Prečo je vegánska kozmetika stále populárnejšia

Prečo je vegánska kozmetika stále populárnejšia

V posledných rokoch sa čoraz viac hovorí o potrebe používať zdravú kozmetiku a skvelým nápadom je vegánska kozmetika vhodná pre celú rodinu. Nie je to len moderný trend, ale ucelená filozofia, ktorá hovorí o láske k prírode a všetkému živému. Prečo by ste mali používať vegánsku kozmetiku a trochu viac sa pozerať na jej zloženie?

Vegánsku kozmetiku dnes môže používať každý

Vegánstvo sa stalo životnou filozofiou mnohých ľudí. Nejedia žiadne živočíšne produkty, v ich šatníku nenájdete žiadne prírodné kožušiny alebo kožené veci. K životnému prostrediu sa správajú s láskou a úctou a záleží im na tom, v akom stave ho odovzdajú budúcim generáciám.

Nie je to len o tom, že nejedia mäso a živočíšne produkty, ale aj o to, že si starostlivo vyberajú kozmetiku, ktorá nielenže nebola testovaná na zvieratách, ale neobsahuje žiadne živočíšne zložky. Dnes si môže vegánsku kozmetiku dopriať každý, pretože sa pohybuje v rôznych cenových hladinách a nezruinuje tak vašu peňaženku.

Čo neobsahuje vegánska kozmetika?

O prírodnú kozmetiku ako takú som sa začala zaujímať na vysokej škole. Postupne som sa naučila, ktoré ingrediencie nie sú zdravé, ktoré sú naozaj škodlivé, ktoré spôsobujú alergiu. Vo svete prírodnej kozmetiky je úžasné to, že všetky tieto potenciálne škodlivé látky sú nahradené prírodnými, ktoré naša pokožka bez problémov toleruje. Vegánska kozmetike neobsahuje živočíšne zložky napríklad ako:

  • Včelie produkty – med, včelí vosk, materskú kašičku, včelí jed
  • Lanolín
  • mlieko
  • kyselinu hyalurónovú, ktorá sa získavala napríklad z kohútieho hrebeňa
  • karmínovú červeň, ktorá sa získava z hmyzu
  • keratín, ktorý sa získava z kožušiny, kopýt, rohov a pazúrov niektorých zvierat
  • kolagén pochádzajúci z rýb, hydiny či ošípaných
  • živočíšne tuky a oleje

Sledujte certifikáty

Leaping BunnyVegánska kozmetika nosí logo Vegan, ktoré je registrovaná ochranná známka a tiež je symbolom Vegan Society. Všetky výrobky, ktoré majú práve toto logo, sú zárukou toho, že kozmetické produkty neboli testované na zvieratách a neobsahujú žiadne živočíšne látky a látky získané chovom zvierat. Na takejto kozmetike nechýba ani svetoznáme logo zajačika. Ide o certifikát „Humane Cosmetics Standard“ , ktorý môžete poznať aj pod menom Leaping Bunny. Je celosvetovo uznávaný a zaručuje netestovanie použitých surovín a hotových výrobkov na zvieratách. Okrem toho mnohé ďalšie certifikáty zaručujú kvalitu ako použitých surovín, tak aj výsledných výrobkov, napríklad CPK Bio.

Prečo teda používať vegánsku kozmetiku?

Ak by ste sa ma spýtali, prečo je dobré používať vegánsku kozmetiku, odpovedí by som mala hneď niekoľko. V prvom rade je to o tom, že neobsahuje žiadne živočíšne produkty a netestuje sa na zvieratách. Dokazuje, že účinná kozmetika môže byť čisto prírodného pôvodu a nemusí pri tom obsahovať živočíšne zložky.

Ďalej je vyrábaná s ohľadom na životné prostredie a často sa využívajú lokálne ingrediencie, ktoré nemusia preletieť pol sveta. Vegánska kozmetika je láskavá aj k pokožke a účinkuje veľmi dobre. Vďaka certifikátom presne viete, ako prísne sa vyberajú ingrediencie a tiež v akom prostredí a za akých podmienok sa musia pestovať. Je to kozmetika, o ktorej nemusíte pochybovať a lúštiť jej umelé ingrediencie.

Pokožka je najväčší orgán nášho tela a zaslúži si, aby bola chránená a rozmaznávaná čistou a kvalitnou kozmetikou bez otáznikov. Nebojte sa zmeniť svoj život, poďakujem sa vám nielen zdravie, ale aj príroda.

Používate vegánsku kozmetiku?


Lucia Orviská
Lucia Orviská
Som milovníčka prírody, mačiek, kníh a kozmetiky. Neustále sa učím o bylinkách a prírodnej kozmetike, aby som vedela využiť silu prírodu. Zbožňujem prechádzky pod holým nebom, šum vetra, ticho hôr i žblnkanie mora. Nikdy neobsedím a stále musím niečo robiť, najradšej píšem. Občas viac ako rozprávam. https://bytzenoujeuzasne.blogspot.com/.