20 dôvodov, prečo začať používať nimbový olej hneď teraz! [Infografika]

20 dôvodov, prečo začať používať nimbový olej hneď teraz! [Infografika]

Poznáte nimbový olej? Ak nie, je najvyšší čas sa s ním zoznámiť. Nimbový olej má totiž mnoho pozitívnych vlastností. A v ajurvédskej medicíne sa používa už po celé stáročia. Pôsobí ako silný čistiaci prostriedok na pleť a liečivý prostriedok na vlasy. Má antimykotické, antibakteriálne, protivírusové a regeneračné vlastnosti. Prezradíme vám, prečo a ako by ste ho mali začať používať.

Nimbový olej a pokožka

1. Neem olej je skvelý na čistenie pleti. Roztopte ho do kvapalnej konzistencie a získate skvelé čistiace pleťové tonikum.

2. Ak je vaša pleť suchá, až popraskaná, nimbový olej ju vďaka vysokému obsahu vitamínu E dokáže zregenerovať. Okrem potrebnej hydratácie jej prinavráti aj elasticitu a zdravý vzhľad.

3. Trpíte akné a tvoria sa vám na pleti uhry? Zmiešajte 2-3 kvapky neem s vodou a naneste priamo na uhry. Takto vás nimbový olej zbaví akné a zabráni jeho ďalšiemu tvoreniu.

Nimbový olej 100 ml Nimbový olej si môžete kúpiť v eshope Kúpiť »

4. Účinky neem oleja ocenia aj ľudia s psoriázou. Olej totiž uľavuje od svrbenia a podráždenia. Nanášajte ho na postihnuté miesta a zbavíte sa šupinatej a suchej pleti. Keďže má olej aj antibakteriálne vlastnosti, bráni ďalšiemu šíreniu ochorenia.

5. Je účinný tiež pri iných kožných problémoch. Používať ho môžete aj v prípade, ak trpíte lupienkou, či rôznymi druhmi ekzémov.

6. Nimbový olej pomáha nielen pri kožných chorobách, ale pri akomkoľvek podráždení pokožky. Či už vás pleť svrbí, páli alebo je začervenaná, použite na úľavu od problémov neem.

7. Vďaka pravidelnému používaniu nimbového oleja dosiahnete tiež zmiernenie nežiaducej pigmentácie a zjemnenie jaziev na pokožke.

8. Trápi vás takzvaná atletická noha? Prejavuje sa zápachom nôh, svrbením, mokvaním pokožky medzi prstami alebo suchou a šupinatou kožou na nohách. V takom prípade si máčajte nohy v roztoku vody a 15 ml nimbového oleja.

9. Nimba podporuje aj liečenie drobných rezných rán alebo modrín na pokožke. Na tento účel natierajte olej na postihnuté miesto.

Nimbový olej a vlasy

10. Keďže je neem skvelý na suchú pleť, rieši aj problémy s lupinami. Dokáže regenerovať a hydratovať suchú a šupinatú pokožku vlasov.

11. Vypadávajú vám vlasy? Ako prevencia, ale aj riešenie tohto problému poslúži nimbový olej. Nanášajte ho priamo ku korienkom vlasov.

12. Ak chcete podporiť rast zdravých vlasov, masírujte si pokožku hlavy neem olejom. Zvýšite tak cirkuláciu krvi vo vlasovej pokožke, vďaka čomu sa urýchli rast vlasov.

13. Zbavte sa vší vďaka nimbovému oleju! Olej nemá veľmi príjemnú vôňu, čo je však pozitívom v boji proti týmto parazitom. Naneste olej na pokožku hlavy a do vlasov a vši dôkladne vyčešte.

Ďalšie použitie neem oleja

14. Ak vás trápia infekcie nechtov, ošetrujte ich nimbovým olejom. Zabránite tak štiepeniu nechtov a olupovaniu pokožky v okolí nechtov.

15. Tento olej je užitočný aj pre vášho domáceho miláčika. Do šampónu pre psov pridajte niekoľko kvapiek oleja. Je to vynikajúca prevencia proti kliešťom, bĺchám a roztočom.

16. Nimbový olej môže byť dokonca užitočným pomocníkom pre záhradkárov. Používa sa totiž ako insekticíd. Je účinný napríklad proti múčnatke. Olej zrieďte s vodou a použite ako postrek. Do litra vody postačí čajová lyžička oleja. Pre dosiahnutie lepšieho účinku pridajte aj lyžičku klasického kuchynského saponátu.

17. Nebojte sa použiť nimbový olej aj na výplach úst. Vaše ďasná budú zdravšie a nebudú krvácať.

18. Ak vás otravujú komáre, nimba poslúži ako skvelý domáci repelent.

19. Zopár kvapiek nimbového oleja môžete pridať aj do kúpeľa. Takýto kúpeľ bude prospešný pre pokožku, aj pre vlasy.

20. Tento olej navyše podporuje odolnosť človeka voči chorobám a posilňuje jeho imunitný systém.

Ešte váhate, či sa vám oplatí nimbový olej vyskúšať? Určite nie. Veď je to nielen skvelý kozmetický pomocník, ale aj veľmi účinné prírodné liečivo.

Infografika - 20 dôvodov, prečo začať používať nimbový olej hneď teraz!:

20 dôvodov, prečo začať používať nimbový olej hneď teraz! [Infografika]

Vložte is obrázok na vašu web stránku

Infografiku 20 dôvodov, prečo začať používať nimbový olej hneď teraz! [Infografika] si môžete zadarmo vložiť na vašu webstránku.


Gabriela Dzurková Štofová
Gabriela Dzurková Štofová
Fanatička do prírodnej kozmetiky a majiteľka eshopu BIOnatural.


Odporúčané produkty2