DIY roztok proti múčnatke

Máte už dosť chemických prostriedkov proti múčnatke, ktoré aj tak nezaberajú? Vyskúšajte náš DIY roztok proti múčnatke, ktorý si jednoducho a za pár minút pripravíte aj doma.

DIY roztok proti múčnatke

  1. Účinné látky v roztoku proti múčnatke
  2. Postup
  3. Aké sú výhody roztoku proti múčnatke?

Účinné látky v roztoku proti múčnatke

  1. Nimbový olej. Jeho prednosťou sú silné čistiace, antibakteriálne, protivírusové a zároveň aj regeneračné účinky. Neem je považovaný za prírodné antibiotikum.

  2. Sóda bikarbóna. Je považovaná za účinný spôsob boja s múčnatkou, keďže má protiplesňové vlastnosti a schopnosť regulovať pH prostredia.

Na výrobu si pripravte:

  • 1 g sódy bikarbóny
  • 1 g nimbového oleja
  • 2 g tekutého mydla bez vône
  • 250 ml teplej pitnej vody

Postup

Do nádoby nalejte najprv mydlový základ. Pridajte nimbový olej a sódu bikarbónu. Dôkladne premiešajte. Pridajte čistú vodu a opäť premiešajte, aby bola zmes homogénna. Trvanlivosť postreku je 7 dní. Pred každým použitím roztok dôkladne pretrepte. Aplikujte ho každý týždeň.

Aké sú výhody DIY roztoku proti múčnatke?

Tento roztok na báze sódy bikarbóny a nimbového oleja je mimoriadne účinným prostriedkom na prevenciu a liečbu múčnatky. Používajte ho už pri prvých príznakoch ochorenia rastliny. Jedlá sóda totiž narúša spóry húb a bráni ich množeniu. Mydlo slúži na to, aby roztok priľnul k listom rastlín. Nimbový olej je zas významným insekticídom v ekologickom záhradníctve.


Gabriela Dzurková Štofová
Gabriela Dzurková Štofová
Fanatička do prírodnej kozmetiky a majiteľka eshopu BIOnatural.