Marocký hammam. Doprajte si ho aj doma

Marocký hammam. Doprajte si ho aj doma

Počuli ste už pojem hammam? Je to veľmi príjemná marocká tradícia, ktorú si však pokojne môžete dopriať aj vy, vo svojej vlastnej kúpeľni. Stačí, ak máte správnu kozmetiku a pomôcky. A marocké kúpele hammam si užije aj vaša pleť.

Čo je hammam?

Hammam sú tradičné marocké kúpele, ktoré sú založené na suchom teple. Tradičný hammam zahŕňa niekoľko miestností, zvyčajne 3 až 4. Teplota v nich sa postupne zvyšuje tak, že v poslednej miestnosti dosahuje 40 - 50°C. Práve vďaka tomuto teplu sa póry na pokožke krásne otvoria. Tradičný marocký hammam je nazývaný aj „rituál krásy“ alebo „tichý lekár“. Aké má výhody?

  • Dokonalé vyčistenie pokožky
  • Hĺbkový píling
  • Vyživenie pokožky
  • Zvláčnenie a zjemnenie pokožky
  • Upokojenie

Po každom takomto kúpeli bude vaša pleť hladšia a jemnejšia. Aby ste si však mohli užiť všetky výhody, ktoré hammam prináša, musíte v ňom stráviť aspoň pol hodinu, maximálne hodinu.

Marocké čierne mydlo 400 ml Marocké čierne mydlo si môžete kúpiť v eshope Kúpiť »

V tradičných kúpeľoch vám počas tohto času ženy aplikujú na telo prírodné čierne mydlo. Po 10 - 15 minútovom pôsobení vyčistia a vymasírujú vaše telo rukavicou kessa, ktorá odstráni všetky odumreté časti kože. Potom sa telo dôkladne opláchne a vyčistí s použitím Marockého ílu Rhassoul, ktorý takisto čistí pokožku a odstraňuje odumretú kožu. Nakoniec nasleduje vyživujúca masáž, pri ktorej možno použiť napríklad arganový olej.

Hammam u vás doma. Čo budete potrebovať a ako na to?

Ak si chcete dožičiť tradičný hammam aj doma, pripravte si rukavicu kessa a prírodné marocké čierne mydlo.

  • Marocké čierne mydlo obsahuje argánový a olivový olej a je preto bohaté na vitamín E. Pleť zanecháva hladkú a jemnú, no zároveň ju účinne čistí do hĺbky a detoxikuje. Ak sa chcete zbaviť odumretých čiastočiek kože a rôznych nečistôt, no zároveň nechcete pleť vysušiť, marocké čierne mydlo je pre vás ako stvorené.
  • Rukavica kessa je nevyhnutným doplnkom pre tradičné hammam kúpele. Je to čistiaca rukavica, vyrobená z veľmi jemných prírodných materiálov, ktorá pleť pri čistení nedráždi.

Ak máte tieto dve pomôcky, môžete si dožičiť tradičný hammam aj vo svojej sprche. Ako na to? Dôkladne navlhčite pleť. Sprchujte sa pokojne aj 15 - 20 minút. Potom naneste krúživými pohybmi Marocké čierne mydlo. Nechajte ho na pokožke pôsobiť aspoň 10 minút.

Potom mydlo opláchnite. Navlhčite kessa rukavicu a prechádzajte ňou po celom tele. Odumretá koža bude z vášho tela okamžite opadávať. Nakoniec pokožku opäť opláchnite a jemne vysušte.

Budete prekvapení, že aj napriek tomu, ako hĺbkovo ste pleť vyčistili, ostane jemná a hebká.


Gabriela Dzurková Štofová
Gabriela Dzurková Štofová
Fanatička do prírodnej kozmetiky a majiteľka eshopu BIOnatural.


Odporúčané produkty3