Dovolenka v Bulharsku - veselá myseľ a krásne telo

Dovolenka v Bulharsku - veselá myseľ a krásne telo

Vysnívaná dovolenka aspoň raz ročne je prioritou väčšiny z nás. Pokiaľ staviame, prerábame, platíme hypotéku a podobné „systémové srandy“ určite uvažujeme o spojení ekonomicky výhodného oddychu s troškou luxusu. Však si to zaslúžime ;*)

Dôkaz že kozmetika Neem Sunita Passi funguje

Tento rok sme stavili na overenú kartu a vybrali sa do nízko nákladového Bulharska. Lokalita Pomorie, stará časť. Bulharsko sme navštívili druhý krát a opäť sme neoľutovali:

  • Krásna krajina
  • Čistý vzduch
  • Malebné domčeky a uličky
  • Vysmiati domáci
  • Čerstvé ovocie a zelenina s chuťou slnka
  • Výborná domáca i nedomáca kuchyňa
  • Príjemné teplé večeri s romantickými prechádzkami pod sýtou hviezdnou oblohou

Všetky spomínané dovolenkové „slasti“ vedú k harmonizácii duše a výrazne sa to odrazí aj na tele (pozn. aut., hlavne na zadku, ale to sa doma zhodí ;*). Starostlivosť o telo navyše podporujem overenou kvalitnou prírodnou kozmetikou.

Predstavte si kufor kozmetickej bloggerky! Niekto by si myslel, že je tam trojo šiat a obrovská kopa drogérie. V skutočnosti stačí zopár kvalitných produktov v malých baleniach.

Moja rada znie:

Nevyhadzujte obaly a dózy od použitých menších kozmetických balení! Využijete ich pri cestovaní. Ak nie sú v ponuke mojich obľúbených prípravkov cestovné balenia, jednoducho prelejem a spratné balenie je na svete.

Slnko naše každodenné

Kokosový a malinový olej AkamutiNie som „opekací typ“. Napriek tomu sa pred pobytom na pláži dokonale natriem ochranným prípravkom. Taktiež niekoľkokrát na pláži.

Základom je kvalitný ochranný olej na telo, pleť i vlasy! Pred prvým nanesením klasického opaľovacieho mlieka s faktorom 30, natriem celé telo Malinovým olejom. Keď sa vstrebe, nanášam bežné ochranné mlieko.

Po pár dňoch, po chytení hnedého základu pokožky postupujem rovnako, ale s faktorom 20. Ku koncu dovolenky používam už len Kakaové maslo od Akamuti.

Vlasy si chránim Nimbovým bylinným vlasovým olejom (viac o ňom v recenzii TU), šatkou i klobúkom.

Malé množstvo oleja si nalejem do dlaní a jemne premasírujem. Nanášam od pokožky hlavy na celé dĺžky. Zapletiem do vrkoča a hor sa na pláž ;*)

Vlásky obalí, hydratuje a chráni. Dezinfikuje vlasovú pokožku a predchádza vzniku lupín, či svrbeniu.

Po kúpaní v mori

Niekoľko hodín strávených na priamom slnku nie je žiadna sranda! Na ubytovanie sa vraciame unavení, dopotení a niektorí aj jemne červení.

Mojou energetickou bombou sú jednoznačne produkty od Neem Sunita Passi. Prv použijem Nimbový upokojujúci šampón.

Neem sunita passi v BulharskuPríjemne ochladí rozhorúčenú hlavu. Stimuluje prekrvenie vlasových korienkov. Čistí. Lieči. Vyživuje aj po dĺžkach. Jeho nádherná svieža aróma ma rýchlo preberie.

Šampón pôsobí kým sa umyjem Nimbovým sprchovým gélom (viac k nemu TU).

Má veľmi jemnú textúru. Ľahko sa nanáša. Hydratuje. Ochraňuje. Vôňa má opäť veľmi stimulujúce účinky na telo.

Nakoniec nanášam Nimbový vyživujúci kondicionér. Pri mori ho používam nielen na vlasové dĺžky, ale už od korienkov. Stačí nechať chvíľu pôsobiť. Nakoniec zmyjete buď šampónom, alebo len čistou vodou. Podľa toho, do akej miery máte suché vlasy. Mne stačilo poriadne vymyť teplou vodou. Potom prepláchnuť studenou. Krásne hydratuje a oživí suchom a slnkom namáhané vlasy.

Proces som ukončovala celotelovým nanášaním Kakaového masla od Akamuti. Zaručilo mi dostatočnú ochranu pokožky po slnení, krásnu farbu, a dokonca postačovalo aj ako ochrana pred podvečerným slnkom pri prechádzkach.

Priateľ, ktorého bežne chytá na slnku do červena, bol nútený ;*))) sa natierať Kokosovým olejom od Akamuti. Zjemnil mu pálenie. Pokožka sa rýchlo regenerovala. Na vlastné oči som sa presvedčila, že po rýchlom zotavení ostal príjemne hnedastý. Bez známok poškodenia pokožky.

Na záver

Dovolenka bola úžasná. Oddýchli sme si a domov sme prišli veľmi harmonizovaní. Vďaka dlhým prechádzkam a prírodnej kozmetike (z nášho bio obchodíka www.bionatural.sk) sme dostali do rovnováhy telo, myseľ i dušu, čo je základom zdravia a stimulácie imunity... dúfam, že minimálne do Vianoc ;*)

Prezraďte nám aj vy, ako ste dovolenkovali? V ktorej krajine sa vám páči, a prečo? A ako sa o seba staráte počas horúcich letných dní? Tešíme sa na komenty pod článkom ;*)


Denisa Mateašiková
Denisa Mateašiková
Bloggerka, zaujímajúca sa o zdravý životný štýl. Vlaso-fil. Joga-fil. Miluje prírodu, prírodnú kozmetiku a makové koláče s kokosovým cukrom. Prečítala by aj Alexandrijskú knižnicu a nepohrdne kvalitnou alternatívnou hudbou. Keď však ide do tuhého, upokojí ju len joga, Gayatri mantra a vtáčí spev ; ) Váži si inteligentných, dobrosrdečných a čestných ľudí. Oceňuje tých, ktorí tvoria. http://mateasikova.blog.sme.sk