DIY rozjasňujúci očný roll-on

DIY rozjasňujúci očný roll-on

 1. Účinné látky v DIY očnom roll-one
 2. Postup
 3. Aké sú výhody rozjasňujúceho očného roll-onu?

Máte unavené a opuchnuté oči? Potrebujete rozjasniť očné okolie a omladiť kontúry očí? Vyskúšajte tento účinný DIY rozjasňujúci očný roll-on.

Účinné látky v DIY očnom roll-one

 1. Jojobový olej – vyvážene hydratuje a pleti prinavracia rovnováhu. Je vynikajúci na pokožku, na ktorej sa začali prejavovať prvé známky starnutia. Pleť nezanecháva mastnú, no hydratuje ju a zanecháva ju pružnú a jemnú.
 2. Argánový olej – olej plný vitamínov, ktorý udržiava pokožku mladistvú a bojuje proti starnutiu. Vynikajúco sa absorbuje, pleť zanecháva jemnú a minimalizuje vrásky.
 3. Opunciový olej – dokonalý v boji proti starnutiu pleti. Vyživuje, chráni a upokojuje pleť. Zanecháva ju jemnú a hladkú, a to vďaka vysokému obsahu vitamínov E a K.
 4. Vitamín E – je pre pleť najdôležitejší z vitamínov. Regeneruje, podporuje prekrvenie a zmierňuje poškodenie pokožky.

Na výrobu si pripravte:

 • 6,3 g jojobového oleja
 • 1,8 g argánového oleja
 • 0,9 g opunciového oleja
 • 1 kv. vitamínu E

Postup

Všetky suroviny dajte do misky a dôkladne premiešajte. Nalejte do fľaštičky s aplikátorom. Nanášajte do okolia očí a na očné viečka každý večer. Potom jemne krúživými pohybmi rozmasírujte.

Aké sú výhody DIY rozjasňujúceho očného roll-onu?

Zmes týchto vzácnych olejov, v kombinácii s antioxidantom – vitamínom E, zlepšuje pružnosť a vláčnosť pokožky, pomáha predchádzať vráskam, rozjasňuje a omladzuje očné kontúry.


Gabriela Dzurková Štofová
Gabriela Dzurková Štofová
Fanatička do prírodnej kozmetiky a majiteľka eshopu BIOnatural.