Čo je biokozmetika

Biokozmetika je kontrolovaná prírodna kozmetika, ktorá nie je testovaná na zvieratách, neobsahuje syntetické chemické zložky, neobsahuje toxíny, emulgačné a aromatické látky, ale zložky z kontrolovaného ekologického hospodárstva (silice z kvetov, extrakty z byliniek).

Prečo biokozmetika?

Pre ľudí, ktorí používajú kozmetiku denne (deodoranty, pleťovú a telovú kozmetiku, farby na vlasy) bude asi zaujimavá informácia, že pokožka je vylučovací orgán, ktorý funguje ako obojsmerná membrána. Týmto spôsobom sa dostávajú do tela toxíny z bežných kozmetických prípravkov pričom až 80% druhov rakoviny je spôsobených toxínmi a karcinogénnymi latkámi zo syntetických a toxických chemických látok.

Biokozmetika je vhodná pre tehotné mamičky, deti a ľudí, ktorý majú záujem zvoliť si „prírodnú alternatívu“ oproti chemickým produktom kozmetických spoločností, ktoré obsahujú viac umelých ingrediencií ako „pravých prírodných zložiek“.

Rozdiel medzi biokozmetikou a prírodnou kozmetikou?

V súčasnosti nastal veľký rozruch okolo všetkých „bio“ produktov, či už ide o kozmetiku alebo potraviny. Každý sa snaží ukázať, aký je jeho produkt neškodný a zdravý. Chcem poukázať na to, že biokozmetika obsahuje certifikované organické zložky produkované v ekologickom hospodárstve, kdežto prírodná kozmetika obsahuje zväčša len prírodné extrakty a zložky, ktoré však nie sú certifikované a taktiež môžu obsahovať syntetické chemické látky a toxíny.

Vždy si prečítajte čo nakupujete – hľadajte logo poukazujúce na certifikovaný výrobok alebo informáciu o zložkách, ktoré boli produkované v kontrolovanom ekologickom hospodárstve.

Ako zistím, či si kupujem biokozmetiku?

Pod biokozmetikou sa rozumeju certifikované kozmetické produkty, ktorých obsah tvorí najmenej 95% prírodných zložkiek a z nich je mininále 5% produkovaných ekologickým poľnohospodárstvom. Zvyšných 5% tvoria buď nepoľnohospodárske zložky, alebo poľnohospodárske zložky bez označenia bio s dodržaním prísnych pestovateľských podmienok (žiadné GMO zložky alebo syntetické chemické zložky).