15 tipov pre prvé farbenie hennou

Radi by ste vyskúšali hennu, ale nie ste si isté ako na to? Pripravila som pre vás niekoľko tipov, ktoré vám uľahčia prvé hennovanie :)

1. Čistá henna vám vo vlasoch vytvorí ryšavé až červené odtiene. Ak chcete tmavší a chladnejší odtieň, voľte hennu s prímesou indiga.

2. Medzi chemickým farbením a farbením hennou počkajte aspoň 4 týždne.

3. Výsledný odtieň záleží od pôvodnej farby vašich vlasov, na veľmi tmavých vlasoch bude zmena menej viditeľná. Odporúčam hennu vyskúšať najskôr na jednom (ideálne trochu skrytom) pramienku a ak sa vám výsledný odtieň páči, dofarbite si zvyšok vlasov.

4. Pri príprave henny používajte nekovovú misku aj lyžicu.

5. Hennu zalievajte horúcou, ale nie vriacou tekutinou. Ak sa vám nechce experimentovať s prísadami, môžete použiť aj čistú vodu a jablčný ocot, alebo citrónovú šťavu. Môžete tiež použiť rôzne druhy čajov a kávu. Ja rada používam ibištekový čaj, na získanie červenších odleskov :)

6. Niektorým ľuďom henna mierne vysušuje vlasy. Ja osobne mám suché vlnité vlasy, ale nikdy som nemala problém s tým, že by mi ich henna vysušila. Odporúča sa do zmesi pridať trochu oleja, alebo kondicionéru, čo však môže spôsobiť horšie chytenie farby. Preto aspoň pri prvom farbení odporúčam olej vynechať. Takto získate výraznejší odtieň a zistíte ako henna pôsobí práve na vaše vlasy.

Rastlinné oleje 

7. Pre vylepšenie vône môžete do henny pridať aj esenciálne oleje, či koreniny (napr. škoricu).

8. Henna by mala mať konzistenciu hustého smotanového jogurtu. Ak si ju pripravíte redšiu, môže sa stať, že vám počas pôsobenia bude stekať z hlavy (podľa vlastných skúseností viem, že to nie je príjemné ;) ).

9. Pre lepšie uvoľnenie farby, nechajte hennu prekrytú fóliou odstáť cez noc na teplejšom mieste (nedávajte ju do chladničky).

10. Pred hennovaním si čelo, uši a krk natrite mastnejším krémom, alebo pleťovým olejom, aby nedošlo k zafarbeniu pokožky.

Pužívajte rukavice  11. Vlasy si pred hennovaním umyte, ideálne šampónom bez silikónov. Hennu nanášajte na vlhké, ale nie mokré vlasy. Ak sa chcete vyhnúť oranžovým rukám, pri nanášaní farby nezabudnite použiť rukavice, henna pokožku rýchlo farbí ;)

12. Vlasy prekryte kúpacou čiapkou a teplým uterákom. Snažte sa udržiavať vlasy v teple. Nechajte pôsobiť minimálne hodinu. Ja osobne som si všimla najlepšie farebné výsledky, keď farbu nechám pôsobiť 4-5 hodín. Hennu môžete nechať pôsobiť aj cez noc :)

13. Hennu vymývajte čistou vodou. Ak chcete proces urýchliť, môžete použiť kondicionér, ale nepoužívajte šampón.

14. Farba sa môže v priebehu ďalších dní „vyfarbiť“. Ja som si na svojich vlasov však žiadnu zmenu počas nasledujúcich dní po farbení nikdy nevšimla :) Vlasy si nasledujúci deň nešampónujte.

15. Henna sa postupne čiastočne vymýva a na prvýkrát nemusíte dosiahnuť vysnívaný odtieň. Na získanie červených odtieňov je potrebné viacero farbení, v závislosti od vašich vlasov. Dúfam, že vám tieto informácie pomôžu pri vašom prvom farbení hennou. V skutočnosti je to oveľa jednoduchšie ako sa zdá, môžete sa pohrať s prísadami a experimentovať s výslednou farbou. Odmenou vám budú zdravé a lesklé vlasy :) Ak túžite len po regenerácii vlasov bez zmeny farby, použite bezfarebnú hennu.

Máte skúsenosti s farbením hennou? Podeľte sa o Vaše skúsenosti v komentároch :)

Pozrite si galériu vlasov farbených hennou


Gabriela Dzurková Štofová
Gabriela Dzurková Štofová
Fanatička do prírodnej kozmetiky a majiteľka eshopu BIOnatural.

Odoberajte nové články zadarmo

vždy keď výjde nový článok, pošleme vám upozornenie do vašej emailovej schránky

Prihlásiť sa k odoberaniu nových článkov na email »

Odporúčané produkty7