DIY marocká maska

DIY marocká maska

 1. Účinné látky v DIY marockej maske
 2. Postup
 3. Aké sú výhody marockej masky?

Potrebuje vaša pleť zvláštnu starostlivosť? Trpíte akné alebo máte mastnú pokožku? V tom prípade budete túto čistiacu DIY marockú masku milovať. Ako si ju pripravíte a čo obsahuje?

Účinné látky v DIY marockej maske

 1. Ružová voda – je vynikajúca na odstránenie mazu zo zanesených pórov. Na pokožku pôsobí omladzujúco, upokojuje ju a čistí.
 2. Červený íl – má vynikajúce absorpčné a čistiace schopnosti. Odstraňuje z pokožky odumreté kožné bunky, pokožku čistí a sťahuje póry. Po jeho použití je pokožka hladká a svieža.
 3. Íl Rhassoul – je vynikajúci do pleťových masiek a zábalov. Pokožku vyčistí, absorbuje z nej škodliviny, ale nepôsobí dráždivo.

Na výrobu si pripravte:

 • 5 g ružovej vody
 • 7,5 g destilovanej vody
 • 2 g červeného ílu
 • 7 g ílu Rhassoul
 • 1 g argánového oleja
 • 1 kv. EO ruža

Postup

V jednej miske zmiešajte ružovú a destilovanú vodu, v druhej zas červený íl a íl Rhassoul. Ružovú vodu, zmiešanú s destilovanou vodou, potom nalejte na íly a nechajte, nech sa do nich voda vpije bez miešania. Zabránite tak tvorbe hrudiek. Pridajte argánový olej a éterický olej ruža a zamiešajte, až kým nevznikne mäkká homogénna pasta. Ak je hotová maska príliš tekutá, pridajte íl. Ak je naopak príliš hustá, pridajte ružovú alebo destilovanú vodu. Masku môžete po príprave ihneď používať. Na tvár ju aplikujte kozmetickým štetcom, avšak vyhnite sa okoliu očí a perám. Nechajte pôsobiť 10 minút a v prípade, že máte citlivú pleť, tak len minút. Masku z tváre odstránite špongiou, namočenou vo vlhkej vode. Tvár si potom dôkladne opláchnite. Nakoniec naneste tonikum, prípadne olej.

Aké sú výhody marockej masky?

Táto maska je vhodná pre všetky typy pokožky, najmä však pre zmiešanú, mastnú, aknóznu pleť a pleť po akné. Aplikovať ju môžete 2 až 3 krát týždenne ak máte problematickú pleť alebo raz týždenne ako súčasť klasickej starostlivosti o pleť. Maska vašu pleť dôkladne a hĺbkovo vyčistí.


Gabriela Dzurková Štofová
Gabriela Dzurková Štofová
Fanatička do prírodnej kozmetiky a majiteľka eshopu BIOnatural.