Peelingový expres pre hladkú pokožku

Peelingový expres pre hladkú pokožku

Hladká a hebká pokožka je príjemná na dotyk, vyzerá mladšie, krajšie a zdravšie. Aby taká bola, je dôležitá pravidelná exfoliácia, čiže odstraňovanie odumretých buniek a následná hydratácia. V lete je pokožka celého tela viac na očiach ako v zime, no treba sa o ňu starať po celý rok :)

Vďaka exfoliácii sa zbavíme odumretých buniek, ktoré môžu následne upchávať póry a spôsobovať nepekné vyrážky a nerovnosti. Užite si ten príjemný pocit čerstvo ošetrenej pokožkyv každom ročnom období, stačí si len vybrať váš obľúbený spôsob ako na to ;)

Suché kefovanie

Počuli ste už o kefovaní celého tela nasucho? Môže sa to zdať trochu zvláštne, možno až nepríjemné, no vyskúšajte to! Sama som bola zvedavá, tak som sa konečne k tomu odhodlala a musím povedať, že je to veľmi príjemné.

Vyberte si kefu určenú na telo (nie na vlasy ;), ktorá má štetiny pevné, no nie príliš drsné. Jej úlohou je odstrániť odumreté bunky, takže mierne začervenanie je normálne, samozrejme to s tlakom nepreháňajte – nechcete si predsa poškodiť pokožku. Môžete pokožkou masírovať krúživými pohybmi, alebo rovnými ťahmi.

Začnite nohami a postupujte smerom hore, ťahy by mali vždy smerovať ku srdcu. Suché kefovanie má veľa priaznivcov, napomáha detoxikácii tela, zlepšuje lymfatický obeh a vraj pomáha aj s celulitídou.

Môžete ho opakovať aj každý deň, no aj si myslím, že to netreba pomáhať, takže opakujte podľa potrieb vašej pokožky, pokiaľ je vám to príjemné. Kefovanie nie je časovo náročné – zaberie len pár minút. Po kefovaní sa osprchujte a pokožku poriadne hydratujte, napríklad voňavým telovým olejom. Takáto procedúra znie takmer ako zo SPA salónu, čo poviete? ;)

Umývanie špongiou

Prírodné špongie sú ďalšou skvelou voľbou. Jemné morské hubky zabezpečia dennú exfoliáciu a to počas toho ako sa kúpete či sprchujete. Naneste na ňu sprchový gél (čo tak napríklad s hrejivým zázvorom?) a premasírujte celé telo.

Po sprche naneste spevňujúce či hydratujúce telové mlieko a pokožka bude vo forme raz-dva. Špongiu môžete použiť pri každom umývaní a tak si nemusíte špeciálne plánovať peelingovanie tela. Odumreté bunky totiž odstraňujete každý deň. Sem tam si však môžete dopriať aj poriadnejší peeling na telo – v závislosti od toho ako veľmi jemná je špongia

Olejový peeling na telo

Olejový peeling zvládne odstrániť odumreté bunky, telo prevonia a čo je najlepšie – nemusíte sa už po ňom krémovať ani olejovať! :) Olejovým pílingom si premasírujte celé telo, zbavíte sa všetkých nerovností a vďaka olejom ostane pokožka hebká a vyživená.

Po sprche sa už stačí len jemne poutierať a žiadne krémovanie nie je nutné! Snáď sa len treba obzrieť, či neostala vaňa tiež trošku naolejovaná a tým pádom aj trochu šmykľavá ;) Olejový peeling na telo si môžete kúpiť, no ľahko si ho zvládnete vyrobiť aj doma, stačí použiť cukor či himalájsku soľ, pridať váš obľúbený olej a obľúbenú vôňu vo forme esenciálneho oleja – krásne aj ako darček :) Nech si už vyberiete akýkoľvek spôsob, nezaberie vám veľa času a pokožka bude žiariť radosťou.


Gabriela Dzurková Štofová
Gabriela Dzurková Štofová
Fanatička do prírodnej kozmetiky a majiteľka eshopu BIOnatural.