BIO MUŽ, a prečo nie? Len nech o tom nevie :*)

BIO MUŽ, a prečo nie? Len nech o tom nevie :*)

V živote dieťaťa je dôležitým míľnikom vo výchove prítomnosť rovnocenného páru matky aj otca. Práve preto je samozrejmosťou, že naši rodičia si zaslúžia aspoň jeden deň v roku, kedy si ich uctíme. Tak ako pravidelne oslavujeme Deň Matiek, druhú Májovú nedeľu, Deň otcov si pripomíname tretiu nedeľu v mesiaci Jún.

Okrem spoločného programu si každoročne lámeme hlavu aj nad praktickým darčekom, ktorý poteší a nezavadzia v mužskom „minimalizovanom“ svete. Že vás nič nenapadá? Poďme spolu čosi vymyslieť!

Muž je tvor racionálny a praktický. Vychádzajme z tohto predpokladu. Nepotrebuje mať skrine preplnené šatstvom. Kvety vo váze. Ani sošky na poličke. Tak čo teda?

Najpraktickejší je trojfázový darček:

  • Kultúrny program, podľa JEHO nôty
  • OBED alebo VEČERA v JEHO obľúbenej reštaurácii. Prípadne vami navarená (A hlavne sa poriadne najedzte aj vy – manželky a dcéry! Muži nemajú radi ženy, ktoré hladujú! :*)))
  • PRAKTICKÝ, použiteľný DARČEK, ktorý nezaberie veľa miesta

Kultúrny program

Kino, divadlo, šport, výlet do prírody..., čokoľvek, čo viete, že „muža rodiny“ poteší. Ak vám nič nenapadá, pokojne sa opýtajte jeho kolegu, či kamoša. Dnes je doba infošiek. Rýchlo a efektívne cez FB je tip na darček na dosah.

Dobré jedlo v dobrej spoločnosti

Každý poriadny chlap sa rád naje. Poznáme to: „Láska ide cez žalúdok.“ Aspoň v tento jeden deň nechajte réžiu na „otca“. Pokiaľ chce krvavý stejk, či párky s horčicou v miestnej krčme, je to stále to, čo teší práve jeho ;*)

BIO MUŽ, a prečo nie? Len nech o tom nevie :*)

Kozmetika trochu inak

Posledný bod je v ženských rukách. Všimli ste si, že otcovi/manželovi dochádza šampón, sprcháč? Pestuje si bradu? Bojuje so suchou pokožkou? Darujte mu to, čo mu chýba. Kozmetikou nikdy nič nepokazíte! Navyše, ak je prírodná. Okrem čistého tela, zabezpečí aj zdravie a zaručené výsledky, ktoré pošteklia mužské Ego.

Položte mu na poličku nový kozmetický kus! Nekomentujte, že je BIO, či EKO. Muži sú priečni ako deti. Chcú mastné, mäsité, nezdravé a „chlapské“ „chemické“ veci (česť výnimkám)! Je vo vašich rukách udržať ho zdravého a spokojného :*)

Moje tipy na darčeky ku dňu otcov:

1. Telo

Neparfumovaný deodorant, ktorý zabráni aj tomu najnepríjemnejšiemu potu. Výborný na každý deň, výbornejší do telocvične, či na túru. Novinkou je aj Salt of the earth sprej na nohy. Ak je aspoň z polovice taký účinný, ako deodorant, ktorý mám overený, nepríjemný zápach z chodidiel sa stane minulosťou.

Soapgasm man sprchový gél: pre mužov s pravou mužskou arómou. Zmes bylín pôsobí uvoľňujúco až afrodiziakálne.

Levanduľové mydlo od Mydlo z Farmy: je tuhá verzia sprcháča. Pre klasikov a praktikov. Pôsobí antistresovo, uvoľňujúco a upokojujúco. Ideálne pre silne pracovne vyťaženého chlapa.

Mojito mydlo od Mydlo z Farmy: dokonalé letné tuhé mydlo. Osvieži, preberie a stimuluje energiu na dlhé pracovné dni.

2. Tvár

Mydlo čierne uhlie od Savon: má upokojujúce, hydratačné a liečivé účinky na pleť. Vhodné na holenie i po ňom. Následne došetrí Ľahkým 24-hodinovým hydratačným krémom od Beyond Organic: Ten pleť rozjasní. Samozrejme, hydratuje a omladzuje.

3. Vlasy

Čajovník, tuhý šampónŠampón Rovnováha divokých bylín: je prospešný na mastné vlasy. Výborne pôsobí proti lupinám. Upokojuje ekzematickú a svrbivú pokožku hlavy. Je vhodný na každodenné použitie.

Tuhý šampón „Čajovník – Tea Tree“: šampón v mydle je vhodná pomôcka pre ubehaného a scestovaného muža. Tiež je výborný proti lupinám i nadmernému masteniu pokožky vlasov. Len hodiť do kufra a bežať.

4. Fuuuuzy

Olej na bradu: podporuje rast brady. Zároveň ju posilňuje a zjemňuje. Ak si váš otec, či manžel pestuje briadku, je to top darček. Môže ho používať aj ako upokojujúci olej po holení.

Tak ako? Už je vám jasné, ako oslávite Deň Otcov, a čím Otca, či Manžela obdarujete? Podeľte sa s nami o vaše zážitky v komentoch pod článkom!

KRÁSNE RODINNÉ CHVÍĽE ŽELÁM

Foto: foto 1, foto 2


Denisa Mateašiková
Denisa Mateašiková
Bloggerka, zaujímajúca sa o zdravý životný štýl. Vlaso-fil. Joga-fil. Miluje prírodu, prírodnú kozmetiku a makové koláče s kokosovým cukrom. Prečítala by aj Alexandrijskú knižnicu a nepohrdne kvalitnou alternatívnou hudbou. Keď však ide do tuhého, upokojí ju len joga, Gayatri mantra a vtáčí spev ; ) Váži si inteligentných, dobrosrdečných a čestných ľudí. Oceňuje tých, ktorí tvoria. http://mateasikova.blog.sme.sk