Henna galériaHenna farba na vlasy je prírodná alternatíva k chemickým farbám na vlasy. Henna vlasy nielen farbí, ale má veľký vplyv aj na ich kvalitu a krásu. Pre inšpiráciu sme pre vás pripravili galériu vlasov farbených hennou. Fotky nám zaslali naše spokojné zákazníčky, na každej fotke je farba vlasov pred a po hennovaní.

Pošlite nám aj vy svoju fotku vlasov pred hennovaním a po ňom. Získate od nás 10%-nú zľavu na všetky práškové henna farby na vlasy (kategória práškové henna farby na vlasy). Posielajte ich na email: marketing@bionatural.sk. K fotke nezabudnite napísať, s ktorou hennou ste si vlasy farbili a ako si hennu pripravujete.


Hnedá henna na vlasy

Postup: použila som hnedú hennu brun. Zaliala som ju vrelou vodou, pridala som kakaový prášok, škoricu a arganový alebo avokádový olej. Hennu aplikujem na vlasy, zakryjem ich sáčkom, dám si ešte čiapku a hennu nechám pôsobiť aspoň 2 hodiny.


Bordová henna na vlasy

Postup: použila som 1 balíček henny - Henne Color Bordová, 2 lyžice ibištekového prášku, 1 lyžička kokosového oleja, 2 - 3 dcl čaju (farebného), esenciálny olej, trošku octu alebo citrónovej šťavy. Zmes om nechala odstáť celú noc, naniesla na vlasy a nechala pôsobiť 4 hodiny.


Henna BAQ

Postup: zmiešala som henna prášok BAQ 50 g, 1 čajová lyžička červenej mletej papriky, 2 čajové lyžičky mletej škorice, šťavu z polovice citróna, tuhý ovocný čaj – čerešňový (vymočila som 3 vrecúška aby mal po vyluhovaní červenú farbu), 1,5 čajovej lyžičky kokosového oleja a 2 lyžičky medu. Nakoniec som do zmesi pridala pár kvapiek esenciálneho oleja, pretože samotná Henna má zemitú vôňu, ktorá nie každému vyhovuje. Aj mne sa lepšie páčila zmes s vôňou, hlavne pri zmývaní to bolo cítiť.

Práškové časti farby som zmiešala a začala som ich riediť s čajom, ktorý som asi 5 minút nechala vychladnúť a rozmiešala som v ňom med. Keď sa už konzistencia podobala hustému jogurtu, tak som tam pridala vytlačenú šťavu z citróna a kokosový olej. Všetko som to dobre premiešala a nechala som to na teple asi hodinu. POZOR: Na miešanie farby nepoužívajte kovové nástroje, pretože Henna oxiduje. Ja som používala umelohmotnú vidličku, ktorú som objavila v starých zásobách.

Kedže Henna zafarbí všetko, moja príprava pred samotným nanášaním farby bola celkom zaujímavá. Prezliekla som si staré tričko, riadne som si plecia pozakrývala starými uterákmi, pripravila som si igelitové rukavice na obidve ruky a aj odličovacie tampóny. Hennu som nanášala von, kde nevadili prípadné kvapky farby na zemi. (Do zimy dúfam, že v nanášaní farby získam zručnosť a budem sa farbiť v teple). Farbu som nanášala postupne rukami. Začínala som prameňmi vlasov kde mám najviac šedín (sluchy a výrastky). Potom som Hennu postupne rozmazala po všetkých vlasoch. Keď sa mi náhodou podarilo dať farbu na tvár, hneď som to utierala do kozmetických tampónov. Priznávam, nanášanie Henny bolo na prvý krát dosť babravé. Nakoniec som si vlasy zabalila do igelitového vrecka a na to som dala ešte uterák, pretože farba sa najlepšie uvoľňuje v teple. A takto som netrpezlivo čakala 4,5 hodiny na výsledok.

Pri zmývaní Henny som mala zvláštny pocit. Doteraz som z hlavy zmývala len hladké šampóny či farby, no pri hennovaní zmývate z hlavy akoby kusy piesku. Zvláštny pocit trval počas celého zmývania farby. Už ďalšie zmývania neobsahovali žiadne čiastočky prášku. Zmývala som pokiaľ nešla voda čistá, ale vlasy som aj tak utrela so staršieho uteráka a malé stopy farby na ňom ostali.

Na fotografii č. 1 sú vlasy pred hennovaním, na fotke č. 2 bezprostredne po hennovaní, č. 3. po dvoch dňoch od hennnovania a č. 4. po zmytí vlasou tuhým šampónom.


Medená a gaštanová henna na vlasy

Postup: mám vlasy cca 2 mesiace po trvalej. Vlasy som mala veľmi suché ako slama, hneď po zafarbení som si všimla zmenu, moje vlasy sú na dotyk aj na pohľad jemnejšie a tá farba úžasná. Na fotke to nie je až tak vidno, ale mám ich také červenšie, skrátka super.

Použila som práškovú farbu Hennu medenú 3/4 a Hennu gaštanovú 1/4, pridala som 4 lyžičky červenej papriky, 1 lyžičku škorice, 4 lyžičky kakaa, zaliala som to cca 50 ml kávy, 1 lyžičku citrónovej šťavy a horúcou vodou. Všetko som zmiešala a nechala odstáť cca 1hodinu. Na vlasoch som nechala 3 hodiny a opláchla čistou vodou. A výsledok vidíte. A ešte šediny sú fuč a to som ich mala dosť.


Hnedá henna na vlasy Henné Color Paris

Postup: Hennu si pripravujem zamiešaním prášku s teplou vodou. Dlhodobo používam Hennu s odtieňom červenej, tentokrát som použila Hennu hnedú.


Medená henna na vlasy Henné Color Paris

Postup: Obrázok č.1 - použila som:

 • Henna medená
 • Zelený čaj
 • Jablčný ocot
 • 1 vajce
 • 1 pl lyžica medu
 • trochu olivového oleja
 • trochu škorice a červenej papriky

Vychladnutým čajom som zaliala a poriadne vymiešala všetky ingrediencie dokopy. Zakryla, dala do tepla a nechala odstáť cez noc aby sa ingrediencie prepojili. Na druhý deň som túto vopred pripravenú pastu aplikovala na neumyté vlasy - cca 4 hod .

Obrázok č.2: postup je rovnaký len ingrediencie som trochu zmenila. S tým že som nepoužila len medenú hennu ale aj trochu bezfarebnej henny a orieškovej, plus som do zmesi ešte pridala kondicionér. Po aplikácii som mala hmotu nanesenú na vlasoch 3 hodiny.

Obrázok č. 3: postup je rovnaký, ale v tomto prípade som použila hennu bezfarebnú čo mi zostalo z predošlého farbenia a zvyšok orieškovej henny.


Medená henna na vlasy Henné Color Paris

Postup: farbila som henné color cuivre - medená. Klasicky som zaliala vriacou vodou hennu, keď chcete intenzivnejší odlesk, tak môžete primiešať sladkú červenú papriku - 2 lyžičky, alebo ked taký karotkový nádych, tak pridajte kurkumu. Ja som si teraz nič neprimiešala, iba čistú hennu.

Dôkladne som premiešala, aby tam neboli hrčky a nechala postáť (poďla môjho času) :-) 20 min/ 30min.

Potom som sa pustila do farbenia, postáť hennu na hlave odporúčam tak 2 hod. max 4 hodinky, pretože podľa môjho farbenia, čím sa necháva dlhšie na vlasoch tak sú zaťaženiejšie a také suchšie


Bordová henna na vlasy Henné Color Paris

Postup: použitá bola Henna bordová (Auburn). Vlasy si hennujem asi štyri roky. Začala som s čistou hennou, do ktorej som pridávala rôzne oleje, škoricu a zalievala som silnou čiernou kávou. Neskôr som skúšala hennu s indigom.

Zvykla som mať hennu vo vlasoch celú noc. Bol to taký môj rituál, na ktorý som sa vždy tešila. Teraz som trošku zlenivela a hennu zalievam len teplou vodou, do ktorej pridám prášok Amla a držím približne 2 až 3 hodiny. Preto sa mi veľmi osvedčila henna značky Henné Color. Skvele sa rozmieša, nanáša na vlasy a výsledná farba je fantastická.


Medená a bordová henna na vlasy Henné Color Paris

Postup: použila som 2 balenia Henna medená (Cuivre), 2 balenia Henna bordová (Auburn).

Farbu som zaliala višňovým čajom, pridala 100g červenej papriky, 50g ibištekového prášku, 2 polievkové lyžice kokosového oleja, 3 polievkové lyžice mletej škorice a niekoľko kvapiek levanduľového éterického oleja. Zmes som nechala odstáť cez noc a nechala pôsobiť 10 hodín.


Hnedá henna na vlasy Henné Color Paris

Postup: farbila som sa brun hennou (hnedou) práškovou. Zmes som si namiešala v pomere: 50 g brun henny, 1 PL Shikakai prášku, 2PL kokosového oleja a následne som to riedila silnou kávou. Nechala som to cca 45 min odstáť a následne na vlasoch som si to nechala 6 hodín. Výsledok som čakala rozdielny, tmavší, ale nevadí. Chcem teraz skúsiť čiernu hennu zmiešať s hnedou.


Bordová henna na vlasy Henné Color Paris

Postup: použila som bordovú (Auburn) hennu. Hennu som zmiešala s čajovou lyžičkou škorice, červenej papriky, masky na vlasy, veľkej lyžice oleja, štipky sody bikarbóny a pár kvapiek octu, všetko som zaliala teplým (nie vriacim) šípkovým čajom. Zmes som hneď nanášala a nechala pôsobiť cca 2hodinky.


Hnedá henna na vlasy Henné Color Paris

Postup: keďže mám polodlhé vlasy, nepoužila som celú 100 g krabičku henny. Hnedú hennu som zaliala čiernym čajom, vymiešala som kašičku a nechala som ju odstáť. Keď už bola vlažná, rozotrela som si ju po vlasoch, prikrila som si vlasy kúpacou čiapkou, na hlavu som si dala ešte uterák a išla som si sadnúť do záhrady na slniečko - keďže henna najlepšie účinkuje v teple. Sedela som tam 5 hodín, aj ma poriadne spálilo, ale neľutujem, lebo to zhnedne :).

A hlavne neľutujem že som sedela na slnku s hennou na hlave, lebo keď som po piatich hodinách zmyla hlavu, bola SOM VEĽMI SPOKOJNÁ! Takže budem isto u vás objednávať hennu aj naďalej :)


Henna BAQ a hnedá henna na vlasy

Postup: postupovala som podľa odporúčaného dvojfázového farbenia šedivých vlasov.

Najprv som zmiešala 50 g henny BAQ, vajíčko, arganový olej, škoricu a silnú čiernu kávu na konzistenciu smotanového jogurtu. Naniesla som na umyté vlasy a nechala som pôsobiť 1 hodinu.

V druhej fáze som zmiešala 50 g Henné color - hnedá, čierny čaj, argánový olej, balzám - kondicionér vo veľkosti vlašského orecha a škoricu a naniesla na vlasy hneď po zmytí Henny baq. Nechala som pôsobiť 1 1/2 h.

Na moje prekvapenie šedivé vlasy boli pekne zafarbené a s výsledkom som bola spokojná, určite budem pokračovať.


Medená henna na vlasy Henné Color Paris

Postup: medenú práškovú hennu som vysypala do sklenenej nádoby. Zaliala som ju teplým šípkovým čajom. Pridala som 1 celý citrón, 4 lyžice škorice, dve lyžice kokosového oleja , jednu lyžicu ľanového oleja, 3 lyžice medu. Poriadne som to zamiešala , aby vznikla konzistencia podobná jogurtu. Nechala som hennu postáť 3 hodinky a začala som ju nanášať na vlásky.

Na hlave som ju mala 6 hodín . Do budúcna odporúčam nechať dlhšie aspoň o 3 hodinky naviac.

Prvá fotografia je pred hennovaním, fotená v interiéri, druhá fotografia je tiež pred hennovaním fotená v interiéry s bleskom. Posledná je fotená vonku na záhradke po hennovaní.


Medená henna na vlasy Henné Color Paris

Postup: použila som medenú hennu, hennovú pastu som si pripravila podľa návodu na škatuľke, čiže som obsah sáčku preliaha horúcou vodou, miešala pokiaľ to nemalo konzistenicu ako jogurt, nechala som to schladiť. Hennu som nanášala na čisté umyté vlasy, od korienkov až po končeky vlasov, nechala som to hodinku odstáť a následne zmyla.


Medená henna na vlasy Henné Color Paris

Postup: použitá farba: Henna medená (Cuivre)

Príprava:

 • polievková lyžica červenej papriky
 • polievková lyžica medu
 • polievková lyžica olivového oleja
 • šťava z citróna
 • zaliate šípkovým čajom

Zmes som nechala odstáť 2 hodiny. Na vlasoch som ju následne mala cca 4 hodiny.


Hnedá henna na vlasy

Postup: Použila som hnedú hennu práškovú, ktorú som zmiešala s kávou a 4 lyžičkami citrónovej šťavy. Túto zmes som nechala odstáť 4 hodiny na teplom mieste. Pripravenú farbu som nanášala na umyté vlasy usušené v uteráku. Obalila som vlasy fóliou, nahriala fénom a zabalila do uteráka a nechala pôsobiť asi 3 hodiny.


Medená henna na vlasy Henné Color Paris

Postup: použila som medenú hennu práškovú. Pridala som višňový čaj z 3 čajových vrecúšok, lyžičku škorice, červenú papriku, olivový olej a šťavu z jedného citrónu. Hennu som nechala cez noc postáť a na druhý deň som zmes naniesla na vlasy. Na vlasoch som ju nechala pôsobiť 4 hodiny.


Gaštanovo mahagónová henna na vlasy

Postup: po dlhodobom chemickom farbení, zosvetľovaní a melírovaní vlasov, ktoré boli nesmierne krepovité, vysušené, bez lesku a bez života, som sa rozhodla pre ich jedinu záchranu - HENNU COLOR.

Najskôr som siahla po krémových henna farbách, ktore boli skvelé, vlásky som mala zdravšie a krajšie ale jedinou nevýhodou bolo, že sa rýchlejšie vymývali. Tak som sa rozhodla vyskúšať práškovu hennu. Použila som 1 balíček henny gaštanovej, 2 polievkové lyžice henny color mahagónovej, 2 PL olivového oleja a zaliala som to zrnkovou kávou. Po nanesení som ju nechala na vláskoch 3 a pol hodiny. S výslednym efektom som nesmierne spokojná.

Kedže som už mala odrast, henna si krásne poradila aj s ním, medzi mojou prírodnou farbou a tou časťou, ktorá bývala chemicky farbená, vznikol krásny rovnofarebný prechod, na častiach kde býval silný melír mi henna chytila o niečo menej, so zlatistejšími odleskami, čo som štastná :) Som s henna color nadmieru spokojna.

Jediná vec ma veľmi mrzí, že na fotke nevidno tie nádherné odlesky a necítiž tu kvalitu a hebkosť vlasov :)


Medená henna na vlasy Henné Color Paris

Postup: Stále hľadám prírodné spôsoby ošetrenia tela a vlasov a preto som sa dala na farbenie vlasov farbou Henna. Farbila som si Henna farbou prvýkrát a na blogu som našla odporúčania, že prvýkrát je lepšie použiť práškovú farbu.

Zvolila som Cuivré Henna Powder, Henné Color 100 g – Medená – moje vlasy sú polodlhé (po ramená) a stačila mi na jedno farbenie polovica balenia. Na blogu som našla mnoho spôsobov, ako farbu namiešať, tak som sa tak trochu aj tešila na tú alchýmiu. A naozaj, nie je to nič náročné. Farbu som namiešala nasledovným spôsobom v plastovej miske:

 • farba – 50 g
 • silný ovocný čaj (červený) – trochu vychladnutý – cca 1 dcl
 • prášková škorica – 3 čaj. lyžičky
 • prášková sladká paprika – 3 pol. lyžice
 • kokosový olej 1 čaj. lyžička
 • citrónová šťava 3 pol. lyžice

Zmes som riadne premiešala tak, aby zostala bez hrčiek a konzistenciou ako jogurt. Nechala som ju odstáť do ďalšieho dňa na teplom mieste. Pred nanášaním som farbu znovu premiešala.

Farbu som naniesla na vlhké vlasy, ktoré som si predtým umyla bežným spôsobom. Vlasy si už rok umývam ražnou múkou, nepoužívam žiadne šampóny. Nanášala som od korienkov a na záver som farbu naniesla a na končeky. Poriadne som premasírovala aj pokožku hlavy a vlasy tak, aby sa farba dostala naozaj všade. Zabalila som si hlavu do dvoch igelitiek a uteráku. Priebežne som si uterák dávala dole a nahrievala som si vlasy ešte fénom, aby sa farba viac uvoľnovala do vlasov.

Vo všetkých návodoch je uvedené, že je potrebné použiť rukavice. Tie nie sú dodávané spolu s farbou, a doma som žiadne nemala, takže som ich jednoducho nepoužila. Ruky som mala trochu do oranžova, no už na druhý deň to nebolo vidieť. Umyla som si ich kyselinou citrónovou rozpustenou vo vode.

Farbu som mala na hlave približne 6 hodín. Poriadne som ju zmyla letnou vodou a nakonie som vlasy opláchla ešte trochu studenšou vodou (tak to robím od farbenie Henna farbou stále). Vlasy som nijako neošetrovala.

Farba bola krásna medená a žiarivá nasledujúci deň po farbení. Po troch dňoch sa "vyfarbila" a zostala o niečo tmavšia s nádychom do červena.

Už sa teším na ďalšie farbenie. Určite zostanem verná Henna farbám!


Medená a gaštanová henna na vlasy

Postup: použila som 50 g henny chatain (gaštanovej) a 50 g henny cuivré (medenej). Prášok som zaliala silným zeleným čajom, pridala 2 a 1/2 lyžičky kurkumy, 2 a 1/2 lyžičky škorice, 1 citrón - šťavu, 1 lyžička červenej papriky, 4 lyžičky medu a 3 lyžičky kosoveho oleja. Zmes som nechala odstáť cez noc. Hennu som nechala po nanesení na hlave 7 hodín a vlasy si umyla čistou vlažnou vodou bez šampónu.


Bordová (auburn) henna

Postup: použila som farbu Henné Color bordovú ale predtým som si asi tri mesiace farbila vlasy na ryšavo chemickou farbou tak mi to úplne nechytilo ako som chcela ale nevadí, pretože som si Hennu chcela dať hlavne na zlepšenie kvality vlasov. Hennu som zmiešala s horúcou vodou a pridala som tam ešte šťavu z dvoch cviklí, červenú papriku, škoricu, ocot a jednu lyžicu Shikakai powder.


Henna BAQ a indigo

Postup: potrebovala som prekryť šediny, tak som si vlasy farbila dvojfázovo. Vlasy mám dlhé pod uši. V provom kroku som zmiešala 100 g henny BAQ, 2 polievkové lyžice (PL) prášku Shikakai, 2 PL octu, 3 kvapky esenciálneho oleja rozmarín s vodou.

V druhom kroku som zmiešala 100 g indiga s 1/2 čajovej lyžičky soli a vodou. S výsledkom som veľmi spokojná :)


Mahagónová henna na vlasy

Postup: mahagónovú hennu som zmiešala s 2 lyžicami Shikakai prášku, zaliala som ju s horúcou vodou, nechala hodinku postáť. Keďže priebežne hustla, tak som občas doliala trošku teplej vody. Trošku hmoty sa mi zvýšilo, tak sme to všetko nacapali na vlasy. Na hlavu som si dala čiapku z Shikakai balíčka a na to uterák, ktorý sa asi 15 minút zohrieval v rúre pri 90°. Keď som cítila že mi uterák vychladol, opäť som ho dala nahriať a občas som si vlasy nahrievala s fénom. Po 3 hodinách som si vlasy spláchla len s vodou, bez šampónu či kondicionéra a hotovo


Dvojfázové farbenie hennou, henna BAQ a hnedá henna

Postup: Začala som šedivieť, hlavne v ofine, tak som sa rozhodla pre Hennu. Dočítala som sa o dvojfázovom farbení šedivých vlasov Hennou. Moja farba vlasov je stredne hnedá. Chcela som hlavne zakryť šediny, nie výrazne meniť farbu vlasov.

V PRVOM KROKU som použila: 100 g Hennu BAQ, 30g Amla prášok, 300 ml čerstvo urobenej horúcej kávy, šťavu z polky citróna, horúcu vodu na doriedenie, pár kvapiek mandarínkovej silice, čajovú lyžičku kokosového oleja a čajovú lyžičku mletej škorice. Všetko som si ráno vymiešala do konzistencie hustého jogurtu a zakryté nechala do večera odlezať (čo je vlastne kyslý štart). Pred nanášaním som podľa potreby doriedila horúcou vodou. Farbu som si naniesla na čerstvo umyté vlasy a zabalené nechala pôsobiť celú noc. Ráno som farbu vymyla len vodou. Šediny sa zafarbili o niečo svetlejšie ako ostatné vlasy, celkovo to chytilo dosť do hnedo - červena. Druhý krok farbenia ma nasledovať hneď po vymytí henny, ale kedže som nemohla v ten deň zostať doma, tak som druhý krok urobila až o dva dni.

DRUHÝ KROK: 100 g práškovú Henne color brun, 1 č. l. mletej škorice, pár kvapiek škoricovej silice, 1 lyžicu olivového oleja a zaliala som to hrnčekom čierneho čaju asi 50°C (v návode na farbe bolo zaliať horúcou vodou, ale dočíitala som sa, že hnedé odtiene obsahujú indigo, ktoré je citlivé na horúcu tekutinu, a odporúčali zaliať 50°C tekutinou). Hennu som si zarobila tesne pred farbením (hnedé odtiene sa nenechávaju odstáť) a naniesla na umyté vlasy. Farbu som nechala pôsobiť cez noc.

Výsledok je super, šediny sú zafarbené a celkovo to chytilo do tmavo hneda s odleskami do červenej.


Bordová henna na vlasy

Postup: posielam Vám fotku pred a po hennovaní. Použila som bordovú hennu, k nej som pridala tea tree oil, kokosový olej, trochu mletej papriky a zaliala som to silným čiernym čajom. Hennu som na vlasoch nechala pôsobiť 4 hodiny.


Mahagónová henna na vlasy;

Postup: hennu som už vyskúšala ako vlasový zábal, preto som sa rozhodla vyskúšať aj hennu farbu na vlasy. Použila som henna mahagónovú, podľa návodu som zaliala horúcou vodou a nechala vychladnúť. Zmes príjemne voňala, teda aspoň mne :D Následne som nechala pôsobiť 3 hodiny, čakala som síce tmavší výsledok, ale to sa časom podarí :)


Mahagónová henna na vlasy;

Postup: použila som mahagónovú hennu. Keďže som si vlasy farbila prvýkrát, použila som len práškovú hennu a zaliala som ju teplou vodou a nechala pár hodín stáť. Potom som zmes naniesla na hlavu a nechala pôsobiť 4 hodiny. S farbou som nadmieru spokojná, viditeľne sa mi zlepšila aj kvalita vlasov.


Bordová henna na vlasy

Postup: Použila som bordovú hennu. Čakala som tmavšiu farbu, moja pôvodná bola tmavá fialová (viď prvý obrázok). Farba pôsobila takmer 6 hodín. Čo sa týka regenerácie a kvality vlasov po farbení, zatiaľ sú suchšie, takže uvidím, ako to bude vyzerať neskôr. Používam aj balzam od vás.


Hnedá henna na vlasy

Postup: použila som hnedú hennu značky Henné Color Paris, hennovú pastu som si pripravila podľa návodu v krabičke.


Gaštanová henna na vlasy

Postup: Použila som gaštanovú hennu - používam ju už dlhšie s prestávkami a vždy som si klasickú, práškovú hennu zarobila len pridaním horúcej vody a dobrým premiešaním. Teraz som si prečítala blog na vašej stránke a zistila som. že môžem meniť intenzitu zafarbenia :)

Takže tento krát som si namiesto horúcej vody pripravila tuhý zelený čaj, ktorým som zaliala hennový prášok. Počkala som hodinu a až potom som nanášala farbu na vlasy. Na vlasoch som mala hennu asi hodinu, potom som ju zmyla.

Teraz by som si chcela vyskúšať iný odtieň - medený. S hennou od vás som maximálne spokojná. Preto chcem vyskúsat ďalší odtieň a iný postup farbenia, podla inšpirácií iných žien :)


Medená a gaštanová henna na vlasy

Postup: bohužiaľ prvú fotku som mi nepodarilo odfotiť v takom uhle ako druhú, pretože som doma nemala asistenta na fotenie a už som si vlasy chcela veľmi nafarbiť :)

Použila som 50g medenej henny a 50g gaštanovej henny. Pridala som silný ovocný čaj - nie úplne horúci, silnú kávu, mletú škoricu, mletú červenú papriku, kakao, obľúbený olej na vlasy. Zmes som nechala odstáť cca 6 hodín. Potom som ju vtrela do vlasov a nechala pôsobiť 8 hodín. S výsledkom som absolútne spokojná, na slnku vlasy krásne žiarivé a ryšavé, na bežnom svetle hnedé s nádychom do ryšava. A hlavne, vlasy sú neskutočne vyživené a hebké.


Hnedá (brun) henna na vlasy

Postup: Keď sa mi začali objavovať prvé šedivé vlasy, rozhodla som sa zvoliť prírodnú cestu a tak som sa začala farbiť hennou. Používala som inú značku, ale keďže pravidelne nakupujem z Vášho e-shopu, rozhodla som sa vyskúšať aj Brun Hennu od Henné Color. Mám stredne dlhé vlasy preto mi stačí 100g balenie Brun henny na dve použitia. Vlasy som si umyla šampónom (bez kondicionérov, balzamov..) a nechala voľne usušiť. Pokiaľ schli, pripravila som si hennu.

Do plastovej misky som vysypala 50g Brun henny, 1 PL Shikakai prášku, 1 PL Ricínového oleja (Saloos), trošku Avokádového oleja (Akamuti), Arganového oleja a pol ČL škorice. Túto zmes som zaliala veľmi silnou kávou, ktorú som nechala ochladiť na 50°C, lebo Shikakai prášok nemá rád vyššie teploty. Zmes som poriadne miešala plastovým štetcom a postupne dolievala kávu podľa potreby, až pokiaľ nedosiahla konzistenciu redšieho jogurtu bez hrčiek. Avšak pri pridávaní kávy buďte opatrný a pridávajte ju postupne, aby zmes nebola moc riedka, aby nestekala, ale mala naozaj konzistenciu jogurtu.

Henna sa dáva na suché vlasy a ľahšie sa nanáša, keď má formu jogurtu a nie pasty. Zmes som nechala na teplejšom mieste cca 1 hodinu (pri nanášaní bola ešte teplá, nenechala som ju úplne vychladnúť). Dala som si rukavice, aby som nemala špinavé prsty, niektorí ľudia uprednostňujú štetec ale ja si pri nanášaní masírujem aj pokožku hlavy, takže uprednostňujem prsty :). Vlasy som si rozdelila na pramienky a nanášala som hennu priamo ku korienkom a následne od stredných dĺžok až ku končekom.

Ak Vám pri nanášaní odpadáva henna z vlasov (skoro ako guličky) znamená to, že je moc hustá, je dôležité aby mala konzistenciu redšieho jogurtu. Nezľaknite sa stačí iba pridať trošku kávy/čaju a premiešať.

Vlasy som si "poukladala" na hlavu do akéhosi drdolu. Keď sa mi zdá že je henna na vlasoch hustejšia trošku si navlhčím ruky a lepšie si vlasy ešte upatlám k hlave :) Dám si na ne igelitovú čiapku. Niekto si obalí hlavu potravinovou fóliou, aj to som už skúšala a obalí uterákom. No namiesto neho si môžete dať ako aj ja na igelitovú čiapku ešte nejakú starú čiapku, ktorú inak nevyužívate. Cieľom je aby boli vlasy stále v teple a lepšie sa uvoľňovalo farbivo. Niektorí uvádzajú, že teplo vyzdvihuje červené tóny, ale keďže sa jedná o hnedú hennu, ktorá obsahuje viac indiga ako červenej henny, a teda farbí nahnedo - nemusíte sa báť, že namiesto hnedej budete mať červenú farbu :).

Hennu som nechala pôsobiť 6 hodín a s výsledkom som spokojná. Inak ju nechávam pôsobiť cca 8 - 10 hodín, väčšinou počas noci, ale keďže som túto hennu skúšala prvý krát radšej som to skrátila. Určite odporúčam spraviť si test na koži a na pramienku vlasov aby ste zistili, či nie ste náhodou alergický.

Čo sa týka šedivých vlasov, lepšie kryje ak pred farbením hnedou hennou použijete aj bezfarebnú. Farebná potom lepšie chytá, aspoň u mňa to funguje. Dávnejšie som si kúpila bezfarebnú Hennu Neutré Henné Color, ktorú som používala ako výživu pre vlasy - sú lepšie a viac sa lesknú.

Zmiešala som 30 g bezfarebnej henny s 30g Shikakai prášku, pridala oleje (ricínový, avokádový, arganový) zaliala silnou kávou alebo šalviovým čajom (50°C). Naniesla na hlavu, prikryla igelitovou čiapkou, uterákom a nechala pôsobiť 4 hodiny.

Nečakajte, že Vám prekryje šedivé vlasy úplne. Henna ich zafarbí na bledohnedo a spraví Vám prírodný melír :). Niekto máva aj otázky ohľadom umývania vlasov. Ja si vždy po uplynutí potrebného času umývam vlasy v umývadle. Je to lepšie, lebo nemám špinavú celú vaňu. Hennu vymývam mierne teplou vodou a masírujem si pri tom pokožku hlavy. Následne si dám do vlasov kondicionér niekedy až 2x dokiaľ neprestane stekať zelená voda. Potom sa presuniem pod sprchu, kde si vlasy už len našampónujem a poriadne vymyjem aj posledné zvyšky henny.

Po tomto umytí si vlasy neumývam 3 dni aby sa henna pekne vyfarbila. Čítala som aj niektoré negatívne reakcie, že to dlho trvá a že je špinavá celá kúpeľňa. Je pravda, že pre sýtejšiu farbu musí henna dlhšie pôsobiť, ale keď si ju dáte na noc tak aspoň čas strávený spánkom efektívne využijete. Čo sa týka neporiadku, to je na šikovnosti toho, kto si farbu nanáša. Ja som si hennou farbila vlasy asi tretí krát a kúpeľňa vyzerala rovnako ako pred farbením.

Pokiaľ nemáte hennovú zmes tuhú ako pastu (melí sa a odpadáva z vlasov) ale je vo forme jogurtu a nanášate si ju opatrne najprv ku korienkom, k pokožke hlavy a následne na stredné dĺžky a končeky, nenarobíte si žiadny neporiadok.

Hennu od výrobcu Henné Color určite odporúčam, možno bude prvý pokus trošku ťarbavý ale postupne si každý nájde svoju techniku, ktorá mu vyhovuje. Čo sa týka negatívnych reakcií - záleží na tom či obetujete trošku svojho času na prírodné šetrnejšie farbenie, alebo sa rozhodnete tlačiť telo chemikáliami (nakoľko sa z vlasov a vlasovej pokožky dostávajú priamo do tela).

Krása niečo stojí, tak je to aj pri farbení hennou – stojí trošku Vášho času.

Ak mám zhodnotiť cenovú dostupnosť, tak Henné Color, ktoré predáva Bionatural.sk sú cenovo veľmi dostupné. Skúšala som už aj drahšiu hennu, ktorá stála 15 € ale ostávam verná Bionaturalu, nakoľko sa mi zdá že výsledok je ešte lepší ako predtým. Každopádne dúfam, že som pomohla a zodpovedala na všetky otázky.

Držím palce nech Vám farba chytí podľa očakávaní :)


Hnedá (brun) henna na vlasy

Postup: Pôvodne som mala peroxydový melír, ktorý sa mi vďaka Henna farbe podarilo zakryť. Použila som hnedú hennu, primiešata som lyžičku škorice, troška kávy, pár kvapiek olivového oleja a prášok Shikakai a celé som to zaliala harmančekovým čajom. Hennu som nechala pôsobiť 3 hodiny. S výsledkom dom veľmi spokojná.


Hnedá (brun) henna na vlasy

Postup: Použila som 2x henné color - hnedú, akurát mi vyšli na moju dĺžku vlasov. Primiešala som čiernu kávu, asi 3-4 lyžičky citrónovej šťavy a trochu kokosového oleja. Zmiešala som na hustejšiu pastu a nechala odstáť asi 2 hodinky. Vlasy som medzi tým umyla šampónom a na ešte vlhké naniesla pastu. Obalila som vlasy fóliou a nahriala fénom. Potom som si hlavu zabalila nahriatym uterákom a nechala pôsobiť asi 5 hodín. Vlasy sa krásne zafarbili, aj odfarbené konce na krásnu tmavo hnedú farbu. Vlasy vyzerajú oveľa zdravšie a sú lesklejšie. Hennu určite odporúčam a nemusíte sa báť, keď máte svetlé, odfarbované vlasy! :)


Hnedá (brun) henna na vlasy


Postup: Dobry den, posielam Vám foto pred, počas a po dlhodobom používaní henny Brun. K henne ma priviedla moja kamáratka v septembri tohto roka. Mala som veľmi zničené, riedke a suché vlasy. Som si vedomá, že som si ich zničila sama častým farbením chemickou farbou a denno - denným žehlením. Skúšala som rôzne masky na vlasy. Do konca som sa nejakú dobu vôbec nefarbila, aby som si vlasy šetrila. Lenže výsledok bol katastrofálny. Vlasy mi odrastali, boli minimálne trojfarebné a vyzerali neupravené.

Moja kamarátka mi navrhla, aby sme vyskúšali hennovať spolu. Ona si dáva čiernu hennu, takže už po prvom zafarbení bola u nej zmena viditeľná. Kedže ja som pôvodne ryšavá a chcela som byť hnedá, tak to bol na začiatku trochu boj aby som docielila želaný efekt - odtieň farby. Prvú foto, čo Vám zasielam v prilohe, je foto u kamarátky pred prvým hennovaním. Vlasy tam mám ako trojfarebnú slamu.

Druhá foto je po treťom hennovaní, kde som teda ešte experimentovala a kedže som pridala do henny citrón, podporila som tým svoj ryšavý odtieň. Z čoho som nebola nadšená, ale vidieť na kvalite že sa mi vlasy pekne zceľujú. Prestávajú sa mi tak neprirodzene vlniť a sú poddajnejšie.

Tretia foto je vytvorená po poslednom hennovaní, čiže po 3 mesiacoch a moje vlasy sú na nepoznanie. (Snažila som sa odfotiť na dennom svetle, aby bolo vidieť farbu a ten lesk). Su lesklé, zcelené a hlavne sú oveľa zdravšie. Už som docielila aj želaný odtieň. Zmiešala som hennu iba s vajíčkom a žihlavovým čajom a hnedá je na svete :)

Vlasy mi vypadávajú oveľa menej. Sú pevnejšie, nevlnia sa mi tak krepovito a majú objem. Som z henny neskutočne nadšená a odporúčam úplne každému.

Týmto Vám chcem veľmi poďakovať aj za darček - AMLA powder. Hneď som musela vyskúšať masku na vlasy. Som zvedavá na výsledok :)


Bordová (auburn) henna


Postup: Hennu používam na farbenie vlasov už 7 rokov. Vyskúšala som minimálne štyri značky a musím povedať, že Henné Color je najlepšia značka. Krásne odtiene, ktoré výborne chytajú a dlho vydržia. Najčastejšie používam bordovú a medenú. Na fotografii je práve bordová.

Zvyčajne si hennu vysypem do pohára (keď sú kratšie vlasy, stačí polovica balenia) zalejem horúcou vodou, zamiešam na kašu a nechám postáť aspoň 30 minút. Dôkladne ju vtriem do vlasov, ktoré potom prikryjem igelitom a nechám pôsobiť asi hodinu a pol. Pri umývaní používam bežné šampóny a farba krásne drží. Ďalšie farbenie robím zvyčajne po mesiaci a pol.


Medená a hnedá henna


Postup: Farbila som s medenou a hnedou hennou. Dávala som viac medenej a menej hnedej... zaliala som to čiernym vychladnutým čajom, rozmiešala to a pridala trochu červenej papriky a oleja.


Bordová henna na vlasy


Postup: Do 80g Henny - bordovej som pridala cca 1dcl pohára višňového čaju (môže byť aj iný červený čaj) a cca 1 dcl červeného vína, 2 lyžičky sladkej papriky, 1 citrón, 1/2 lyžičky škorice, 1 lyžicu kokosového oleja. Všetko som zmiešala a nechala odstáť cca 4-6 hodín prikryté na teplom mieste. Potom do umytých vlhkých vlasov som naniesla hennu a nechala pôsobiť 4 hodiny :)


Gaštanová henna na vlasy


Postup: Vlasy som si zafarbila gaštanovou hennou, ktorú som zaliala kávou, pridala škoricu, mätový olej, vajíčko a perníkové korenie. Nechala som ju pôsobiť 3 hodiny. Rozdiel nie je veľmi viditeľný, ale páčia sa mi odlesky na slnku po tomto farbení. Som veľmi spokojná.


Hnedá henna na vlasy


Postup: Použila som Henne color brun - hnedú, na vaše odporúčanie som hennu zaliala 2 silnými čiernymi kávami pre tmavší odtieň, rozmiešala ale bolo to redšie kedže mi to neskôr stekalo. Po pol hodine som ju naniesla na vlhké umyté vlasy, prikryla igelitom, nahriala fénom, zamotala do uteráka a nechala 5 hod pôsobiť na hlave. Následne som vymývala balzamom. Výsledok bola nadherná čokoládová farba, všetkým sa páči a ja ju tiež odporúčam. :)


Henna BAQ


Postup: Použila som Hennu BAQ 100g, 1 lyžicu medu, šťavu z 1 menšieho citróna, 1 lyžičku škorice, 1 lyžicu kakaa, zaliala som ju 1/2 hrnčeka čiernej kávy a 1/2 hrnčeka šalviového čaju, pridala som taktiež zopár kvapiek tea-tree oleja a lyžičku arganového oleja. Prikrytú zmes som nechala na slniečku odstáť asi 3 hodiny, vlasy som si umyla šampónom aby som ich zbavila stylingovych prípravkov, ktoré používam a ešte na vlhké vlasy som aplikovala pastu. Prikryté igelitom a uterákom sa vlasy farbili asi 4 hodiny.


Hnedá henna na vlasy


Postup: posielam Vám svoje fotky po prvom farbení práškovou Hennou. Na farbenie som použila hnedú Hennu. Časový odstup od farbenia chemickou farbou bol u mňa 8 týždňov. Na moje dlhé vlasy mi vystačilo jedno balenie tejto farby. Farbu som zaliala silne vylúhovanou kávou a šalviovým čajom. Do zmesi som ešte pridala čajovú lyžičku citrónovej šťavy, lyčicu medu, tri lyžice kakaa a jednu lyžicu ľanového oleja. Všetko som to poriadne vymiešala a nechala postáť celú noc. Zmes som aplikovala na umyté vlasy a nechala som ju pôsobiť na vlasoch 7 hodín, keďže som čítala, že henna prvýkrát veľmi vlasy nezafarbí. Vlasy mám trošku tmavšie a farba je viac zjednotená :-). Určite pri tejto farbe ostanem :-)


Medená henna na vlasy


Postup: Použila som medenú hennu. Postupovala som podľa video - návodu od Cheryl DeLarge. Teda zmiešala som hennu s rakytníkovým čajom, medom, citrónom, kokosovým a argánovým olejom, škoricou a paprikou. Zmes som nechala odstáť celú noc. Po nanesení henny na hlavu, som ju nechala pôsobiť 5 a pol hodiny. S farbou a kvalitou vlasov som veľmi spokojná a určite budem farbiť zas.


Bordová henna na vlasy


Postup: Použila som bordovú hennu, postupovala som podľa návodu v krabičke. Vlasy nemám bordovej farby, ale skôr odtieň tehlovej, ale s výsledkom som spokojná.


Čierna (noir) henna na vlasy


Postup: Použila som čiernu hennu, nechala som ju pôsobiť 3 hodinky.


Henna BAQ


Postup: Použila som Hennu BAQ. Na šedivé vlasy mi chytí iba táto originál BAQ Henna. Skúšala som aj iné odtiene - hnedú a bordovú, ale tie mi neprekryli šedivé vlasy.


Čierna (noir) henna na vlasy


Postup: Hennu používam každé 3 týždne už 5 mesiacov, vždy tak 3/4 balíčka. Na začiatku boli moje vlasy bordové, pomaly sa dostávam k tmavohnedej farbe. Použila som čiernu hennu a pridala som do nej len henné balzám. Doba pôsobenia bola 4 hodiny s nahriatým igelitom.

Články

Diskusia

Poradíme vám

Poradíme vám

o našich výrobkoch vieme všetko, neváhajte a pýtajte sa nás

Zákaznícke bonusy

Zákaznícke bonusy

pre našich zákazníkov všetko, aj bonusy

Darček zadarmo

Darček zadarmo

k objednávke v hodnote 60€ a viac vám pribalíme darček zadarmo.

Doprava zadarmo

Doprava zadarmo

pri objednávke nad 50€

Overené našimi zákazníkmi

Obchod ponúka mnoho výhod - za najväčšiu považujem so svojou rodinou veľmi dobrú komunikáciu. Ohromnou výhodou je podrobný popis vlastností a účinkov predávaných výrobkov - veľmi to pomôže pri rozhodovaní. Vynikajúce dopravné služby.

Mrko, pred 5 dňami
Všetky hodnotenia
Tatra pay Visa electron Visa Meastro card Maestro card Discover Dinners club