Prírodný deodorant - kameň Alun

V súvislosti so vzrastom škodlivých chemických látok, ktoré sú súčasťou mnohých produktov osobnej hygieny nie je prekvapením, že niektorí z nás hľadajú vhodné alternatívy. Jednou z nich je aj prírodný kameň ALUN z kamenca, bez obsahu chloridu hlinitého.

Čo to je kameň ALUN?

Kameň ALUN je prírodný deodorant, ktorý je bezpečný tak pre vašu pokožku ako aj pre životné prostredie. Tento netoxický a hypo-alergický kameň môžete aplikovať kdekoľvek na vašom tele a má multifunkčné použitie. Kameň ALUN neobsahuje chemické látky, parfémy, konzervačné látky, farbivá a ani alkohol. Je veľmi efektívny a ekonomický nakoľko jeden kus tohto výrobku vám vydrží niekoľko mesiacov (niekedy aj rokov).

Ako sa vyrába?

Deodoranty kameňa ALUN sa vyrábajú z kamenca. Prírodný kryštál je neopracovaný a neobsahuje syntetické ammónium (vedľajší produkt chemického priemyslu), ktoré obsahujú ostatné kryštálové deodoranty. Tieto syntetické kryštálové deodoranty obsahujú zložky, ktoré môžu spôsobovať alergické reakcie, ktoré však minerálny dezodorant, ktorý bol prirodzene vytvorený na zemskom povrchu, nespôsobuje. Aj keď prírodný a syntetický kryštáľ kamenca sú si veľmi vzhľadovo podobné, existuje spôsob ako ich rozoznať. Prírodné kryštály sa lámu do nepravidelných tvarov s nerovným povrchom. Prírodné kamence pochádzajú zo západných púští, kde sú hojne zastúpené. Jednoducho sa zbierajú z púštneho povrchu, umiestnia sa do vriec a odošlú na spracovanie a predaj. Kameň ALUN je jeden z najbežnejších a najužitočnejších minerálov používaných od počiatku dejín civilizácie.

Ako ho používať?

Kameň ALUN jednoducho namočte pod tečúcou vodou a potrite pokožku, alebo namočte pokožku a potrite kameňom. Kameň je tak bezpečný, že môže byť použitý kdekoľvek na vašom tele! Kameň ALUN pracuje ako deodorant tým, že zanecháva jemnú soľnú vrstvu a jemnú alkalickú vrstvu na pokožke čím vytvára prevenciu proti množeniu mikróbov alebo baktérií. Žiadna baktéria = žiaden zápach.Taktiež udržuje pokožku sviežu a deodorovanú po celý deň. Pokožka môže zároveň dýchať, a čo je dôležité, neupcháva póry na pokožke a nezanecháva škvrny na ošatení. Kameň ALUN obsahuje veľké molekuly kamenca, ktoré nie sú absorbované pokožkou alebo krvným obehom.

Výhody používania kameňa ALUN:

  • deodorant - pričom neupcháva póry a pokožka môže voľne dýchať
  • bez zápachu resp. vône
  • stredne dezinfekčný
  • jemne alkalický, čím vytvára nepriateľské prostredia pre množenie baktérií
  • okamžitá úľava od bodnutia hmyzom, ktorý reaguje na alkalické prostredie. Znižuje svrbenie a začervenanie, bodnutie sa hojí rýchlejšie
  • hypo-alergický a neobsahuje žiadné škodlivé chemické látky
  • vyrobený z prírodných minerálnych solí, ktoré nezanechávajú škvrny na vašom oblečení
  • možnosť aplikácie aj na chodidlá v prípade nepríjemného zápachu nôh
  • ekonomický - vydrží niekoľko mesiacov, niekedy až rok - podľa frekvencie používania

Gabriela Dzurková Štofová
Gabriela Dzurková Štofová
Fanatička do prírodnej kozmetiky a majiteľka eshopu BIOnatural.

Odoberajte nové články zadarmo

vždy keď výjde nový článok, pošleme vám upozornenie do vašej emailovej schránky

Prihlásiť sa k odoberaniu nových článkov na email »