Detailný návod a tipy na farbenie hennou od Martinky

Detailný návod a tipy na farbenie hennou od Martinky

O tom, že je henna skvelou prírodnou farbou na vlasy, ste už určite počuli. Prečo sa ju oplatí vyskúšať? Henna vlasy totiž nielen zafarbí, ale aj pomáha pri mnohých problémoch. Posilní riedke a oslabené vlasy, predchádza tvorbe lupín a masteniu vlasovej pokožky, spevňuje korienky vlasov, podporuje rast zdravých vlasov a prinavracia im pevnosť, pružnosť a lesk.

O tom, že účinkuje naozaj úžasne, sa presvedčilo aj množstvo našich spokojných zákazníčok. Jedna z nich, pani Martina, sa s nami podelila o svoje skúsenosti, a tiež o detailný návod, ako si vlasy farbila hennou.

Tento návod vám iste pomôže napríklad v prípade, ak si vlasy chcete hennou zafarbiť prvýkrát. Martina totiž prináša rôzne typy, ktoré sa vám môžu pri farbení hennou hodiť. Pochvaľuje si najmä to, že táto farba vlasy neničí tak, ako je to s klasickými farbami na vlasy. Skúsite to podľa jej návodu?

Dobrý deň Gabriela,

od môjho prvého farbenia hennou prešiel už viac ako rok a výsledky môjho snaženia zasielam v prílohe. Samotný proces je trošička komplikovaný, no časom si každá nájde svoj spôsob, prípadne vhodnú pomocníčku :)

Hennu som rozrábala podľa návodu, tak ako ste mi písala. Hmota sa dá celkom pekne vymiešať - po troške som vodu prilievala a dala som aj z balzamu.

Prvá fáza

Pred prvým farbením hennou

Pred prvým farbením hennou

V prvej fáze som potrebovala stmaviť sivé vlasy - ako ste poradila - medenú hennu som nechala vo vlasoch 40 minút - už skôr som videla, že mi sivé vlasy farbí. Vlasy som si umyla aj s použitím balzamu - s balzamom sa henna pekne vymyla. Vlasy som si vysušila a nechala tak. Henna ešte pracovala a dofarbila sa.

Prvá fáza medená henna

Po prvej fáze - medená henna

Druhá fáza

Druhú fázu - farbenie gaštanovou - som zopakovala o týždeň. Rovnako príprava podľa návodu, nanesenie s pomocou a vo vlasoch som ju nechala takmer 3 hodiny. Moje vlásky mi krásne zafarbila, no tie ryšavé nechytilo vôbec. Tak som si povedala, asi ju bolo potrebné nechať vo vlasoch dlhšie.

Druhá fáza, deň po farbení

Druhá fáza, farbenie gaštanovou hennou, deň po farbení

Druhá fáza, gaštanová henna, po prvom umytí šampónom

Druhá fáza, gaštanová henna, po prvom umytí šampónom

Cca o 6 týždňov som si vlasy hennovala opäť. Postup prípravy a nanesenie to isté, hennu som nechala vo vlasoch 8 hodín. Pekne chytila opäť moje vlasy, no tie sivé sú stále ryšavé (predtým mnoho ráz vlasy farbené klasickou farbou nechytilo vôbec a keď, tak tiež ryšavo).

Druhá fáza, druhé farbenie gaštanovou, deň po farbení

Druhá fáza, druhé farbenie gaštanovou, deň po farbení

S rozdielom v odtieňoch som počítala, vôbec by mi to nevadilo. Avšak nerozumiem, kde som urobila chybu a aj tá gaštanová chytí ryšavo. Po mnohých sklamaniach z gaštanovej som postupne prešla na hnedú hennu, ktorú si, po dlhom skúmaní a skúšaní, rozrábam nasledovne:

  • 100 g hnedá henna
  • 30 g amla prášok
  • čierny čaj (2 vrecká pigi čaju do 2 - 3 dcl hrnčeka, vylúhovať podľa návodu)
  • čierna káva (2 kopcovite lyžičky do 3 dcl hrnčeka)

Kávu a čaj nechám vychladnúť, tzn. nezalievam horúcou, ale teplou tekutinou (zhruba taká, že hrnček udržím v ruky bez toho, aby pálilo). Po vymiešaní hennu hneď nanášam, nenechávam odstáť.

Po roku farbenia hennou

Po roku farbenia hennou

Po experimentovaní som prestala pridávať čokoľvek naviac do henny. Základný návod mi stačí.

Nanesiem na prírodným šampónom umyté, vlhké vlasy, zabalím od fólie a dvoch uterákov. Niekedy aj nahrejem fénom, ale záleží od nálady a napríklad aj ročného obdobia a teploty prostredia (ak je chladnejšie fénujem, v lete samozrejme nie). Vo vlasoch nechávam minimálne 6 hodín, občas aj dlhšie a potiahnem na 8 hodín.

Posledné farbenie

Pri poslednom farbení som k hnedej henne pridala 40 g amla prášku a 30 g gaštanovej henny. Ďalší postup ten istý. Na mojich odrastených vlasoch je odtieň pekne viditeľný. Na posledné, chemickou farbou farbené vlasy, mi henna nechytá, takže čakám až aj tie posledné zvyšky ostrihám :)

Posledné farbenie hnedou a gaštanovou hennou

Posledné farbenie hnedou a gaštanovou hennou

Rada sa podelím s ostatnými dámami. Hennu môžem iba odporučiť, nech ju skúsi každá žena. celý proces je komplikovanejší, no vlasy sa neničia. a myslím, že toto je pádny dôvod skúsiť to.

S pozdravom a prianím krásneho slnečného dňa :)

Martina

Čo poviete na Martinin výsledok po niekoľkých farbeniach hennou? Pozrite si v galérii fotografie jej vlasov pred farbením hennou a po ňom a inšpirujte sa!


Gabriela Dzurková Štofová
Gabriela Dzurková Štofová
Fanatička do prírodnej kozmetiky a majiteľka eshopu BIOnatural.


Odporúčané produkty5