzicu kurkumy, škoricu, pol citrónovej šťavy a nechala som to odstáť 2,5 hodiny. Na hlave som to nechala pôsobiť 4,5 hodiny.

Hennu sa mi určite oplatilo vyskúšať a budem v hennovaní pokračovať aj naďalej.


Gaštanová henna (Chatain)

Gaštanová henna na vlasy

Postup: použila som gaštanovú hennu. Stále som mala problém s mastnými vlasmi a preto som si ich stále odfarbovala. Hennu som teraz použila prvý raz.

Namiešala som ju s horúcim harmančekovým čajom, pridala som kúsok medu, mletú kurkumu, kvapku levanduľového oleja a citrónovú šťavu, trochu jablčného octu. Nechala som to 4 hodiny v teple a na vlasoch 2,5 hodiny. Všetky prísady čo som použila, sú vo farbe zlatých odleskov, lebo presne zlatý gaštan som chcela dosiahnuť.

Som veľmi spokojná a nabudúce nechám hennu pôsobit dlhšie. Vlasy predtým umyté len čistou vodou. Som na metóde NO POO, takže nepoužívam šampón. Oplachujem po umyti len harmančekovým/šalviovým čajom s 3 lyžicami jablčného octu.


Mahagónová henna (Acajou)

Mahagónová henna na vlasy

Postup: zasielam Vám svoju premenu vláskov po použití Henny na vlasy - Mahagónová, z Vášho eshopu. S hennou som veľmi spokojná a plánujem dokúpiť ďalšie množstvo :)

Na túto premenu som použila práškovú Hennu Mahagónovú. Pridala som med, škoricu, kokosový olej, červenú papriku mletú a citrónovú šťavu :)

Vlásky sa prestali mastiť a končeky vlasov už nie sú tak suché :) k tomu všetkému začali dokonca rýchlejšie rásť. Som nadmerne spokojná. Hennu odporúčam všetkými desiatimi.


Blond henna (Blond)

Blond henna na vlasy

Postup: použila som jemnú blond a takto mi to chytilo s nádychom do zelenkava :/ Doteraz som si vlasy nefarbila, len peroxidom zosvetľovala - melírovala. Na miestach kde je melír mi to chytilo tak ako na foto a na miestach kde som mala odrastené vlasy nič. Prosím vás čo mám urobiť aby som to nejako zachránila a mala vlasy do blond? Mám veľmi husté vlasy a na celú hlavu sme spotrebovali jedno balenie, nič sme nepridali do zmesi.

Po našich radách:

Po 3 týždňoch som opäť hennovala vlasy. Podľa vašej rady som zmiešala blond s gaštanom. Do zmesi som dala rumančeková čaj, citrón a med. S výsledkom som spokojna, vlasy sú také hnedasté, s náznakom tmavšej blond. Do budúcnosti by som privítala ešte bledšie blond. Vďaka za rady a pripájam foto :)


Hnedá henna na vlasy

Postup: zasielam vám fotky pred a po po použití vašej henny, s ktorou som veľmi spokojná. Použila som Brun Henna Powder Hnedá, pripravila som ju podľa návodu a zmes som mala 4 hodiny na vlasoch. Krásne kryje aj šedivé vlasy, čo je úplne super.


Henna BAQ a hnedá henna na vlasy

Postup: hennu som začala používať asi pred rokom a pol. Natrafila som na ňu náhodou, kedy som si už nevedela rady s vlasmi, pretože sa mi stále štiepili a lámali, no najviac má trápila vlasová pokožka. Začala som trpieť seboroickou dermatitídou, čo spôsobovalo aj nadmerné vypadávanie vlasov.

Ako prvú som použila Brun Henna Powder, snažila som sa aspoň raz do mesiaca robiť päťhodinové zábaly. Ďalšiu práškovú hennu som vyskúšala Hennu BAQ, ktorá vlasom dodá krásny červenkastý nádych. A keďže mám rada čokoládu, neodolala som ani Chocolat Henna Créme.

Na koláži môžete vidieť na prvej foto hore je moja prirodzená farba vlasov, pod ňou sú vlasy farbené čokoládou hennou, na foto kde majú vlasy červenkastý nádych sú farbené s hennou BAQ a na poslednej s práškovou hennou Brun.

Nemám bohužiaľ fotky hneď pred a po, ale na týchto môžte vidieť priebeh, ako sa mi vlasy dali postupne dokopy a zosilneli. Seborea síce úplne nevymizla, ale vlasová pokožka je jemnejšia, taktiež vlasy sú zdravšie pevnejšie a nelámu sa.

Do práškovej henny si pridávam tiež rôzne íly, vlasové zábaly a šampóny, ktoré tiež nakupujem u vás v Bionaturali. A aby som si udržala hennu čo najdlhšie, používam aj Brun, prírodný šampón s výťažkom z Henny a tiež Neutré bezfarebný.


Bordová henna na vlasy

Postup: použila som práškovú hennu odtieň auburn - bordová. Prášok som zaliala čajom zo šípok,nechala som to celú noc pôsobiť a následne ráno som si dala hennu na vlasy, ktorú som mala 3 hodiny na hlave.


Články

Diskusia


Monika 14. 04. 2020, 18:28

Dobrý deň,
ďakujem,ale už ozaj neviem,v čom je problém,možno som ojedinelý prípad,ktorému farba nefarbí :-(. Použitá prášková Henna noir, celý objem, zaliate horúcou vodou, s lyžičkou soli,nanesené na vlasy, zabalené,cca 3 hod. nechané a výsledok nič. Stále iba mahagón, sivé vlasy vôbec nechytilo.Používam aj šampón Henna, dala som si aj kondicionér a bohužiaľ výsledok žiadna zmena farby.Možno budú účinnejšie tekuté farby?

Gabika 12. 02. 2020, 11:07

Dobrý deň pani Monika, odporúčame pre dosiahnutie tmavo hnedej farby použiť Henna Noir (čiernu) a nie Henna Brun (hnedú). Hnedá henna nie je dostatočne tmavá pre dosiahnutie tmavo hnedého odtieňa. Do čiernej henny si pridajte i 1 ČL soli aby vám lepšie pustilo farbivo a zafixovala sa farba na vlasoch. Držte na vlasoch cca 1 hodinu ,môžete si pre istotu skontrolovať po 30 min. či sa vám páči odtieň a ak áno tak zmyť ale zväčša pre sýto tmavo hnedú treba tak hodinku držať na vlasoch. Výsledok bude pekná tmavá hnedá až veľmi tmavá hnedá (podľa toho ako dlho si to necháte na vlasoch). Ak zmiešate BBQ a Noir tak to závisí od pomeru v akom ich zmiešate. Ak 2:1 tak budete mať tmavo mahagónovú, ak 1:1 tak tmavo hnedú s odtieňmi do oranžova a ak 1:2 tak tmavo hnedú. Henna BBQ sa používa na farbenie vlasov do ryšava až medena. Zároveň pri farbení vlasy i regenerujete. V čiernej farbe práveže nemá byť žiadna chemická zložka. Čierna henna je vlastne indigo, ktoré poznáme ako prírodné farbivo na rifle a látky, s pridaním čistej henny Lawsonia Inermis pretože Indigo lepšie drží ak je skombinované, pretože potom sa tá čierna farba tak nevymýva a je krajšia. Pokiaľ v čiernej henne nájdete nejakú chemickú látku tak zväčša už úrad verejného zdravia varuje, že ide o škodlivú čiernu hennu lebo čierna henna vlastne vôbec neexistuje.

Monika 10. 02. 2020, 16:43

Dobrý deň,
po prečítaní príspevkov a pozretí galérie som skúsila farbenie práškovou hennou (predtým som použila inú značku a výsledok bol nulový, farba vôbec nechytila). Mám už prešedivelé vlasy, ktoré si farbím na tmavú hnedú chemickými farbami ale, keďže ma príšerne svrbí hlava, tak som sa rozhodla prejsť na hennu. Prvý pokus bol kombinácia Henna BBQ a Henna mahagon (v príspevkoch som vyčítala, že to kryje šedivé vlasy). Výsledok bol fajn, prekrylo to šediny, len ten tón farby je samozrejm mahagónový, ktorého sa chcem zbaviť. Mám ešte hennu noir, moja otázka je či máte skúsenosť, ako to chytí či nebude zase veľmi tmavá a radšej si objednám hennu hnedú?Mám ešte aj Hennu BBQ, keď to zmiešam s Noir aký bude výsledok? Trošku to zjemní tón, či to nemá vplyv, vlastne henna BBQ sa používa skôr na regeneráciu? Inak ževraj v čiernej henne musí byť nejaká chemická zložka lebo prírodná je iba hnedá?. Ďakujem

Gabika 27. 02. 2019, 15:57

Dobrý deň nikol, zaliala ste hennu horúcou vodou? Lebo i to sa nám stalo, že zákazníčka zaliala hennu studenou vodou a potom jej to nechytilo. Napíšte podrobnejší postup ako ste farbila nakoľko zatiaľ nevidím nič čo by mohlo spôsobiť aby boli vlasy zafarbené a po umytí práškovej henny mali zas pôvodnú farbu vlasov. Vopred ďakujem. Gabika, Bionatural

nikol 10. 02. 2019, 15:25

Dobry den. Viete mi prosim poradit co som spravila zle? Mam hnede vlasy s odfarbenymi koncami. Chcela som zjednotit farbu vlasov a teda hlavne svetle konce mat opat hnede. Kupila som si hnedu hennu zarobila s vodou a kavou. Hennu som mala cca 3 hodiny na vlasoch. Po umyti som mala peknu zjednotenu hnedu farbu na vlsoch. Avsak po dalsom umyti (cca o 3 dni) boli vlasy opat vyblednute. Akoby farba vobec nechytila (aj ked cerstvo po henovani chytila)

Poradíme vám

Poradíme vám

o prírodnej kozmetike vieme všetko, neváhajte a pýtajte sa nás

Zákaznícke bonusy

Zákaznícke bonusy

pre našich zákazníkov všetko, aj bonusy

Unikátny sortiment

Unikátny sortiment

u nás nájdete výrobky, ktoré inde nekúpite

Doprava zadarmo

Doprava zadarmo

pri objednávke nad 60€

Overené našimi zákazníkmi

Obchod ponúka mnoho výhod - za najväčšiu považujem so svojou rodinou veľmi dobrú komunikáciu. Ohromnou výhodou je podrobný popis vlastností a účinkov predávaných výrobkov - veľmi to pomôže pri rozhodovaní. Vynikajúce dopravné služby.

Mrko, pred 5 dňami
Všetky hodnotenia
Verfied by Visa Visa electron Visa Mastercard electronic Mastercard Secure Code Mastercard Maestro Gopay